zamknij

Wiadomości

Debata prezydencka. Pięć ważnych spraw dla Rybnika. Jakie propozycje mieli kandydaci?

2014-11-06, Autor: Redakcja
W środowy wieczór sala wykładowa rybnickiej biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca. Rybniczanie przyszli posłuchać co do powiedzenia mają kandydaci na prezydenta Rybnika. Nie zabrakło ważnych pytań i ciekawych odpowiedzi.

Reklama

Zaproszenie do udziału w debacie przyjęło 5 kandydatów na prezydenta Rybnika: Stefan Dąbkowski, Piotr Kuczera, Aleksander Larysz, Jan LubosPiotr Masłowski. Udziału w debacie odmówił prezydent Adam Fudali.

W pierwszej części debaty kandydaci losowali jedno z zagadnień, w ramach którego odpowiadali na pytania moderatora oraz kontrkandydatów.

Jako pierwszy do mównicy wywołany został Piotr Masłowski, który odpowiadał na pytania za zakresu rozwoju sieci infrastruktury drogowej:

Jako drugi w ogniu pytań postawiony został Jan Lubos, który zmierzył się z tematem przyszłości komunikacji miejskiej:Trzeci do "tablicy" wywołany został Aleksander Larysz. Wylosował swoją ulubioną dziedzinę - sport. Odpowiadał na pytania o finansowanie sportu w mieście:Piotr Kuczera pytany był o walkę z niską emisją:Jako ostatni na mównicy pojawił się Stefan Dąbkowski, który był pytany o problemy demograficzne Rybnika:

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~frbro 2014-11-06 08:16:55

  Proszę redakcję o tekstowe streszczenie bo nie mam czasu tego oglądać

  31 0
 • ~ 2014-11-06 08:32:52

  Byłem wczoraj ze znajomym na debacie. Więc z piątki kandydatów na Prezydenta dwu wyraźnie odstawało na ich niekorzyść za bardzo nie potrafili się wysłowić (kandydaci RAŚ i SLD) natomiast Kuczera, Masłowski, Larysz to już widać nowe czasy :) Mnie osobiście najbardziej przekonał Masłowski słychać było że nie opowiada bajek wie o czym mówi, Larysz cóż opowiada że zna wszystkich już na debacie słychać było że kolesiostwo które mu tak nie odpowiada nie jest mu obce (spoufalanie się z prowadzącym debatę) a Kuczera cóż dobry kandydat ale dla mi nie odpowiada że startuje z dużego ugrupowania politycznego dla mnie osobiście te lokalne "stowarzyszenia i ruchy" są bardziej przekonywujące.

  38 0
 • ~kretek 2014-11-06 08:39:51

  Owacje jakie dostał Masłowski przy podsumowaniu debaty mówią wszystko. Nawet PO klaskało. Pewnie będą kolejne filmiki, to sami zobaczycie.

  27 0
 • ~dakk 2014-11-06 08:52:38

  Zdecydowanie najbardziej konkretnie i najbardziej merytorycznie mówił PIOTR KUCZERA. Spośród wszystkich uczestników debaty ma największe doświadczenie samorządowe - 8 lat jest radnym i to dało się odczuć. Nie wspominając już o jego otwartości, chęci współpracy, spokojowi i rozsądkowi. Jako jedyny czuł się pewny - bo ma zaplecze wiedzy, by być prezydentem!

  0 16
 • ~ 2014-11-06 10:23:38

  Jak dla mnie najlepsi byli ex equo Piotr Kuczera i Piotr Masłowski. Widzę, że Ci Panowie nie mają pustych-populistycznych wizji rządzenia miastem. Debata bardzo mi się podobała, chociaż chciałem przesłać anty-pozdrowienia dla pewnej Pani, który krzyknęła podczas gdy przemawiał Stefan Dąbkowski. W moim odczuciu jego idee był zbyt populistyczne, ale jako publiczność i tak powinniśmy temu Panu dać się swobodnie wypowiedzieć. Aleksander Larysz pojechał zbytnim wizjonerstwem kupna szynobusów, co fajnie zripostował Masłowski. Natomiast Jan Lubos gdy został zapytany o komunikacje miejską zaczął błądzić i nie wiedział o czym mówi.
  Masłowski zaimponował mi jednym - realnym spojrzeniem na budowę drogi Pszczyna - Racibórz. Natomiast Piotr Kuczera zwrócił uwagę na rozwój sieci centralnego ogrzewania oraz bogatą historię miasta, która niestety jest w większości zapomniana...

  22 0
 • ~Grisza 2014-11-06 10:27:22

  Po tegorocznej debacie bez udziału obecnie urzędującego prezydenta (który, jak stwierdził nie potrzebuje reklamy, a wszędzie gdzie nie spojrzymy to Adam Fudali - gwarancja rozwoju), stwierdzam, że przydałoby się w Rybniku świeże spojrzenie na niektóre tematy. Do tej pory głosowałem na BSR i Adama Fudalego. Miasto się rozwija, nie można powiedzieć, że jest źle, ale na pewno mobłoby być lepiej, szczególnie jeśli chodzi o nowe inwestycje zewnętrzne, poprawę komunikacji miejskiej oraz zapewnienie warunków dla młodych rodzin z dziećmi. W związku z tym, w tych wyborach zagłosuję na Piotra Masłowskiego oraz na nowych niezależnych kandydatów do Rady Miasta. Liczę na drugą turę wyborów prezydenckich: Piotr Masłowski kontra Adam Fudali i rzeczową debatę między tymi dwoma kandydatami.

  31 0
 • ~jedrek_1_1 2014-11-06 10:44:26

  Rybniczanie, czas prezydenta Fudalego dobiega końca. Wyobrażacie sobie tego schorowanego człowieka po wylewie na debacie trwającej 2 godziny? Stąd jego nieobecność. Nie życzę mu źle, oddaje mu cześć za pierwsze dwie kadencje. 16 lat wystarczy. Miasto potrzebuje menadżera, a nie dziadka. A jeżeli dojdzie do drugiej tury pan Adam nie ucieknie już od konfrontacji, albo poda się bez walki. Wtedy będzie nowe! Rybniczanie, zróbmy to! Zagłosujmy na któregoś z Piotrów.

  32 0
 • ~buba 2014-11-06 11:28:13

  Juls Cziwello Masz rację 99% ponieważ moim zdaniem Larysz lepiej się prezentował od Masłowskiego. :) Natomiast mnie jedna rzecz martwi, zbyt duża liczba kontrkandydatów dla obecnego Prezydenta a co za tym idzie może nie dojść do drugiej tury wyborów a wtedy DRAMAT!!! Więc powiem krótko: najistotniejszą sprawą jest, aby doszło do drugiej tury wyborów wtedy są szanse na zmianę Jaśnie Panującego Nam Prezydenta!!!!!!!!!!!

  5 0
 • ~ 2014-11-06 11:52:40

  Widać tą przepaść między panem Masłowskim, a pozostałymi kandydatami. Brawo panie Masłowski.

  10 0
 • ~Obiektywny 2014-11-06 12:19:16

  Jak dla mnie zdecydowanie wyróżniali się Kuczera i Masłowski. Zaprezentowali się nawet lepiej niż tego się po nich spodziewałem. Jak już ktoś tutaj wspomniał poziom debaty był bardzo wysoki. Z szacunkiem do rywali, ale także do prezydenta Fudalego, którego braku ja nie odczułem.

  9 0
 • ~Fiodore 2014-11-06 12:23:37

  Ta debata i tak nie ma znaczenia, ponieważ udziału odmówił aktualny prezydent Adam Fudali. A poza tym większość rybniczan nawet nie słyszała o takiej debacie, a co dopiero o jej wynikach. Niestety mamy nieświadome społeczeństwo, w pewnym sensie rządzone przez media.

  3 0
 • ~Esprit 2014-11-06 12:29:39

  Znajdź różnicę. Na stronie internetowej http://bsrrybnik.pl w zakładce "Rozwój" pisze cyt. "Rozpoczniemy budowę rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (poprzez pozyskane 300 mln zł). Dzięki temu tereny inwestycyjne będą dobrze skomunikowane, co otworzy Rybnik na inwestorów i nowe miejsca pracy w sektorze innowacyjnej gospodarki" a do niedawna pisało tak, cyt. "Budowa Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz (pozyskane 300 mln zł) szansą na aktywizację terenów inwestycyjnych i nowe miejsca pracy ukierunkowane na innowacyjną gospodarkę". Dlaczego zastąpiono ów wpis? Należałoby o to zapytać prezydenta. Wyjaśnię za niego. Poprzedni wpis sugerował jakoby drogę można było wykonać za pieniądze zewnętrzne w wysokości 300 mln zł, co było nieprawdą, bo trzeba dołożyć i to sporo, a teraz wpis mówi, że wystarczy na początek, ale dalej nic nie mówi, że miasto musi dołożyć drugie tyle albo i więcej. Oczywiście miasto tych pieniędzy nie ma i musi je pożyczyć albo wyemitować obligacje, które to pieniądze następca prezydenta będzie musiał zwrócić, chyba, że wybierzemy kogoś innego i problem ten ugryzie się inaczej.

  7 0
 • ~ 2014-11-06 12:59:57

  Debata dla Masłowskiego. :)

  12 0
 • ~ssij banana 2014-11-06 17:07:34

  i co myslicie ze zapewnia wam srednia krajowa ??? następna partia do koryta, wybierzecie ich a oni sie na was wysrają

  0 8
 • ~magdalenap 2014-11-06 17:23:29

  Co się produkujecie? - i tak niestety wygra Adam Fudali.

  0 4
 • ~grass 2014-11-06 17:34:05

  Zdecydowanie najlepszy Masłowski! Tylko co z tego... Jak już napisano większość nie kojarzy tego nazwiska, nie zna programu... Piszący tu to za mało aby zmienić świadomość i mentalność rybniczan. Szkoda bo w ten sposób wygrywają osoby, które wygrać nie powinny.

  15 0
 • ~Dragons 2014-11-06 21:38:37

  Jak w sklepach masło stanieje to mój głos ma pan Piotr Masłowski.

  5 0
 • ~spzoo 2014-11-07 08:08:20

  ~grass, każdy znajomy, który to usłyszy od ciebie to jest postęp. Damy radę :)

  6 0
 • ~jacekplacek1088 2014-11-07 17:12:13

  Ja stawiałbym na Kuczerę - w niektórych wypowiedziach trochę zbyt ogólnie (np pytanie o współpracowników) ale np pomysły z ekologią dobre. Przygotowany merytorycznie - widoczne np w wypowiedzi o Niedobczycach.Zreszą nauczyciel historii, pamięć musi mieć dobrą :). Uwagi o braku konkursów przetargów celne.

  5 0
 • ~snowghost 2014-11-08 10:20:44

  Kuczera i Masłowski, ale Kuczera bardziej konkretny. Masłowski jak dla mnie jest za bardzo cool. Kuczera jest bardziej że tak powiem konserwatywny, ale w pozytywnym znaczeniu. Taka troszkę "angielska szkoła" :)

  3 0
 • ~fanprawdy 2014-11-08 16:52:52

  Najważniejsza jest gospodarka, w tym zwłaszcza niedopuszczenie do likwidacji kopalń Jankowice i Chwałowice. Pieniądze do budżetu miasta wpłacają głównie: górnicy swoimi podatkami, właściciele nieruchomości, ludzie prowadzący firmy produkcyjne na terenie miasta. To zwłaszcza dzięki tym ludziom budżet miasta jest tak wysoki, że można dodatkowo pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz szastać pieniądzmi na inwestycje i nie tylko. Ględzeniem i bełkotem jest twierdzenie , że zasługą głównie Rady Miasta i Prezydenta jest dokonanie tego lub owego. Praprzyczyna wszystkiego co dobrego dzieje się w mieście to podatnicy !! Dostrzega to najbardziej Komitet Wyborczy Nasz Wspólny Śląski Dom i to na ich kandydatów trzeba głosować w wyborach do Rady Miasta.

  0 0
 • ~ 2014-11-09 11:46:07

  wszyscy głosujemy na RAŚ,wiadomo na siebie ,nie na obcych,bo my jesteśmy stąd

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 938