zamknij

Wiadomości

Czy szpital w Rybniku wprowadzi zakaz odwiedzin pacjentów? To zrobili sąsiedzi

Bartłomiej Furmanowicz 2021-11-04, Autor: 

To ważna informacja również dla mieszkańców Rybnika i powiatu rybnickiego. Od jutra (5 listopada) szpitale w Wodzisławiu i Rydułtowach wprowadzą całkowity zakaz odwiedzin. WSS nr 3 również podejmie taką decyzję? Mamy odpowiedź.

Reklama

Dyrekcja PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim zdecydowała o tymczasowym zakazie odwiedzin. Swoją decyzję motywuje troską o pacjenta oraz personel.

Mając na uwadze dobro i zdrowie personelu, pacjentów, a także osób odwiedzających w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS CoV-2 wprowadza się czasowy zakaz odwiedzin chorych we wszystkich oddziałach Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim w okresie od 5 listopada do odwołania - mówi dyrektor placówki, Krzysztof Kowalik.

Istnieją jednak wyjątki, o których przeczytacie »Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach wprowadza zakaz odwiedzin«

Jak będzie ze szpitalem w Rybniku? Czy nasza lecznica również zamierza wprowadzić zakaz odwiedzin pacjentów? Maciej Kołodziejczyk, rzecznik prasowy WSS nr 3 informuje nas, że decyzja jeszcze nie zapadła.

Obserwujemy sytuację. Nie wykluczamy, że wcześniej czy później będziemy musieli ograniczyć lub zakazać odwiedzin w szpitalu – zaznacza.

Obecnie w rybnickiej lecznicy można (na określony czas) odwiedzać pacjentów, ale trzeba spełnić najpierw pewne warunki.

Przed wejściem na oddział personel sprawdza, czy goście posiadają tzw. paszport covidowy z potwierdzeniem pełnego zaszczepienia. Jeżeli ktoś nie ma takiego dokumentu, wymagamy wyników testu PCR, wykonanego 24 godziny przed wizytą – dodaje Maciej Kołodziejczyk.

Wg rządowych danych za 4 listopada, w ciagu minionej doby odnotowano w Rybniku 48 zakażeń na koronawirusa. Nikt nie zmarł w wyniku choroby.

Damy Wam znać, gdyby sytuacja w szpitalu uległa zmianie.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~FAKOFPIS 2021-11-04
  18:30:50

  20 30

  Pacjentów to i może zakażą odwiedzać ale lekarzy to na pewno nie. Wydawałoby się że kler przez te 2000 lat doszedł do perfekcji w łupieniu owieczek ale lekarze są jednak lepsi niż księża, ksiądz żeby zebrać koperty musi się nałazić a ci odwrócili obyczaje w "kolędowaniu" to ich odwiedza się po "kolędzie". No i koperta nie taka chudziutka jak dla plebanka bo stówkę czy dwiema to w szpitalu można co najwyżej pomachać lekarzowi udającemu się po ciężkim odpoczynku w szpitalu do zasłużonej pracy we własnym gabinecie.

 • ~Longina b 2021-11-04
  19:15:30

  9 17

  Mam certyfikat szczepienia,czy mogę odwiedzać?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1484