zamknij

Organizacje pozarządowe

CRiS: prawo, księgowość, marketing i biznes – przyjdź po wsparcie

2013-05-28, Autor: dk
W Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, w ramach projektu poświęconego rozwojowi ekonomii społecznej, eksperci udzielają porad w dziedzinie prawa, księgowości, marketingu i szeroko pojętego biznesu.

Reklama

Z bezpłatnych porad mogą skorzystać przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także osoby prywatne, które mają duszę społeczników i chcą uruchomić swój własny biznes. - Porady w ramach Inkubatora Ekonomii Społecznej są skierowane nie tylko do osób, działających w sektorze pozarządowym, które chcą rozwinąć swoją działalność, ale także dla tych, którzy dopiero planują założenie stowarzyszenia, fundacji czy spółdzielni socjalnej – mówi Sonia Lenarczyk z CRISu, koordynator projektu „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego”.- Projekt ma zachęcić mieszkańców naszego regionu do działalności w sektorze przedsiębiorczości społecznej, ale też dzięki wsparciu prawnemu, księgowemu czy marketingowemu ułatwić start osobom, które chciałyby uruchomić swój społeczny biznes lub pomóc tym, którzy chcą rozwinąć działalność. Pomoc mogą uzyskać także podmioty sektora NGO, które chciałyby prowadzić działalność odpłatną – tłumaczy Sonia Lenarczyk.

Oprócz wsparcia doradczego i szkoleniowego, będzie można skorzystać także z pomocy finansowej na rozwinięcie swojego biznesu. Osoby, które zdecydują się założyć spółdzielnię socjalną mogą liczyć na dotację nawet do100 tys. złotych. Będzie można również otrzymać wsparcie pomostowe podczas pierwszego pół roku prowadzenia działalności na pokrycie obowiązkowych opłat związanych z prowadzeniem działalności.

>> Ekonomia społeczna receptą na bezrobocie w naszym regionie?

Zainteresowani mogą kontaktować się z Sonią Lenarczyk pod numerem telefonu: 32 739-55-12 wew.105 lub za pośrednictwem e-maila: sonia.lenarczyk@cris.org.pl.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2013-06-01
  15:12:45

  0 4

  A moglibyście mi kochani CRISowcy wyjaśnić, jak niby mam rozkręcić biznes skoro nie mam na to kasy ? urząd miasta robi wszystko aby nie dać mi pieniędzy - chore wnioski, długi czas oczekiwania (conajmniej pół roku zarejestrowany jako bezrobotny, potem dopiero mogę składać podanie o kasę a z czego mam przez te pól roku rodzinę utrzymać?) a po pół roku nawet nie wiem czy dostanę te 20 tyś. zł no i pytanie co mam z tą kasą zrobić ? chyba jedynie założyć jakąś pseudofiremkę zajmującą się wyrabianiem biżuterii własnego pomysłu z której i tak nie da się wyżyć ani rodziny utrzymać, tym bardziej, że zyski pojawią się nie wcześniej niż po roku a biorąc pod uwagę ubogie społeczeństwo polskie to i po 3 latach nie ma szans na dobry zysk a gdzie tu jeszcze ludzi zatrudnić? Mam pomysł na biznes - duży dom weselny połaczony z kuchnią, do tego specjalnie wydzielone kilka sal na konferencje, mniejsze sale na mniejsze imprezki - zatrudnię od razu kilkanaście osób (jak wiadomo na sale weselną czeka się często po 2 lata więc napewno zbyt będzie) tyle tylko, że aby kupić działkę wybudować taki dom, zatrudnić ludzi (zobowiązuję sie zatrudnić na umowie o pracę płaca nie mniej niż 2000zł netto), kupić wyposażenie, do tego spełnić wymogi sanitarne, opłacić ZUSy i podatki w sumie kwota minimalna to 2 mln zł na początek. A urząd jak mi da 20 tyś. zł to będzie super, oczywiście jak przejdę całe te chore procedury. Więc po co w ogóle jest ten CRIS ? chyba tylko po to aby rodzinie załatwić stołki.

 • ~catrina 2013-06-02
  00:15:17

  1 0

  ~Tygrysek11111 gorączkę masz? co ma piernik do wiatraka? A CRIS do PUP-u i Urzędu Miasta? no niestety, tak to już jest - nie jest lekko w życiu, trzeba chcieć, mieć dobry pomysł i ciężko pracować, żeby coś osiągnąć - można też siedzieć z założonymi rękami i marzyć o gruszkach na wierzbie (vel domku weselnym za 2 mln zł). Powodzenia, a nuż się uda...

 • ~ 2013-06-02
  11:24:20

  0 4

  kobieto, chodzi mi o to, że jeśli już budować Biznes to konkretny. Bo taka pipidówkowa firemka typu - kupię program komputerowy za 3 koła, do tego laptopik, drukarka, neta itp. i będę robił projekty graficzne ludziom bądź reklamę - no to wybacz ale takie coś lepiej zrobić na lewo w domu i świadczyć usługi po znajomych czy prywatnie jakieś firemce bądź instytucji, bo to jest bardziej opłacalne i nie trzeba płacić wtedy tego cholernego ZUSu. Ale to NIE JEST FIRMA, dla mnie firma to duży biznes, coś czemu poświęcam kilka lat zasuwając przy tym aby to rozwinąć i aby to zaczęło działać, bo tylko wówczas jest to opłacalne. A co możesz zrobić za 20 tyś. ? jak polowa na stacie Ci na opłaty idzie a gdzie tam sprzęt i pensja, bo przypominam, że przez rok nie możesz nigdzie pracować. To jest chore. To lepiej wziąć nieoprocentowaną pożyczkę z firmy (te bardziej cywilizowane firmy mają taki fundusz to się nazywa kasa zapomogowo pożyczkowa), do tego 10 tyś. swoich oszczędności i na lego coś założyć - świadcząc ludziom usługi. Nie płacąc podatków, Zusu - spokojnie można po szychcie dorobić ze 2 a później i 3 tyś. miesięcznie - jak ktoś jest obrotny oczywiście. Ale to wtedy nie mówmy, że to jest firma. Bo dla mnie firma to duże przedsięwzięcie, gdzie od razu mam pensję przynajmniej na tyle wysoką, że spokojnie utrzymam rodzinę - nie jestem chciwy te 2 - 2,5 tyś. w początkowej fazie mi wystarczy, a potem zależnie od wysiłku i inteligencji firma się rozwinie, i tylko taka firma ma sens.

 • ~jedrek_1_1 2013-06-02
  15:01:46

  4 0

  tygrysek - a co to ma z CRISem wspólnego, że ty chcesz mieć wielką firmę? Ja chciałbym mieć prywatna klinikę, a moja córka - stadninę koni. I nie mamy... Pretensje możemy mieć tylko do siebie, żyjemy w wolnym kraju. A byłeś/bylaś - bo o ile się nie mylę jesteś tą PISową aktywiską - zapytać chociaz co CRISowcy oferują?

 • ~ 2013-06-02
  23:52:55

  0 1

  Nie jestem ani nigdy nie byłem PISowskim aktywistą, członkiem czy też działaczem PISu. Wytykam błędy i głupotę PO, co nie znaczy, że jestem aktywistą PISu. Mówiąc przykładowo o firmie - domu weselnym miałem na myśli to, że w tym kraju za rządów PO nie ma najmniejszych szans na rozwinięcie dużej firmy, dużego biznesu, nie będąc w układzie. A ten cały CRIS w ogóle nie pomaga ludziom w rozwoju porządnej firmy - tylko mydli oczy pustymi hasłami, skupiając się na nic nie wartych pustych słowach znanych każdemu człowiekowi, a dzięki pomocy CRISu można co najwyżej założyć mini firemkę zajmującą się co najwyżej haftowaniem wzorków na ręczniki, pod warunkiem, że będzie na to zbyt. CRIS nigdy nie pomoże w rozwinięciu solidnego dużego biznesu, a o to przecież chodzi, no chyba, że szczytem czyiś możliwości jest firemka zajmująca się co najwyżej wyrobem własnej ozdobnej biżuterii.
  CIEKAWI MNIE jedno - dlaczego jeśli ktoś jedzie równo po PO i pokazuje prawdziwe oblicze tej organizacji od razu musi być PISowskim aktywistą ? czyżby tylko ci cali PISowcy mieli odwagę mówić prawdę o PO i tych pseudoorganizacjach pozarządowych ? jak aktywistą PIsowskim nigdy nie byłem i nie jestem, ale jak widzę tak ograniczony sposób myślenia, to chętnie nim zostanę - jako sprzeciw przeciwko wyrażaniu poglądów bez uzasadnienia, typu Kaczyński jest taki lub taki - a nikt z tych którzy tak mówią nigdy z nim nie rozmawiał nawet godzinę ale mówią tak bo tak mówią w TVN. Mnie to osobiście śmieszy - brak argumentów

 • ~catrina 2013-06-03
  09:57:03

  0 0

  a mnie najbardziej śmieszy taka roszczeniowa postawa... bo ja widzę, tak jest ci po prostu łatwiej... powodów swoich życiowych niepowodzeń upatrywać w tym, że nikt ci nie dał 2 milionów złotych...hehe. Jeśli rzeczywiście uważasz, ze szczytem Twoich możliwości nie jest firemka zajmująca się co najwyżej wyrobem własnej ozdobnej biżuterii... to do dzieła...100 tys. zł to naprawdę sporo, żeby pokazać na co cię stać... no, ale można też siedzieć w fotelu z browarem i snuć plany, co ty byś zrobił z dwoma milionami...

 • ~ 2013-06-03
  15:10:24

  1 0

  jak mi załatwisz te obiecane 100 tyś. zł to nie ma sprawy:) zakładam firmę w ciągu tygodnia.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2348