zamknij

Wiadomości

Dalszego śledztwa w zieleni miejskiej nie będzie. Prokuratura umorzyła sprawę

2016-12-15, Autor: bf

Audyt wykazał szereg nieprawidłowości, ale śledczy nie doszukali się znamion przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła śledztwo ws. Zarządu Zieleni Miejskiej. Na początku nowego roku ogłoszony zostanie nowy konkurs na dyrektora jednostki.

Reklama

- Informuję, że 13 grudnia wypłynęło do urzędu postanowienie o umorzeniu śledztwa. Wskazano nieprawidłowości, ale należy traktować je jako błędy w zarządzaniu – powiedział dzisiaj na sesji rady miasta prezydent Piotr Kuczera. Co prawda w uzasadnieniu prokuratury znalazła się informacja, że funkcjonowanie zarządu przyniosło szkodę (ponad 200 tys. złotych), ale nie ma ono znamion przestępstwa. - Zdaniem prokuratury należy to traktować w charakterze niedbalstwa, błędów w zarządzaniu. Konkurs na nowego dyrektora zostanie ogłoszony w styczniu – dodał prezydent miasta.

Przypomnijmy, w lipcu pisaliśmy o tym, że audyt magistratu w Zarządzie Zieleni Miejskiej wykazał szereg nieprawidłowości, w tym: niegospodarność w wydawaniu pieniędzy, przekroczenie uprawnień czy niegospodarność co do zakresu wykonywanych zadań. Dotychczasowy dyrektor jednostki – Andrzej Kozera przestał pełnić swoje obowiązki, a miasto przekazało sprawę do prokuratury. Więcej na ten temat pisaliśmy >> Zarząd Zieleni Miejskiej do prokuratury! Audyt wykazał nieprawidłowości<<

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~co to jest ? 2016-12-15 22:57:17

  Działalność ZZM przyniosła szkodę na ponad 200 tys. zł, ale nie nosi znamion przestępstwa. Natomiast osoba ściągająca bombkę z miejskiej choinki jest wandalem. Zgadzam się co do nazywania wandalami podpitych osobników kradnących kwiatki, bombki itd. Proszę w takim razie o nazwanie osobników z zarządu ZZM adekwatnie do wyrządzonej szkody - czy oni też działają i podejmują swoje decyzje w stanie zamroczenia świadomości? Nie zostaną ukarani?!

  33 7
 • ~milanista22 2016-12-16 00:30:10

  "Co prawda w uzasadnieniu prokuratury znalazła się informacja, że działalność ZZM w Rybniku przyniosła szkodę ponad 200 tys. złotych, ale nie ma ona znamion przestępstwa".

  Proszę czytać uzasadnienie PR w Rybniku ze zrozumieniem , w którym nie ma ani słowa na temat tego, "że działalność ZZM w Rybniku przyniosła szkodę ponad 200 tys. złotych".

  10 7
 • ~milanista22 2016-12-16 00:44:20

  Proszę uważnie i ze zrozumieniem czytać treść uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śl, w którym konkretnie jest napisane czego dotyczy znamię "znacznej szkody majątkowej" - na pewno nie tego, że "działalność ZZM przyniosła szkodę na ponad 200 tys. zł, ale nie nosi znamion przestępstwa" .

  Uważna analiza treści uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śledztwa, czego nie dokonał autor "bf", zapobiegnie dalszym niepotrzebnym i mylącym wyciąganiem nietrafionych wniosków i komentarzy pod tym artykułem.
  Pozdrawiam

  8 6
 • ~qwer 2016-12-22 22:31:01

  ~milanista22 Nazwijmy rzeczy po imieniu.Zorganizowana grupa przestępcza pod przykrywką UM ale nie ma znamion przestępstwa.Działają na legalu.Chyba dobrze zrozumiałem?

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2852