zamknij

Wiadomości

Co daje „Czyste powietrze”? Przyjdź na spotkanie informacyjne

2021-10-12, Autor: bf

Co daje program „Czyste Powietrze”? Tego dowiecie się w środę (13 października) o godzinie 17.00. Tego dnia w auli budynku C przy ul. Rudzkiej 13 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tego programu.

Reklama

Spotkanie przybliży mieszkańcom cele i zasady działania programu dotacyjnego „Czyste Powietrze”. Przedstawiona zostanie również oferta pomocy, jaką może udzielić Punkt Konsultacyjny funkcjonujący w Rybniku.

- Pracownik rybnickiego punktu konsultacyjnego przedstawi informacje o tym, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dotację oraz jaką drogę musi przejść beneficjent, by otrzymać dotację na wymianę źródeł ciepła, termomodernizację budynków czy budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej. Postaramy się również obalić mity, jakie krążą po Rybniku dotyczące programu – informuje Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu, prowadząca punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” dla mieszkańców Rybnika.

Magistrat przypomina, że spośród prawie 2,5 tysiąca polskich miast to Rybnik złożył najwięcej wniosków w programie „Czyste powietrze”. Od początku funkcjonowania programu mieszkańcy złożyli ponad 3 tys. wniosków.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Jerzy Latoń 2021-10-12
  09:52:19

  23 1

  Kolejne wykłady które niczego nie wniosą , a na przyłączenie gazu czeka się dalej latami.Może szanowna władzo zajmijcie się tym problemem , bo kolejną zimę będzie kopciuch a dom czeka już tylko na podłączenie , instalacja gazowa w domu gotowa.Monity w gazowni nic nie dają , gaz miał być w połowie roku !

 • ~ 2021-10-13
  23:35:13

  3 1

  co daje program "czyste powietrze" ? napewno więcej niż miasto które jak narazie nic nie dało, bo program miejski to fikcja

 • ~Arteks 2021-10-14
  00:23:40

  1 4

  @pasażer - znowu sympatia do kłamstw, nielojalność dla swojego miasta i oczernianie jego władz wyszła z człowieka który przez lata bronił (pod różnymi nickami) smrodzenia w piecach, atakował uchwałę antysmogową i wszystkich pragnących czystego powietrza. Jako jedyny dyskutant w swoich avatarach zawierał zawsze albo brudne węglowe łapy albo dymy i kominy.

 • ~ 2021-10-16
  22:46:57

  3 0

  misiu fakty, bo jak narazie Arteks, jak zwykle zero konkretów, tylko oczernianie i kłamstwa, tylko tyle potrafisz , ale czego można się spodziewać po obrońcy największego kopciucha w mieście - borsiga z czasów III rzeszy, który serwuje dla manipulacji i odwrócenia uwagi swoje bajki o rzekomo zastosowanych tam nowoczesnych filtrach, a jak ma przejść do konkretów to dostaje ataku furii czego wynikiem są obficie wylewane kłamstwa i jad, jak w powyższym wpisie
  czym ma być zarzut "nielojalność dla swojego miasta" kolejne twoje urojenie zakompleksionego małomiasteczkowca ?
  oczernianie władz? a co zrobiły, z dużym opóźnieniem ogłosiły z racji kryteriów mocno nieprzyjazny dla mieszkańca program, którego realizacja do tego i tak stoi pod znakiem zapytania i jest uzależniona od ewentualnego pozystania środków z zwenątrz

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 582