zamknij

Biznes

Czerwionka: podsumowali kampanię promocyjną terenów inwestycyjnych

2013-12-09, Autor: 
W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pt. „Czerwionka-Leszczyny. Złoża sukcesu na wyciągnięcie ręki – promocja terenów inwestycyjnych”. To kolejne działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, których celem był wzrost atrakcyjności gospodarczej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Reklama

Celem kampanii był wzrost bezpośrednich inwestycji na terenie gminy i jeszcze większe podniesienie zainteresowania obszarami inwestycyjnymi. – Dzisiejsza gospodarka i światowe realia wskazują, że jeśli sami się nie pokażemy, to nikt nas szukał nie będzie, dlatego w dalszym ciągu musimy promować Czerwionkę-Leszczyny – mówił w czasie konferencji Grzegorz Wolnik, pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

W czasie realizacji projektu promowano ok. 46 hektarów terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych m.in. w pobliżu autostrady A1 oraz na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spoty reklamowe gminy pojawiły się m.in. w Polsat Biznes, TVN CNBC, Programie Trzecim Polskiego Radia oraz w branżowej prasie m.in. w „Newsweek Polska”, „Dziennik Gazeta Prawna” czy „Forbes”.

 

Całkowity koszt projektu wyniósł  ponad 469 tys. złotych, z czego 390 tys. złotych to zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 

Władze gminy są zadowolone z efektów, jakie przyniosła kampania promocyjna terenów inwestycyjnych. – Śmiało można powiedzieć, że nie ma tygodnia, aby nie wpływało pytanie dotyczące możliwości i warunków lokowania inwestycji na terenie naszej miejscowości. Toczymy kilka bardzo zaawansowanych rozmów. Jeden z gruntów został już sprzedany – podsumował tajemniczo Grzegorz Wolnik.

 

Zobacz spot promocyjny terenów inwestycyjnych Czerwionki-Leszczyn:

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~markrotka 2013-12-09
  11:48:32

  4 0

  GRATULACJE takiego sukcesu! Takiego ZAINTERESOWANIA! Projekt za 469 tys. złotych, a na konferencji podsumowującej 11 OSÓB! No po prostu GENIALNE! Tak się wyrzuca w błoto pieniądze, a potem jeszcze chce rozłamu gminy. Nie dziwię się, że odwołano debatę, bo by przyszło z 7 osób, z czego wszyscy z walczących bloków, ugrupowań i tym podobnych. Czerwionka-Leszczyny to były złoża za czasów KWK Dębieńsko i sukcesów Górnika Czerwionka! Dzisiaj to dno, same biznesmeny, niespełnione karierowicze. Ludzie, w Czerwionce-Leszczynach są zainteresowani tym, aby domy im nie opadły od szkód o kolejne 5 metrów, a praca była na wyciągnięcie ręki. Ta elitarna grupka, która pokazuje się mediach - żyje, pracuje w Aglomeracji i ma gdzieś resztę. Tu chodzi o BIZNES, a nie CZŁOWIEKA!

 • ~freq 2013-12-10
  00:14:14

  3 0

  Och, aż się biją o to, aby mieć firmę na terenie Czerwionki :-)

 • ~fandango1972 2013-12-10
  17:21:54

  2 0

  Niech gmina wywiązuje się z zadań nałożonych przez ustawę, a fantastykę zostawi pisarzom. Nie umiecie przyciąć trawy w rowie, żeby nie zasłaniała jak się autem wyjeżdża, nie umiecie przyciąć drzew żeby znaków nie zasłaniały, a chcecie ściągać inwestorów na miarę Opla. Zajmijcie się najpierw tym co macie u siebie. Ciekawe, czy gdyby były to prywatne pieniądze też poszłyby na takie bzdety?

 • ~wera 2013-12-14
  20:57:28

  2 0

  Popieram fandango1972 zajmijcie się najpierw doprowadzeniem do porządku gminę i miasto by ktoś chciał sie tam zatrzymać i pomyśleć o jakiejkolwiek inwestycji,te same twarze od lat i ciagle
  ta sama śpiewka negocjujemy warunki,są zainteresowani,nie możemy ujawnić szczegółów itp.a co z tego zawsze wychodzi??kasa wywalana w błoto i każdy zauważy że mało kto inwestuje i tworzy miejsca pracy ,nic się nie robi oprócz uprawiania propagandy sukcesu a póki co są miejsca, które odstraszają mieszkańcow a co dopiero jakiegoś inwestora.Prawda jest taka ,że Czerwionka-Leszczyny znikła kilkanaście lat temu z mapy atrakcyjnych terenów do inwestowania a nawet życia,no może zachęcają w miarę tanie mieszkania i działki ale raczej nie o to chodziło?może troszkę więcej konkretów ,kto zainwestował?? ile miejsc pracy stworzył ? doprowadzenie do stanu z przed zapaści + ewentualny rozwój to raczej zadanie niewykonalne jak widać.

 • ~ 2013-12-15
  11:56:07

  3 0

  Czerwionka ma duże problemy społeczne (bieda, patologie, niskie morale) ale trzeba powiedzieć, że jej władze bardzo ociepliły wizerunek i przyczyniły się jednak do wielu pozytywnych zmian chociażby dokańczając dom kultury który rozpoczęto budować jeszcze w czasach komunistycznych. Dobrą pracę wykonuje tam Wolnik o którym się mówi że może kandydować na urząd prezydenta Rybnika.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5256