zamknij

Wiadomości

Czy wiesz, które miejsca w Rybniku są najgłośniejsze?

2013-10-22, Autor: dk
Jakiś czas temu radni przyjęli "Program ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Rybnika". Władze Rybnika zapowiedziały, że w miejscach najbardziej narażonych na hałas wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Postanowiliśmy sprawdzić o których miejscach mowa i czy miastu grozi paraliż komunikacyjny.

Reklama

Według danych zawartych w "Programie ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Rybnika", obszary gdzie dopuszczalne normy hałasu zsą przekroczone to rejon: ulicy Boguszowickiej, Małachowskiego, Patriotów, Jastrzębskiej, a także częściowo na ulicy1 Maja, Śląskiej, Gotartowickiej, Zebrzydowickiej, Budowlanych, Dworek, Kotucza, Świerklańskiej, Sportowej, Rudzkiej, Przemysłowej, Gliwickiej, Wyzwolenia, Kościuszki, Saint Vallier, Wieniawskiego czy Skłodowskiej-Curie.

Czy plany władz Rybnika oznaczają, że na tych ulicach zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości? Magistrat uspokaja, że przede wszystkim chodzi o poprawę nawierzchni wspomnianych dróg. – Wszystkie wymienione odcinki ulic wymagają w pierwszej kolejności działań techniczno-organizacyjnych, polegających na egzekwowaniu istniejących ograniczeń prędkości oraz utrzymaniu nawierzchni w dobrym stanie technicznym – mówi Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu.

 

Podobnie sprawa ma się z torami kolejowymi. Nikt nie zamierza ograniczać prędkości pociągów, a PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały remont torowiska w Rybniku na lata 2018 do 2022 roku.

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~morgus 2013-10-22 15:23:43

  Naród jest wdzięczny za "Program ochrony środowiska przed hałasem dla Miasta Rybnika" i chęci naprawy dróg :)
  nie wierze ... hehehe

  9 0
 • ~rybnikus 2013-10-22 17:06:28

  Przejedźcie na Mglistą w okolice 2,4,6,8 a dowiecie się co się tutaj dzieje nocami jak elektrownia rozpala kotły!

  0 0
 • ~jojo 2013-10-22 19:48:27

  Przecież między innymi Boguszowicka jest z nową nawierzchnia po robotach kanalizacji i i po poprawieniu w ramach gwarancji.I co znowu ją będą poprawiać?

  0 0
 • ~lewy_gwint 2013-10-22 22:25:42

  Na Wieniawskiego też przekroczone?. Przecież tam jest zakaz ruchu i jakiś debilny szlaban i .... mozna tylko na rowerze jechać. Jakaś bzdura

  0 2
 • ~ 2013-10-22 23:04:26

  szlaban na wieniawskiego jest bdb,ja mam pilota i wali mnie to,a plebs niech płacze i wali z buta, albo grzecznie czeka do 15 czy 16

  0 3
 • ~norton 2013-10-22 23:17:24

  Rybnikus co się dzieje jak elektrownia rozpala kotły? Z mojego wieloletniego doświadczenia energetycznego rozpalany kocioł pracuje ciszej niż podczas codziennej pracy. Zresztą jak się kupuje mieszkanie przy zakładzie pracy - takim wielkim jak elektrownia trzeba być świadomy uciążliwości wynikających z jego pracy. Po za tym wszelkie normy hałasu elektrownia spełnia - więc jak masz jakieś dowody to zgłoś to do WIOŚ w Katowicach.

  9 0
 • ~slmen 2013-10-22 23:33:58

  ~rybnikus o czym ty piszesz? jakie kotły rozpalają? chyba że ty w cyntrlanym zapolisz bo elektrownia idzie 24h a jak tu mieszkam xx lat na wspomnianej Mglistej to czasem tylko słychać jak zawory upustowe parę wypuszczają ale to nie jest tak uciążliwe jak myślisz. Znacznie gorszy jest dym z tych domków lub działek bo aż szczypie w oczy i drażni gardło ale to nie artykuł aby o tym pisać bo mowa tu o hałasie który na osiedlu przy elektrowni jest całkiem znośny w porównaniu do lokalizacji domów przy ul. Gliwickiej, Wodzisławskiej czy też Żorskiej

  6 0
 • ~wagon 2013-10-23 09:37:49

  Re:Rybnikus Przejedźcie na Mglistą w okolice 2,4,6,8 a dowiecie się co się tutaj dzieje nocami jak elektrownia rozpala kotły!
  odp:
  Dokładnie zgadzam się z tobą wiem że były prowadzone w obrębie kilku lat pomiary hałasu bo wozy stały miedzy innymi rok temu po kika dni na każdym rogu osiedla koło 8,2 od strony elektrowni ale jak zwykle wyników nie znamy albo tylko nieliczni znają tajemnice szkodliwośći ER ale pamiętam jeszcze 20 lat wstecz czyszenie które twało z tym hałasem dobry tydzień 24h.
  Pozdrawiam

  0 2
 • ~Koniczynka 2013-10-23 09:44:45

  za to na chrobrego cicho jak makiem zasiał...

  1 0
 • ~majka15_26 2013-10-23 10:07:10

  Mieszkałam na ulicy Mglistej (blok nr 2) i mogę powiedzieć, że to raczej cicha okolica.Mimo obecności Elektrowni i wzmożonego samochodów ruchu ok 7 rano i 15 to nie było najgłośniej.Nocą czasem przejechał samochód i spokój.O wiele gorzej jest w samym centrum, mieszkałam na ulicy Wyzwolenia, blisko ronda Mikołowskiego-zaledwie 6 miesięcy bo hałas dobiegający z ulicy był nie do wytrzymania.Niezależnie od pory doby natężenie ruchu samochodów niewiele się zmieniało i mieszkanie tam było udręką.Wracając do sedna to wątpię czy takie programy jak ten opisany coś dadzą.

  0 0
 • ~Teddy 2013-10-23 16:21:20

  Ciekawe, że nikt nie wymił trójkąta Miejska - pl. Kopernika - Hallera gdzie jest główny węzeł przesiadkowy dla autobusów, ciężarowych też wcale nie mało tamtędy się pcha, cały ruch wali z Chrobrego i Miejskiej w stronę Wodzisławia i Raciborza a w nocy szaleją motocykliści na prostej Hallera i tym podobni debile, którzy na ręcznym biorą zakręt Chrobrego - Miejska. Nie wspomnę o kiblu jaki się robi z powodu wąskiej ul. Miejskiej zabudowanej po obu stronach wysokimi budynkami i skrzydłem Urzędu Miasta. Ale urzędasy tego nie słyszą bo zwijają dupy o 15:30 do domu. Znowu trzeba było dać zarobic jakiemus kolesiowi to wymyślili se studium nt. hałasu.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3941