zamknij

Wiadomości

Czerwionka-Leszczyny już szczepi masowo, do niedzieli 3500 osób!

2021-04-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach oficjalnie uruchomiony został Punkt Szczepień Powszechnych. Jeszcze do nie dzieli ma być zaszczepionych 3500 osób! Pod punktem pojawiły się rejestracje samochodowe z powiatu rybnickiego, Rybnika, Gliwic czy Mikołowa.

Reklama

- W trybie pilnym zdecydowaliśmy, żeby w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, które na co dzień służy do zupełnie innych celów, stworzyć Punkt Szczepień Powszechnych. Powiat rybnicki liczy 78 tysięcy mieszkańców, Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny 41 tysięcy mieszkańców. Myślę, że otwarcie punktu w Czerwionce-Leszczynach, największej gminie powiatu, jest jak najbardziej trafne, jeżeli chodzi o potrzeby w gminie i powiecie. Zdrowie, życie, bezpieczeństwo mieszkańców to nadrzędny cel pracy samorządowej - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Z kolei Damian Mrowiec, Starosta Powiatu Rybnickiego zaapelował do mieszkańców, aby korzystali z punktu, który jest bardzo dobrze przygotowany.

- Bardzo ważne w procesie szczepień było dla nas uruchamianie takich punktów, jak ten, który startuje dzisiaj. W tym tygodniu uruchamiamy 13 takich miejsc na terenie województwa śląskiego. Punkt znajdujący się w Czerwionce-Leszczynach będzie jednym z większych, od dzisiaj do niedzieli będzie mogło zostać tutaj zaszczepionych 3500 osób - mówiła Zastępca Dyrektora Biura Wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska.

Koordynatorem Punktu Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach jest dr Robert Salamon. Podkreślił, że lokalne punkty szczepień nie były w stanie zapewnić wydajności, by mówić o przełamaniu pandemii.

- Mając taką szansę i możliwość otworzyliśmy Punkt Szczepień Powszechnych. Pierwotnie miał on rozpocząć działalność w połowie maja, jednak ze względu na dostawę dużej ilości szczepionek, udało się go uruchomić już teraz – dodał.

Leszek Kluczniok z Książenic jest pierwszą osobą, która zaszczepiła się w CKE. Był w dobrym humorze.

- Radzę wszystkim się zaszczepić, to dobra rzecz. Nie było u mnie wahania, nie czułem żadnego ukłucia. Zarejestrowałem się tydzień temu na infolinii. Ten punkt jest w bardzo dobrym miejscu – powiedział.

 

- Czuję się dobrze i zachęcam innych do szczepienia. Chcemy być zdrowi i wrócić do normalności, prawda? - dodała starsza pani, chciała pozostać anonimowa.

---

Informacje dla pacjentów: podczas rejestracji należy wskazać o miejsce szczepienia - Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 36 D.

W momencie uruchomienia rejestracji na szczepienia dla danego rocznika, można to zrobić poprzez:

Całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Można to zrobić samemu lub może to zrobić ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku podania go, otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podany został numer telefonu - otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie

e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania danej osoby. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni dla osoby rejestrującej się albo będziesz chciała ona zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta się z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację lub bezpośrednio w Punkcie Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach pod nr telefonu 506 588 530.

Ważne:

Przed przyjazdem do punktu szczepień warto wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przeciw COVID-19 (można też uzupełnić go na miejscu)

Prosimy, aby przyjeżdżać do punktu szczepień ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, aby być na miejscu wcześniej. Warto założyć wygodne ubranie z krótkim rękawem, by szybko odsłonić ramię do szczepienia.

Również od dziś w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym można odbierać darmowe maseczki.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~bola 2021-04-28 14:06:31

  A co słychać w Rybniku??? Pozostaje nam wycieczka (w zasadzie dwie wycieczki) do Rudy Śląskiej, Czerwionki, Raciborza, Katowic, itp. Szkoda mówić:(

  59 9
 • ~ 2021-04-28 14:13:48

  Bardzo dobrze zorganizowane ,mile panie .
  Polecam wszystkim.
  Gratulacje koordynacji.

  42 7
 • ~facet1977 2021-04-28 14:20:49

  A nasz wspaniały prezydent Kuczera na co czeka, aż Trzaskowski i jego śmieszna partia da zezwolenie???? Chłopie zejdź że stołka bo wstyd przynosisz, tylko gdzie ty teraz pójdziesz. Wszystkie miasta obok Rybnika mają punkty szczepień a ty boroku lepiej ścieżki buduj. To ci prawie wychodzi. Ale mówię "prawie" :)

  54 25
 • ~za_lepszy_Rybnik 2021-04-28 14:24:58

  A Rybnik pokazał, że ma w głębokim poważaniu swoich mieszkańców, ościenne miejscowości radzą sobie z organizacją szczepień o wiele lepiej i nikt mi nie powie, że tu chodzi tylko o brak dostaw szczepionek, którym tłumaczyli się lokalni samorządowcy. Inni wykazali więcej dobrych chęci oraz gotowość organizacyjną to teraz mają u siebie prężnie działające punkty szczepień, a w Rybniku porażka.

  54 10
 • ~ 2021-04-28 14:36:17

  Przecież w centrum Rybnika jest wszystko. A jednak szczepionkę Pfizera nie ma.

  @Arteks,
  Jak to możliwe że te wioski, jak ich nazywasz, potrafią a taki prestiżowy Rybnik nie?

  Może w końcu trzeba przyznać że Rybnik sobie po prostu nie radzi?
  Bo czym się teraz nasz prezydent wytłumaczy? Złym ułożeniem plam na słońcu?

  45 12
 • ~Abisall 2021-04-28 14:39:30

  A może redakcja w naszym, rybniczan, imieniu zapyta w MZ, u wojewody czemu nie zatwierdzono zaproponowany przez miasto Rybnik punktów szczepień?

  25 13
 • ~Abisall 2021-04-28 14:57:44

  Tak gwoli przypomnienia cytat z artykułu z 9 kwietnia
  "Miasto Rybnik zaproponowało już 3 punkty na terenie gminy. Magistrat w dalszym ciągu czeka na odpowiedź.

  - Narodowy Funduszu Zdrowia w dalszym ciągu analizuje lokalizacje masowych punktów szczepień. Samorządy zgłosiły 90 punktów, po spotkaniu z Wojewodą Śląskim wiemy, że prawdopodobnie zostaną otwarte tylko 2 punkty w powiecie, czyli łącznie około 70 – informuje prezydent Piotr Kuczera.

  Jak dodaje, termin rozpoczęcia szczepień ustalony na 19 kwietnia zostanie najprawdopodobniej przesunięty na maj.

  - Na razie niewiele wiemy, mamy czekać. Przypominam, że miasto jest gotowe, wyznaczyło 3 punkty: Szpital Psychiatryczny w Rybniku, Kampus, Hala sportowa w Boguszowicach – dodaje Piotr Kuczera."

  19 20
 • ~triss 2021-04-28 16:22:12

  Nawiązując do komentarza - co mają ścieżki rowerowe do szczepień?

  Naprawdę, ta inwestycja w infrastrukturę rowerową musi być "do kitu" skoro pozwala w miarę wygodnie i szybko śmignąć przez miasto i poza miasto. Tę "bezzasadność" widać też w weekendy, kiedy ścieżki są oblegane przez Rybniczan. Oj jak nas nimi prezydent skrzywdził... ;) I tymi rowerami, hulajnogami, parkami i tfu..! bulwarami nad Nacyną, o tężni nie wspominając...

  Teraz się człowiek musi męczyć w tym luksusie ;) A tak by wsiadł w samochód i gdzieś pojechał, gzie jest coś ciekawego, a tu, psia kość, tyle pod nosem... Eh... ;)

  11 19
 • ~pasażer 2021-04-28 16:52:32

  ~triss
  postaram się odpowiedzieć, pomimo że nie byłem autorem tego stwierdzenia
  chodzi tutaj o priorytet naszych władz i realizację najpotrzebniejszych (czy aby napewno ? ) potrzeb mieszkańców
  raczej nie spotkałem się z opiniami negatywnymi na ścieżki rowerowe wogóle, te wymienione przez Ciebie nie budzą kontrowersji i chyba nikt nie narzeka na ich istnienie, a frekwencja zwłaszcza weekendowa pokazuje celowość ich istnienia
  niestety miasto z uporem maniaka uparło się na uszczęśliwianie na siłę pasami rowerowymi w centrum, niestety efekt tego jest mizerny, rowerzysta tam to rzadkość, a całość powstała kosztem jezdni, często powodując dodatkowe korki (patrz Brudnioka) i taka polityka "prorowerowa" budzi kontrowersje, jeżeli do tego dodamy kolejne inwestycje jak kontrowersyjne, powstałe za niemałe środki szafki, które w rzeczywistości nie służą do tego do czego powstały czy zagracające parkingi rzadko używane miejskie rowery, odbiór społeczny "polityki prorowerowej" mamy taki a nie inny

  20 6
 • ~stary 2021-04-28 17:02:22

  W Rybniku jest podobno trzynascie punktow szczepien.W Czerwionce jeden punk w tygodniu 3,5 tys tygodniowo.Wiec Rybnik dawno powinien byc przeszczepiony. Nie problem z dodatkowymi punktami szczepien a zla organizacja i brak szczepionek.

  15 5
 • ~Arteks 2021-04-28 17:24:28

  @triss - nie przejmuj się zgredzikami bo przerażają ich kontrapasy, a nie przeraża ich to, że trują innych swoimi piecami. Niech ich boli to, że się muszą dostosować. @kulfoniasty - w Rybniku też szczepią i to nawet tak głośno, że niedawno mówiło się o Rybniku w kontekście zaszczepienia dużej ilości osób bez wprowadzenia ich do systemu. Ponieważ punkty szczepieniowe tworzy rząd PiS - wcale mnie nie dziwi ani bałagan z tym związany, ani to, że punkty szczepień tworzone są w sposób chaotyczny. Za to... kolejna propozycja rządu może bardzo dobrze przysporzyć się Rybnikowi bo jeśli szczepienia wprowadzono by do dużych zakładów pracy to spora część mieszkańców można byłoby zaszczepić w ten sposób w przeciwieństwie właśnie do małych ośrodków gospodarczych typu Czerwionka, Żory czy Pszczyna.

  4 27
 • ~stary 2021-04-28 18:09:51

  Arteks . Duze zaklady juz to dawno robia np Fiat w Tychach. To nie zalezy od rzadu a pracodawcy. Czasami Jestes tak smieszny ze wiaze sie to z glupota.

  16 3
 • ~Arteks 2021-04-28 18:19:39

  @stary - jak to nie zależy od rządu? To może mi powiesz czy szczepionki może sobie każdy prywatnie kupić w aptece? https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/szczepienia-na-koronawirusa-w-zakladach-pracy-kiedy-i-kto-moze-sie-zapisywac/jts6vyp
  4 maja ma ruszyć dopiero rejestracja zakładów pracy które wezmą w akcji, a ty pleciesz coś co zasłyszałeś jak baba w maglu. ;)

  4 15
 • ~stary 2021-04-28 18:31:08

  Arteks- Sprawdz .

  10 3
 • ~Arteks 2021-04-28 18:44:38

  @stary - według ciebie jestem śmieszny i głupi, a mimo to w swojej głupocie i śmieszności obaliłem twoją plotkę i wskazałem źródło. Dopiero od 4 V będą rejestrowane duże zakłady pracy (czemu dopiero teraz na to rząd wpadł, przecież byłoby to wygodniejsze dla wielu ludzi i... niepowodujące "turystyki" szczepionkowej). Ty w zamian napisałeś mi "sprawdź" zamiast "przepraszam, pomyliłem się". Dyskusje internetowe nie są dla wszystkich... ;)

  4 13
 • ~maxobob 2021-04-28 18:49:10

  NO trzeba odtrąbić SUKCES w Rybniku i promować tego nieudacznika Prezydenta na nowa kadencję, tak się martwi nad mieszkańcami . Czerwionka ma punkt do szczepień , a wcześniej do KONIECPOLA nas wysyłano i Katowic ŻENADA. Ręce opadają !!!!

  16 8
 • ~maxobob 2021-04-28 18:52:06

  NO trzeba odtrąbić SUKCES w Rybniku i promować tego nieudacznika Prezydenta na nowa kadencję, tak się martwi nad mieszkańcami . Czerwionka ma punkt do szczepień , a wcześniej do KONIECPOLA nas wysyłano i Katowic ŻENADA. Ręce opadają !!!!

  11 9
 • ~mn555 2021-04-28 23:45:25

  Pytanie do tych co dzisiaj szczepili się w tym nowym punkcie:
  Na kiedy wyznaczono drugą dawkę szczepionki?
  Jak to teraz w praktyce wygląda?

  2 0
 • ~hoym 2021-04-29 06:31:54

  Druga dawka - wyznaczano 1 lub 2 czerwca

  1 0
 • ~ 2021-04-29 14:00:11

  Tych danych w TVP nie podają, ale powinniście o tym wiedzieć

  https://politykapolska.eu/2021/03/30/3964-zamordowanych-ludzi-w-ue-przez-eksperymentalne-szczepionki-przeciw-covid-19-do-13-marca-2021-oficjalne-dane-tego-nie-zobaczysz-w-zadnej-tv/

  3 11
 • ~mn555 2021-04-29 19:53:53

  ~Anna1234 chyba w to nie wierzysz. Szczepionki były testowane od niedawna, to fakt, ale niektóre choroby to nie jest kwestia kilku miesięcy. Co mają "Zaburzenia psychiczne", "Dochodzenia" ;-) "Zarażenia pasożytnicze" czy "Zabiegi" ze szczepionką. Osoby testowane też mają choroby ukryte i też mimo wszystko, nawet jakby nie zostały zaszczepione, zachorowałyby na "jakieś choroby". Najgorsze, że niektórzy wrzucają wszystkich do jednego worka i uważają, że to wina szczepionek.
  Jeżeli nie zamierzasz się szczepić to nie pierz mózgu innym. Nie podoba Ci się to co inne pismaki piszą to zachowaj to dla siebie. Wierzysz w jakieś fakenews i posyłasz dalej. Daruj sobie kobieto
  Jak się nie zaszczepisz to trafisz na listę zgonów z powodu niezaszczepienia a zakażenia się i ciężkiego przebycia choroby.

  6 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1068