zamknij

Biznes

Czerwionka: podsumowali kampanię promocyjną terenów inwestycyjnych

2013-12-09, Autor: dk
W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pt. „Czerwionka-Leszczyny. Złoża sukcesu na wyciągnięcie ręki – promocja terenów inwestycyjnych”. To kolejne działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, których celem był wzrost atrakcyjności gospodarczej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Reklama

Celem kampanii był wzrost bezpośrednich inwestycji na terenie gminy i jeszcze większe podniesienie zainteresowania obszarami inwestycyjnymi. – Dzisiejsza gospodarka i światowe realia wskazują, że jeśli sami się nie pokażemy, to nikt nas szukał nie będzie, dlatego w dalszym ciągu musimy promować Czerwionkę-Leszczyny – mówił w czasie konferencji Grzegorz Wolnik, pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

W czasie realizacji projektu promowano ok. 46 hektarów terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych m.in. w pobliżu autostrady A1 oraz na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spoty reklamowe gminy pojawiły się m.in. w Polsat Biznes, TVN CNBC, Programie Trzecim Polskiego Radia oraz w branżowej prasie m.in. w „Newsweek Polska”, „Dziennik Gazeta Prawna” czy „Forbes”.

 

Całkowity koszt projektu wyniósł  ponad 469 tys. złotych, z czego 390 tys. złotych to zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 

Władze gminy są zadowolone z efektów, jakie przyniosła kampania promocyjna terenów inwestycyjnych. – Śmiało można powiedzieć, że nie ma tygodnia, aby nie wpływało pytanie dotyczące możliwości i warunków lokowania inwestycji na terenie naszej miejscowości. Toczymy kilka bardzo zaawansowanych rozmów. Jeden z gruntów został już sprzedany – podsumował tajemniczo Grzegorz Wolnik.

 

Zobacz spot promocyjny terenów inwestycyjnych Czerwionki-Leszczyn:

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~markrotka 2013-12-09 11:48:32

  GRATULACJE takiego sukcesu! Takiego ZAINTERESOWANIA! Projekt za 469 tys. złotych, a na konferencji podsumowującej 11 OSÓB! No po prostu GENIALNE! Tak się wyrzuca w błoto pieniądze, a potem jeszcze chce rozłamu gminy. Nie dziwię się, że odwołano debatę, bo by przyszło z 7 osób, z czego wszyscy z walczących bloków, ugrupowań i tym podobnych. Czerwionka-Leszczyny to były złoża za czasów KWK Dębieńsko i sukcesów Górnika Czerwionka! Dzisiaj to dno, same biznesmeny, niespełnione karierowicze. Ludzie, w Czerwionce-Leszczynach są zainteresowani tym, aby domy im nie opadły od szkód o kolejne 5 metrów, a praca była na wyciągnięcie ręki. Ta elitarna grupka, która pokazuje się mediach - żyje, pracuje w Aglomeracji i ma gdzieś resztę. Tu chodzi o BIZNES, a nie CZŁOWIEKA!

  4 0
 • ~freq 2013-12-10 00:14:14

  Och, aż się biją o to, aby mieć firmę na terenie Czerwionki :-)

  3 0
 • ~fandango1972 2013-12-10 17:21:54

  Niech gmina wywiązuje się z zadań nałożonych przez ustawę, a fantastykę zostawi pisarzom. Nie umiecie przyciąć trawy w rowie, żeby nie zasłaniała jak się autem wyjeżdża, nie umiecie przyciąć drzew żeby znaków nie zasłaniały, a chcecie ściągać inwestorów na miarę Opla. Zajmijcie się najpierw tym co macie u siebie. Ciekawe, czy gdyby były to prywatne pieniądze też poszłyby na takie bzdety?

  2 0
 • ~wera 2013-12-14 20:57:28

  Popieram fandango1972 zajmijcie się najpierw doprowadzeniem do porządku gminę i miasto by ktoś chciał sie tam zatrzymać i pomyśleć o jakiejkolwiek inwestycji,te same twarze od lat i ciagle
  ta sama śpiewka negocjujemy warunki,są zainteresowani,nie możemy ujawnić szczegółów itp.a co z tego zawsze wychodzi??kasa wywalana w błoto i każdy zauważy że mało kto inwestuje i tworzy miejsca pracy ,nic się nie robi oprócz uprawiania propagandy sukcesu a póki co są miejsca, które odstraszają mieszkańcow a co dopiero jakiegoś inwestora.Prawda jest taka ,że Czerwionka-Leszczyny znikła kilkanaście lat temu z mapy atrakcyjnych terenów do inwestowania a nawet życia,no może zachęcają w miarę tanie mieszkania i działki ale raczej nie o to chodziło?może troszkę więcej konkretów ,kto zainwestował?? ile miejsc pracy stworzył ? doprowadzenie do stanu z przed zapaści + ewentualny rozwój to raczej zadanie niewykonalne jak widać.

  2 0
 • ~orient 2013-12-15 11:56:07

  Czerwionka ma duże problemy społeczne (bieda, patologie, niskie morale) ale trzeba powiedzieć, że jej władze bardzo ociepliły wizerunek i przyczyniły się jednak do wielu pozytywnych zmian chociażby dokańczając dom kultury który rozpoczęto budować jeszcze w czasach komunistycznych. Dobrą pracę wykonuje tam Wolnik o którym się mówi że może kandydować na urząd prezydenta Rybnika.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2650