zamknij

Wiadomości

Dalszego śledztwa w zieleni miejskiej nie będzie. Prokuratura umorzyła sprawę

2016-12-15, Autor: bf

Audyt wykazał szereg nieprawidłowości, ale śledczy nie doszukali się znamion przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła śledztwo ws. Zarządu Zieleni Miejskiej. Na początku nowego roku ogłoszony zostanie nowy konkurs na dyrektora jednostki.

Reklama

- Informuję, że 13 grudnia wypłynęło do urzędu postanowienie o umorzeniu śledztwa. Wskazano nieprawidłowości, ale należy traktować je jako błędy w zarządzaniu – powiedział dzisiaj na sesji rady miasta prezydent Piotr Kuczera. Co prawda w uzasadnieniu prokuratury znalazła się informacja, że funkcjonowanie zarządu przyniosło szkodę (ponad 200 tys. złotych), ale nie ma ono znamion przestępstwa. - Zdaniem prokuratury należy to traktować w charakterze niedbalstwa, błędów w zarządzaniu. Konkurs na nowego dyrektora zostanie ogłoszony w styczniu – dodał prezydent miasta.

Przypomnijmy, w lipcu pisaliśmy o tym, że audyt magistratu w Zarządzie Zieleni Miejskiej wykazał szereg nieprawidłowości, w tym: niegospodarność w wydawaniu pieniędzy, przekroczenie uprawnień czy niegospodarność co do zakresu wykonywanych zadań. Dotychczasowy dyrektor jednostki – Andrzej Kozera przestał pełnić swoje obowiązki, a miasto przekazało sprawę do prokuratury. Więcej na ten temat pisaliśmy >> Zarząd Zieleni Miejskiej do prokuratury! Audyt wykazał nieprawidłowości<<

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~co to jest ? 2016-12-15
  22:57:17

  33 7

  Działalność ZZM przyniosła szkodę na ponad 200 tys. zł, ale nie nosi znamion przestępstwa. Natomiast osoba ściągająca bombkę z miejskiej choinki jest wandalem. Zgadzam się co do nazywania wandalami podpitych osobników kradnących kwiatki, bombki itd. Proszę w takim razie o nazwanie osobników z zarządu ZZM adekwatnie do wyrządzonej szkody - czy oni też działają i podejmują swoje decyzje w stanie zamroczenia świadomości? Nie zostaną ukarani?!

 • ~milanista22 2016-12-16
  00:30:10

  10 7

  "Co prawda w uzasadnieniu prokuratury znalazła się informacja, że działalność ZZM w Rybniku przyniosła szkodę ponad 200 tys. złotych, ale nie ma ona znamion przestępstwa".

  Proszę czytać uzasadnienie PR w Rybniku ze zrozumieniem , w którym nie ma ani słowa na temat tego, "że działalność ZZM w Rybniku przyniosła szkodę ponad 200 tys. złotych".

 • ~milanista22 2016-12-16
  00:44:20

  8 6

  Proszę uważnie i ze zrozumieniem czytać treść uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śl, w którym konkretnie jest napisane czego dotyczy znamię "znacznej szkody majątkowej" - na pewno nie tego, że "działalność ZZM przyniosła szkodę na ponad 200 tys. zł, ale nie nosi znamion przestępstwa" .

  Uważna analiza treści uzasadnienia postanowienia o umorzeniu śledztwa, czego nie dokonał autor "bf", zapobiegnie dalszym niepotrzebnym i mylącym wyciąganiem nietrafionych wniosków i komentarzy pod tym artykułem.
  Pozdrawiam

 • ~qwer 2016-12-22
  22:31:01

  5 2

  ~milanista22 Nazwijmy rzeczy po imieniu.Zorganizowana grupa przestępcza pod przykrywką UM ale nie ma znamion przestępstwa.Działają na legalu.Chyba dobrze zrozumiałem?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2456