zamknij

Organizacje pozarządowe

Czy kobiety powinny same decydować o swoim życiu?

2014-04-22, Autor: 
Lada dzień w naszym mieście rusza cykl spotkań dla kobiet, organizowanych przez rybnicki Klub Stowarzyszenia Twoje Życie w Twoich Rękach.

Reklama

„Malinowa Kokarda” to wydarzenie rozpoczynające cykl inspirujących spotkań dla kobiet. Panie po raz pierwszy spotkają się w czwartek, 24 kwietnia, o godzinie 18:00, w restauracji Europa przy ul. Żołędziowej 100.

W trakcie spotkania kobiety będą się obracać wokół 6 bloków tematycznych, które wzajemnie się przenikają: dobór biżuterii, stylizacja, zdrowie, finanse, pasja i wybór drogi życiowej. - Kobiety często zapominają o tym, że same mogą decydować o tym jak wygląda ich życie. To wychowanie, rodzina, mąż, dzieci czy otoczenie wywiera presję i decyduje o ich życiu. Chcemy pokazać paniom, że to one mogą i powinny przejąć inicjatywę i odpowiedzialność za swoje życie, szczęście i spokój. Czasem wystarczy tylko odrobina inspiracji, spotkanie w gronie innych kobiet, wyjście do ludzi i zwykła rozmowa. Do czego wszystkie panie zachęcam – mówi Joanna Kądziołka, organizatorka spotkania.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~TwojeZycie 2014-04-22
  20:36:26

  0 1

  Na spotkanie jest wstęp wolny, jedynie prosimy o rezerwację miejsca, wysyłając maila na adres [email protected]

 • ~Maja_1 2014-04-23
  16:42:38

  4 0

  "To wychowanie, rodzina, mąż, dzieci czy otoczenie wywiera presję i decyduje o ich życiu."
  Według ww.Klubu ideałem jest kobieta, której nie poddano procesowi wychowania, która nie ma męża, nie ma dzieci ani żadnego otoczenia (krewni, przyjaciele, etc). Wystrzelcie się drogie kobietony na Marsa i to każda w oddzielnej kapsule. Tam będziecie wolne od wszelkiej presji.
  Zawsze twierdzę, że postępowcy wszelkiej maści logiką nie grzeszą. Występują przeciw presji względem kobiet, poddając je jednocześnie presji , co znajduje odzwierciedlenie w słowach: " powinny przejąć inicjatywę i odpowiedzialność za swoje życie, szczęście i spokój."
  Takie " inspirujące spotkania" owocują nierzadko rozpadem rodzin. Często prowadzą je kobiety poranione, zawiedzione, które swoje frustracje ubierają w "nowoczesny, niezależny styl życia". Infekują tym inne kobiety, wmawiając im, że nie można być szczęśliwym żyjąc dla innych.

 • ~moniek04 2014-04-23
  18:57:23

  0 1

  "Takie "inspirujące spotkania" owocują nierzadko rozpadem rodzin." Według Ciebie (~Maja_1) najlepiej jak kobieta jest przez 30 lat w nieszczęśliwym związku, w którym musi tylko prać, gotować, sprzątać i nie może mieć żadnych pasji, ani czasu dla siebie. Może tobie taki model życia odpowiada, ale nie wszystkim. Spotkanie te jest prowadzone przez zaradne kobiety, które idealnie potrafią łączyć pasję, pracę zawodową z wychowywaniem dzieci i zajmowaniem się domem. Te kobiety nie są poranione czy zawiedzione jak sądzisz, tylko są wspierane przez rodziny i środowisko, o czym świadczy na przykład fakt, że ich mężowie zajmą się dziećmi, a one mogą przyjść na spotkanie, gdzie miło spędzą czas. Poza tym spotkanie nie ma celu psychoterapeutycznego. Jest kierowane do kobiet, które chcą od życia czegoś więcej, szukają ciekawych inspiracji i chcą poznać kobiety podobne do siebie.

 • ~alejaja 2014-04-23
  21:31:42

  0 1

  ~Maja_1 prawie moje drugiej połowie tłumaczyłem sprawę bardzo podobnie, do tego stopnia, że podejrzewała mnie o to, że to ja napisałem Twój komentarz :-)
  Kobitki, spotykanie się ze sfrustrowaną feministką może przynieść, twu, przyniesie wam więcej szkody niż pożytku i doprawdy, nie mam nic przeciwko temu, aby każda z Was od czasu do czasu się gdzieś wybrała i zrobiła coś dla siebie :-)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5306