Cross Mysłowic: Marcin Ciepłak wygrał po raz trzeci

2018-02-27, Autor:

W minioną sobotę odbył się 46. Cross Mysłowic, podczas którego tytuł z zeszłego roku obronił zawodnik TL ROW Rybnik, Marcin Ciepłak. Trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega, Jarosław Kożdoń.

Było to trzecie zwycięstwo Marcina Ciepłaka w mysłowickiej imprezie. Wcześniej wygrał w 2015 roku. Rok później zwyciężył także zawodnik TL ROW Rybnik, Dawid Malina, co daje zawodnikom z Rybnika nieprzerwaną passę 4 zwycięstw z rzędu. Jest to duży sukces rybniczan, ponieważ Cross Mysłowic ma jedną z najdłuższych historii spośród biegów przełajowych rozgrywanych w Polsce. Cross ten zainicjowała w 1973 roku nieistniejąca już od lat popularna w tym czasie śląska gazeta popołudniowa „Wieczór”. Pierwsze biegi rozgrywano w Chorzowie w Parku Kultury i Wypoczynku, a po transformacji ustrojowej kontynuację imprezy przejęło Mysłowice.

Na przestrzeni lat zwycięzcami biegów głównych byli najlepsi długodystansowcy naszego kraju. Wśród kobiet triumfatorką Crossu była mistrzyni świata w maratonie Wanda Panfild, czy jedyna polska medalistka mistrzostw świata w biegach przełajowych Bronisława Ludwichowska (srebrny medal MŚ w 1975 w Rabacie). Wśród mężczyzn zwycięstwa odnosili mistrz olimpijski Bronisław Malinowski, olimpijczycy Jerzy Kowol, Bogusław Mamiński i Bogusław Psujek. Dwukrotnym zwycięzcą Crossu w latach 1989-90 został również rybniczanin Mirosław Gołębiewski, który w swym sportowym dorobku posiada dwa tytuły mistrza Polski w półmaratonie. Tak więc Marcin Ciepłak po 25 latach wpisał się w historię biegu głównego Crossu mężczyzn jako kolejny rybnicki triumfator.

Z innych rybnickich zawodników na uwagę zasłużył Oliwier Mutwil, który w biegu juniorów na 4 km zajął 2. miejsce. W biegu juniorów młodszych na 3 km dziewiąty był Paweł Piekosz, a wśród juniorek młodszych 15. miejsce wywalczyła Klaudia Warmińska. Warto wspomnieć, że wszyscy ci zawodnicy to podopieczni trenera Macieja Ciepłaka, medalisty mistrzostw Polski w biegu na 100 km oraz rekordzisty naszego kraju w biegu 12-godzinnym.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 2