zamknij

Sport i rekreacja

Część kibiców ROW-u nie chce w drużynie Łogaczowa. Prezes Mrozek reaguje

2022-03-02, Autor: ww

Kibice z dezaprobatą przyjęli wypowiedź rosyjskiego zawodnika ROW-u Rybnik o wojnie na Ukrainie. Pojawiły się głosy, że klub powinien rozwiązać z nim kontrakt. Do sprawy odniósł się prezes – Krzysztof Mrozek.

Reklama

1 marca ROW Rybnik opublikował na swojej stronie internetowej relację z przygotowań drużyny do sezonu. Głównym bohaterem tekstu był jeżdżący w barwach ROW-u Rosjanin – Siergiej Łogaczow. W końcowym fragmencie informacji napisano, że „Łogaczow jest bardzo poruszony tym, co dzieje się na Ukrainie” a sam żużlowiec powiedział tak:

Ja tego nie potrafię zrozumieć. Nie chcę wojny, chcę żyć na świecie wolnym od takich rzeczy – stwierdził Łogaczow.

Słowa Rosjanina spotkały się z krytyką kibiców. Pod postem na Facebooku zarzucili mu, że jego wypowiedź wpisuje się w retorykę samego Władimira Putina. Pojawiły się też głosy, że Łogaczow nie powinien w nowym sezonie reprezentować barw ROW-u Rybnik.

Oto niektóre z opinii kibiców:

„Nie chce wojny, takie dyplomatyczne słowa. Nie wspomniał o tym kto ja zaczął, złego słowa na Putina nie powiedział. Zerwać z nim kontrakt.”

„No cóż, Władimir tez mówi, że nie chce wojny. Przecież on nie prowadzi wojny tylko „specjalną militarną operację pokojową”.”

„Przykro mi, nie zgadzam się na reprezentowanie mojego miasta przez zawodnika z Rosji.”

„Mam nadzieje , że pan Mrozek pokaże „jaja” jak to ma w zwyczaju i podąży krokiem szwedzkiej Smederny Ekilstuna która rozwiązała kontrakt z Grigorijem Łagutą i nie dopuści aby rosyjski zawodnik reprezentował nasze barwy.”

Część kibiców prezentuje jednak inny punkt widzenia:

7 lutego fala życzeń i komentarzy dla Sergieya z okazji urodzin, mijają 3 tygodnie i jest w mieście wrogiem publicznym nr 1?... to co się dzieje na Ukrainie nie mieści mi się w głowie, ale Sergiey jak i wielu Rosjan którzy od wielu lat mieszkają w Polsce, pracują, są związani z naszym krajem równać z tymi barbarzyńcami którzy bestialsko mordują niewinnych jest dla mnie bardzo nie na miejscu...

Dziś (2 marca) do sprawy odniósł się prezes klubu – Krzysztof Mrozek.

Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja na Ukrainie, wiemy, co robi Putin, ale proszę kibiców, żeby dali spokój Siergiejowi – mówi prezes naszego klubu, zwracając uwagę na to, że od jakiegoś czasu rosyjski zawodnik dostaje pogróżki.

Mrozek wytyka kibicom, że do niedawna stali murem za Łogaczowem.

O ile mnie pamięć nie myli, to nie tak dawno walczyliście, żeby on był dalej z nami, pisaliście, jak umiera za Rybnik, a teraz chcecie się go pozbyć.

Zdaniem Mrozka zawodnik nie jest niczemu winny.

On też potępia tę wojnę i Putina. Szczucie na niego w tej trudnej sytuacji nie pomoże – mówi prezes.

Krzysztof Mrozek nie pozostawia wątpliwości: Siergiej Łogaczow będzie reprezentował barwy ROW-u. Chyba, że wprowadzony zostanie odgórny zakaz startu rosyjskich żużlowców.

Nie wyobrażam sobie drużyny bez Siergieja. Dla mnie jest to ciężkie. Jeśli jednak będzie odgórny przepis, a o tym się mówi, to ja nie będę z tym polemizował. Już prowadzimy działania, żeby zakontraktować innego zawodnika, choć będzie ciężko. A Siergieja musimy zatrzymać, bo nie wyobrażam sobie, żeby on miał wracać do Rosji – podsumowuje.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy podzielacie zdanie Krzysztofa Mrozka?

Oceń publikację: + 1 + 86 - 1 - 117

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (30):
 • ~Piotr Entsua-Mensah 2022-03-02
  13:38:54

  23 71

  i tak za chwile z sankcji będą nici.

 • ~Arteks 2022-03-02
  13:40:49

  Prezes ma w tym przypadku rację. Narodowość nie powinna być przyczyną do szczucia na zawodnika. Chcemy jakoś zademonstrować dezaprobatę dla wojennych działań Rosji? Nie kupujmy rosyjskich artykułów np. wódki czy ograniczmy jazdę autami.

 • ~raffo85 2022-03-02
  13:59:43

  96 80

  Jak jest przeciw wojnie i putinowi to jako rosjanin powinien manifestować to na placu czerwonym, głaskać dalej ruskich jak proponuje Arteks w obecnej sytuacji nie ma sensu. Jeszcze niedawno było u nas - chcieliście PIS, o macie, więc jeśli ruski chcieli putina to mają, więc sz.p. Łogaczow DO WIDZENIA Z POLSKI!!!

 • ~rodzyn 2022-03-02
  14:04:39

  Facet mówi, że nie rozumie i nie chce wojny. Co miał jeszcze powiedzieć żeby dogodzić Polakom? Powiedział coś złego? Stuknijcie się w hełmy.

 • ~extraliga_2 2022-03-02
  14:10:28

  69 17

  Prezentacja odwołana bo "Sytuacja jest taka, nie inna. Nie można się bawić, kiedy za naszą wschodnią granicą giną ludzie – mówi prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek"., ale wywiad z ruskim zawodnikiem i pytania o wojnę jest ok?
  Dzięki "takim mądrościom" Mrozka zawodnika stawia się na straconej pozycji. Być może za chwilę FIM zgodnie z sugestiami MKOL zawiesi starty ruskich i temat będzie rozwiązany. Na głupotę nie ma lekarstwa.

 • ~polk 2022-03-02
  14:25:56

  57 25

  Słowa Mrozka "Nie można się bawić, kiedy za naszą wschodnią granicą giną ludzie" są wręcz obłudne. Dobrze, że nie ma prezentacji ale argumentacja jest żenująca.
  W zeszłym roku w Jemenie zginęło 22tys osób, w Nigerii ponad 9tys, w Birmie ponad 9tys, w Tigraju ponad 8tys a także w wielu innych miejscach ginęli w tysiącach w wyniku działań wojennych.
  To w zeszłym roku się bawić mógł??? Bo co? Tamto było daleko a to jest bliżej?
  Niekiedy faktycznie lepiej nic nie mówić, niż się skompromitować głupim gadaniem.

 • ~SunShine11 2022-03-02
  14:52:31

  76 61

  Proszę jak wychodzi Polska obłuda. I wy się nazywacie kibicami?? Jak jest pięknie i ładnie to super najlepszy zawodnik a jak jest źle i to nie z jego winy to wyp.....? Nikt nie moze za to kto jest reprezentantem jego kraju. Jesteście fałszywymi obłudnikami. Teraz powinniście go wspierać. Kibicem się jest na dobre i złe.

 • ~mui 2022-03-02
  14:56:38

  Po pierwsze nie jest to żadna "drużyna ROW", tylko wstyd dla miasta. Jaki sens ma utrzymywanie drużyny miejskiej składającej się z obywateli innych państw? Nie ma w Rybniku osob umiejących jeździć na motocyklu? Jak nie ma to należy zamknąć ten cyrk.
  Po drugie: czy Pan Mrozek uważa, że rybniczanie będą kibicować obywatelowi państwa, które tchórzliwie atakuje w XXI wieku naszego sąsiada i grozi nam i całej Europie wojną? Sponsorowanie go w tej chwili to jakieś szaleństwo i myślenie tylko o swoich pseudo sportowych, rozbuchanych ambicji. Takie zachowanie jest bardzo dziecinne.

 • ~Tomasz Piechota 2022-03-02
  15:15:28

  34 9

  Widmo.2 ligi

 • ~Franek 7 2022-03-02
  15:33:02

  98 15

  Uważam, że również a w zasadzie przede wszystkim działania Putina powinny odbić się możliwie najmocniej na zwykłych obywatelach Rosji ponieważ tylko tak można obalić ten reżim. Poprzez niezadowolenie obywateli. To oni głosują i wybierają tego despotę i terrorystę Putina. Wywalić wszystkich Rosjan z europejskiego sportu na każdym poziomie.

  Widziałem jakiś czas temu sondę uliczną w Moskwie i większość pytanych była za wejściem wojsk rosyjskich na Ukrainę. Zobaczymy co będą mówić za miesiąc kiedy sankcje zaczną być dotkliwe dla szarego Rosjanina.

 • ~TAKI JA 2022-03-02
  15:47:42

  Panie Łogaczow Убирайся z naszego kraju.
  Panie Kuczera zero złotych dotacji dla ROW-u który sponsoruje rosjanina, współbratymca sałdatów którzy mordują dzieci w Ukrainie.
  Panie Mrozek czy następnym posunięciem Pana będzie zaproszenie Ukraińskich dzieci na stadion i pokazywanie Im jak ruski jeździ dla Pana, bo nie dla nas Polaków?
  Dla młodzieży i ignorantów historycznych 1 września 1939r to nie Hitler, ale Niemcy napadli na nasz Kraj.
  Do Łogaczowa. Bierz ze sobą tę motorynkę i na Plac Czerwony. Ja się nie zgadzam abyś wywoził moje podatki do Moskwy!

 • ~Tomasz Zawadzki 2022-03-02
  16:12:45

  90 12

  Moim zdaniem niestety zwykli ludzie z rosji muszą ponieść konsekwencje szaleństwa swojego przywódcy i nie widzę niestety żadnego sportowca walczącego czy to dla swojego kraju czy dla innego klubu czy państwa na jakiejkolwiek arenie sportowej. To nie jest nagonka na Łogaczowa ale na rosję w ogóle musi sytuacja wiązać się z totalnym ostracyzmem dla rosjan (wielkości liter zrobione przeze mnie z premedytacją)

 • ~rybol9999 2022-03-02
  16:15:23

  20 5

  NAJBARDZIEJ ZNANY POLSKI KOMENTATOR ŻUŻLOWY TOMASZ DRYŁA NAPISAŁ TAK:
  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/988129/insta-bohater-zwiazku-radzieckiego

 • ~mui 2022-03-02
  16:15:23

  61 15

  @TAKI JA, że co??? Ja jeszcze za to płacę z moich podatków?! Panie Mrozek to musi Pan czekać aż ktoś Panu powie co masz robić? Nie umiesz samodzielnie podjąć odpowiedniej decyzji? Czy to aby na pewno odpowiednia osoba na prezesa klubu, której dajemy publiczne środkiz skoro jest całkowicie niesamodzielny? To my tu zbiórki robimy, wpłacamy pieniądze, ludzie mieszka nia udostępniają a temu tylko zabawa w głowie i "musi mu ktoś powiedzieć co jest fair a co nie w sporcie". Natychmiast rozwiązać kontrakt a wszystkie środki jakie miał otrzymać wpłacić na konto pomocy uchodźcom.

 • ~Kinga Luty 2022-03-02
  17:25:09

  65 16

  Przecież to wstyd sponsorować Ruskich zawodników. NAwet FIFA i UEFA już ich usunęły Rosjan z rozgrywek, a PREZES czeka, aż ktoś usunie z zawodów całą jego drużynę przez udział jednego Ruskiego zawodnika? Pozbyć się go już, tu nie ma nad czym myśleć. To jest wojny sytuacja, trzeba wspierać walczących z Putinem, a nie stać w rozkroku.

 • ~rafcio00 2022-03-02
  19:31:53

  61 9

  Trzeba sobie odpowiedzieć naturalnie kto wybrał Putina za prezydenta - Ja a może Ty. Nie to nie my to między innymi Siergiej i jego rodacy. Nie wyobrażam sobie tego aby kupić bilet i sponsorować ruska. Z pełnym szacunkiem ale w tym sezonie mówię stanowcze NIE.

 • ~rafcio00 2022-03-02
  19:35:34

  49 13

  Pytanie mam do Pana Mrozka.
  Jakie Pana relacje były z byłym posłem PIS-u Grzegorzem.J ?

 • ~ 2022-03-02
  20:35:49

  56 4

  Winny, nie winny, to nie ma znaczenia. jak wszyscy to wszyscy. Sponsorzy powinni zerwać współpracę z klubem, jeśli umowa z rusem nie zostanie rozwiązana.

 • ~donia96 2022-03-02
  21:43:16

  53 9

  Panie Łogaczow nie dla pana Polska i wolność i jazda w Rybniku idz do Putina i mu to powiedz ze morduje niewinnych ludzi i dzieci na Ukrainie .A ty panie Mrozek jesteś jak Putin ze go bronisz i chcesz zeby reprezentował barwy Rybnika WSTYD

 • ~Kśek 2022-03-02
  22:09:19

  28 10

  "O ile mnie pamięć nie myli, to nie tak dawno walczyliście, żeby on był dalej z nami, pisaliście, jak umiera za Rybnik, a teraz chcecie się go pozbyć."
  Niech mi Pan tylko przypomni, jak Pan nazwał pewnego Rosjanina o którego Pan walczył? Jak to szło? Pamięta ktoś?

 • ~rafcio00 2022-03-02
  22:46:11

  28 8

  PREZES, TY MNIE ZAIMPONUJESZ jeśli:
  udasz w najbliższym czasie pod Ambasadę Ukrainy w Rosji i rozwiesisz tam flagę Ukrainy w ramach sprzeciwu.
  Zapewne po tym zaimponujesz nie jednego kibica.

 • ~Karolina# 2022-03-03
  07:21:16

  19 29

  ten Pan nie ponosi bezpośrednio odpowiedzialności za rządzących, jego wypowiedź jest bardzo odważna, należy otoczyć go opieką, bo pewnie do swojego kraju po takiej wypowiedzi już nie będzie mógł wrócić. Rozumiem, że młode pokolenie nie pamięta poprzedniego ustroju, jak potrafiono wyciągać "macki" i wyłapywać tych "nieprawomyślnych". Zamiast ganić go za narodowość, kibice i my, jako mieszkańcy miasta i tego państwa, powinniśmy go chronić, To bardzo odważna, publiczna wypowiedź, na pewno zauważona przez najeźdźców.

 • ~Shark73 2022-03-03
  07:57:52

  55 4

  Zakończmy ten temat , bo szkoda czasu . Moim zdaniem, żaden zawodnik startujący jako rosjanin w polskich rozgrywkach (bez względu na dyscyplinę sportu) nie powinien być dopuszczony do startów. Bez zbędnego szczucia i nienawiści do poszczególnych jednostek. Zakaz startów jest wystarczającą karą. Niech zmienią sobie najpierw rządzących ,a potem wrócą . Denerwujące jest to , ze niektórzy zawodnicy nagle sobie przypomnieli , ze gdzieś tam w szufladzie na spodzie mają polski paszport. W zeszłym roku dumni z Rosji , a teraz jak widza , że kasy może nie być , robią się za Polaków. Stop obłudzie. STOP WAR

 • ~tatamatika 2022-03-03
  09:10:20

  27 7

  Niech się zrzeknie obywatelstwa rosyjskiego i poprosi o azyl polityczny, wtedy może mu choć trochę uwierzę. Niestety na chwile obecną żużloki z Rosji bardziej martwią się swoja sytuacją finansową, niż tym co dzieje się w Europie. Tomasz Dryła ma jaja https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-osobiste-sankcje-tomasza-dryly/7708ct3

 • ~rzyt 2022-03-03
  09:42:13

  10 11

  Z tymi dotkliwymi restrykcjami dla Rosjan bym nie przesadzał, bo nigdy takie nie będą. Swift odcięty ale nie do końca, import wstrzymany przez UE, ale nie do końca, więc ludziom w Rosji nie będzie tak źle by się buntować. Oni są nauczeni życia w trudnościach, a multi bogaci się śmieją. Jadąc na urlop z TUI dajesz zarabiać bogatemu Rosjanowi, a tu myślicie że protest przeciwko Łogaczowowi zmieni tą sytuację? Putin wprowadzi stan wyjątkowy na 10 lat i nici z demokratycznych wyborów. A ranne zwierzę /Putin/ może zachowywać się jeszcze bardziej niebezpiecznie. Może potrzeba takich Rosjan co pokażą, że gdzieś można inaczej, lepiej żyć?

 • ~Dintojra 2022-03-03
  15:16:16

  12 6

  @raffo85: "Jak jest przeciw wojnie i putinowi to jako rosjanin powinien manifestować to na placu czerwonym(...)
  Jeszcze niedawno było u nas - chcieliście PIS, o macie, więc jeśli ruski chcieli putina to mają (...)"
  Jest mała różnica... Polacy wybrali PiS w demokratycznych wyborach, bo znudziło im się stabilne i przewidywalne państwo.
  W rosji putlerek sam sobie zarządził, że może być wybierany do jego usr...ej - oby szybkiej - śmierci (zniósł kadencyjność), to on ustala z jakim wynikiem wygra wybory., tak jak jego przydu...s łukaszenka.
  Rozganianie manifestacji u nas (choć chamskie i bezprawne), to jednak (jeszcze ?) nie to samo co w rosji czy w "białorosji"... tam możesz zniknąć bez śladu, lub trafić do łagru na lata.
  Nam się wydaje, że skoro w zachodnim świecie jest tak (łatwo się przyzwyczajamy prawda ?) że jednak prawa i swobody są dostępne i z reguły szanowane to wszędzie tak jest... nie, nie jest :(
  Co robi z rosjanami propaganda wtłaczana do głów od dziecka widzimy obecnie, kiedy tylu ruskich jest za "operacją utrzymania pokoju" na Ukrainie.
  Przy okazji widać jak na dłoni co się dzieje, gdy władza przejmie media i ogranicza dostęp do informacji poprzez niezależne media.
  Na węgrzech jest podobnie, a to to podobno wzorzec dla Kaczyńskiego.

 • ~Dintojra 2022-03-03
  15:36:58

  24 4

  Teraz odnośnie żużla.
  Trudno się nie zgodzić z Tomkiem Dryłą, że rosyjscy zawodnicy prezentują postawę oportunistyczną.
  Poza Wadimem Tarasienką nikt z nich nie potępił Putina z nazwiska, nikt nie nazwał tej wojny po imieniu czyli napaścią rosji na Ukrainę.
  Im jest tylko przykro i potępiają wojnę... wygodnie... w razie czego powiedzą, ż nie mieli na myśli tej "pokojowej interwencji".
  Gdyby moja ojczyzna tak postąpiła jak rosja, to zrzekłbym się obywatelstwa, a nie tylko potępiał wojnę.
  Nie dopuściłbym żadnego z rosyjskich zawodników do rozgrywek.

 • ~ 2022-03-04
  20:07:25

  13 2

  "Prestiżowe Kryterium Asów miało w wielkiej obsadzie rozpocząć sezon żużlowy w Polsce. Turniej odbędzie się zgodnie z planem 25 marca, ale bez Rosjan. Pierwotnie awizowana trójka - Emil Sajfutdinowa, Artiom Łaguta i Roman Lachbaum - została przez organizatorów - Polonię Bydgoszcz - wyrzucona z listy startowej. To nie wszystko. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - jeden z faworytów 1. LŻ 2022 - zerwała kontrakt z Rosjaninem Romanem Lachbaumem."

  Mrozek bierz przykład, a nie strugaj cwaniaka bo będziesz miał puste trybuny.

 • ~Kśek 2022-03-04
  20:22:45

  7 1

  ~CoTamMówisz?- Prezes będzie czekał do końca, aż PZM podejmie decyzję o wyrzuceniu Rosjan z lig. Wtedy będzie dobra wymówka w razie spadku, że to tak na prawdę przez ten okrutny PZM, ROW spadł do 2-giej ligi.

 • ~hub381 2022-03-05
  10:07:07

  4 15

  A co ten facet jest winny ? Większą szkodą jest sprowadzania węgla z Rosji do nas a na hałdach zalegają zały. Ot gospodaka PiSowka....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.