zamknij

Wiadomości

Co się dzieje w WSS nr 3 w Rybniku? Rezydenci też dostają wypowiedzenia!

2021-04-16, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Już nie tylko lekarze, ale i rezydenci otrzymują wypowiedzenia pracy i płacy. Skąd to wiemy? Sami informują o tym naszą redakcję. Alarmują, że za chwilę nie będzie komu pracować w rybnickim szpitalu. W WSS nr 3 znajduje się bowiem około 60 rezydentów.

Reklama

Rezydenci dostają wypowiedzenia

Ten temat dotyczy już nie tylko lekarzy na etatach, ale i rezydentów. Jeszcze nie tak dawno Ewa Fica – dyrektor WSS nr 3 w Rybniku zapewniała, że jest o tych drugich spokojna.

- Zapewnimy im warunki do dalszego rozwoju zawodowego – podkreślała.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że rezydenci również zaczęli otrzymywać wypowiedzenia pracy i płacy.

- Jesteśmy w trakcie „ogarniania” tego, ile osób dostało wypowiedzenie od pani dyrektor. Najprawdopodobniej dotyczy to wszystkich, czyli około 60 rezydentów. Najgorsze jest to, że dostaliśmy pismo datowane na koniec marca, a 6 kwietnia zostaliśmy zaproszeni na spotkanie u pani dyrektor. To oznacza, że wtedy miała już pisma podpisane i przygotowane do wysłania. Co ciekawe, wtedy słyszeliśmy, że „jakoś to będzie”, że „będziemy mieli możliwość pracy jak nie z obecnymi specjalistami, to innymi” - mówi nam jeden z rezydentów, który woli zachować anonimowość.

Zmiana warunków pracy i płacy jest podobna w tym przypadku jak w sprawie lekarzy na etacie.

- Naszą podstawę płaci ministerstwo. Mamy robić średnio 10 godzin dyżurów w ciągu tygodnia. Jeżeli miesiąc ma 4 tygodnie, to przypada nam 40 godzin tygodniowo – dyżur w weekend i w tygodniu. Za te dyżury płaci również ministerstwo i nie zabiera nam pieniędzy za tzw. zejścia po dyżurach. Jeżeli pracujemy więcej, koszt ponosi szpital – wyjaśnia nasz rozmówca.

Z tego, co się dowiadujemy sprawa dotyczy właśnie dodatkowych godzin. Mówiąc inaczej – ilość pracy pozostaje na takim samym poziomie w przeciwieństwie do mniejszej płacy.

- Nie chcemy pracować w takiej atmosferze i warunkach, a pani dyrektor zmusza nas do tego. Informowaliśmy ją, że nie mamy opt-outu jak lekarze-specjaliście i pracujemy wbrew prawu. Ta nas jednak przyciska do ściany i mówi, że musimy obstawić oddział. Nie godzimy się na to, jak pozostali lekarze – słyszymy od rezydenta.

„Dyrektor zabiera się po kolei do wszystkich pracowników”

Rezydenci od rana „wiszą” na telefonach z prawnikami i urzędem wojewódzkim.

- Te jej zagranie jest niezgodne z prawem. Musimy wiedzieć, czy Ministerstwo Zdrowia o tym wie i, czy było konsultowane z resortem. Jest nas duży bunt. Możliwe więc, że wraz ze specjalistami odejdą w wakacje również rezydenci. Jeżeli lekarze na kontraktach czują się bezpiecznie, to są niepoważni. Widać wyraźnie jak pani dyrektor zabiera się po kolei do wszystkich pracowników. To jest kwestia czasu – słyszymy.

Rezydenci nie mają już nic do stracenia. W przypadku interny odejdą lekarze na etatach, mogą odejść rezydenci, a oddział przestanie istnieć.

- Zarabiamy podobnie jak specjaliści na etatach. Jest dobrze, jak po przepracowaniu niecałych 300 godzin miesięcznie otrzymamy 10 tysięcy zł. Nie jest więc to jakaś zawrotna kwota. Nie wyrażam zgody, by dostawać 2 tys. mniej za tą samą pracę. Pozostałe dyżury będzie musiał wziąć ktoś z zewnątrz na kontrakcie, który za pojedynczą godzinę zarabia 3-4 razy więcej. Oszczędność dla szpitala żadna – mówi nasz informator.

Jak tłumaczy się szpital?

Maciej Kołodziejczyk, rzecznik WSS nr 3 w Rybniku potwierdza o przygotowanych wypowiedzeniach dla rezydentów.

- Dziś (piątek 16.04) odbyło się spotkanie dyrekcji WSS nr 3 z przedstawicielami rezydentów. Na spotkaniu był obecny prawnik, który wyjaśnił z czego wynika wypowiedzenie warunków płacy i pracy dla rezydentów. A wynika z orzecznictwa Sądu Najwyższego z 2014 roku dotyczącego tzw. zejść po dyżurach. Orzecznictwo jest jednoznaczne - taki dodatek nie powinien być wypłacany. Nie ma co ukrywać, że wpływ na taką decyzję ma też bardzo trudna sytuacja finansowa szpitala – wyjaśnia Maciej Kołodziejczyk.

Jak dodaje, 14 marca 2018 roku pomiędzy Bożeną Mochą – Dziechciarz, ówczesną dyrektor WSS nr 3 w Rybniku a lekarskimi związkami zawodowymi, zostało podpisane porozumienie dotyczące sposobu rozliczania czasu pracy lekarzy, które do dziś było stosowane przez dyrekcję.

- Czytamy w nim, że od 1 marca 2018 roku praca w ramach dyżurów medycznych nie będzie zaliczana do brakujących godzin z podstawowego wymiaru czasu pracy lekarza. Jednocześnie w efekcie sporu zbiorowego podwyżki otrzymali wówczas zarówno lekarze, jak i rezydenci i dziś np. stawki rezydenckie w rybnickim szpitalu są wyższe od ministerialnych. A więc co robi dyrekcja szpitala? Tak naprawdę stosuje się do porozumienia, które jako strona podpisali przedstawiciele lekarskich związków zawodowych – słyszymy.

Jak dalej potoczą się losy rezydentów w rybnickim szpitalu? Będziemy wracać do tematu.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 55

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (81):
 • ~MatiW 2021-04-16 16:41:35

  Panie rzeczniku, czy panu tak po ludzku nie jest wstyd bronić tych absurdalnych decyzji i tej namiestniczki PiSu do niszczenia wszystkiego? Jest pan rybniczaninem, wiele lat działał w żużlu i tak się zastanawiam jak pan spogląda w lustro? Trzeba mieć jakąś godność, a to co wyprawiacie w tym szpitalu jest poniżające, a być może i karalne.

 • ~Wielewiedzący 2021-04-16 16:45:05

  Czy dobrze rozumiem, że ta pisowska dyrektorka zazdrosci lekarzom wysokich zarobków? Oni na to sobie zapracowali. Pracują non stop, a nie jak jej koledzy i koleżanki z PISU, którzy dostają kasę za nic w spółkach skarbu państwa.

 • ~znawca again 2021-04-16 17:04:50

  Pani Kica!
  Przepraszam, Fica. Jak to rezydenci dostają wypowiedzenia? Rezydenci w trakcie specjalizacji do „żywe złoto i dobro dla szpitala” bo robią, ludzi leczą, najwiecej zazwyczaj dyżurów biorą a PŁACENI SĄ ze środków MINISTERSTWA!!!!
  Słowo daję, może by się arcybiskup jakoś zaangażował i egzorcystę tam posłał do Pani!!!!! A ten rzecznik to trochę wstydu choć ma? Nie znam człowieka ale Rybnicznin to raczej nie jest!

 • ~znawca again 2021-04-16 17:08:03

  Wypowie umowę rezydentom z powodu różnicy? I straci wszystkich? Przecież nie ma innych. Będą dopiero jak się rozpoczną nowe kursy specjalizacyjne w CMKP!
  A prawa nabyte pracowników? Gdzie jest As Solidarności Pan RAJMAN pytam? Ma już weekend? Piątek, piąteczek, piatunio...?

 • ~znawca again 2021-04-16 17:14:19

  Słowo daje że tego nie zniosę, pani RAJMAN: jak pracodawca (szpital a nie ten czy inny dyrektor) podpisuje porozumienia z pracownikami to jakie jest
  PANA zdanie na temat rozwiązywania go?
  Gdzie jest rybnicki słynny ginekolog Piecha? Co pan na to panie medyczny doradco Prezesa „od kotów”?

 • ~Krus 2021-04-16 17:21:27

  ...kolejne decyzje które są absurdalne i co warto podkreślić mają niewielki wpływ na budżet Szpitala... Pani Dyrektor poraz kolejny się wręcz ośmiesza... tak samo ośmiesza się Pan rzecznik ,który przyjął zasadę: płacą to można się zeszmacić... tak samo inni nowo zatrudnieni przez Panią Dyrektor , nieważne ,że jestem "lewusem" w danej branży... ale przecież można przez parę miesięcy dobrze zarobić, a odpowiedzialności nie będzie żadnej !!! mam tu na myśli np: Inżynierów Obiektu (na tym dobrze płatnym stanowisku są już zatrudnione 3 nowe osoby, a była 1), których merytoryka i doświadczenie są zatrwazajaco niskie i nie mają minimalnej wiedzy odnośnie infrastruktury Szpitala !!! ale Dyrektor płaci to co się martwić... przecież tam już nikt za nic nie odpowiada... bo ludzi związanych ze Szpitalem się eliminuje !!!

 • ~Arteks 2021-04-16 17:29:42

  A poseł Piecha znów wyjechał na urlop, że się nie potrafi zaangażować w konflikt w największym szpitalu regionu? Bo jakoś nigdy go nie ma wtedy kiedy by się przydał. Jak w Wodzisławiu w znacznie słabszym szpitalu zamknięto chirurgię to poseł Glenc z powiatu SWD zaangażowała się osobiście i po kilku miesiącach oddział otwarto. Czemu poseł z Rybnika która zna się na tematyce służby zdrowia i czasami występuje w telewizji jako ekspert nie pomoże szpitalowi ze swojego miasta w którym jest wyraźny konflikt na linii dyrekcja - lekarze?

 • ~Noname1212 2021-04-16 17:33:08

  A oni w Tych szpitalach jeszcze leczą?

  Kilka cytatów: sprzedaliśmy się za pieniądze, covida już się nikt nie boi, zabijamy żywych ludzi,

  spowiedź medyka:

  https://youtu.be/D6EM7qQL6k8

  10h na youtube i już prawie 1mln wyświetleń.


  ..................................

  https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

  ..wchodźcie na tą stronę, wklejacie nip dolnej firmy,zakładu, sklepu,restauracji, która was interesuje. Następnie niżej klikamy wyszukiwanie, i mamy ile rząd dał pieniędzy przedsiębiorcy.

  19 60
 • ~artefaks 2021-04-16 17:35:13

  Pozostanie tylko ksiądz Pleban ,Fica i przyszpitalna pusta kaplica

  81 16
 • ~artefaks 2021-04-16 17:40:25

  ,,Czemu poseł z Rybnika która zna się na tematyce służby zdrowia i czasami występuje w telewizji jako ekspert nie pomoże szpitalowi ze swojego miasta w którym jest wyraźny konflikt na linii dyrekcja - lekarze? "
  Bo ten ..poseł z Rybnika" w przeszłości był dyrektorem tego szpitala. Obecna dyrektor zaś za złą kondycję szpitala oskarża poprzednich zarządców. Więc również pana posła. Jak widać w jedynie słusznej i sprawiedliwej nerwówa i zaczynają kąsać swoich

  71 18
 • ~Gwidon 2021-04-16 17:58:04

  Pani Fica jest zdziwiona poprzednim długiem ale funkcję objęła i teraz jedyną argumentacją jest dług poprzedników o którym WIEDZIAŁA OBEJMUJĄC STOŁECZEK. Jakim trzeba być hipokrytą żeby dziś robić zciny tym którzy na prawdzie mają przeje..ne. Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się Pani Fico na afisz. PS, Polemika Pana Arteksa na tym portalu jest naprawdę poniżej jakiejkolwiek żenady .Człowiek w temacie szpitala pisze za chwilę o pociągach z Rybnika do Wisły???!!!. OBŁED CZY Z CHIZOFRENIA ???

  53 23
 • ~Arteks 2021-04-16 18:11:36

  @gwidon - gdzie w tej dyskusji napisałem o pociągach? Szukasz jakichś dziwnych zachowań zacznij od siebie. Hejting personalny to nie tylko odchodzenie od tematu ale to rodzaj zaburzenia - jak twiedzą eksperci od psychiatrii.

  30 21
 • ~rybnikus 2021-04-16 18:16:41

  Arteks i artefaks, wiecie co to jest samorząd i demokracja? Jeszcze wam w TVN nie powiedzieli kto rządzi? Gdzie byliście jak szpital był zadłużany. Rząd ma płacić z naszych podatków i to bez końca?

  18 78
 • ~Arteks 2021-04-16 18:38:32

  @rybnikus - niedawno pisałeś, że poprzednicy PiS zamykali posterunki pocztowe, linie kolejowe, oddziały pocztowe. A czy ty zaakceptowałbyś zamykanie oddziałów szpitalnych przez PiS? Nie wierzę. Co do TVN to skoro to jest zła telewizja dlaczego poseł Piecha i inni posłowie PiS chętnie tam występują?

  53 19
 • ~Gwidon 2021-04-16 18:54:11

  Arteks ty pamiętasz co pisałeś na innych tematach bez ładu i składu???? Chłopie ja Ci dobrze życzę ale po prostu nie pie..ol!!!!

  21 30
 • ~rybnikus 2021-04-16 18:56:56

  ~Arteks znowu kłamiesz, nic takiego nie napisałem.

  15 46
 • ~Leon59 2021-04-16 20:45:39

  rybnikus
  A wiesz co znaczy szpital WSS?
  To znaczy że to wojewódzki szpital.

  34 8
 • ~rybnikus 2021-04-16 20:49:08

  ~Leon59 i co z tego? Pieniądze są nasze podatników a im ciągle mało.

  15 38
 • ~Abisall 2021-04-16 20:56:41

  Całe zarządzanie Ficy zawiera się w zdaniu "Jakoś to będzie"
  Zastanawia mnie tylko ten brak refleksji na tym że jej protektor może kiedyś spaść ze stołka - na co wtedy liczy ta pani? Że nie będzie jej zapamiętane te "zarządzanie " ?

  32 8
 • ~Wasz Stary 2021-04-16 21:17:59

  Widzę, że centrala ma w tej kwestii dość spójny przekaz :} Wczoraj Zak z lekarzami i ich zarobkami, dziś Rybnikus z przewalaniem przez szpital pieniędzy podatników.

  Naprawdę miałem nadzieję, że "zarządzanie" tej pani to nie jest kwestia polityczna. No ale jak głosi staropolskie przysłowie: "uderz w stół, a odezwą się pisowskie trolle"!

  29 12
 • ~rybnikus 2021-04-16 21:25:45

  ~Wasz Stary, prawda kłamców boli? I dobrze, prawda ma boleć.

  10 32
 • ~rybol9999 2021-04-16 21:52:21

  WICEPREZES KS ROW, ZASTĘPCA KITUSIA, RZECZNIKIEM PRASOWYM W SZPITALU? ??!!!
  DOBRA ZMIANA KARMI.
  PANIE RZECZNIKU, MA PAN HONOR, TO NIECH PAN JUTRO PISZE SWOJE WYPOWIEDZENIE ZE SZPITALA.

  33 7
 • ~Franek7 2021-04-16 22:00:41

  Publiczna służba zdrowia nie działa już od kilku miesięcy. Szpitale tez ledwo zipią. Tylko idiota na stanowisku dyrektora wszczyna w takim momencie wojny z lekarzami. ( albo PiSiwski aparatczyk...).

  35 14
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:04:33

  ~Franek7, połowa łózek jest wolna. Ciekawe dlaczego?

  10 39
 • ~Leon59 2021-04-16 22:22:28

  rybnikuś piszesz:
  Pieniądze są nasze podatników a im ciągle mało.

  A o kim mówisz że mało? o lekarzach?
  A wiesz ile zarabia prezenter pisowskich " Wiadomości" i to praca bez żadnej odpowiedzialności!

  34 14
 • ~Franek7 2021-04-16 22:27:01

  Rybnikus a wiesz dlaczego połowa łóżek jest wolna? Bo nie ma kto leczyć i za co leczyć. Pewnie to wina Tuska?

  26 16
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:27:12

  ~Leon59 napisz ile i podaj płace Lisa i jego żony w TVP.

  12 27
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:28:09

  ~Franek7 nie ma kto leczyć? Dlaczego kłamiesz?

  11 30
 • ~Franek7 2021-04-16 22:29:43

  PiS obiecał zbudować nową Polskę i zbudował. Państwo z tektury, g.wna i patyków. A cymbały będą ich bronić jak Hitlerjugend Hitlera w maju 1945r.

  36 18
 • ~Franek7 2021-04-16 22:32:28

  Rybnikus jak się zwalnia lekarzy w kresie epidemii to nie na kto leczyć. Swoją droga dziwie się lekarzom bo na ich miejscu teraz właśnie zaczął bym strajk i przypomniał PiSowi jak ich potraktował nie rak dawno kiedy strajkowali...

  28 15
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:34:15

  ~Franek7 znowu łżesz. te słowa wydalili z siebie członkowie rządu Tuska. Ośmiorniczki i wódeczka na koszt podatnika :
  Już 7 lat panowania Tuska i Kopacz, podsumował ich własny rząd!
  “Tusk, żopa i kamieni kupa a Polska istnieje tylko teoretycznie!”
  Dziękujemy ci Tusku!
  Franuś cieszysz się prawda?

  13 41
 • ~Franek7 2021-04-16 22:43:49

  Rybnikus, złodziejstwa PiSu przy Tuskowych ośmiorniczkach to pikuś.

  35 14
 • ~artefaks 2021-04-16 22:45:43

  ,,połowa łózek jest wolna. Ciekawe dlaczego? "

  Bo na 11 zalęgły się netopyrki. Jest prawie jak w Wuhan...

  8 12
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:46:54

  ~Franek7 znowu łżesz jak Tusk, podaj to złodziejstwo PISU, może jakieś wyroki sądowe opluwaczu uczciwych ludzi?

  10 45
 • ~artefaks 2021-04-16 22:51:05

  правда rybnikusa wyskoczyła jak szydło z kaczego worka....

  24 12
 • ~rybnikus 2021-04-16 22:56:20

  ~artefaks a ty znowu bełkoczesz smrodku. Lepiej idź do kibelka i wypałuj swojego małego giertycha bo ci go PIS ukradnie.

  9 39
 • ~ 2021-04-16 23:03:26

  Lekarzom teraz jest dobrze z covidem , ci co nie są na oddziałach zakażnych mają lajcik. W prywatnych gabinetach w covida nie wierzą .
  @Wasz stary - dowiedziałeś się ile zarabiają ? bo mnie włosy z wrażenia zbielały , na to nawet centrali nie trzeba.
  Narzekanie na tym portalu jest bardzo modne :) trochę optymizmu proszę :)

  18 46
 • ~artefaks 2021-04-16 23:06:19

  Czy Pierdoła nie powinien iść już spać? Miłych snów aniołku

  15 12
 • ~rybnikus 2021-04-16 23:08:46

  ~artefaks idź spać i niech ci się Fajkis przyśni.

  8 28
 • ~Franek7 2021-04-16 23:32:34

  Zak, trzeba było się uczyć. Szkoły były dla wszystkich. Jak dla mnie lekarze zarabiają o wiele za mało. To samo reszta personelu medycznego. Za dużo zarabia Holecka, Obajtek i złodziej Ryszard Czarnecki.

  46 14
 • ~Franek7 2021-04-17 08:21:46

  Na szczęście to już są ostatnie podrygi tego mafijnego i złodziejskiego rządu. Nie mogę się doczekac...

  29 9
 • ~Leon59 2021-04-17 09:34:08

  Rybnikus
  Na Lisowych programach to TV wielokrotnie zarobiła.
  Ale to z lekarzami nie ma nic wspólnego.

  13 11
 • ~StaszekU 2021-04-17 10:18:56

  Czytam te komentarze i podziwiam aktywność "rybnikusa"! Niestety ilość komentarzy nie przechodzi w jakość, a im bardziej się zacietrzewia, tym większe głupoty wypisuje!

  26 8
 • ~rob78 2021-04-17 10:36:17

  ~StaszekU, pisowskiego trolla nie pokonasz, a już nie takiego, występującego w conajmniej trzech osobach:)

  17 11
 • ~agulec 2021-04-17 13:01:53

  W pierwszej kolejności zwolnić Fice zanim doprowadzi kolejny szpital do ruiny- na co czekasz ministerku

  26 7
 • ~Artur Masarczyk 2021-04-17 15:05:05

  Ktoś zna adres tej pseudo dyrektorki ? Jak Pan Kuczera nie ma jaj by zrobić z nią porządek to ulica to zrobi .

  8 15
 • ~ 2021-04-17 15:13:52

  @ totalsi - no dajcie mu ten adres , przecież to wasz człowiek . Ulicę już macie , to jeszcze zagranicę ...

  10 9
 • ~Artur Masarczyk 2021-04-17 15:17:33

  Żaczku czego się obawiasz napisz z prawdziwego konta bo napewno Twoja mama Zak Cię nie nazwala, pozdrowienia

  3 12
 • ~ 2021-04-17 15:28:56

  @Artur- młody jesteś , przystojny ,ale życia nie znasz . Pomyśl , a jakby tak tej pani coś
  się stało ? gdzie policja wpierw zawita , pewnie do tych którzy jej grozili ? Nie daj się podpuszczać , obojętnie komu , nie warto , oni po tobie tylko wodę spuszczą .

  11 7
 • ~Artur Masarczyk 2021-04-17 15:36:15

  Nigdy nie skrzywdzę kobiety, bardziej chodziło mi o zrobienie strajku pod chata ale masz rację lepiej to zrobić pod szpitalem

  6 12
 • ~Artur Masarczyk 2021-04-17 15:37:51

  I dziekuje za komplement , aż miło na serduszku :)

  4 9
 • ~ 2021-04-17 15:44:48

  @Artur - pod szpitalem jak najbardziej , to miejsce publiczne ., tylko nie wrzeszczcie żeby chorym nie przeszkadzać:)

  8 6
 • ~Franek7 2021-04-17 16:38:03

  Artur ma rację. Najlepiej działają takie akcje pod domem delikwenta. A najskuteczniej robią to rolnicy, którzy przywożą przyczepę w obornikiem i rozrzutnik.
  I to nie jest żadne grożenie. Pani dyrektor to osoba publiczna i musi się z tym liczyć. Artur obiecuje, że przyjdę jeśli zorganizujesz taką pikietę...

  9 10
 • ~Artur Masarczyk 2021-04-17 16:51:57

  Dzięki Franek za wsparcie, niestety będę w Polsce dopiero w połowie maja ale będę pamiętał o tym jak nic się nie zmieni to będziemy działać

  2 9
 • ~artefaks 2021-04-17 17:40:57

  @Zak . Wiem że jesteś miłym i skromnym człowiekiem i nie masz większej śmiałości by otwarcie poprosić o darmową dostawę gnoju na swoją posesję. Ale to kolejny dobry pomysł po soku z buraka .
  Pieczarki ?
  Napisz do towarzysza niech ogłosi to jako następne ,, największe odkrycie kulinarne "
  Martwię się jedynie o to by jako odbiorca, byłbyś zadowolony z kompleksowej usługi. Ja nie mam dostępu do gauna. Mogę jedynie zaoferować zawartość kociej kuwety.

  4 10
 • ~artefaks 2021-04-17 17:49:31

  ,, młody jesteś , przystojny"
  @Zak miło że chłopaka odstręczasz od nekrofili.
  Ale żeby Ciebie osobiście kręcili chłopcy ?
  Widzę że postanowiłeś osobiście spróbować .
  Żeby życie miało smaczek , raz dziewczyna , raz chłopaczek
  Nie myślałem że z Ciebie taki fajny równy gość.

  5 9
 • ~Lahcim 2021-04-17 18:11:23

  Zaorali Trójkę, zaorali stadninę w Janowie, to dlaczego nie mieliby zaorać szpitala. Obsadzą swoimi za 10tysi na miesiąc i będą leczyć modlitwą.
  PIS to taki nowotwór co się rozprzestrzenia na organiźmie.

  17 9
 • ~ 2021-04-17 18:55:47

  @artefaks, Franek ,lahcim - pospolite ruszenie totalsów :) uśmiech dla was i optymizmu trochę :)

  8 9
 • ~rybnikus 2021-04-17 19:39:30

  ~Lahcim czy to nie rząd PO-PSL likwidował szpitale? Ale wam TVN mózgi wyglancował.

  7 13
 • ~Arteks 2021-04-17 20:02:56

  @rybnikus - nie chcesz oglądać TVN, a przecież występuje tam czasami poseł Piecha z PiS. Co do likwidacji to jesteś pewny że ta Fica nie dostała takiego rozkazu, że ma powoli likwidować jeden ze szpitali wojewódzkich bo jest ich za dużo?

  10 8
 • ~rybnikus 2021-04-17 20:05:00

  ~Arteks, zapytaj Piechę nie mnie i udowodnij, że Fica chce zlikwidować szpital bo jest ich za dużo, ty tak powiedziałeś? I nareszcie pisz na temat.

  8 9
 • ~Franek7 2021-04-17 20:50:36

  Rybnikus napisz ile szpitali i które zlikwidował PO-PSL?
  PiS nie zlikwiduje żadnego tylko „wygasi”...

  9 9
 • ~rybnikus 2021-04-17 20:54:29

  ~Franek7 zapytaj swojego komucha z PO, Arłukowicza, jest w google. Jednorazowo chciał cztery. I napisz ilu chorych na Covid leczy się w szpitalach prywatnych tych z PO-PSL.

  8 10
 • ~artefaks 2021-04-17 21:02:44

  youtube.com/watch?v=KZf3gpojyW8

  2 9
 • ~Franek7 2021-04-17 21:42:55

  Putin wyprowadzi Polskę z UE rękami Kaczyńskiego i Przyłębskiej przy pomocnej agitacji kościoła. To właśnie targowica 2.0

  Rybnikus dziś właśnie możemy porównać która służba zdrowia działa lepiej. Państwowa czy prywatna?

  Państwowa nie działa w ogóle i czy chcesz czy nie musisz iść do prywatnej. To kto miał rację?

  I tak działa wszystko co państwowe...

  9 9
 • ~rybnikus 2021-04-17 21:52:53

  ~Franek7 ale ci móżdżek wymaglowali w TVN, to PIS z miłości do Putina sprawdza wojska NATO i USA do Polski i się zbroi. To dlaczego nie idziesz do prywatnej "służby" zdrowia? Spróbuj ile kosztuje leczenie z Covid19.

  8 8
 • ~Franek7 2021-04-18 09:07:40

  Rybnikus w Luxmedzie mam pakiet 400 zł miesięcznie za cała czteroosobową rodzinę. W tej cenie mam dostęp do każdego specjalisty od ręki. Jeśli zechce iść do kardiologa to na jutro mam wizytę. Ostatnio miałem potrzebę pójść do dermatologa. Przez internet zamówiłem wizytę rano w poniedziałek a wizytę miałem tego samego dnia o 14.00. Normalnie w gabinecie a nie przez telefon. W tym samym czasie publiczna służba zdrowia w zasadzie nie istniała.
  Nie rozśmieszaj ludzi próbując udowadniać, że publiczna służba zdrowia jest w czymkolwiek lepsza albo tańsza. Nie jest ani lepsza ani tańsza...w ogóle nie jest.

  11 10
 • ~ 2021-04-18 09:40:13

  @Franek- ile bierzesz za reklamę ?

  11 7
 • ~artefaks 2021-04-18 09:59:33

  ,,~Franek7 ale ci móżdżek wymaglowali w TVN "

  Imbecyl wyzywa mądrzejszych od siebie od idiotów.
  Jak mawiał Popiołek ,,to koniec świata " Sodomia i Gomoria .
  A ciągle nie wiadomo kto zadzwonił w sprawie laguna na drzewie.
  Rybnikus ? Soczekz buraka już był ? Czy na czczo dzwoniłeś ?

  3 12
 • ~artefaks 2021-04-18 10:13:17

  @Zak . Człowiek się martwi o Twoje zdrowie w przeciwieństwie do króla zdrowia zasiadającego w ministerstwie głupich kroków. A Ty kąsasz ?
  Ja Ci powiem że takie ubezpieczenie w wersji standard umożliwiające dostęp bezpośredni do lekarza możesz mieć już za od 5 zeta.
  Dlatego że uważam Cię za Człowieka inteligentnego , który tylko co nieco pobłądził. Nie będę Cię prowadził za rączkę i pozwolę Ci na wielo inteligentne odkrycie tego poprzez własne doznania.Taki mały pobudzający feedback.
  Przykro to POwiedzieć , ale dla rybnikusa jest już nieco za późno , bo martwica komórek w mózgu doprowadziła już do nieodwracalnych zmian.

  6 12
 • ~rzyt 2021-04-18 10:17:37

  Takie działania coraz bardziej mnie zaczynają przekonywać do plotek o spisku WHO w sprawie depopulacji. W konstytucji zapisano prawo do bezpłatnego leczenia, a jak to wygląda wszyscy widzą. Ja w ten sposób "łamię" jej zapisy od ponad 25 lat. Dentysta, kardiolog, badanie okresowe...obecnie dochodzą jeszcze zamknięte NZOZ, z których narazie nie korzystam ale składkę płacę z dwóch firm.
  Dziwne, że nikt nie krzyczy w tej sprawie "Konstytucja"; rządzący i opozycja mają w tym ten sam interes? W całej polityce zdrowotnej zapomniano o pacjencie, który ma obowiązek płacenia składek na publiczną opiekę zdrowia, a w zamian dostaje terminy.

  P.S. Teraz nawet odciski na stopach trzeba leczyć prywatnie.

  17 2
 • ~Barra_cuda 2021-04-18 10:57:23

  Słusznie pisze Rzyt. Też zastanawiam się gdzie jest teraz opozycja? Dyrektorka z nadania PiSu przyszła niszczyć kolejny szpital, rozwala nam pediatrię która jest dumą WSS3. Ludzie po latach mówienia na szpital "umieralnia" w końcu nie szli tam z duszą na ramieniu. Bez obaw i uczucia obrzydzenia przychodzili na wyremontowany oddział. Jest to sprawa która dotyczy zwykłych ludzi dużo bardziej niż obrona kasty sędziów, czy walka o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Ale jednak nikt nie organizuje protestów. Niebywałe...

  18 1
 • ~Pawel Krys 2021-04-18 11:02:04

  Tutaj ile popraili służbie zdrowia
  Rybnikusiu co ty na to?
  https://www.money.pl/pieniadze/pensje-medykow-ten-dokument-pokazuje-jak-rzad-ceni-lekarzy-i-pielegniarki-6629344036788768a.html

  4 11
 • ~artefaks 2021-04-18 11:11:05

  ,,404 Strona nie istnieje"
  Pikuś zdążył się już poskarżyć partogenetycznej mamusi i zdążyli już zdjąć .
  Jak widać pikuś vel Roch Kowalski herbu Korab. Ślepo słucha rozkazów pana swego jaroslawa świętobliwego

  4 9
 • ~Wasz Stary 2021-04-18 11:31:48

  Rybnikus, to już zapomniałeś o tym linku?

  https://ciekaweliczby.pl/szpitale_oddzialy_lozka/

  Chodź, pobełkocz mi teraz jeszcze troszkę o Arłukowiczu, komuchach i ośmiorniczkach :}

  4 8
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:35:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:35:30

  Celowo przewieźli go do Rybnika bo w tym szpitalu mało kto je przeżyje a tu pech przeżył

  0 1
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:35:48

  Celowo przewieźli go do Rybnika bo w tym szpitalu mało kto je przeżyje a tu pech przeżył

  0 1
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:35:57

  Celowo przewieźli go do Rybnika bo w tym szpitalu mało kto je przeżyje a tu pech przeżył

  0 1
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:36:03

  Celowo przewieźli go do Rybnika bo w tym szpitalu mało kto je przeżyje a tu pech przeżył

  0 1
 • ~Tomasz Zniszczoł 2021-05-05 22:36:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 283