zamknij

Człowiek Roku

Człowiek Roku Rybnik.com.pl: oto zwycięzcy tegorocznego konkursu!

2016-02-05, Autor: bf
Wszystko już jasne, laureatami konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl zostali: Wojciech Ostrzołek, Aleksandra Klich i Piotr Kuczera. Z kolei Nagroda Internautów powędrowała do rąk Małgorzaty Szczotok. To już 10. a zarazem jubileuszowa edycja naszego konkursu. Z tej okazji nie mogło zabraknąć czegoś specjalnego – dla zgromadzonych w TZR zaśpiewał Piotr Tłustochowicz.

Reklama

Uroczysta gala finałowa Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2015 miała miejsce w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Tradycyjnie jak co roku nagrody przyznawane były w czterech kategoriach: Biznes, Kultura, Sport i Nagroda Internautów. Dla przypomnienia: laureatów w pierwszych trzech kategoriach wybierała >>Kapituła Konkursu<< Nagrodę Internautów przyznawali czytelnicy Rybnik.com.pl.

Statuetkę w kategorii Biznes otrzymał Wojciech Ostrzołek – właściciel firmy Catering Śląski. - To nagroda zespołowa, bo można mieć fantazję, można być wizjonerem, można mieć różne pomysły, ale jeszcze ktoś musi to zrealizować, urealnić. Przede wszystkim dziękuję wszystkim moim współpracownikom, żonie i mamie, bez których pewnie nie było mnie tutaj. Rybnik to dobry adres do prowadzenia biznesu – powiedział zwycięzca.

Oprócz Wojciecha Ostrzołka, w tej kategorii nominowani byli: Monika Hajdziony - właścicielka Instytutu Kosmetycznego i Odnowy Biologicznej Olimpia Day Spa, Małgorzata Szczotok - właścicielka Auto Salonu „Margo”, Aleksander Wala - prezes zarządu WARIDO S.A. i Ilona Wolny - właściciel Salonu Fryzjerskiego oraz prezes Zarządu Spółki Rybczak i Wspólnicy Sp. z o.o.

Czas na kategorię Kultura, gdzie zwyciężczynią okazała się Aleksandra Klich - pisarka, redaktorka i publicystka. - Jestem niezwykle wzruszona. Odbierając tę nagrodę czuję się, jakby odbierała bardzo ważny dług u Państwa, który muszę teraz spłacić – wyznała.

Przypomnijmy, że w tej kategorii nominowani też byli: Piotr Bukartyk - muzyk, animator kultury, Jacek Kurek - historyk, pedagog, popularyzator nauki i sztuki, Ludmiła Student - właścicielka Kulturalnego Clubu i Piotr Tłustochowicz - muzyk, wokalista.

Przejdźmy do Sportu. W tej kategorii zwyciężył Piotr Kuczera - dżudoka Polonii Rybnik. - Chciałbym podziękować za tą nagrodę, jednocześnie pogratulować wszystkim nominowanym za osiągnięcia oraz osobom, które przyczyniły się do mojego sukcesu – m.in. trenerowi Arturowi Kejzie, klubowi Polonia Rybnik oraz moim rodzicom, którzy nieustannie mnie wspierają – powiedział tuż po otrzymaniu statuetki.

Dodajmy, że o zwycięstwo walczyli również: Anna Mroszczak - zawodniczka sekcji szermierczej RMKS Rybnik, Mariusz Prudel - siatkarz TS Volley Rybnik, Robert Słupik - dyrektor Tour de Rybnik, Kacper Woryna - żużlowiec ŻKS ROW Rybnik.

Czwarta, a zarazem ostatnia statuetka powędrowała do Małgorzaty Szczotok. 1336 czytelników naszego portalu zadecydowało, że Nagroda Internautów należy się właścicielce Auto Salonu „Margo”. - Szanowni Internauci, bardzo dziękuję za oddanie głosów na moją osobę, szanowni Panowie i Panie, Panie Prezydencie – dziękuję za wszystko, jestem szczęśliwa – wyznała.

Tuż po ogłoszeniu wyników, na scenę wkroczył Piotr Tłustochowicz, który zaprezentował publiczności swoje umiejętności wokalne. Tuż po koncercie, redaktor naczelny portalu Rybnik.com.pl – Wacław Wrana zaprosił w te samo miejsce laureatów z poprzednich edycji – wczoraj świętowaliśmy bowiem 10. a zarazem jubileuszową edycję Konkursu.

Podczas gali przeprowadzono też licytację dobroczynną obrazu, który przekazała rybnicka malarka – Iwona Kołodziej. Największą kwotę zaproponował Kamil Strzałka. Dochód z licytacji – 1500 zł zostanie w całości przekazany na cele Niemedycznego Hospicjum Domowego im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku.

Kolejna edycja Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl już za rok!

>>Gala finałowa Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2015 - zdjęcia<<

 

człowiek roku 2015
 
Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Rybnika
PIOTR KUCZERA
 
Mecenas konkursu:
rybnik.eu
Sponsor Generalny:
taaka ryba
Sponsor:
sare
Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~Dintojra 2016-02-05 10:11:27

  Droga Redakcjo -zapomnieliście zablokować możliwość dodawania komentarzy :)

  39 0
 • ~frbro 2016-02-05 10:27:46

  Ja tylko powiem, że o niektórych zwycięzcach w zeszłym roku nie pojawił się na tym portalu żaden artykuł. Tacy, to właśnie ludzie roku :) Proponuję żeby zastanowić się nad zasadami, tak aby ten plebiscyt był prestiżowy, a nie śmieszny.

  21 0
 • ~ 2016-02-05 10:46:18

  Przecież wiadomo że to tylko i wyłącznie kółeczko wzajemnej adoracji :) Ale tak czy siak gratulacje dla Brylanta :)

  19 0
 • ~Arteks 2016-02-05 10:57:01

  Szkoda, że w naszym kraju tak wielu nie lubi jak jakieś nagrodę dostaje ktoś inny... Ech ta zawiść. Ja przeciwnie, gratuluje nietuzinkowym osobowościom nominowanym w tym i innych konkursach!

  0 21
 • ~sarin 2016-02-05 11:24:24

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~sarin 2016-02-05 11:47:08

  Droga redakcjo "Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
  Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść."

  17 0
 • ~Dintojra 2016-02-05 16:14:57

  @Arteks - mylisz się bardzo mocno (przynajmniej w stosunku do mnie) ja się bardzo cieszę gdy ktoś otrzyma jakąś nagrodę, czy osiągnie jakiś dobry rezultat np. w sporcie czy w życiu prywatnym - to dla mnie nie jest powód do zawiści... problem w tym, że tym którzy dobrze prowadzą swój prywatny biznes nie przyznaje się zaszczytnego tytułu człowieka roku ! Nie wiem czym laureatka tego tytułu sobie nań zasłużyła ? a chyba powinienem to wiedzieć skoro mam na kogoś takiego głosować - prawda ? Podsumowując: sprzedawanie aut i współpraca z PUP (pewnie zatrudnienie z dofinansowaniem) to dla mnie żaden argument na to by nie yule przyznać nagrodę co nawet rozważać kandydaturę takiej osoby. Taka nagroda powinna trafiać w ręce osoby, która czym się przysłużyła miastu i jego społeczności, a tak to jest po prostu robienie pośmiewiska z takiego tytułu. Na przyszłość niech może ta nagroda ma nazwę Człowiek Roku wg Rybnik.com.pl" ki będzie jasne.

  16 0
 • ~czorcik 2016-02-05 17:47:58

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 0
 • ~Arteks 2016-02-05 18:42:06

  @Dintojra - akurat mój komentarz nie był skierowany do ciebie. Natomiast pytasz się czym się np. zasłużyła ta pani od salonu samochodowego. Choćby tym, że założyła biznes w 1989 roku, w czasach kiedy wielu nie wiedziało nawet, że można pracować samodzielnie, a nie na etacie, w czasach w których nie było komputerów i tel. komórkowych, a drogi były takie jak w Afryce. Druga zasługa to - zbudowała nowy obiekt, trzecia to że daje pracę 20 osobom, czwarta to że praktykują u niej uczniowie, piąta zostawia różne podatki w mieście, szósta użytkownicy nowych Seatów czy Skody nie muszą jeździć do serwisów w Katowicach. Szacunek należy się dla każdego mniejszego czy większego biznesu ale ją wybrali sami internauci więc dyskutowanie z takim werdyktem w ogóle nie ma żadnego sensu. Zawsze liczy się większość - tak samo w wyborach. Ci którzy nie uczestniczą, mogą sobie co najwyżej pomarudzić. A ty dałeś pracę chociaż jednej osobie w ciągu swojego dotychczasowego życia? ;)

  0 12
 • ~ 2016-02-05 18:48:25

  Gratulacje dla wszystkich laureatów, zwłaszcza dla Pani Małgorzaty Szczotok :) pozdrawiam

  0 0
 • ~ 2016-02-05 21:11:40

  Artex - podzielam Twoją opinię w 100%.
  Sam prowadzę biznes od 25 lat i dokładnie wiem, co to znaczy.
  Dzięki za trzeźwą ocenę.
  Ja również gratuluję tegorocznym laureatom. Nie ma to nic wspólnego z "towarzystwem wzajemnej adoracji" - taką ocenę lansują ci, których nie stać na nic więcej.

  0 10
 • ~frbro 2016-02-06 11:59:51

  @Arteks, Twoja uwaga jest pewnie do mnie. Tylko, że ja też serdecznie gratuluję zwycięzcą. Mieli szanse wzięcia udziału w konkursie na takich zasadach, to z niej skorzystali. I absolutnie nie mam do nich o to pretensji. Tylko chodzi właśnie o to co napisał Dintojra - niektórzy laureaci są dla mnie całkowicie anonimowi (co nie znaczy, że nie zrobili nic czym zasłużyli na to miano). Ale zwycięstwo to zwycięstwo. A te zasługi, które opisałeś w drugim komentarzu, są oczywiście godne pochwały. Tyle, że za całokształt, bo to już trwa jak powiedziałeś od 89. Więc dlaczego nagroda w tym roku? Oczywiście życzę Pani Małgorzacie wszystkiego dobrego, bo przypuszczam, że konkurencja z Żorskiej to duże wyzwanie.

  0 0
 • ~ 2016-02-06 17:44:28

  Ja również gratuluję zwycięzcom. Mój przedmówca gratuluje "zwycięzcą". Mam nadzieję, że w jego przypadku to tylko literówka. Ten błąd językowy jest nagminny nie tylko na tym portalu, ale w całym necie. Powiem żartobliwie - ludzie, nauczcie się "końcówków". Pozdrawiam :)

  0 0
 • ~Arteks 2016-02-07 12:46:47

  @frbro - piszesz, że laureaci są dla ciebie anonimowi... Dla mnie czasami też. Bo co roku dowiaduję się o jakichś bardzo ciekawych rybnickich mniejszych firmach o których nigdy nie słyszałem, a są niezwykle rozwojowe. Jakąś paranoją było przez lata wypisywanie przez niektórych internautów różnych bzdur o tym, że chcieliby żeby nie wiadomo kto w Rybniku zainwestował. A tymczasem mało docenia się nasze różne ciekawe małe firmy, które dają stabilne zatrudnienie dla mieszkańców regionu i zdobywają różne ogólnopolskie czy międzynarodowe rynki. Np. w tym roku dowiedziałem się o firmie Warido - firmie która ma siedzibę w Rybniku, a swoje biura w Ostrawie, Bratysławie czy Pradze - czy takich firm nie warto zauważyć i jakoś docenić? @Stanisław Słowik - dostać wsparcie od tak znamienitej osoby jak pan to naprawdę przywilej. Mam bardzo dobre zdanie o firmie Aksel i byłem dumny widząc kiedyś wasze stoisko na jednej z dużych imprez targowych. Dzięki takim ludziom jak pan, pani Szczotok i tysiące innych, sytuacja finansowa Rybnika jest co raz lepsza i należy się wam duży szacunek. :D

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1069