Cztery pływaczki RMKS-u z 14 medalami mistrzostw Polski w Szczecinie

2015-07-09, Autor:
Pod koniec czerwca Szczecin był organizatorem Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w kategorii Masters w pływaniu. Zawody odbywały się na pływalni 50-metrowej Floating Arena.

Reprezentacja RMKS-u Rybnik, w składzie Anna Duda, Monika Nowak, Agnieszka Bieniak i Iwona Cymerman, wystartowała w 3-dniowej pływackiej rywalizacji, odnosząc duże sukcesy. Dla Nowak i Cymerman były to pierwsze występy w tej kategorii, z kolei dla Bieniak i Dudy było to zwieńczenie ciężkich treningów i przygotowań prowadzonych pod okiem trenerów Rafała Tymusza i Mirosława Kubisa.

Pierwsze komplety medali zostały rozdane już pierwszego dnia mistrzostw. Bieniak wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz 5. miejsce w sprincie delfinem, Nowak na dystansie 50 metrów delfinem zajęła 9. miejsce, Cymerman zdobyła brąz w sprincie delfinem, a Duda została mistrzynią Polski w sprincie delfinem.

Drugiego dnia zmagań Cymerman w rewelacyjnym stylu wywalczyła złoto i została mistrzynią Polski na dystansie 50 metrów klasykiem. Bieniak zdobyła brąz na dystansie 50 metrów klasykiem, a Duda wypływała srebro na dystansie 100 metrów kraulem i uzyskała pierwszy wynik na dystansie 200 metrów delfinem, poprawiając tym samym o 8 sekund swój własny rekord Polski ustanowiony miesiąc wcześniej. W tym bloku zawodów rybnickie zawodniczki wystartowały również w sztafecie 4x100 metrów dowolnym i wywalczyły srebrny medal. Trzeci blok zawodów zakończył się z brązowym medalem Bieniak na 100 metrów grzbietem i brązowym medalem Cymerman na dystansie 200 metrów klasykiem oraz dwoma srebrnymi medalami Dudy w sprincie kraulem i na dystansie 100 metrów delfinem. O włos od medalu na dystansie 100 metrów delfinem była debiutująca w zawodach masters Nowak, której do podium zabrakło 0,02 sekundy.

Dzień trzeci również obfitował w sukcesy zawodniczek z Rybnika. Bieniak otarła się o podium na dystansie 50 metrów grzbietem. Cymerman wywalczyła srebro na dystansie 100 metrów klasykiem. Nowak po raz kolejny znalazła się tuż za podium w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym, a na zakończenie mistrzostw Polski Duda postawiła kropkę nad i, zostając mistrzynią Polski i ustanawiając nowy rekord kraju na dystansie 400 metrów stylem zmiennym.

Rybnickie zawodniczki pomimo tego, że startowały tylko w czwórkę, uplasowały się na 29. miejscu w statystyce medalowej na 92 kluby z całego kraju. Rybniczanki wywalczyły w sumie 14 medali – 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0