zamknij

Wiadomości

Debata prezydencka. Pięć ważnych spraw dla Rybnika. Jakie propozycje mieli kandydaci?

2014-11-06, Autor:  Redakcja
W środowy wieczór sala wykładowa rybnickiej biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca. Rybniczanie przyszli posłuchać co do powiedzenia mają kandydaci na prezydenta Rybnika. Nie zabrakło ważnych pytań i ciekawych odpowiedzi.

Reklama

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęło 5 kandydatów na prezydenta Rybnika: Stefan Dąbkowski, Piotr Kuczera, Aleksander Larysz, Jan LubosPiotr Masłowski. Udziału w debacie odmówił prezydent Adam Fudali.

W pierwszej części debaty kandydaci losowali jedno z zagadnień, w ramach którego odpowiadali na pytania moderatora oraz kontrkandydatów.

Jako pierwszy do mównicy wywołany został Piotr Masłowski, który odpowiadał na pytania za zakresu rozwoju sieci infrastruktury drogowej:

Jako drugi w ogniu pytań postawiony został Jan Lubos, który zmierzył się z tematem przyszłości komunikacji miejskiej:Trzeci do "tablicy" wywołany został Aleksander Larysz. Wylosował swoją ulubioną dziedzinę - sport. Odpowiadał na pytania o finansowanie sportu w mieście:Piotr Kuczera pytany był o walkę z niską emisją:Jako ostatni na mównicy pojawił się Stefan Dąbkowski, który był pytany o problemy demograficzne Rybnika:

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~frbro 2014-11-06
  08:16:55

  31 0

  Proszę redakcję o tekstowe streszczenie bo nie mam czasu tego oglądać

 • ~ 2014-11-06
  08:32:52

  38 0

  Byłem wczoraj ze znajomym na debacie. Więc z piątki kandydatów na Prezydenta dwu wyraźnie odstawało na ich niekorzyść za bardzo nie potrafili się wysłowić (kandydaci RAŚ i SLD) natomiast Kuczera, Masłowski, Larysz to już widać nowe czasy :) Mnie osobiście najbardziej przekonał Masłowski słychać było że nie opowiada bajek wie o czym mówi, Larysz cóż opowiada że zna wszystkich już na debacie słychać było że kolesiostwo które mu tak nie odpowiada nie jest mu obce (spoufalanie się z prowadzącym debatę) a Kuczera cóż dobry kandydat ale dla mi nie odpowiada że startuje z dużego ugrupowania politycznego dla mnie osobiście te lokalne "stowarzyszenia i ruchy" są bardziej przekonywujące.

 • ~kretek 2014-11-06
  08:39:51

  27 0

  Owacje jakie dostał Masłowski przy podsumowaniu debaty mówią wszystko. Nawet PO klaskało. Pewnie będą kolejne filmiki, to sami zobaczycie.

 • ~dakk 2014-11-06
  08:52:38

  0 16

  Zdecydowanie najbardziej konkretnie i najbardziej merytorycznie mówił PIOTR KUCZERA. Spośród wszystkich uczestników debaty ma największe doświadczenie samorządowe - 8 lat jest radnym i to dało się odczuć. Nie wspominając już o jego otwartości, chęci współpracy, spokojowi i rozsądkowi. Jako jedyny czuł się pewny - bo ma zaplecze wiedzy, by być prezydentem!

 • ~ 2014-11-06
  10:23:38

  22 0

  Jak dla mnie najlepsi byli ex equo Piotr Kuczera i Piotr Masłowski. Widzę, że Ci Panowie nie mają pustych-populistycznych wizji rządzenia miastem. Debata bardzo mi się podobała, chociaż chciałem przesłać anty-pozdrowienia dla pewnej Pani, który krzyknęła podczas gdy przemawiał Stefan Dąbkowski. W moim odczuciu jego idee był zbyt populistyczne, ale jako publiczność i tak powinniśmy temu Panu dać się swobodnie wypowiedzieć. Aleksander Larysz pojechał zbytnim wizjonerstwem kupna szynobusów, co fajnie zripostował Masłowski. Natomiast Jan Lubos gdy został zapytany o komunikacje miejską zaczął błądzić i nie wiedział o czym mówi.
  Masłowski zaimponował mi jednym - realnym spojrzeniem na budowę drogi Pszczyna - Racibórz. Natomiast Piotr Kuczera zwrócił uwagę na rozwój sieci centralnego ogrzewania oraz bogatą historię miasta, która niestety jest w większości zapomniana...

 • ~Grisza 2014-11-06
  10:27:22

  31 0

  Po tegorocznej debacie bez udziału obecnie urzędującego prezydenta (który, jak stwierdził nie potrzebuje reklamy, a wszędzie gdzie nie spojrzymy to Adam Fudali - gwarancja rozwoju), stwierdzam, że przydałoby się w Rybniku świeże spojrzenie na niektóre tematy. Do tej pory głosowałem na BSR i Adama Fudalego. Miasto się rozwija, nie można powiedzieć, że jest źle, ale na pewno mobłoby być lepiej, szczególnie jeśli chodzi o nowe inwestycje zewnętrzne, poprawę komunikacji miejskiej oraz zapewnienie warunków dla młodych rodzin z dziećmi. W związku z tym, w tych wyborach zagłosuję na Piotra Masłowskiego oraz na nowych niezależnych kandydatów do Rady Miasta. Liczę na drugą turę wyborów prezydenckich: Piotr Masłowski kontra Adam Fudali i rzeczową debatę między tymi dwoma kandydatami.

 • ~jedrek_1_1 2014-11-06
  10:44:26

  32 0

  Rybniczanie, czas prezydenta Fudalego dobiega końca. Wyobrażacie sobie tego schorowanego człowieka po wylewie na debacie trwającej 2 godziny? Stąd jego nieobecność. Nie życzę mu źle, oddaje mu cześć za pierwsze dwie kadencje. 16 lat wystarczy. Miasto potrzebuje menadżera, a nie dziadka. A jeżeli dojdzie do drugiej tury pan Adam nie ucieknie już od konfrontacji, albo poda się bez walki. Wtedy będzie nowe! Rybniczanie, zróbmy to! Zagłosujmy na któregoś z Piotrów.

 • ~buba 2014-11-06
  11:28:13

  5 0

  Juls Cziwello Masz rację 99% ponieważ moim zdaniem Larysz lepiej się prezentował od Masłowskiego. :) Natomiast mnie jedna rzecz martwi, zbyt duża liczba kontrkandydatów dla obecnego Prezydenta a co za tym idzie może nie dojść do drugiej tury wyborów a wtedy DRAMAT!!! Więc powiem krótko: najistotniejszą sprawą jest, aby doszło do drugiej tury wyborów wtedy są szanse na zmianę Jaśnie Panującego Nam Prezydenta!!!!!!!!!!!

 • ~ 2014-11-06
  11:52:40

  10 0

  Widać tą przepaść między panem Masłowskim, a pozostałymi kandydatami. Brawo panie Masłowski.

 • ~Obiektywny 2014-11-06
  12:19:16

  9 0

  Jak dla mnie zdecydowanie wyróżniali się Kuczera i Masłowski. Zaprezentowali się nawet lepiej niż tego się po nich spodziewałem. Jak już ktoś tutaj wspomniał poziom debaty był bardzo wysoki. Z szacunkiem do rywali, ale także do prezydenta Fudalego, którego braku ja nie odczułem.

 • ~Fiodore 2014-11-06
  12:23:37

  3 0

  Ta debata i tak nie ma znaczenia, ponieważ udziału odmówił aktualny prezydent Adam Fudali. A poza tym większość rybniczan nawet nie słyszała o takiej debacie, a co dopiero o jej wynikach. Niestety mamy nieświadome społeczeństwo, w pewnym sensie rządzone przez media.

 • ~Esprit 2014-11-06
  12:29:39

  7 0

  Znajdź różnicę. Na stronie internetowej http://bsrrybnik.pl w zakładce "Rozwój" pisze cyt. "Rozpoczniemy budowę rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (poprzez pozyskane 300 mln zł). Dzięki temu tereny inwestycyjne będą dobrze skomunikowane, co otworzy Rybnik na inwestorów i nowe miejsca pracy w sektorze innowacyjnej gospodarki" a do niedawna pisało tak, cyt. "Budowa Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (pozyskane 300 mln zł) szansą na aktywizację terenów inwestycyjnych i nowe miejsca pracy ukierunkowane na innowacyjną gospodarkę". Dlaczego zastąpiono ów wpis? Należałoby o to zapytać prezydenta. Wyjaśnię za niego. Poprzedni wpis sugerował jakoby drogę można było wykonać za pieniądze zewnętrzne w wysokości 300 mln zł, co było nieprawdą, bo trzeba dołożyć i to sporo, a teraz wpis mówi, że wystarczy na początek, ale dalej nic nie mówi, że miasto musi dołożyć drugie tyle albo i więcej. Oczywiście miasto tych pieniędzy nie ma i musi je pożyczyć albo wyemitować obligacje, które to pieniądze następca prezydenta będzie musiał zwrócić, chyba, że wybierzemy kogoś innego i problem ten ugryzie się inaczej.

 • ~ 2014-11-06
  12:59:57

  12 0

  Debata dla Masłowskiego. :)

 • ~ssij banana 2014-11-06
  17:07:34

  0 8

  i co myslicie ze zapewnia wam srednia krajowa ??? następna partia do koryta, wybierzecie ich a oni sie na was wysrają

 • ~magdalenap 2014-11-06
  17:23:29

  0 4

  Co się produkujecie? - i tak niestety wygra Adam Fudali.

 • ~grass 2014-11-06
  17:34:05

  15 0

  Zdecydowanie najlepszy Masłowski! Tylko co z tego... Jak już napisano większość nie kojarzy tego nazwiska, nie zna programu... Piszący tu to za mało aby zmienić świadomość i mentalność rybniczan. Szkoda bo w ten sposób wygrywają osoby, które wygrać nie powinny.

 • ~Dragons 2014-11-06
  21:38:37

  5 0

  Jak w sklepach masło stanieje to mój głos ma pan Piotr Masłowski.

 • ~spzoo 2014-11-07
  08:08:20

  6 0

  ~grass, każdy znajomy, który to usłyszy od ciebie to jest postęp. Damy radę :)

 • ~jacekplacek1088 2014-11-07
  17:12:13

  5 0

  Ja stawiałbym na Kuczerę - w niektórych wypowiedziach trochę zbyt ogólnie (np pytanie o współpracowników) ale np pomysły z ekologią dobre. Przygotowany merytorycznie - widoczne np w wypowiedzi o Niedobczycach.Zreszą nauczyciel historii, pamięć musi mieć dobrą :). Uwagi o braku konkursów przetargów celne.

 • ~snowghost 2014-11-08
  10:20:44

  3 0

  Kuczera i Masłowski, ale Kuczera bardziej konkretny. Masłowski jak dla mnie jest za bardzo cool. Kuczera jest bardziej że tak powiem konserwatywny, ale w pozytywnym znaczeniu. Taka troszkę "angielska szkoła" :)

 • ~fanprawdy 2014-11-08
  16:52:52

  0 0

  Najważniejsza jest gospodarka, w tym zwłaszcza niedopuszczenie do likwidacji kopalń Jankowice i Chwałowice. Pieniądze do budżetu miasta wpłacają głównie: górnicy swoimi podatkami, właściciele nieruchomości, ludzie prowadzący firmy produkcyjne na terenie miasta. To zwłaszcza dzięki tym ludziom budżet miasta jest tak wysoki, że można dodatkowo pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz szastać pieniądzmi na inwestycje i nie tylko. Ględzeniem i bełkotem jest twierdzenie , że zasługą głównie Rady Miasta i Prezydenta jest dokonanie tego lub owego. Praprzyczyna wszystkiego co dobrego dzieje się w mieście to podatnicy !! Dostrzega to najbardziej Komitet Wyborczy Nasz Wspólny Śląski Dom i to na ich kandydatów trzeba głosować w wyborach do Rady Miasta.

 • ~ 2014-11-09
  11:46:07

  0 1

  wszyscy głosujemy na RAŚ,wiadomo na siebie ,nie na obcych,bo my jesteśmy stąd

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 939