zamknij

Wiadomości

Czy na dzisiejszej sesji rady miasta znów będzie gorąco? Oglądaj transmisję online

2016-10-20, Autor: bf

Dzisiaj o godzinie 16.00 rozpoczęła się kolejna sesja Rady Miasta Rybnika. Tradycyjnie już obrady są transmitowane „na żywo” w Internecie. Czy i tym razem przybiorą burzliwy charakter?

Reklama

Ostatnie sesje w rybnickim magistracie przebiegały w dosyć gorącej atmosferze. Przypomnijmy, pod koniec września Prowadzący obrady ówczesny przewodniczący rady Adam Fudali był wyraźnie zmęczony. Sytuacja była na tyle niezręczna, że na koniec sesji radny Jan Mura poprosił kolegów radnych o niezadawanie pytań w punkcie „Wnioski, oświadczenia, interpelacje i pytania radnych”, tłumacząc to „zmęczeniem wszystkich”. Więcej przeczytacie >>Konsternacja na sesji rady miasta. Zmęczony przewodniczący rady<<

Na nadzwyczajnej sesji rady miasta odwołano z funkcji przewodniczacego Adama Fudalego, a między radnymi wywiązała się pyskówka. >>Kolejna sesja i kolejna pyskówka radnych. Padły mocne słowa<<

Chcecie wiedzieć, jak przebiega dzisiejsza sesja? Oglądajcie transmisję:

Porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji.

3. Informacja Prezydenta o pracach w mieście.

4. Zmiany w budżecie Miasta Rybnika na 2016 rok.

5. Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Rybnika.

6. Sprawozdanie z realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016.

7. Organizacja wspólnej obsługi przez Miejski Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

8. Uchylenia uchwały w sprawie nadania statutu Miejskiemu Zespołowi Obsługi Placówek Oświatowych w Rybniku.

9. Nadanie statutu Miejskiemu Zespołowi Obsługi Placówek Oświatowych.

10. Wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z Miastem Gliwice w sprawie zasad prowadzenia nauczania religii innych kościołów i związków wyznaniowych.

11. Przyjęcie programu współpracy Miasta Rybnika z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok.

12. Ustalenie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdów oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu.

13. Wskazanie Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rybnika, uprawnionego do podpisywania polecenia wyjazdu służbowego dla Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika oraz ustalenie stawek zwrotu kosztów podróży służbowej radnego Miasta Rybnika.

14. Odwołanie Przewodniczących Komisji Rady Miasta.

15. Zmiana składów osobowych Komisji Rady Miasta.

16. Powołanie Przewodniczących Komisji Rady Miasta.

17. Zmiana składu osobowego Komisji Rewizyjnej.

18. Wnioski, oświadczenia, interpelacje i pytania radnych.

19. Zakończenie sesji.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~marys76 2016-10-20 17:58:35

  Śmiech na sali jak człek to ogląda!!! Przewodniczący tylko nieco sprawniejszy niż ten odwołany. Koalicja rządzi, a oponentów krew zalewa i krzyczą CO MY TUTAJ ROBIMY?!!!

  19 7
 • ~Frigg 2016-10-20 19:43:48

  Zaskakujące, kanał RM na YouTube jest w kategorii rozrywka.

  15 5
 • ~ 2016-10-20 19:46:06

  Frigg, sugerujesz, że powinno być na kanale "sporty walki"?;)

  13 8
 • ~templariusz 2016-10-20 20:38:12

  Dzielnica Boguszowice pozdrawia Panie NOWY Przewodniczący.... inaczej będzie na wybory za dwa lata :) pozdrawiamy. Niezbyt jest to teraz przekonujące to nowe wydanie. Dziwnie się człowiek jakoś czuje. Kim by Pan był zez BSR? Przecież PO w następnych wyborach przepadnie :) Pozostałych też się to dotyczy.

  15 13
 • ~wojtussr 2016-10-20 20:46:13

  Oglądam właśnie obrady i powiem tylko jedno
  BEZ PRZESADY
  Fudali próbuje z siebie zrobić kozła ofiarnego.
  Panie Adamie wie Pan jak się to nazywa?
  KARMA
  bo karma wraca jak bumerang nawet po latach.
  Bądź po polsku
  Jak Kuba Bogu
  Tak Bóg Kubie

  20 4
 • ~Frigg 2016-10-20 20:47:20

  Sporty walki też źle ..., ale rozrywka jest zabawna.

  7 2
 • ~marzanna 2016-10-20 20:49:51

  Nowy przewodniczący ma "maszynkę do głosowania".

  8 8
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2016-10-20 22:10:11

  Pan Fudali jak zawsze niezawodny.Jego złośliwość osiągnęła apogeum.A podobno stan jego zdrowia pogarsza się z godziny na godzinę.To są jego słowa.A to domaganie sie samochodu służbowego-żenua.Ma dietę radnego na pokrycie m.innymi kosztów przejazdów to może zamówić taksówkę. Trochę honoru panie Adamie F. z BSR-u. Zszokowały mnie tez słowa skierowane do radnego Węglorza. Co ma piernik do wiatraka?Z tego co wiem siostra p. Węglorza-podobnie jak wiele innych osób niepełnosprawnych jest dowożona na zajęcia przez rodzinę.Na własny koszt. Widać zdaniem Fudalego wśród niepełnosprawnych są równi i równiejsi.Mam nadzieję,że P.P.Kuczera nie ulegnie szantażowi emocjonalnemu i auta służbowego z kierowcą nie przyzna.

  24 7
 • ~Marek Kasperek 2016-10-21 09:31:46

  Dzięki wybitnym osiągnięciom aktorskim lub jak inni powiedzą zdolnościom satyrycznym nareszcie społeczeństwo zacznie interesować się bezpośrednio (a przynajmniej więcej osób) tym, co sie dzieje na ich własnym podwórku, na tym najważniejszym dla nas obywateli szczeblu samorządowym. BRAWO RADNI!

  7 0
 • ~szuiram 2016-10-21 10:23:50

  Śmiech na sali, żenujące. To delikatne słowa widząc co to "towarzystwo" wyprawia. Przecież ci ludzie nie potrafią się wysłowić. Skąd oni się tam wzięli, gdzie oni kończyli szkoły? Ja tak rozmawiając w pracy zostałbym wyrzucony na zbity pysk. Naprawdę tragedia!!

  10 1
 • ~Grisza 2016-10-21 10:44:03

  Podsumowując wczorajszą sesję Rady Miasta można zauważyć, że z poważnych obrad robi się reality show. Radni zauważyli, że oglądalność sesji na kanale youtube rośnie, więc zaczęli to wykorzystywać do własnej promocji i szkalowania innych radnych. Polityka z Warszawy powoli wita u nas na sesjach. Pojawia się coraz więcej oświadczeń radnych nie związanych w ogóle z problemem sesji, a zajmujących czas (również mój). Przekrzykiwanie się dzięki komu udało się zrealizować daną inwestycję robi się już śmieszne. Wiele osób ma zawsze wkład w daną inweastycję, od pomysłu do realizacji. Również w wielu sprawach interweniowałem, ale nie chwalę się tym publicznie. Dobry radny, to taki, który konsekwentnie rozwiązuje problemy swojej dzielnicy, ale nie zapomina o mieście Rybniku jako całości, należy racjonalnie podchodzić do każdego pomysłu. Jeżeli chodzi natomiast o sugestię Pana Michała Chmielińskiego o podawanie przez Prezydenta Miasta aktualnych informacji na temat najważniejszej inwestycji w mieście (droga Racibórz-Pszczyna) - to w pełni się z tym zgadzam. To, że aktualne informacje są podawane na komisjach czy w mediach - dla mnie jest niewystarczające. Informacja na sesjach jest przede wszystkim dla mieszkańców, którzy wiedzę czerpią z samego źródła, od zarządu miasta. Informacje w mediach są nierzetelne i zawierają mnóstwo błędów. Dzisiejsi dziennikarze tworzą artykuły na zasadzie: kopiuj - wklej, nie zadając sobie nawet trudu przeczytania własnego artykułu.

  6 0
 • ~Grisza 2016-10-21 10:51:56

  Jeżeli natomiast chodzi o tzw. wniosek formalny o zamknięcie dyskusji, złożony przez pierwszego radnego, który otrzyma głos - to uważam to za nieporozumienie! W ten sposób można zablokować każdą dyskusję i głos opozycji, bo koalicja rządząca każdy taki wniosek jest w stanie przegłosować. Na ostatnich sesjach przodują w składaniu tego wniosku radni Kiljańczyk i Kłosek z PO. Chociaż po części można ich zrozumieć, jeśli przed nimi kolejne długie (czasami obrażające) wywody radnego Cebuli. Zalecam koalicji rządzącej jak i opozycji więcej kultury i opanowania na sesjach. Nie można jednak pozbawiać radnych opozycji udziału w dyskusjach w drażniących tematach.

  7 0
 • ~bella2 2016-10-21 11:04:17

  Od pewnego czasu obserwuję obrady naszej RM i powiem, że ręce opadają jak patrzę kogo wybraliśmy. Jak przewodniczący RM może niepoprawnie czytać z kartki nazwiska radnych, nie zna ich czy nie potrafi czytać ? Już pominę kwestie poprawnego wysławiania się.
  Jak na targu.

  8 1
 • ~bella2 2016-10-21 11:16:37

  ...... kto jest za , kto jest przeciw - "Pan wygrał konkurencję" - komedia

  6 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 700