zamknij

Wiadomości

Debata przed II turą dziś wieczorem

2010-11-25, Autor: Redakcja
Razem z redakcjami "Dziennika Zachodniego" i "Nowin" przed II turą wyborów zapraszamy rybniczan na debatę kandydatów na prezydenta Rybnika.

Reklama

Debata odbędzie się w poniedziałek 29 listopada o godz. 17.30 w sali Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zaproszenie do debaty przyjęli obaj kandydaci: Adam FudaliMarek Krząkała.

 

> Zobacz zdjęcia z debaty przed I turą wyborów 

 

Podobnie jak podczas debaty przed I turą wyborów, wstęp jest wolny. Sztaby obu kandydatów poprosiliśmy jednak, aby udział przedstawicieli swoich komitetów ograniczyli do 25 osób. Wszystko po to, aby umożliwić udział w debacie rybniczanom niezwiązanym z żadnym ze sztabów wyborczych.

 

Ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w debacie, jej obszerne fragmenty będą mogli obejrzeć już we wtorek w naszym dziale wideo.

Debata odbędzie się w formule dyskusji obu kandydatów. Adam Fudali i Marek Krząkała dyskutować będą w 4 obszarach tematycznych: drogi i komunikacja, sport i rekreacja, rynek pracy oraz budownictwo i gospodarka mieszkaniowa. W każdym z tych obszarów kandydaci będa mogli zadać sobie po 2 pytania. Na zadanie pytanie i odpowiedź dyskutanci będą mieli ograniczoną ilość czasu.

 

Moderatorzy dyskusji czuwać będą na tym, aby kandydaci przestrzegali kultury wypowiedzi, a w swoich odpowiedziach odnosili się do zadanego pytania.

 

Zobacz relację z debaty przez I turą wyborów:

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (93):
 • ~qwerty 2010-11-25 13:26:13

  Krzkala powinien zapytac Fudalego jak w UM dotychczas przeprowadzane byly np. badania natezenia ruchu i czy wsrod ludzi, ktorych dobral Fudali jest ktokolwiek, to potrafi zrozumiec wyniki takich bardan. Bo Fudali raczej ich nie rozumie (albo w ogole nie ma), bo np. twierdzi, ze korek na Wodzislawskiej zniknie po otwarciu A1, a jak wszyscy wiemy (przynajmniej ci, co tam stoja w tym korku), korek tworza samochody z rejestracjami lokalnymi, ktore nie beda jezdzic A1 po jej otwarciu, ze wzgledu na odleglosc zjazdow od centr Rybnika i Wodzislawia.

  0 0
 • ~ketchup 2010-11-25 13:30:11

  witam.Droga redakcjo, jeżeli uda sie już opanowac klakierów i ograniczyć do 25 po kazdej stronie, to prosze mi powiedzieć dlaczego nie są przewidziane pytania z sali!! Od zwykłych obywateli? dlaczego izolujemy władze samorządową od najbardziej zainteresowanych, a może byli kontrkandydaci też mają jakieś pytania? Dlaczego nie ma znowu dialogu? Co Tych dwóch Panów boi sie pytan mieszkancow? Myślę,że dla p. Posła z 3 letnia kadencją i p. Prezydenta z 12-to letnia prezydenturą, nie ma kłopotliwych pytań. Mam nadzieję,że redakcji też zależy na merytorycznej dyskusji na temat Naszego Miasta. Zawsze mozna komus zabrać głos. Na to czekaja mieszkańcy!!!! Pozdrawiam ;-)

  0 0
 • ~klapciat 2010-11-25 13:41:31

  Bardzo dobry postulat panie ketchup, może wtedy publika wyrazi zdanie na temat pańskiego poparcia dla pana Fudalego.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 13:43:45

  Takie dabaty w zasadzie nic nie zmianiają, ludzie zainteresowani i tak już wybrali. Krząkała nie zarządzał nikim. W jego programie jest niewiele konkretów a jak juz się pojawiają to bzdurne. Więc Fudali merytorycznie zmiażdży Krząkałę ale kogo to z was obchodzi? Ja przed wyborem poczytałem to co ma MK do zaprezentowania a to skrajny populizm. Jak ktos mi piszę że chce usprawnić proces wydawania pozwoleń na budowę to moja odpowiedź jest prosta - DO ROBOTY poślę Krząkała, ustawodaca jest od tego! A już totalnie rozwala porgram finansowy - same konkrety! Przecież ten Pan zarządzał w swoim życie jedynie swoją wypłatą. Wg mnie szkoda Rybnikowi czasu na niedouczoną władzę! No ale ładniejsza będzie - to fakt.

  0 0
 • ~alex 2010-11-25 13:51:05

  Ciekawe czy AFa znowu wykorzysta cudze materiały. No i czy wizja AFy obejmuje również port pełnomorski? A ja bym tylko chciał wiedzieć kiedy uda się przejechać przez Rybnik w rozsądnym czasie. Po AFie takiej odpowiedzi nie oczekuję.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-11-25 14:00:37

  mati - podaj jakis przykłąd tego poulizmu i nierealistycznych obietnic. jak mozesz to pokaż mi też skąd czerpiesz wiedze na temat planów Fudalego - bo o tych nic nie wiem

  0 0
 • ~bezimienny 2010-11-25 14:22:16

  pewnie i tak FUDALI będzie MANIPULOWAŁ informacjami i ukrywał prawdziwe info na temat finansów miasta

  0 0
 • ~ 2010-11-25 15:19:05

  no więc podam -1.bulwar wzdłuż nacyny oraz park jest w realizacji. Projekt budowlany dostał pozwolenie na budowę.
  2. Rewitalizacja Sobieskiego i Powstańców jest na etapie prac projektowych czyli robi się. 3. System park and ride dla rybnika to kpina - chyba nikt nigdy nie przemyślał o czym pisze. Tyczy się to także AF bo on też o tym mówił. Nie ma możliwości by system ten zadziałał w Rybniku. To bardzo socjalistyczny pomysł. 4. E-karta jest w realizacji to samo tyczy się wzajemnych powiązań. 5. pierwszy rzetelny punkt tyczy się rowerów natomiast problem będzie z wydzieleniem pasa dla rowerów na wzór holenderski. 6 program na drogi jest tożsamy z AF. Ale reorganizacja ruchy w centrum poza drobnymi korektami to absurd...7. Punkty o dzielnicach i inicjatywach lokalnych to wodolejstwo. 8. Budownictwo mieszkaniowe w tym TBS w polsce wbrew pozorom nie zastępują mieszkalnictwa komunalnego. W związku z tym ten punkt także nietrafiony! Zwykła bzdura. ... za dużo pisać...szkoda czytać - bo to w zasadzie nie ma znaczenia.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 15:26:12

  Generalnie chodzi o to, że to nie ma znaczenia. Szczegóły w tej kampanii i konkrety nic nie znaczą! Wybór jest między ładnym i młodym i innym MK, który przede wszytskim nigdy nikim nie zarządzał i jakby nie był z PO miałby marginalne popracie i to jest żałosne. Jakby urząd miasta miał ogłosić konkurs na stanowisko prezydenta miasta to MK nie mógł by w nim wziąć udziału ze względów formlanych. Obiecywać można wszystko - niech ktos mi jedną rzecz pokaże która spowoduje to że uwierzę że MK ma referencje do tego by byc prezydentem. Ten chłop przez 3 lata nic nie zrobił w sejmie...

  0 0
 • ~grzesnick 2010-11-25 15:32:33

  -1.bulwar wzdłuż nacyny oraz park jest w realizacji. Projekt budowlany dostał pozwolenie na budowę. KTO I GDZIE TO ROBI? TO JEST PROJEKT OD LAT 70-TYCH...2. Rewitalizacja Sobieskiego i Powstańców jest na etapie prac projektowych czyli robi się TAM NIE MA NAWET KANALZIACJI. JEST TYLKO WIZULIZACJA I ŻADNEGO POMYSŁU 3. System park and ride dla rybnika to kpina - chyba nikt nigdy nie przemyślał o czym pisze. Tyczy się to także AF bo on też o tym mówił. Nie ma możliwości by system ten zadziałał w Rybniku. To bardzo socjalistyczny pomysł. NIE MA TAKIEGO POMYASLU- POCZYTAJ PROGRAM. TO MA BYĆ KILKA DARMOWYCH PARKINGÓW NP PRZY BAZYLICE, PRZY TARGOWISKU KTÓRE BĘDĄ KIEROWALY RUCHEM CELOWO 4. E-karta jest w realizacji to samo tyczy się wzajemnych powiązań. I CO/ PŁACISZ NIA W KINIE, NA BASENIE? PUSTE HASŁO 5. pierwszy rzetelny punkt tyczy się rowerów natomiast problem będzie z wydzieleniem pasa dla rowerów na wzór holenderski. 6 program na drogi jest tożsamy z AF. Ale reorganizacja ruchy w centrum poza drobnymi korektami to absurd.. NIE WYPOWIADAM SIĘ - ZDANIA FACHOWCÓW SĄ BARDZO PODZIELONE.7. Punkty o dzielnicach i inicjatywach lokalnych to wodolejstwo. TO JEST KONKRET KTÓRY FUNKCJONUJE NP W GDYNI. W INNYCH MIASTACH MOŻNA A TU MIESZKAJA JAKIEŚ DEBILE? 8. Budownictwo mieszkaniowe w tym TBS w polsce wbrew pozorom nie zastępują mieszkalnictwa komunalnego. W związku z tym ten punkt także nietrafiony! Zwykła bzdura. ... za dużo pisać...szkoda czytać - bo to w zasadzie nie ma znaczenia.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-11-25 15:34:40

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-11-25 15:49:29

  mati999 ma rację. Powinno być tak, że jeśli ktoś się chce ubiegać o fotel prezydenta Rybnika to musi spełniać określone kryteria tak samo jak to jest gdy ktoś szuka pracy np. jako konstruktor maszyn. Wiadomo, że żeby być konstruktorem maszyn trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, doświadczenie. A nie być np. malarzem tapeciarzem. Tapeciarz nie nadaje się na konstruktora maszyn, bo nie ma o tym pojęcia. Tak samo Krząkała nie ma pojęcia o funkcjonowaniu miasta i w ogóle powinien nie być dopuszczony do kandydowania. Nie zna się na niczym, jest nauczycielem niemieckiego. :) Z liczeniem ma duże problemy, nie zna prawa, które sam tworzy w sejmie i jeszcze ma czelność startować w wyborach na prezydenta. :D To jest zwykły desant z Warszawy i PO. Niech wraca z powrotem do tej Warszawy i nadal zbija bąki w sejmie. Miał 3 lata na to, żeby pokazać że jest dobrym i skutecznym posłem. Ale nie zrobił NIC, więc jak może być dobrym prezydentem? :D Nie może, to jest niemożliwe, żeby człowiek z nieudolnego posła zmienił się w tydzień w sprawnego, dobrze zarządzającego miastem prezydenta. Krząkała to człowiek bez doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek. Człowiek znikąd, bez żadnych pożytecznych umiejętności. Zbijanie baków w sejmie dobrze mu wychodzi. Niech tam zostanie i niech Rybniczanom nie przywozi z Warszawy sejmowych kłótni. :)

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 16:01:09

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2010-11-25 16:10:42

  RYBNIK POPIERA ADAMA FUDALEGO I PROSI O WYBACZENIE ZA KRZĄKAŁĘ ORAZ JEGO PIESKI

  0 0
 • ~ 2010-11-25 16:13:13

  Tak czy siak AF dostał 49,3% czy ktoś o zdrowych myślach wierzy że on przegra? Szkoda czasu na pisanie bredni i wymiane argumentów. Natomiast mogę sobię wyobrazić ludzi, którzy kiedyś uwierzyli w 2 Irlandię i ogólnie w cuda a dziś wierzą w desant Warszawki. Za same myśli należy się szacunek.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 16:16:15

  Marku, zapytaj się Adasia o działeczkę w Chwałęcicach ...

  0 0
 • ~hiso 2010-11-25 16:56:13

  w Gliwicach Frankiewicz rządzi od 17 lat. Choć to stosunkowo młody facet, to ludziom chyba też już się znudził bo nie wygrał w pierwszej turze. Też jestem za tym, żeby były pytania od ludzi ale na tym etapie to i tak już pozamiatane. Druga tura to formalność.

  0 0
 • ~Jaro 2010-11-25 17:03:29

  -mati999- zgadzam się z Tobą w 100% - debaty nie mają już sensu bo i tak wiadomo, że wygra Fudali. A co do Irlandii. Ci, którzy uwierzyli PO z Irlandią nie będą zawiedzeni - Polska powoli idzie w ślady Irlandii - przynajmniej w kwestii niewydolności budżetu państwa. Taki to właśnie los czeka nas przez nieudolnych posłów typu Krząkała, który w Sejmie nie zrobił dla nas ŻADNEJ pożytecznej rzeczy.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-11-25 17:14:43

  jasne, że nie ma sesnu. Debaty obnażaja arogancję Fudalego, pokazuja mialkość jego argumentów, wiek i postawę zaplecza. Jeszcze ktoś przypadkiem będzie chcial o miekszańcach gadać. A to nie o to chodzi! Adaś lubi wladzę, a nie mieszkańców. to na debatach doskolane widać. Takze zgadzam się z wami, że dla wlasnego dobrego samopoczucia też chciałbym ich uniknac. Bo nie daj Boże koleś będzie rządził dalej. Ja nie jestyem żadne TO, jestem KTOŚ .. a on traktuje nas jak rzeczy

  0 0
 • ~charlie 2010-11-25 17:25:06

  Znowu oglądać ten cyrk? Nie, dziękuję. Zero konkretów, pełno socjalistycznego, lewicowego bełkotu, który nic nie zmieni. Już mi wystarczy to co oglądam w programach informacyjnych, nie chcę uczestniczyć w tym osobiście. Jak młodzieżówki PO będzie 25 osób oficjalnie to nieoficjalnie będzie ich 50.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-11-25 17:30:42

  byłem i widzialem. Kierowników placówek, urzędników - bioli brawo iwstawlai jak gadał Fudali. Zalosny spektakl? Tych będzie ze 100. A bełkotać będzie satrapa zachlanny na władzę...

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 18:00:45

  drogi i komunikacja - przez 12 lat Fudali skutecnzie zakorkowal miasto. Broni sie przyrostem zarejestrowanych aut, ale PRZECIEZ ON MIAL DOSTEP DO NAJBARDZIEJ AKTUALNYCH DANYCH N/T ILOSCI AUT W MIESCIE, bo jest szefem urzedu rejestrujacego auta. sport i rekreacja - w Rybniku jakiekolwiek naklady na sport i rekreacje przez 12 lat BYLY GLOWNIE DZIEKI ELEKTROWNI RYBNIK I DZIEKI FUNDUSZOM UE/RZADOWYM. Dzieki takim funduszom mamy Orliki, boiska na Rudzie, boisko w Kamieniu. Tu Fudali nie zrobil nic, tylko wzial pieniadze od kogos, dodatkowo mial jeszcze problemy z prawidlowym rozliczaniem dotacji (Ruda, Orlik), rynek pracy - znakomicie przez 12 lat rozwinal sie w Rybniku rynek pracy. Ostatnia duza inwestycja zagraniczna to Tenneco i Purmo z czasow wykonczonego przez Fudalego Makosza. Fudali zafundowal nam tylko markety z najnizszymi w kraju pensjami. budownictwo i gospodarka mieszkaniowa - gospodarka lokalami jest taka, ze w kamienicy Rynek 1 miasto nie umialo znalezc najemcy przez dlugi czas (byly kilka przetargow, na ktorych nikt nie zechcial wynajac tego lokalu - sam bylem go ogladac, bo bylem zainteresowany). Fudali nastepnie wyremontowal kamienice i za marne grosze wynajal lokal telewizji, ktora za to slawi go pod niebiosa. Tyle na temat tematow debaty.

  0 0
 • ~charlie 2010-11-25 18:11:40

  Przypominam wam lewicowe trepy Podwyżka podatku VAT do 23% a w kolejnych kilkudziesięciu miesiącach do 25%, zakaz palenia w miejscach publicznych, zamykanie legalnie działających sklepów z dopalaczami, kolejne ograniczenia w odliczeniu VAT od paliw. Rezygnacja z ulgi podatkowej od biokomponentów dodawanych (przymusowo!) do paliw płynnych spowoduje podwyżkę cen benzyny o 5-7 gr. na litrze. (Po ovatowaniu kolejny wzrost ceny), kpina z wolności obywateli w postaci ustawy hazardowej, trockistowska, hitlerowska ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Udział wydatków publicznych w PKB w tym roku wyniesie ok. 47,5 proc. (najwięcej od 4 lat). Wzrost biurokracji od początków rządów o ponad 60 tys osób. Nie wymieniam drobnych, idiotycznych i złodziejskich pomysłów PO bo nie mam ochoty się bardziej denerwować. JESTEŚCIE ZŁODZIEJAMI I TO NAJGORSZYMI ZŁODZIEJAMI JACY MOGĄ BYĆ. KRADNIECIE NIE TYLKO PIENIĄDZE, ALE I WOLNOŚĆ KAŻDEGO OBYWATELA. Porównywać waszą politykę gospodarczą do III Rzeszy byłoby niesprawiedliwe, wobec Hitlera. Wasza lewicowa polityka jest gorsza od tej jaką prowadziła SLD za swoich rządów. Nie było bardziej lewicowego rządu w ostatnich 20 latach w Polsce jakim jest ten. A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE. Jedną z osób, która się do tego przyczyniła był człowiek ubiegający się o fotel prezydenta naszego miasta. Wolałbym oddać swój głos na recydywistę niż na fałszywego lewaka, który swoją czerwoną naturę przykrywa kłamstwem jakoby był człowiekiem powiązanym z liberalizmem.

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 18:54:16

  charlie: zawsze mozesz zrzec sie obywatelstwa polskiego i ubiegac sie o azyl polityczny np. na Bialorusi. nikt Cie tu sila nie trzyma.

  0 0
 • ~kryrez 2010-11-25 19:12:14

  Dla pana Prezydenta Fudalego rybniczanie mówią PANU JUŻ DZIĘKUJEMY !!!
  a TAK na marginesie obserwowałem dziś akcję wyborczą na naszym rynku p. urzędującego Prezydenta - żałosne ( pytania w typie czy jest pan z Rybnika - dziękuję za głos !? )
  Nie można rządzić bez końca !!!! - zostaw czas dla młodych !!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~kryrez 2010-11-25 19:13:48

  Mobiilzacja sił PANU JUŻ DZIĘKUJEMY !!! Panie Fudali !!!

  0 0
 • ~kryrez 2010-11-25 19:22:48

  Szkoda ,że mikołajkowa impreza będzie wykorzystana przez sztab p urzędującego Prezydenta do walki o "stołek".
  TAK na marginesie w GR jest zdjęcie urzędującego Prezydenta na 70 % stron gazety - czy to też walka o stołek.
  dalej na marginesie - jestem z pokolenia które pamięta E Gierka - Trybuna Robotnicza - też tak miała :)

  0 0
 • ~Anty 2010-11-25 19:54:24

  Długo zbierałem się w sobie ale w końcu zabiorę głos. Nie mogę więcej już czytać waszych wypocin a w szczególności antykrz.. jarorybnik.. charli.. tygrysek.. czy innych fanatyków AFy którzy chyba siedzą w jego kieszeni. Na pewno zagłosuję przeciw AFie bo ruch wokół niego jaki się utworzył przypomina mi fanatyków z radia maryja.

  0 0
 • ~alchemik 2010-11-25 20:25:34

  Dokładnie takie samo wrażenie robią na mnie sympatycy Krząkały. Tyle, że jest drobna różnica: chociaż obie strony używają za dużo obelg i złośliwości, to mimo wszystko zwolennicy Adama Fudalego mają i używają argumentów za swoim kandydatem i przeciwko Krząkale, podczas gdy zwolennicy Krząkały używają wyłącznie argumentów przeciwko Fudalemu, nie mogąc chyba nic dobrego powiedzieć o swoim kandydacie.

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 20:36:27

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~amount 2010-11-25 20:55:11

  Dlaczego nie zagłosuje na Fudalego? 1. nie ma pracy dla młodych ludzi!! Są za to zlecenia dla swoich... córka prezydenta koordynuje projekt robiony przez miasto. Nie jesteś z rodziny albo układu? najwyższy czas się wyprowadzić z miasta!

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 21:12:35

  Kolejnym skandalem w Rybniku jest prostackie zachowanie prezydenta przy okazji remontu najwazniejszej i jedynej drogi krajowej w Rybniku - DK78 W kierunku Gliwic i Wodzislawia. Czesc "gliwicka" zostala wyremontowana przed wyborami w 2006r. Dziwnym przypadkiem byl to rok wyborczy. Wszyscy pamietamy wielkie tablice w formie znakow informacyjnych wychwalajace pod niebiosy PREZYDENTA MIASTA ADAMA FUDALEGO (na tablicach nazwisko wielka czcionka) za to, ze remontuje ta droge. Czesc "wodzislawska" DK78 miala byc wyremontowana w kolejnym roku wyborczym - 2010. Niestety "fachowcy" z UM zaplanowali na ten rok zbyt duzo remontow (rekordowe 140mln zl. przeznaczone na remonty drog, wielokrotnie wiecej niz w czasach ekonomicznego prosperity okresu sprzed kryzysu gospodarczego!) i remont Wodzislawskiej odwolali, poniewaz nawet bez niego nieudolne planowanie i synchronizowanie remontow w miescie doprowadzilo do komunikacyjnego paralizu. Wszystko to w imie posredniej kampanii wyborczej jasnie nam panujacego prezydenta. Oczywiscie za pieniadze UM. A kierowcy - oni si enie licza. Moga jezdzic po dziurawej Wodzislawskiej, bo z remontem czeka sie na spektakularny inwestycyjny rok wyborczy 2010!

  0 0
 • ~lupa2010 2010-11-25 21:23:01

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~lupa2010 2010-11-25 21:25:17

  ~qwerty, coś ci się popierdzieliło - te tablice nie dotyczyły drogi tylko kanalizacji jeśli już :P A po drugie: zdecyduj się remontować te drogi czy nie? bo to za dużo remontują, to za mało, nie wtedy kiedy byś chciał. Starzejesz się chyba.

  0 0
 • ~marcin 2010-11-25 21:28:51

  a czy pan a.fudali powie ja wyglądał zakup działki na ul raciborskiej? czy może ktoś inny zna trochę więcej szczegółów?

  0 0
 • ~amount 2010-11-25 21:40:03

  ~lupa2010 wyjaśnione? nie żartuj sobie ze mnie bardzo proszę. Dla mnie młody wykształcony i przedsiębiorczy człowiek pracujący w markecie to jest nieudacznik, albo po prostu mieszkaniec Rybnika (bo innej opcji nie ma). Więc nawet jeśli praca jest to średnie zarobki w tym mieście są o ok. 400zł niższe niż w ROW. Ja nie chce takiego miasta.

  0 0
 • ~dyzio71 2010-11-25 21:59:23

  A ja i moja cała rodzina zagłosuje na Pana Fudalego bo to człowiek na odpowiednim miejscu!! A p.Krząkała umnie przegrał za to co powiedział ze kibic jak chce zobaczyć mecz piłki noznej to niech jedzie do Wodzisławia!!!I to ma byc prezydent WSTYD. I TU PAN U MNIE PRZEGRAŁ TYMI SŁOWAMI A ja panu powiem nigdzie nie bedę jeżdził bo mam tu w RYBNIKU mój kochany klub ENERGETYK ROW RYBNIK

  0 0
 • ~amount 2010-11-25 22:19:31

  ~dyzio_1 a wiesz czemu tak powiedział? Bo Fudali podczas remontu stadionu za grube miliony zł zmniejszył płytę boiska uniemożliwiając rozgrywanie tam meczy. Więc nawet jeśli ROW Rybnik (czego chłopakom życzę) dostanie się do 1 ligi to na mecze ROWu będziemy jeździć do Wodzisławia bo oni mają pełnowymiarowy stadion a nie my. Zresztą p. Krząkała ma w swoim programie z tego co wiem poprawę tego błędu.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-11-25 22:30:13

  Kiedy stadion w Rybniku był oddawany do użytku po remoncie to przepisy były takie, że przy takiej murawie każdy mecz ekstraklasy mógł być rozgrywany w Rybniku. Przepisy zmieniły się później. Rybnicka PeŁo ma pretensje do Adama Fudalego o to, że nie jest jasnowidzem. :D To może od razu trzeba było zrobić murawę kilometr na dwa tak dla pewności? :D

  0 0
 • ~amount 2010-11-25 22:34:25

  ~AntyKrzakala nie trzeba być jasnowidzem tylko wystarczy myśleć perspektywistycznie. O tym że planowana jest autostrada A1 było wiadomo kilkanaście lat temu, czemu do tej pory nie ma dwupasmowych dróg dojazdowych? Bo Fudali nie jest prorokiem? Jakby ci majster wybudował dziurawy dach w domu to też by się tłumaczył, że przecież nie jest prorokiem i skąd miał wiedzieć że będzie padał deszcz?

  0 0
 • ~qwerty 2010-11-25 22:36:16

  lupa: Tobie sie popierdzielilo. Tablice byly i do kanalizacji i do drogi DK78. Jak nie wiesz to sie nie wymadrzaj. Jedna z tych tablic stala jakies 300m przed parkingiem w lesie przed Ochojcem. Fajnie sie ja czytalo, bo byl ruch wahadlowy, wiec ludzie nudzac sie podziwiali nazwisko prezydenta, przepraszajacego za inwestycje, jako wspanialy ich sprawca.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-11-25 22:37:52

  qwerty, no i ludzie widzieli te tablice i dlatego wielu nie zagłosowało na Adama Fudalego. Powinieneś się cieszyć. :)

  0 0
 • ~Jaro 2010-11-25 22:51:52

  Spójrzmy prawdzie w oczy - Krząkałę należy z polityki jak najszybciej usunąć. Dowód mojej tezy: Krząkała przez 3 lata zasiadania w Sejmie nie zrobił dla naszego regionu, miasta ani kraju niczego pożytecznego. Nie zgłosił żadnego projektu ustawy, która poprawiałaby jakkolwiek obecny stan rzeczy. W zamian za swój brak pożytecznego działania na rzecz nas, wyborców, kosztował nas prawie 1 000 000 zł ( jeden milion zł). Za te pieniądze mogliśmy mieć cokolwiek - plac zabaw, park, boisko, lodowisko itd. W zamian za prawie 1 mln zł z naszych kieszeni Krząkała nie zaoferował nam NICZEGO pożytecznego. Poseł ten nie zrobił dla nas niczego znaczącego !! wyrzuciliśmy prawie 1 mln zł w błoto wybierając Krząkałę na posła. Jakim prawem on teraz stara się być prezydentem naszego miasta?!

  0 0
 • ~Arteks 2010-11-25 23:30:01

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~mawi 2010-11-26 00:07:05

  Moi Szanowni internauci!
  Jeśli chcecie poznać zasady działania obecnego Prezydenta Miasta Rybnika - obejrzyjcie sobie - proszę - informację dotyczącą tego, jak zaplanował On konkury grantowe na przyszły rok.... JEDYNYM decydentem, który komuś da, a komuś nie... jest OBECNY PREZYDENT.... Pan Adam Fudali żyje w przekonaniu, że o wszystkim wie najlepiej... Jest jedynym i... ostatecznym (bo nigdzie nie wspomina, że można się od Jego decyzji odwołać) Panem i Władcą... Boże! Chroń mnie przed ludźmi, którzy ZAWSZE MAJĄ RACJĘ!!!!!... Dlaczego kandydaci na radnych z BSR-u przegrali?.... Bo pod każdą ich podobizną widniał napis: "Adam Fudali" - taka nasza - rybnicka - jednoosobowa Partia..... Ja sam jestem ciekaw... ile "kasy" włożył w obecną kampanię "miłościwie nam panujący"?... Sądząc z ilości plakatów, zdjęć w największych z możliwych formatach, banerów, informacjii w mediach, gadżetów z jego nazwiskiem zapewne sporą część swojego majątku, który sam oszacował na niespełna pół miliona złotych... (patrz BIP 2010)

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-11-26 00:28:44

  mawi64, decyzję podejmuje prezydent, ale wcześniej projekty są opiniowane przez sto różnych osób. To jest normalne. Szukasz sensacji tam gdzie jej nie ma. :)

  0 0
 • ~mawi 2010-11-26 01:09:52

  Panie "antykrząkała".... gdyby tych wspomnianych prze pana opinie "stu różnych osób" miały JAKIKOLWIEK WPŁYW na decyzję podjętą przez Adama Fudalego, to faktycznie - czepiałbym się... problem w tym, że Pan Adam Fudali tak sobie wszelkie zapisy dotyczące podejmowania JAKICHKOLWIEK decyzji dotyczących Miasta skonstruował, że nawet, gdyby się przydarzyła sytuacja rodem z wierszyka pt. "Lokomotywa", to i tak każda niezgodna z opinią naszego rybnickiego KIMIRSENA decyzja może być prze pan Fudalego zanegowana. A teraz sam wierszyk Tuwima w swobodnej trawestacji: '... I choćby przyszło TYSIĄC atletów, i KAŻDY zjadły TYSIĄC kotletów, i KAŻDY - nie wiem - jak się wytężał - nie dadzą rady - ADAM ZWYCIĘŻA!!!!!...

  0 0
 • ~mawi 2010-11-26 01:33:58

  ps. .... bardzo przepraszam za błędy językowe poczynione w mojej odpowiedzi... Panu "AtyKrząkale"... Piszę pod wpływem emocji... Od dziewięciu lat mam nieszczęście "ocierać się" o decyzje obecnego (mam nadzieję - jeszcze tylko do 5 grudnia) Prezydenta Miasta Rybnika.Liczę, że ta sytuacja się zmieni... Przez tych kilka lat miałem okazję poznać "zasady" kierujące polityką obecnego jeszcze włodarza Miasta: 1) - KONIUNKTURALIZM - to znaczy: "robię to, co lubią moi potencjalni wyborcy - zwłaszcza w roku wyborów"... 2) - PROTEKCJONALIZM - to znaczy: "dam wszystko tym, których osobiście lubię, lub tym (patrz - radnym PiS...), od których jestem zależny... 3) SYNEKURYZM - to znaczy: "stanowiska, które mogę obsadzać, są przeznaczone dla mnie, mojej rodziny, moich znajomych, ich krewnych - pod warunkiem ich całkowitej wobec mnie lojalności... 4) OBSKURANTYZM - to znaczy całkowitą niechęć d jakichkolwiek zmian, które mogłyby zaistnieć w sposobie zarządzania miastem... i w końcu .....5) PAZERNOŚĆ - i nie tylko chodzi tu o charakterystyczne dla polskich tzw. "elit" "PARCIE NA KASĘ", ale na chęć posiadania monopolu na RACJĘ i WŁADZĘ... Ciągle mam nadzieję, że 5 grudnia to się zmieni...

  0 0
 • ~wilhelm 2010-11-26 01:47:45

  @arteks- ja nie wiem czy ty rżniesz głupa, przecież fora internetowe są pełne fanatyków obu głównych partii i jestem niemal pewien, że wszyscy zatrudniają do tego swoje młodzieżówki prikazem z góry, ewentualnie zwyczajnie ich zatrudniają. Poczytaj se co tu wyrabia Antykrząkała, temu facetowi chyba płacą od posta. Jak szukasz etycznej partii, to głosuj na PPP - nic nie mają, więc nie mogą defraudować. @dyzio_1- a czemu do licha miasto ma łożyć na sport wyczynowy? Mi się nie podoba że moje podatki na to idą, również nie podoba mi się to, że firmy działające w Polsce jako monopoliści ewentualnie oligopoliści są sponsorami drużyn wyczynowych. Czemu ja w rachunku za prąd mam się zrzucać na transfer Abramowa? Jedyny sens, żeby miasto dawało kasę na sport wyczynowy, to żeby było to połączone z promocją miasta. Nie chcąc obrażać kibiców lokalnych drużyn napiszę tylko, że w takim układzie warto wspierać tylko piłkarzy w okolicach e-klasy, oraz tych którzy mają szansę na medale olimpijskie. Cała reszta kasy powinna iść na sport masowy, ewentualnie młodzieżowy @all- aż pójdę zobaczyć tych 2*25 osób, to może być ciekawe. Może organizatorzy na przyszłość stworzą możliwość chociażby dodania pytań dla kandydatów wcześniej przez stronę www, później wybiorą najbardziej niewygodne i je zadadzą. Ja mam do obu kandydatów wiele zastrzeżeń, zwłaszcza takie, że mają chore, nierealne wizje. Szczególnie podobają mi się skrzyżowania wielopoziomowe p. posła. Może pierwsze na miejscu ronda gliwickiego?

  0 0
 • ~pankracy 2010-11-26 04:07:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~wojtek144 2010-11-26 06:27:05

  ~mawi64 gorączka wyborcza jest zabójcza, ty bredzisz pwinieneś zażyć jak najszybciej aspirynę i położyć się do łóżka. Na rozdygotane nerwy najlepsza jest waleriana podobno działa.

  0 0
 • ~zab 2010-11-26 07:30:55

  ~AntyKrzakala a Fudali za 6 mln (6 milionów-tak piszesz?) które poszły na straż wiejską mógł wybudować kolejny odcinek obwodnicy miasta lub place zabaw..... itd itp - cytuje" W zamian za prawie 6 mln zł z naszych kieszeni Fudali nie zaoferował nam NICZEGO pożytecznego. Prezydent ten nie zrobił dla nas niczego znaczącego !! wyrzuciliśmy więcej niż 6 mln zł w błoto wybierając Fudalego na prezydenta. Jakim prawem on teraz stara się być prezydentem naszego miasta?! "

  0 0
 • ~amount 2010-11-26 10:16:28

  ~AntyKrzakala rozdzielanie projektów grantowych w rybniku jest normalne? haha działam w kilku organizacjach, miałem okazje składać projekty w różnych miastach i instytucjach to jak to wygląda w Rybniku przechodzi wszelkie pojęcie! Zero informacji o sposobie oceniania, listy rankingowej, jasnych kryteriów oceny itp. nawet projekt rekomendowany przez komisje grantowa (w której siedzą ludzie którzy nie znają pojęcia "grant" sic! bo z tymi osobami też miałem okazje porozmawiać) musi ocenić prezydent i jeżeli jemu się nie spodoba to nie podpisze i nie uzasadnia tego w żaden sposób. To się nazywa demokracja i jawność działań!

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-11-26 11:07:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-11-26 13:27:31

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Arteks 2010-11-26 14:14:01

  @wilhelm - nie rżnę głupa. Na tym forum jestem już z 5-6 lat i mam dość trzeźwe spojrzenie na wiele rzeczy. Fudali nie raz przeszedł mocną krytykę z mojej strony jeśli zasługiwał. Potrafię też pochwalić osoby obojętnie czy z PiS czy PO, które coś dobrego dla miasta robią. Przypuszczałem, że na pewno na forum muszą być działacze jakichś partii poza zwykłymi zwolennikami. Są tutaj wpisy tzw. forumowe śmieci, które nic nie wnoszą do dyskusji tylko szkalują, obrażają, poniżają lub deprecjonują różne osoby stwarzając tak jakby falę niezadowolenia. Jest cała grupa ludzi, która nigdy nie wypowie się w wątku dotyczącym inwestycji, komunikacji, dróg, kultury, nigdy nikomu nic nie doradzi - interesują ich wyłącznie wątki związane z polityką, wyborami i potknięciami władzy. I to wzbudzało moje lekkie podejrzenia, że to chyba nie jest przypadkowe. Nie przypuszczałem jednak, że w grę może wchodzić przemyślana, cała maszyna propagandowa którą wspiera i steruje centrum partii!!! Dziwi mnie takie lizusostwo i nieszczere rozgrywki, a wynika to z tego, że ja sam jestem niesterowalnym i nie do kupienia przez nikogo entuzjastą Rybnika. Po wygranej przez Fudalego będę przyglądał się każdemu jemu ruchowi. Z pewnością nie będzie mógł on liczyć na żadną taryfę ulgową. Zresztą Krząkale też się mam zamiar przyglądać czy nadal swoje posłowanie będzie traktował jak najdłuższe wakacje w swoim życiu czy też w końcu weźmie się do pracy ;P

  0 0
 • ~Jan R. 2010-11-26 19:51:12

  Redaktorzy mam do Was gorącą prośbę wysilcie się i przygotujcie dla kandydatów jakieś bombowe pytanie albo nawet pytania, na które będzie im trudno odpowiedzieć. Nie chciałbym, żeby tokowali jak na ostatniej debacie. Weźcie i przemaglujcie ich na cacy.

  0 0
 • ~prawda 2010-11-26 20:09:12

  mieszkanka Rybnika, widziałem na własne oczy oświadczenie Kołodziejczyka , tekst jest jednoznaczny - popiera Fudalego. Nie znam struktur organizacyjnych RASl., ale z agitki tego Ruchu .... wiem, że z upoważnienia Pełnomocnika Komitetu Wyborczego RASl w Katowicach , może działać na terenie Rybnika jedynie Paweł Helis, który chyba jest też: prezesem ? przewodniczącym ? Koła w Rybniku. PO dało sie zwieść " uzurpatorowi " !!! Gdzie Wasza znajomość problematyki Rybnika.

  0 0
 • ~prawda 2010-11-26 20:48:48

  jestem po przeczytaniu Programu PO dla M.Rybnika - 25 stron, dużo stron- mało treści. Piękne zdjęcia chwalące pośrednio obecnego Prezydenta Fudalego ,a to z powodu zdjęć pięknych budowli . Rozbawiło mnie wyeksponowane stwierdzenie, o ograniczeniu zadłużenia miasta sięgajacego ponad 180 mln złotych. Realizując Wasze marzenia zwane szumnie Prgramem , musicie pamiętać, że to kosztuje. Nie wskazujecie zródeł pozyskiwania forsy na oddłużenie miasta i inwestycje .Proszę podać , jakie będą koszty pełnej realizacji Waszego Programu ???!!! PO , a więc Krząkała robią wszystko, aby pieniążki były w Warszawie , a nie na Śląsku , w Rybniku. Kołodziejczyk w opracowaniu Mój Pomysł na Rybnik przynajmniej wskazywał, że należy doprowadzić do zmian Ustaw umożliwiających pozyskiwanie zwiększonych kwot pieniędzy przez Miasto - jest ta samorządność w Polsce czy nie ?. Przypomina mi to Konstytucję 3- Maja , gdzie zapowiedziano zwiększenie armii polskiej do 100 tysięcy żołnierzy, zapominając o zapewnieniu srodków pieniężnych na ten cel. Gdyby wskazano tam na potrzebę drastycznego zwiększenia podatków , szlachta prawdopodobnie ... . Więc skąd PO weżmie pieniądze na realizację Programu - następny CUD Tuska w wydaniu Krząkały?

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-26 21:45:27

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~prawda 2010-11-26 22:39:40

  Teddy i to czytałem, nie jestem prawnikiem, ale mamy Niezawisłe Sądy, Niezawisłe Prokuratury , / obronców Ludu wsród działaczy PO - to oczywiście prawda inaczej/ , założyliście sprawę w sądzie ?! , Do boju o Prawdę potwierdzoną wyrokiem sądowym. Powodzenia

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-27 03:32:22

  ~doprawdy..., doprawdy ty wierzysz w niezawisłość sadów?? Biedny dzieciaku, gdzie ty żyjesz??? Sam byłem świadkiem jak obrońca ustawiał poza wokanda sędziego, a potem sędzia wydał wyrok, który ni jak nie miał się do uzasadnienia, które napisał i do zeznań świadków :-) I to zaledwie w sprawie... rozwodowej, to wiesz jak się sprawy ustawia w większych biznesach???? Owszem, sądy są niezawisłe, dlatego mogą bezkarnie wykorzystywać swoje uprawnienia :-(

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-27 03:41:13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~prawda 2010-11-27 08:57:21

  teddy , Niezawisłość sądów ... itd. gwarantują Ustawy ,które tworzą lub zmieniają w Sejmie oraz odpowiadają za ich realizację - partie rzadzace. Aktualnie partią rządzącą jest Platforma Obywatelska, ze swoim sztandarowym członkiem w Rybniku - posłem tej partii M. Krząkałą. Nieprawidłowości w państwie są wynikiem przyzwolenia ze strony Platformy Obywatelskiej , a więc i MK. Zapewnie , jako świadomy Obywatel zwróciłeś się z tą sprawą do Pana posła i co ? Pomógł ?! Strzeliłeś sobie samobója i a tego powodu powinieneś zamilknąc na tutejszym forum !

  0 0
 • ~DarGrze 2010-11-27 11:11:22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-27 13:36:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-27 13:49:36

  A tak na marginesie, komentarze na tych filmikach są zablokowane , są tylko dla wybrańców, typowe dla Adama F. Manipulowanie opinią publiczną, co boi się że ktoś zły komentarz doda a tak wszystko w garści trzyma i to bez cenzury jaka bzdura.

  0 0
 • ~DarGrze 2010-11-27 18:56:42

  Uwaga, okręg 4 - miejcie jedno na uwadze, głosując w drugiej turze: http://www.smolna.rybnik.pl/n/prezydent_fudali_radny_salamon_wybory_druga_tura/648 (a redaktora dyżurnego proszę o nie usuwanie, tylko literalne czytanie regulaminu dodawania opinii - nie ma nic o usuwaniu linków do konkurencji, poza tym serwis Smolna to żadna konkurencja ;)

  0 0
 • ~molly1978 2010-11-27 19:33:07

  mati999 a jakie osiagi poza prowadzeniem sklepu obuwniczego mial AF starajac sie po raz pierwszy o stolek prezydenta??

  0 0
 • ~elegant 2010-11-27 23:08:04

  do mawi64, przykro patrzeć jak się deklasujesz , zwyczajnie lecisz na pysk ( przepraszam za kolokwializm).Posądzasz Fudalego o pazerność , a może do Ty jesteś pazerny i coraz bardziej zaślepiony nienawiścią , dlatego nie możesz być obiektywny.Więcej dystansu , nie wchodź w skórę dybałków i tym podobnych mieszkanekrybnika.Wydaje mi się ,że jesteś zbyt inteligentny, a tylko Twoja frustracja powoduje tak emocjonalne wypowiedzi.Weź na urlop.

  0 0
 • ~elegant 2010-11-27 23:13:19

  06.12.10 r. i wszystko jasne. Fudali czy zły, czy dobry i tak zostanie wybrany prezydentem bo zwyczajnie mu się to należy.
  12 LAT HARÓWY dla Rybnika .Zapewne nie jest idealny , a któż jest? Krząkała neeeeeeeeeeeee.

  0 0
 • ~mawi 2010-11-28 01:56:15

  Mój szanowny interlokutorze podpisujący się: 'elegant" - myślę, że "pazerność' nie jest moją szczególną cechą, myślę również, że "nie zaślepia mnie nienawiść"..... Oj! Obecny Prezydent Miasta nie jest postacią, której nienawidzę!!!!! Jednak od ponad ośmiu lat to, co robię w dużej mierze zależy od Miasta Rybnika - czyli "samodzierżawia" Pana Adama Fudalego... I od ponad ośmiu lat nie istnieje JASNA, PRECYZYJNA procedura, wg której działalność, którą prowadzę, byłaby oceniana - mamy sytuację rodem z carskiej Rosji... jak "batiuszka" ma dobry dzień, to hojnie sypnie ręką, ale jeśli dzień był kiepski.... "hospody pomyłuj"........

  0 0
 • ~kinga 2010-11-28 08:52:36

  Proszę powiedzcie mi jedną rzecz!Skoro większość ludzi i tutaj na forum i wśród moich znajomych popiera pana Krząkałę to dlaczego i od kogo miał tyle procent poparcia???A dla niezdecydowanych PRZECZYTAJCIE: przed wyborami w na spotkaniu pana prezydenta Adama F.z mieszkańcami pewnej dzielnicy zapytany dlaczego woda i kanalizacja w Rybniku jest najdroższa w Polsce,a w woj.opolskim tańsza o 40%.....odpowiedział: "to proszę przeprowadzić się do opolskiego"....a więc zostawiam Wam do przemyślenia czy takim chamem powinien być prezydent...........

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-28 12:51:06

  ~kinga-kj...ja tu trąbie od kilku lat, ze Fudali to cham, gbur i arogant, który za nic ma mieszkańców tego miasta, ale wszyscy są tak w nim zakochani, że dali by się.... To co cytujesz to klasyczny styl Adama F.. Na radzie śródmiescia zapytany przez starszą panią, zresztą sytuowana mieszkankę centrum o to dlaczego coraz więcej zieleni znika z centrum, nie ma nawet gdzie z wnukiem wyjść na spacer, Pan Fudali odpowiedział, cytuję: "Jak to nie ma parków, jak Pani się nie podoba w centrum to może sobie pani pojechać na Koziegórki." I to jest klasa AFa - prawie 80 letnia kobietę Prezydent traktuje jak gówniarę !!! pan Fudali nawet nie spotyka sie z wyborcami bo po co? On tu rządzi i tylko on wie najlepiej co i jak ma być w mieście realizowane. Nawet w tej debacie w pewnym momencie potraktował kogoś z buta. Ale cóż, w Rybniku mieszkają buraki i ryle więc na swojego głosują :-)

  0 0
 • ~Teddy 2010-11-28 12:52:47

  No to wyszło szydło z worka a dokładnie cenzura rybnik.com.pl. Zamieściłem tu komentarz o tym jak BSR spamuje poczte wyborcom swoim DURNYM filmikiem o Fudalim nakręconym za nasze pieniądze a umieszczonym w 4 odcinkach na YouTube pod nazwą "Cała prawda o Adamie F." Polecam tą debilną kampanię wyborczą, na która stać tylko BSR. A Pan Rzymanek to i tak się zbiesił do cna, ale to nie nowina. A może usunęli komentarz bo Rzymanek pracuje w rybnik.com.pl??? A tak na marginesie "droga" Redakcjo... przecież to kampania Pana AFa, więc dlaczego usuwacie jego spoty reklamowe, skoro jesteście jego poplecznikami. Nie zależy Wam, żeby Adaś wygrał???

  0 0
 • ~jolka43 2010-11-28 15:01:45

  elegant zaślepieńcze, hipnotycznie wpatrzony w" bóstwo- feudaloszustwo",stanowisz" fudal-integralny eleganto element fudalmaszyny".06.12. 2010 r.stanie się jasne i przejrzyste,ponieważ zwycięży: prawda i mądrość odstawiając na boczny tor tego zużytego maszynistę...

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-28 16:47:36


  ~Tadeusz Dybala Panie lupa2010, demokracja polega na tym, że są wolne wybory. Wystartowałem i nie dostałem się do rady a Pan co zrobił oprócz przekręcania i manipulowania opinią publiczną? Dokumenty które pokazałem mówią same za siebie a sądy rozpatrują to co im się udokumentuje, jak widać z dokumentów te sądy są okłamywane. Pytam jeszcze raz podając jak domniemywam nieprawdziwy adres sądowi łamie się prawo? Albo pan który kupił tą działkę mieszka u Adama F? ile razy został sąd w ten sposób wprowadzony w błąd? Daje się do sądu dokument poparty urzędowym prawnikiem, ponadto sąd nie jest od sprawdzania lecz od oceny dokumentacji. Rozumie Pan coś z tego, przejrzyj Pan dokładnie dokumenty i zastanów się Pan gdzie sąd posyłał np. wezwania, bo do mnie jest logiczne że do Adama Fudalego, gdyż taki adres sąd posiadał. http://kontakt24.tvn.pl/artykul,prawo-po-rybnicku-czesc-pierwsza,42041.html

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-11-28 22:03:12

  Kursy bukmacherów na Adama Fudalego to 1,03, a na Marka Krząkałę 9,00. :D Bukmacherzy się nie mylą. Baj baj, panie pośle niech Pan już wraca do tej Warszawy. :D

  0 0
 • ~elegant 2010-11-28 22:38:53

  odp.do mawi64. Mój drogi nie jesteś do końca obiektywny, ponieważ patrzysz przez pryzmat własnej działalności, na którą łoży samorząd.Zapewniam Cię ,że nikt do tej pory nie stworzył tak idealnych rozwiązań ,żeby wszystkich zaspokoić.Stare powiedzenie mówi "szanuj szefa swego ,możesz mieć gorszego". Obietnicami ponoć droga do piekła jest wybrukowana, a lepszy wróbel w garści , niż gołąb na dachu. Więcej dystansu.
  do jolka43 po pseudoobrońcach praw itd. niczego innego się nie spodziewam.Szkoda czasu na dybałki.Nie musisz się wysilać i tak was
  rybniczanie docenili.Do Rady dostał się jeden ,którego Fudali kupi za ....parę metrów chodnika w Gotartowicach.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-28 23:14:32


  CZYŃ DOBRO MIMO TO! Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, KOCHAJ ICH MIMO TO. Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucają ci egoizm i ukryte intencje, CZYŃ DOBRO MIMO TO. Jeśli ci się coś uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. STARAJ SIĘ MIMO TO. Dobro które czynisz, jutro zostanie zapomniane. CZYŃ DOBRO MIMO TO. Uczciwość i otwartość, wystawią cię na ciosy. CZYŃ DOBRO MIMO TO. To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach. BUDUJ MIMO TO. Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna, ale kiedy będziesz pomagać ludziom, oni mogą cię zaatakować. POMAGAJ MIMO TO. Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby. MIMO TO DAJ ŚWIATU Z SIEBIE WSZYSTKO.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-28 23:16:47

  Panie elegant, sam Pan powiedział jak Adam Fudali rządzi "którego Fudali kupi". Mnie taki prezydent nie odpowiada.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-28 23:19:56

  A o Stowarzyszenie się Pan nie martw, będzie dalej działać, co nas nie zabije to wzmocni. Zastanów się Pan czasem czy nie jest tak, że ludzie nie chcieli się pozbyć ostatniej instancji.

  0 0
 • ~elegant 2010-11-28 23:50:21

  tede nie pij.Powiedz forumowiczom czego najbardziej nie lubisz spłacać? ( odp.własnych długów)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-29 02:00:09

  elegant jak zawsze nie na temat

  0 0
 • ~jolka43 2010-11-29 07:45:57

  elegant Krótko mówiąc" owa droga" obietnicami AFy wybrukowana...

  0 0
 • ~elegant 2010-11-29 08:59:31

  Fudali to wytrawny polityk, potrafił przekonać do siebie J.Buzka, J.Olbrychta, B.Piechę, G.Janika. W ostatnim czasie Kołodziejczyka
  z RAŚ i K.Pająka pełna gama poglądów.Widocznie jest przekonujący, albo inaczej potrafi skutecznie używać argumentów.Poza tym
  skutecznie potrafi wprowadzać "Konie Trojańskie" nawet w szeregi SR 2010 M.Jędrośki.Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
  W Rybniku LIDER jest tylko jeden.

  0 0
 • ~zab 2010-11-29 11:11:46

  ~elegant a to dobre.... usmiałem się jak nie wiem:):):)

  0 0
 • ~ 2010-11-29 16:31:18

  dlaczego nasza wspaniała telewizja TVT nie przeprowadzi bezpośredniej transmisji z tej debaty ? Oglądalność murowana.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-11-29 22:16:35

  Bo ma zakaz, taką demokrację stworzył Adam Fudali w Rybniku.

  0 0
 • ~adorus 2010-11-29 23:22:00

  no i gdzie transmisja z tej jakże pouczającej debaty? za mało płaci urząd????

  0 0
 • ~adorus 2010-11-29 23:34:26

  jakie media taka polityka, czyli jedno wielkie G w każdej dziedzinie. już tylko czekać na Batmana!

  0 0
 • ~elegant 2010-11-29 23:57:15

  do zab, w poniedziałek 06.12.10 r. razem się będziemy cieszyć. Ja wiem z czego, a ty się domyślasz. Mam nadzieję,że parę osób
  zniknie z tego forum , a wraz z nimi dybałki.

  0 0
 • ~adorus 2010-11-30 00:06:50

  elegant pozwólcie się cieszyć z wami :DDD

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 220