zamknij

Wiadomości

Czekała na SOR-ze 8 godzin, bo nie była zaszczepiona? Ania zmarła w karetce

Bartłomiej Furmanowicz 2021-12-16, Autor: 

Młoda kobieta zmarła w karetce w drodze do Katowic. Wcześniej miała przebywać wiele godzin w rybnickim szpitalu, gdzie czekała na wyniki testu covidowego. Rodzina zmarłej oskarża WSS nr 3 o to, że segreguje pacjentów na lepszych i gorszych. Co na to szpital w Rybniku?

Reklama

Anię można było uratować?

Czy 32-letnia Anna (nazwisko znane redakcji) zmarła w wyniku przeciągającego się oczekiwania na wyniki badań na obecność koronawirusa? Tak twierdzi osoba (pragnąca zachować anonimowość) dobrze znająca tę bulwersującą sprawę.

To kolejna osoba, która umiera, a można było ją uratować. Musiała czekać kilka godzin na SOR-ze. Z tego, co wiem, że w końcu zabrali ją karetką do Katowic i w niej niestety umarła. Czekała na wyniki, by potwierdzić lub wykluczyć koronawirusa. Ania była miłą osobą, do rany przyłóż. Miała konie, prowadziła terapie dla dzieci – słyszymy.

Młoda kobieta trafiła do szpitala z bólem w okolicach serca. Nie wiadomo, co jej dolegało. Wiadomo jednak, że musiała czekać na SOR-ze, mimo tego, że nie było kolejek. Więcej na ten temat mówi Przemysław (nazwisko znane redakcji) – brat Anny.

Moja Ania umarła, bo czekała ponad 8 godzin na test, tylko dlatego, że nie była zaszczepiona. Nie chciano jej zabrać na oddział kardiologiczny, choć badania i EKG pilne tego wymagały. Jej serce ciągle słabło. Gdy po przeszło 8 godz. przyszedł ujemny wynik, lekarz zadecydował o przewiezieniu Ani do kliniki do Katowic. Była ciągle przytomna, ufała lekarzom, jednak procedury okazały się ważniejsze od jej życia. Miała dopiero 32 lata, jestem z całą rodziną wstrząśnięty i załamany, tak bardzo ją kochaliśmy! - pisze zrozpaczony w mediach społecznościowych.

Rodzina zarzuca szpitalowi w Rybniku, że ten segreguje ludzi na lepszych - zaszczepionych i gorszych - bez szczepień.

Ania tego nie wytrzymała, zmarła w karetce zostawiając tylko smutek i ból. Oby nikt nie doświadczył takiej tragedii – kończy.

Szpital komentuje

Jak szpital odnosi się do powyższych zarzutów?

Pacjentka trafiła do nas po wcześniejszym zasłabnięciu i została natychmiast przyjęta na Szpitalny Oddział Ratunkowy WSS nr 3. Po wstępnej diagnostyce, w trakcie której wykonano m.in. badanie EKG, jej stan został określony jako stabilny i ogólnie dobry – kobieta była wydolna krążeniowooddechowo i tak było przez cały czas jaki spędziła w rybnickim szpitalu – mówi Maciej Kołodziejczyk, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

Dodaje, że kobieta z SOR-u została skierowana na dodatkowe badania na oddziale kardiologii, gdzie dyżur pełniło dwóch lekarzy.

Po ich wykonaniu (echo serca) zapadła decyzja o przetransportowaniu jej do na oddział kardiochirurgiczny szpitala w Katowicach – Ochojcu – zaznacza.

Przyczyny śmierci Anny mają być znane po sekcji zwłok. W razie pojawienia się nowych informacji – do tematu jeszcze wrócimy.

---

Przypomnijmy, że jeszcze do pierwszego kwartału 2021 w rybnickim szpitalu działał sprzęt do testowania próbek pacjentów i personelu lecznicy. Wykonywano dziennie nawet 150 testów, a wyniki przychodziły w krótkim czasie. Dodajmy, że pieniądze (ponad 800 tys. złotych) na zakup sprzętu przeznaczył rybnicki magistrat. Dobrze działający system runął jednak niczym domek z kart »Parodia! Szpital ma sprzęt do testowania za prawie 1 mln zł. Wysyła próbki do Katowic«

Oceń publikację: + 1 + 59 - 1 - 203

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (37):
 • ~lukson997 2021-12-16
  15:31:08

  WSS nr 3. Umieralnia.

 • ~ 2021-12-16
  15:50:00

  Procedury wymyślone z powodu covid to jakieś szaleństwo. Ile takich niepotrzebnych zgonów musi być w skali kraju? Ile osób umiera/umarło na inne choroby z powodu zamknięcia przychodni? Ile osób nie doczeka diagnostyki z powodu zbyt długiej procedury testowania na covid? Ile osób zmarło z powodu zamknięcia oddziału wewnętrznego WSS?

 • ~bentlej 2021-12-16
  15:57:17

  Ludzie szczepcie się !

 • ~ufo23 2021-12-16
  16:00:49

  16 33

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~artefaks 2021-12-16
  16:20:49

  Teraz oczywiście pretensje do całego świata. Tylko nie do siebie

 • ~ 2021-12-16
  16:33:42

  Ciekawie co słychać u tego chińczyka co zjadł nietoperza i rozwalił świat

 • ~anettk 2021-12-16
  16:38:25

  Czytając wypociny co niektórych tu osob (bo komentarzem nie da się tego nazwać) to uważam,że ich stopień niepelnosprawności umysłowej sięga nie tylko debilizmu ale co gorsza idiotyzmu! Tłumaczenia rzecznika szpitala na wstępie już są pokrętne,ponieważ skoro pacjentka miala dobre wyniki i samopoczuciem powinna być wypuszona do domu,a NIE organizowany być transport do kliniki w Katowicach (bo i niby po co?) wycieczkę ot,tak chcieli zoorganizować tej Pani?!! Bardzo współczuję rodzinie,że przez brak zaangażowania i zaniedbania ze strony szpitala nie ma już wśród nich osoby im najbliższej. :(

 • ~Moneta 2021-12-16
  16:40:51

  Antyszczepy z otoczenia zmarłej. Pogratulujcie sobie. Niestety, ale medycyna opiera się na procedurach a nie chaosie i pobożnych życzeniach. Ta kobieta mogła żyć. Sama sobie zgotowała ten los. Piszę to choć sam mam bliskich niezaszczepionych i to mnie boli.

 • ~Kimi73 2021-12-16
  16:53:10

  13 19

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~AnnaKatarzyna 2021-12-16
  16:55:13

  anettk przeczytaj jeszcze raz " po
  wstępnej diagnostyce, w trakcie której wykonano m.in. badanie EKG, jej stan został określony jako stabilny i ogólnie dobry – kobieta była wydolna krążeniowo, oddechowo i tak było przez cały czas jaki spędziła w rybnickim szpitalu".
  Nie ma słowa o tym że uznali ją za zdrowa. Fakt że była wydolna krążeniowo a jej stan był ogólnie dobry nie oznacza że ktoś jest zdrowy jak ryba.

 • ~ktosss 2021-12-16
  17:02:10

  Przypominam wszystkim obrazującym "anty szczepy" że istnieją przypadki w których ktoś chce się zaszczepić a ze względów zdrowotnych nie może tego zrobić.... Nie zawsze jest to tylko czyjeś "widzimisie". Takie osoby są niczemu winne a w przychodniach i szpitalach są dyskryminowani.

 • ~Moneta 2021-12-16
  17:06:40

  @ktosss
  Ale i ja i ty wiemy, że większość ludzi, którzy się nie szczepią na koronawirusa robi to bo nie chce, a nie dlatego, że ma przeciwwskazania. Jeśliby tak było w przypadku powyżej napewno przeczytałbyś o tym w tekście.

 • ~anettk 2021-12-16
  17:10:24

  ~AnnaKatarzyna,Ty również przeczytaj mój komentarz jeszcze raz...Ja wcale nie uważam,że p.Ania była zdrowa! Wręcz przeciwnie (skoro postanowiono wysłać ją do szpitala do Katowic) to już jej stan zdowia na pewno wymagał jakiegoś wdrożenia leczenia może i zabiegu.Dlatego pisałam o zaniedbaniach.
  ~Moneta,a Ty stałeś do szczepienia jak w kolejce po jabłka?! Nikt Cię przez tyle czasu nie do informował,że szczepieni (też się zakażają i zarażają?! )więc co ma do tego,że Pani nie była szczepiona ?(wychodzi na to,że każdego jak popadnie trzeba testować) aha w normalnych szpitalach ten czas (testowania to ok.15-30min) a nie 8godz.mając do tego jeszcze sprzęt do testowania na miejscu!

 • ~Noname1212 2021-12-16
  17:18:35

  Panie/Pani zaszczepiona

  Oby się nie zdziwiłeś/aś, jak i Tobie będą kazać robić test, i czekać na wynik.... A Ty będziesz zwijać się z bólu.

  Pewnie dopiero wtedy dotrze do Ciebie, że jedyna rzecz o której w tym wszystkim chodzi to napewno nie chodzi o Twoje zdrowie.

  Lekarz powinien jak najszybciej podjąć leczenie, gdyż jak to sami mówią liczy się każda sekunda.... Tymczasem my czekamy godzinami na wynik testu.
  I przypominam że wszyscy płacimy składki zdrowotne!

  Czemu ministerstwo Zdrowia zakazało/ograniczyło aptekom sprzedaży leków opartych na amantadynie?!

  ----------

  Przypominam rząd Austrii wprowadził nakaz chodzenia dla wszystki w maseczkach w domu!
  Tą informację podały takie media jak np. Polsat news, więc nie zdziw się panie/pani zaszczepiona jak i Ciebie będą testować. Ich narracja o 100% działaniu ochronnym szczepionek właśnie się kończy.

  Za słowami samego Niedzielskiego, Piechy i jemu podobnymi idziemy drogą Austrii.

  Pozbądź się marzeń, że to się skończy jak się wszyscy zaszczepią, to się nie skończy nigdy, jak tak dalej będziesz na to pozwalał.

  ----------

  Wysoka inflacja ma wydrenować oszczędności Polaków, powolne wzrosty stóp procentą
  owych mają spowodować niewypłacalność Polaków, To spowoduje przejmowanie naszych nieruchomości.

  Te kroki mają doprowadzić do eliminacji gotówki.

  Pod eliminacje gotówki będzie już gotowy system paszportow covidovych... Będziesz grzeczny/wykonywał polecenia przeleją Tobie punkty... I będziesz mógł sobie kupić miskę ryżu.

  Wszystko zgodnie z obietnicą Morawieckiego z Taśm u sowy.

 • ~Dador 2021-12-16
  17:52:30

  W pewnej przychodni na Reymonta, to nawet bardzo niezadowoleni są, że nie dało się pacjentowi przyklepać covidu (PCR negatywny). Chyba kaska przeszła koło nosa. Dramatem nie jest wirus. Dramatem jest zapaść opieki zdrowotnej w tym kraju. Tu już nie ma przeziębień, zapaleń gardła, angin, katarów... Tu jest jedna słuszna partia i jedna słuszna choroba.

 • ~Longina b 2021-12-16
  17:53:51

  PiS TO ZARAZA POLSKI,gorsza od koronawirusa.

 • ~Azaia 2021-12-16
  17:59:26

  Po raz kolejny covidowa paranoja odebrała komuś życie.

  Że nie wspomnę, że ta retoryka, że gdyby zmarła pani Ania była zaszczepiona, to od razu można byłoby położyć ją na oddziale, zupełnie pozbawiona jest logiki i podstaw, skoro od dawna wiadomo, że szczepienie nie wyklucza nosicielstwa wirusa.

 • ~Longina b 2021-12-16
  18:03:32

  52 54

  "Głosowaliście na PiSiora,on ptrawdziwy Polak,pomoże w potrzebie,doszedł do władzy to was wy****ie."DJ.MARCO.

 • ~wiadro 2021-12-16
  19:06:00

  Drodzy Państwo,jak wprowadzali szczepienia koncerny szczepionkowe obiecywaly 70,80a nawet 90 % skutecznosci.Teraz jak zaszczepieni zarażają się w takim samym stopniu jak niezaszczepieni,to media bombardują informacjami,że szczepienia chronią przed hospitalizacją i śmiercią.Mysle,że każdy z Państwa zna choć jedną osobę chorą ,która jest zaszczepiona.Ja osobiście znam pełno.Niedawno mój znajomy w sile wieku, zaszczepiony,wyszedł po dwóch tygodniach ze szpitala.Sasiedzi, małżeństwo zaszczepione chore,a u góry mieszkający syn z żoną niezaszczepieni zdrowi.Juz chyba teraz nie pozostało nic innego jak gnębienie niezaszczepionych.Szkoda,że takim kosztem.Bardzo współczuję Rodzinie☹️!

 • ~master4k 2021-12-16
  19:23:08

  91 33

  Oburzeni całą sytuacją mają rację. Ich święty gniew jest w pełni uzasadniony. Do szpitala bez jakiejkolwiek segregacji powinni być wpuszczali absolutnie wszyscy, niezależnie od tego czy mają dżumę, cholerę, tyfus, AIDS, covid, syfilis czy chociażby wszy lub mendy. Brak takiej segregacji, to w końcu emanacja wolności. A prawdziwa wolność, jak dobrze wiemy, nie zna żadnych granic. Nawet tych wyznaczanych logiką. W końcu inni, wolni od ww. chorób pacjenci już przebywający na oddziałach niecovidowych pewnie z radością chcieliby sprawdzić swoją immunologię. Zwłaszcza jeśli mają jakiejś inne współistniejące schorzenia. Jakaż to musi być dla nich przygoda. Jakież niebanalne wyzwanie. Będą mieli co opowiadać wnukom. Jeśli oczywiście wyżyją.

 • ~Fidzi 2021-12-16
  19:58:00

  Szkoda młodej osoby!
  Nie przesądzam winy, ale ... :
  Antyszczepionkowcy powinni wiedzieć, że:
  - personel medyczny, to ludzie, którzy mają prawo i obowiązek dbać o swoje zdrowie, czyli zabezpieczyć się przed potencjalnym zakażeniem, a co za tym idzie, nie zarażać innych, w tym kolejnych pacjentów.
  - mając powyższe na uwadze, w celu przewiezienia chorej i potencjalnego wykonania zabiegu (np.angioplastyki po koronarografii) musi być wykonany test na covid, aby zespół karetki był odpowiednio przygotowany.
  - szpital docelowy musi wiedzieć, czy przyjeżdża Covid, czy też nie, bo musi zabezpieczyć, czyli opróżnić trasę transportu wewnętrznego z osób postronnych i przygotować ekipę do dekontaminacji strefy zakażonej
  - ekipa sali zabiegowej musi być poinformowana, że wjeżdża Covid, żeby móc się ubrać w kombinezony
  - szpital musi mieć rezerwę, czyli drugą salę, na której moźna wykonywać zabiegi pilne os9b niezakażonych, bo pierwsza sala będzie wyłączona przez kilka godzin.

  Zatem podsumowując: antyszczepy nie tylko sobie "robią na złość", ale i tym niezaraźonym, bo w razie "W" blokują miejsca w szpitalach, sale zabiegowe i karetki !!!
  Jak żesz często słyszałam infantylne: "jesteś zaszczepiona, to co cię obchodzi, że ja ryzykuję zakażeniem, przecież się już nie zarazisz".

 • ~Moneta 2021-12-16
  19:58:26

  50 66

  @Wiadro
  Tak 67-90% - nie OBIECYWALY tylko tak wynikalo z badan. Od poczatku bylo wiadomo, ze byly robione pod pierwsze mutacje i wiadomo bylo, ze z kolejnymi beda slably - bo cecha kazdego wirusa jest, ze stara sie je ominac. Tylko z badan wynika jak slabna - z niczego innego.
  Natomiast antyszczepionkowcy straszyli strasznymi skutkami NOP ami itd. Więc jakie są fakty. Największa akcja szczepionkowa w historii ludzkości. Rozdysponowano do tej pory 8 MILIARDÓW dawek a ilość zgonow od szczepionek powinna być jesli nie w dziesiątkach milionów to przynajmniej w milionach liczona. Do tej pory są to przypadki do policzenia na palcach jednej-dwóch rąk w przypadku liczniejszych krajów. Zmarłych na covid chyba każdy ma wokół siebie albo przynajmniej widział w TV.

 • ~artefaks 2021-12-16
  21:04:24

  41 32

  Przypominam wszystkim obrazującym "anty szczepy" że istnieją przypadki w których ktoś chce się zaszczepić a ze względów zdrowotnych nie może tego zrobić.... Nie zawsze jest to tylko czyjeś "widzimisie". Takie osoby są niczemu winne a w przychodniach i szpitalach są dyskryminowani.

  @Ktosss. Osoby które nie mogą z przyczyn medycznych się szczepić nie są ,,antyszczepami" Również nie są nimi dzieci do lat 5.

  Dzięki chamstwu takich osob jak Korwin (które w czasie spotkania w sprawie szczepień wywalają nogi na stół )osoby które nie mogą się szczepić pozbawiane są ochrony populacyjnej i przez to brakiem możliwości udzielenia im bezpośredniej pomocy medycznej.
  Odpowiedzialny za tą sytuację jest nieudolny rząd piss i szantażujący go antyszczepionkowcy

 • ~Fidzi 2021-12-16
  21:09:25

  70 39

  ~master4k

  Widzę, że wiele osób nie zrozumiało Twojej ironii.
  Ujmę to prostszymi słowami.
  Jakby zareagowali "bojownicy o wolność i prawo do nieszczepienia", gdyby nastąpiła taka oto sytuacja:
  - matka/ojciec/żona/mąż/dziecko antyszczepa nagle zachorowało i następuje telefon na 112
  - karetka nie może wyjechać, bo wszystkie są w teasie lub ... stoją w zajezdni i są odkażne po transporcie Covida
  - po kilku godzinach delikwenta dowożą jednak do szpitala i wiozą szybciutko na salę operacyjną, gdzie chwilę wcześniej operowano Covida, ale nie zdążono jej odpowiednio zdekontaminować (wszak szybkość udzielenia świadczenia jest najważniejsza)
  - operacja się udała, uratowano chorego :)))
  - kilka dni później okazuje się, że chory został zaraźony Covidem, bo w pośpiechu nie przestrzegano procedur
  - delikwent umiera nie na chorobę pierwotná tylko wtórną (Covid).

  Do kogo piewcy wolności mieliby pretensje i co by im zarzucali ?????????
  Czy nie złamanie procedur????
  Czy nie zaniedbania prowadzące do narażenia na zakażenie chorobą zakaźną ?????

  Jakby medycy nie postąpili, to i rak są w czarnej d..!!!!
  Roszczeniowych i pretensjonalnach internetowych specjalistów od wirusologii, epidemiologii i biochemii nic nie przekona. Największe zdumienie przeżywają ci, którzy w tych dziedzinach naukowych siedzą po kilkadziesiąt lat - nie wiedzieli, że te dziedziny są tak popularne, proste i powszechne, a ich dotychczasowa wiedza jest błędna.
  You tube i google są mądrzejsze od największych autorytetów naukowych.
  A potem: " Ratujta, bo musicie !!!! Bo mie sie należy !!! Płacę i wymagam !!! Umrę, ale się nie zaszczepię !!! "

 • ~wiadro 2021-12-16
  21:31:45

  45 19

  @Moneta
  Skoro:
  "Od poczatku bylo wiadomo, ze byly robione pod pierwsze mutacje i wiadomo bylo, ze z kolejnymi beda slably - bo cecha kazdego wirusa jest, ze stara sie je ominac. Tylko z badan wynika jak slabna - z niczego innego", to mam pytanie. Dlaczego dalej szczępią "starymi" szczepionkami, choć już mamy nowe warianty i Ci sami badacze zaczynają głosić, że np. na Omikrona szczepienia nie działaja. Dlaczego więc, szczępia teraz nasze rybnickie dzieci, zamiast poczekać i zbadać temat, czy będą działaś na nadciągające mutacje :(? Co pozostało badaczom i lekarzom, którzy głosili na początku szczepień: 1. Szczepienia chronią przed zachorowaniem ( Nieprawda, każdy zna chorego zaszczepionego) 2. Szczepienie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa ( Nieprawda, jeden od drugiego się zaraża. NAwet dzisiaj wprowadzili, że zaszczepiony po kontakcie jest na kwarantannie. Znowu się pomylili?) 3. Zaszczepieni nie będą umierać ( Nieprawda. Umierają). Lekarzom, naukowcom pozostaje tylko jedna statystyka, której się kurczowo trzymają : "niezaszczepionych umiera więcej". W Izraeli prawie 80% zaszczepionych, a covid dalej hula. Co więc pozostaje naszym lekarzom i naukowcą? Trzymać się tego, że może akurat uda trafić im się z jednym: niezaszczepionych umiera więcej., choć to i tak będzie dopiero widoczne w dłuższym okresie czasu. Kto się teraz przyzna do błędu? NIKT. No bo jak miałaby cała piramida runąć. Teraz jeszcze potestować na dzieciach, a nóż zadziała.

 • ~wiadro 2021-12-16
  21:38:50

  58 33

  @Fidzi

  Zaszczepieni chorują tak samo jak niezaszczepieni. Pełno chorych niezaszczepionych. Poza tym służba zdrowia jest zaszczepiona, więc czego się boją? Jakieś zamknięte koło po prostu, albo dla ludzi w różowych okularach. Izrael jest doskonałym przykładem. Odporność stadna, a wirus dalej szaleje. Ja Foliarz, Płaskoziemiec, Antyszczep analizuje tylko teorie, które obiecywali i weryfikuje teraz ich skuteczność. Pozdrawiam Wszystkich w tych ciężkich czasach. Niech się to po prostu już skończy. Zdrowia!

 • ~Moneta 2021-12-16
  21:53:48

  32 24

  @wiadro
  1. to jest akurat bardzo proste. Dlatego, ze modyfikacja szczepionki do nowej mutacji zajmnie 3-4 miesiace natomiast jej produkcja zeby dostarczyc w skali globalnej 6 mcy lub wiecej. W tym czasie omicron pewnie bedzie zastapiony innym wariantem.
  2. Szczepionka DZIALA na omicrona (nie wiem skad masz takie dane) tylko w mniejszym zakresie. Jesli szczepionka zapewnia 60 czy nawet 40% ochrony to nadal jest skuteczna szczepionka i ratuje zycie. Co roku ludzie sie szczepia na grype szczepionka, ktora jesli ma 50% skutecznosci to jest dobrze.
  Ty masz bardzo wybiorcza pamiec wobec tego co bylo powiedziane, albo co bylo obiecane. Albo masz bardzo zla wole. Szczepionka nie jest panaceum, ale jest innej tak skutecznej rzeczy jak narazie nie ma. (Choc juz wprowadzaja lekarstwa na Covid w US i UK).

 • ~Moneta 2021-12-16
  21:55:36

  40 24

  @wiadro
  I nie nie choruja tak samo jak niezaszczepieni. Choruja lzej, zwlaszcza ci z nadwaga i cukrzyca - nie musisz ich nawet brac pod respirator.

 • ~Fidzi 2021-12-16
  22:18:48

  39 25

  ~wiadro
  Piszesz:
  "Poza tym służba zdrowia jest zaszczepiona, więc czego się boją?"
  Właśnie boją się tego, że pomimo szczepienia i lekkich objawów zarażą się i wypadną na izolację. Wtedy będzie mniej ludzi do pracy lub cały oddział wyłączony z przyjęć. Konsekwencją są: przeciążenie pracą tych zdrowych i brak fizycznej/personalnej możliwości pomocy wszystkim potrzebującym.
  Po Twoich wpisach widać, że masz mocno ograniczone horyzonty myślenia. Nie dostrzegasz konsekwencji danego zdarzenia (vide: efekt motyla). Myślę, że poza czubkiem własnego nosa i własnego ego nie widzisz potrzeb innych ludzi.

 • ~artefaks 2021-12-16
  22:36:05

  39 28

  @Wiadro. Masz rację w XIV wieku Europa się wybroniła bez szczepionek przed czarną ospą. Ci co przeżyli , to nabyli odporność.
  Tylko przy okazji zmarło do 60% populacji. Jak chcesz mentalnie tkwić w średniowieczu ,, bo ktoś ogranicza Twoją wolność " To trudno rozsądnym ludziom to nawet komentować.
  Jak się będzie palił dom sąsiada , to nie wpuścisz strażaków na Twoją posesję bo to nie u Ciebie się pali ? jak ktoś każe zapinać w samochodzie pasy to nie ogranicza też Twojej wolności ? Jak każe jechać prawą stronę , a Ty wolałbyś pojechać lewą stroną drogi to łamie Twoje prawa ?
  Sorry , ale to jest mentalność małego krnąbrnego dziecka. Lub przekornego staruszka który lubi dopiec najbliższemu otoczeniu

 • ~anettk 2021-12-16
  22:46:46

  33 23

  ~Fidzi..czytając Twoje komentarze,uważam za to,że Ty jesteś ,agresywna,despotyczna i przede wszystkim przez Ciebie przemawia EGOCENTRYZM (czyt.moja racja jest ważniejsza niż Twoja,bo moja jest najmojasza) .Ludzie zrozumcie,każdy póki co ma prawo do podejmowania własnych życiowych decyzji,wyboru czy chce jeść to czy tam to, czy tam chce mieszkać czy gdzie indziej i szczepić się lub Nie.Przestańcie się bawić w Sąd Najwyższy,a już niektórzy prawie w Sąd Boży.Przestańmy i tak już w tych ciężkich czasach (chorób,zarazy,katastrof klimat.terroryzmu,kosmicznej inflacji) wiecznie jeden na drugiego "wieszać psy" i segregować za kolor włosów,bogactwa-biedy itd.Na serio żyjmy w większej Solidarności i zrozumieniu innych.

 • ~Noname1212 2021-12-16
  22:53:22

  46 20

  Najnowsza informacja z AUSTRII:

  W opinii przedstawicieli rządu Austrii szczepionki na C19 NIE zapewniają już kompleksowej ochrony!!!
  Rząd wprowadza kwarantannę dla zaszczepionych i noszenie maseczek w… domach.

  Quo Vadis Austrio?
  Quo Vadis Europo?
  (info. Za jacek. Wilk)

  (ps. przypominam mojego posta wyżej)

  Jak Pani/Panie zaszczepiony czujesz się teraz z Tą informacją?!.. Kolejna kolej rzeczy, czy już czujesz się oszukany.... Kiedy wreszcie poczujesz, że Ciebie oszukują..... Foliarze znów mieli rację.?!

  Oto Szansa, że będziesz zwijał się z bólu, i być może zejdziesz z tego świata czekając w karetce lub szpitalu na wynik testu jest coraz realniejsza!
  i na co Tobie będzie ten kod QR i świstek że masz szczepienie.... Będziesz się cieszył, że ktoś nie będzie mógł wejść do restauracji, kina, sklepu?! Zastanów się nad Tym i to przemyśl.

  ------

  Ostatnio w mediach lansowany jest niejaki piecha z naszego regionu z super ustawą paszportów covidowych (swoją drogą jak widać z mediów jest on w dobrej kondycji, a w Polsce brakuje lekarzy, dlaczego więc nie pracuje w szpitalu, tylko zajmuje się politykowaniem?)

  Jak chcecie sobie obejrzeć jak wygląda hipokrtlyzja w czystej postaci oglądnijcie sobie:, bo w wiadomościach tego nie ma:

  https://youtu.be/TZeUJBumuwc

  i temat samych paszportów covidowych:

  https://youtu.be/dJsNK0z7vCo

 • ~Sylwia Winsławska 2021-12-16
  22:56:18

  47 12

  Serce mi się kraje Ania była będzie i jest dla nas bardzo ważna. Ja niedawno sama czekałam na pomoc po czym potężny pan powiedział mi po co wzywałam karetkę jak nic mi nie jest. Okrucieństwo ludzkie tyle do tego trzeba mieć powołanie żeby określić stan chorego. Masakra taka młoda osoba musiała odejść może ktoś się tym w końcu zajmie. Czy nasz świat jest już zepsuty.

 • ~Noname1212 2021-12-17
  00:12:41

  34 16

  W tym pierwszym linku tj. Piecha w RMF-FM pod ko iec filmiku piecha chlapnął, iż już mają ustawy, i jak dojdą ze szczepieniami do 70%, to resztę tj 30% zlikwidują.

  Czyli w moim mniemaniu potwierdza się teza, iż mamy doczenienia z PLANdemią

  -------

  Kolejne ciekawe informacje:

  Oburzający brak przejrzystości — firma Pfizer zwraca się teraz do sądu na 75 lat o ukrycie szczegółów wyników badań szczepień przeciwko COVID-19

  https://mobile.twitter.com/search?q=%23exposepfizer

  To się samo komentuje ;)

 • ~Franek 7 2021-12-17
  08:14:34

  27 19

  Oficer BOR, który w 2017 r. brał udział w wypadku kolumny wiozącej ówczesną premier Beatę Szydło, mówi "Wyborczej", że zarówno on, jak i reszta funkcjonariuszy składali w śledztwie fałszywe zeznania. To może być przełom w sprawie.

  Tak wyglada państwo PiSuaru.

 • ~spirit-of-the-town 2021-12-17
  09:38:30

  33 5

  Wszyscy macie po części rację: zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy szczepień. Tylko, jak pokazuje rzeczywistość, covid nie pyta się o to czy ktoś jest zaszczepiony jedną, dwiema czy trzydziestoma dawkami, tylko atakuje każdego kogo zechce, zaszczepionego i niezaszczepionego, taka rosyjska ruletka ze złudnym poczuciem posiadania jakieś kontroli nad wirusem. Zdrowia życzę.

 • ~Basia1963 2021-12-17
  10:18:58

  27 13

  Dobrze że wewnętrzny zlikwidowano,od pana Kuczery,najgorszy oddział,poprostu umieralnia,większość młodych pielęgniarek zawodowo wypalonych,a co do niektórych lekarzy wiele pozostawia do życzenia,porażka

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1604