zamknij

Wiadomości

Czerwionka-Leszczyny: wandale dewastują place zabaw. Jak temu zaradzić?

2014-04-17, Autor: dk
Władze gminy Czerwionka-Leszczyny wciąż borykają się z problemem dewastacji i kradzieży wyposażenia placów zabaw. Włodarze, aby na tego typu zachowania mieszkańcy nie byli obojętni i informowali o nich policję.

Reklama

Z placów zabaw w Czerwionce-Leszczynach nie tylko lubią korzystać najmłodsi mieszkańcy. Okazuje się, że to również częste miejsce spotkań uczestników alkoholowych libacji. – Alkoholowe spotkania często kończą się bezmyślną dewastacją urządzeń zabawowych czy ogrodzenia placu zabaw. Tak dzieje się najczęściej w Czuchowie czy w Książenicach. Wyposażenie placów jest również coraz częściej obiektem zainteresowania złodziei – mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa UMiG Czerwionka-Leszczyny.

Kilka dni temu pracownicy Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach uzupełnili zdewastowane i skradzione sprzęty. Rozpoczęła się również wymiana piasku we wszystkich piaskownicach. – W maju gminne służby odnawiać będą także drewniane konstrukcje urządzeń zabawowych. Planuje się również zakup nowego, atrakcyjnego wyposażenia placów – zapowiada Hanna Piórecka-Nowak.

Włodarze gminy chcą jednak zapobiec kolejnym aktom dewastacji na placach zabaw. - Prosimy mieszkańców o interwencję, jeśli są świadkami niszczenia lub niepokojących wydarzeń mających miejsce na placach zabaw. Urządzenia zabawowe mają służyć naszym dzieciom i wnukom, a nie wandalom. Wyposażenie placów zabaw jest bardzo drogie, a w ciągu jednej chwili może zostać zniszczone – apeluje rzecznik UMiG Czerwionka-Leszczyny.

Anonimowe zgłoszenia przyjmuje straż miejska: 986, 32 4311928 oraz policja: 997.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~lukaszn84 2014-04-17
  14:08:39

  14 0

  Tym bo sięgają po nie swoje ręce uwalić i po problemie! Tych co piją to do suki i na izbę jak się będzie stawiać to z pały lać !

 • ~jurempus 2014-04-17
  16:32:54

  4 0

  Poco sie mazać lukaszn84.Od razy kula w łeb i do najbliższego rowu.Jak jeden z drugim się tam znajdzie a rodzice zrozumią że ich synowie to debile to się skonczy

 • ~Sinner 2014-04-17
  20:12:18

  1 0

  Kula w łeb. A z łagodniejszych rozwiązań to kamery, monitoring.

 • ~ 2014-04-18
  17:42:36

  2 0

  A strazy miejskiej niema ???

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2317