zamknij

Wiadomości

Dalszy ciąg utrudnień w komunikacji miejskiej. Zobacz, które autobusy jeżdżą

2017-05-18, Autor: bf

Nadal występują utrudnienia w obsłudze niektórych linii za które odpowiada P.S.T. Transgór S.A. To już czwarty dzień protestów kierowców tego przewoźnika, którzy nie stawili się do pracy. Zobaczcie, które kursy będą realizowane w czwartek.

Planowo będą realizowane kursy się na liniach 7, 10, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, 43, 52 oraz przewozy szkolne. ZTZ w Rybniku podaje, że informacje na temat bieżących zmian można znaleźć pod numerem telefonu 32 42 23 096.

Reklama

Na chwilę obecną w dniu 18.05.2017r. nie będą obsłużone kursy, rozpoczynające się:

dla linii 1

-18:09, 21:14 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-18:42 od przystanku Rybnik Niewiadom Kopalnia Ignacy

-22:14 od przystanku Radlin Ujejskiego

dla linii 4

-4:30 od przystanku Rybnik Śródmieście Plac Wolności

-6:29, 10:29, 12:49, 15:34 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 8

-7:19, 9:34, 12:59, 15:09 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-8:05, 10:20, 13:45, 16:00 od przystanku Rydułtowy Rynek

dla linii 9

-5:34, 8:34, 14:09 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 11

- 18:59, 19:59, 21:21 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

- 19:41, 20:41, 22:11 od przystanku Rybnik Rybnicka Kuźnia

dla linii 12

- 5:17, 6:17, 7:17, 13:17 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 13

-4:33, 17:09, 20:04, 22:09 od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 14

-12:48, 15:03 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 15

-4:45, 7:30, 15:20 od przystanku Rybnik Dworzec Kolejowy

-6:00, 12:20, od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-5:20, 6:55, 8:30, 13:10, 16:20 od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 16

-5:32, 8:52, 12:02, 15:12, 17:42 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 17

-15:42 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 18

-22:28 od przystanku Rybnik Śródmieście Plac Wolności

dla linii 19

-6:52 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 22

-10:14, 17:09 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

dla linii 23

-4:45 od przystanku Rybnik Śródmieście Chrobrego

-5:55, 11:45, 15:55 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-6:10, 7:00, 12:55, 17:00 od przystanku Rydułtowy Kopalnia

dla linii 31

-7:25, 13:50, 15:25, 16:30, 19:15 od przystanku Rybnik Orzepowice Borki

-6:20, 11:30 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-7:05, 8:30, 12:45, 15:00, 18:00 od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 32

-5:05, 18:05, 21:05, 22:09,23:06 od przystanku Rybnik Grabownia Olszowiec

dla linii 40

-5:15 od przystanku Rybnik Śródmieście Plac Wolności

-17:32, 18:32 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-6:11 od przystanku Rybnik Rybnicka Kuźnia Chłodnie II

-18:09, 19:09 od przystanku Rybnik Rybnicka Kuźnia WORD

dla linii 41

Wyłączone z obsługi wszystkie kursy.

dla linii 45

-20:27 od przystanku Rybnik Śródmieście Sąd

-21:00 od przystanku Zwonowice Szkoła

dla linii 46

-6:56, 14:26, 16:06, 18:01 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-7:46, 15:16, 16:56, 18:51 od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 48

-8:10, 11:40, 13:40, 14:10, 16:10 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-9:06, 11:36, 12:36, 14:36, 15:06 od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 49

-5:45, 8:25, 9:45, 10:45, 14:20,  od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

-6:15, 9:15, 10:45, 11:15, 13:30, 14:50, 15:05, od przystanku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla

dla linii 49 A

Wyłączone z obsługi wszystkie kursy.

dla linii 51

-6:02, 6:37, 7:52, 10:42, 13:52 od przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
  • ~THE Bill 2017-05-18 07:25:52

    A ktoś ma jakieś informacje czy trwają jakieś rozmowy z kierowcami? Coś zmierza w kierunku poprawy sytuacji?

    27 4
  • ~kasti 2017-05-18 08:17:51

    Czyli widac zarzadca transgoru dalej ma swoich pracownikow i pasazerow gleboko w powarzaniu a kary rosna... no brawo :/

    42 4
  • ~spirit-of-the-town 2017-05-18 08:21:34

    Rozmowy raczej nic nie dają, jeśli kierowcy mają po 2 tygodnie L4. Zwolnienia nie można przerwać.

    19 2
  • ~darth_vader 2017-05-18 08:24:11

    A może by tak wymienić zarządcę Transgóru i wtedy wszystko się zmieni, bo z takim myśleniem to mogą obsługiwać linie w Kambodży.

    38 5
  • ~orion 2017-05-18 08:54:27

    Jak chcesz wymienić prezesa w prywatnej firmie? Uwierz mi że wszyscy kierowcy marzyliby o wymianie prezesa. Prezes nie ma i nie da. Koniec negocjacji.

    23 5
  • ~panoczek 2017-05-18 10:58:26

    Ci kierowcy powinni odejść z pracy bo dla jakiejkolwiek poprawy nie widać nawet cienia nadziei.

    12 7
  • ~Analpenetrator 2017-05-18 12:16:15

    Chyba się sprawa rypła miłośnikom taniego transportu publicznego.
    Teraz będzie przetarg na nową firmę, która raczej nie będzie chciała jeździć za takie pieniądze jak Transgór. Ceny biletów, które miały być tańsze staną się droższe i bardziej będzie się opłacało jeździć autem niż autobusem. Tylko gdzie parkować jak chcą zmniejszać lub likwidować parkingi. Można się przesiąść na rowery jak Pan Prezydent, tylko że nawet On już nie jeździ, chyba że cza zrobić zdjęcie proekologiczne. W komunikacji publicznej jeszcze Pan Panie Prezydencie se fotki nie cyknył. A miało być tak pięknie :)

    18 3
  • ~orion 2017-05-18 13:18:04

    Widzisz problem jest w tym ze Transgór dostaje dobrą stawkę za wozokilometr ale pieniądze trafiają nie tam gdzie trzeba. Pieniądze zamiast iść do kierowców idą do członków zarządu. Prezesowi to wisi co się stanie z firmą bo już się nachapał kasy. Oni nie widzą tego, że gdyby nie kierowcy to nie dostaliby nic z miasta bo niby za co? Jeżeli Transgór padnie, ogłoszą przetarg i weźmie to inna firma to ilość kierowców potrzebna do obsłużenia tych kursów będzie taka sama, wiec każdy znajdzie pracę. Mogą być o to spokojni. A na pewno gorzej już być nie może...

    16 1
  • ~xverso2 2017-05-18 14:26:57

    a moze to celowe działanie . Ogłosza upadłosc wine zwalą na kierowcow . Sprzedac co sie da i koniec . I spokojna starosc. ile wynosi juz kara ? Pewnie juz 1 sor. Pod młotek.

    12 0
  • ~ 2017-05-18 14:46:52

    O, jakaś epidemia zapanowała, że wszyscy nagle chorzy;) Myślę, że czas wymienić tych panów na kierowców, którym się chce pracować

    8 24
  • ~ 2017-05-18 14:48:44

    Orion, ale to niekoniecznie będą ci sami kierowcy - ja bym nie zatrudniła takiego, których chodzi na lewe L4

    4 22
  • ~orion 2017-05-18 16:05:26

    Kasiu. Po pierwsze jakie masz kompetencje żeby podważać decyzję lekarzy odnośnie wystawienia L4? Ci Panowie nie poszli do jednego lekarza tylko do kilkunastu innych lekarzy i zgłosili się z rożnymi problemami. Jeżeli znasz jakąś inną prawdę na ten temat to proszę udaj się do prokuratury i to zgłoś. Ja jestem spokojny o legalność tych zwolnień. Po drugie po raz kolejny powtarzam. Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy z powagi sytuacji na rynku zawodowych kierowców. Jest ich za mało. Gdyby było inaczej to już dziś by jeździli na miejsce tych kierowców, którzy poszli na chorobowe. Wiesz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Transgórze?
    Kandydat: Dzień dobry ja w sprawie pracy.
    Kierownik: Ok. Ma Pan uprawnienia?
    Kandydat: Tak.
    Kierownik: To od jutra Pan zaczyna a dziś na badania lekarskie.
    i koniec gadki. I uwierz mi, że tak długo jeszcze będzie. Zdobycie uprawnień(prawo jazdy+przewóz osób) to ok 8tyś zł. Mało kto może sobie na to pozwolić. W Rybniku ogromna rzesza kierowców to emeryci, którzy raczej długo już nie pojeżdżą, bo za nie długo nie będą po prostu w stanie przejść badań okresowych, które na prawo jazdy zawodowe są trochę bardziej wyśrubowane. Nie ma takiej firmy na Śląsku która by przyjechała do Rybnika z 90-cioma szoferami i autobusami i zaczęła jeździć za Transgór tak O. Więc pytam się Ciebie na kogo ich chcesz wymienić?

    19 0
  • ~przykopa 2017-05-18 16:09:10

    Cościk się zdaje że Transgór upadnie. Martwię się, bo zapłaciłem z góry już za cały rok za wywóz śmieci.

    9 0
  • ~ 2017-05-18 19:47:32

    Orion, nie badz śmieszny, nie powiesz chyba, że naraz tylu chłopa zachorowalo jednoczesnie na 2 tygodnie :) :)

    1 8
  • ~orion 2017-05-18 20:38:29

    Kasiu jedno chorobowe jest na 2 tygodnie. Pozostałe na 3,5czy 7 dni. Co to ma za znaczenie? Powtarzam, jeżeli wątpisz w legalność zwolnień lekarskich zgłoś to do prokuratury.

    5 1
  • ~ 2017-05-18 21:45:32

    Ha ha ha, chorzy nagle i razem, taaa ;)

    1 5
  • ~j-u 2017-05-18 22:01:04

    Ta sytuacja to hańba dla miasta,prezydenta ,antka,
    ludzie powinni godziwie zarabiać są fachowcami o odpowiednich kwalifikacjach więc w czym problem ,w tym iż pieniądze z wozokilometra idą zamiast tam gdzie powinny lecą do zle zarządzanej biurokracji 17 dyrektorów .

    11 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem Kanał Śląski powstanie?




Oddanych głosów: 1843