zamknij

Wiadomości

Cichy protest na rynku. „NIE dla legalizacji przemocy domowej”

2020-07-25, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez Polskę budzi emocje. Na ten krok nie godzą się Śląskie Heksy, które wczoraj po południu zorganizowały milczący protest na rybnickim rynku.

Reklama

Zgodnie z założeniami Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja stambulska) ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Kieruje się ideą, że jest powiązanie pomiędzy przemocą z nierównym traktowaniem. Stąd założenie, że walka ze stereotypami i dyskryminacją skuteczniej przeciwdziałają przemocy.

Wg konwencji stambulskiej znajduje się punkt jasno mówiący o tym, że kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy tzw. „honor” nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla wszelkich aktów przemocy objętych jej zakresem. Konwencja określa również tzw. płeć społeczno-kulturową, która oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn.

Konwencja została ratyfikowana w 2015 roku i już wtedy budziła dyskusję. Jej przeciwnicy wskazywali, że jest niezgodna z konstytucją oraz stanowi zagrożenie dla polskiej tradycji rodziny.

W ostatnim czasie przedstawiciele rządu zaczęli głośno mówić o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej. Mówiła o tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Nie możemy pozwolić na narzucanie Polsce jakichkolwiek treści ideologicznych, które nie są zgodne z polską konstytucją i zasadami obowiązującymi w naszym kraju - powiedziała Maląg.

W ostatnim czasie negatywnie o konwencji mówiła też wicepremier Jadwiga Emilewicz.

- Konwencja budzi ogromne kontrowersje, popieram jej wypowiedzenie – oznajmiła na antenie Polsat News.

Z kolei przeciwnicy wypowiedzenia konwencji stambulskiej argumentują, że działania rządu doprowadzą do de facto – legalizacji przemocy domowej.

- To Konwencja i fakt jej ratyfikowania przez Polskę uniemożliwia legalizację przemocy w rodzinie na wzór kremlowski (w Rosji "pierwsze pobicie" nie jest przestępstwem). PiS i Ordo Iuris to wiedzą, bo sprawę pierwszego projektu "legalizacji po kremlowsku" przegrali w 2019 roku, dzięki naszemu oporowi! - tłumaczą przedstawiciele Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem oraz Centrum Praw Kobiet.

Jak dodają, „fundamentaliści z Ordo Iuris i z PiS celowo nazywają Konwencję Antyprzemocową "konwencją stambulską", żeby ukryć fakt, że dotyczy ona ochrony przed przemocą domową”.

- Jest to część "Agendy Europe" w zakresie strategii językowych przyjętych przez fundamentalistów. Nie pomagajmy im! Mówmy i piszmy o Konwencji Antyprzemocowej, o przemocy domowej, o przemocy w rodzinie, o biciu, znęcaniu się, o ofiarach i katach. Piszmy, jak jest – czytamy w komunikacie.

Przeciwnicy wypowiedzenia konwencji spotkali się wczoraj w Warszawie pod siedzibą Ordo Iuris, by wyrazić swój sprzeciw.

Z kolei Śląskie Heksy pojawiły się w piątek po południu na rybnickim rynku. Urządziły milczący protest. Miały ze sobą transparenty z hasłami:

- Nie będziemy ofiarami
- Nie
 dla przemocy domowej! Konwencja musi zostać!
- W Polsce ponad 70% zgłoszeń przemocy dotyczy przemocy wobec kobiet

Śląskie Heksy przeszły się przez rynek i deptak zwracając na siebie uwagę przechodniów.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 111

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (55):
 • ~hub381 2020-07-25 09:07:01

  Jak zwykle PiSowska propaganda uważa :"Jak się kobietę nie bije,to jej wątroba gnije...".

 • ~Franz Kawka 2020-07-25 09:07:19

  Obawiam się, że dopóki trwają rządy ciemnoty, tępoty i zaścianka to protesty niewiele dają.

 • ~artefakc 2020-07-25 09:16:24

  do hub381 i Franca - Polski rząd wynegocjował w budżecie UE kwotę 2 razy wyższą o jakiej w ogóle PO mówiło. Mimo tego, a może właśnie dlatego, Europejska Partia Ludowa i jej przewodniczący Donald Tusk w dniu 23.07.2020 podjęli próbę jego zablokowania. "polscy" posłowie głosujący za blokadą: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Janina Ochojska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Robert Biedroń, Sylwia Spurek i Bogusław Liberadzki. Dawniej w podzięce zostaliby ozdobą drzewostanu we własnym kraju.

 • ~Franek7 2020-07-25 09:48:12

  Niestety ale barbarzyńcy z PiSu mają za nic takie protesty. I tak dziwne, że nie wysłali na nich policji bo to w ich stylu. Teraz więcej do powiedzenia ma faszystowska Ordo Iuris niż normalni obywatele.

 • ~Franz Kawka 2020-07-25 09:51:09

  ~artefakc wyzywać od Franz to sobie możesz swoja babę a z Po tez nie mam nic wspólnego bo uważam ich tylko za trochę mniejsze zło niż kłamców z PIS.

  56 70
 • ~ 2020-07-25 10:06:34

  Im bardziej prymitywny facet, tym wieksza szansa, ze uzyje sily - innych argumentow nie ma, intelektualne zero.

  76 26
 • ~Ancymon 2020-07-25 10:14:45

  ~hub381 Co powiesz o Biedroniu obrońcy kobiet który swojej mamie złamał szczękę , tacy z was
  hub381 , Franz Kawka obrońcy kobiet .Jak zwykle te same białogłowy propagatorki mordowania dzieci i wszelkich dewiacji .Polskie prawo chroni i dzieci i kobiety przed przemocą i nie potrzeba nam żadnych konwencji genderowych .

 • ~przykopa 2020-07-25 10:28:20

  xxx artefakc
  Po co te zaklinania rzeczywistości? Tkzw premier powiedział że nie mamy problemu z praworządnością. Więc po co ten płacz ?
  W 1936 też chciano cywilizować jednego dyktatorka. Jaki był efekt końcowy każdy to wie.
  Dlatego aby kuracja była skuteczna , to wynaturzenia należy ciąć przy samej ziemi. Będzie bolało ? Przykro. Ale odcinanie ryja od koryta musi być bolesne

  50 41
 • ~waldus 2020-07-25 10:43:22

  Szkoda komentować. To jak z kamieniem leżącym na drodze. Mądry ominie, głupi kopnie.

  63 10
 • ~Ancymon 2020-07-25 10:46:35

  Jeszcze dla tych protestujących kobiet , jak was tak biją ci wasi mężowie czy partnerzy to proszę to zgłośić na policję a nie paradować po rynku , polskie prawo zabrania przemocy nie tylko w stosunku do kobiet ale i dzieci i facetów (niekiedy kobiety też są sprawcami przemocy w rodzinach ) .

 • ~tf2 2020-07-25 11:15:51

  Oczywiście jest to kompletna bzdura. Żadna konwencja stambulska, chociażby nie wiem jakie lewackie urojenia jej towarzyszyły nie będzie niczego chroniła, od tego była i jest policja sądy i polskie prawo.
  Ta absurdalna konwencja jedynie podważa prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i odrzuca naturalny model rodziny. Każdy normalny, zdrowy psychicznie człowiek by to odrzucił.

 • ~ 2020-07-25 11:23:42

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  9 14
 • ~Jan Korzeński 2020-07-25 11:43:08

  Wstyd by biciem rozwiązywać swą nieudaczność . Głupotą jest to mówiąc że to polityka przez wieki bite były kobiety i nie była to kwestia polityki a chorego myślenia . Zastanawia mnie natomiast coś innego wzrost bitych mężczyzn przez kobiety i to nie jest głaskanie jakieś a bicie z sadyzmem . Mówię już o wszelkich czynach popełnionych przez kobiety wszystkie podkreślone są z sadyzmem . Jeśli ktoś nie pasuje do drugiej osoby jest mu z nią zle niech odejdzie , niech państwo przestanie się tak kurczowo trzymać papierków kościelnych a zawalczy o dobro ludzi też .

  36 10
 • ~siarzewski 2020-07-25 11:48:19

  Jak widać dla katopisowskich fanatyków szacunek do kobiet jest wzorcem obcym kulturowo.

  Dziewczyny. Trzimcie sie ;-)

  47 92
 • ~Ancymon 2020-07-25 12:52:32

  " NIE dla legalizacji przemocy domowej ", kto chce zalegalizować przemoc bo nie słyszałem o tym , wiem natomiast kto domaga się zalegalizowania pełnej aborcji -Śląskie Heksy .Mamy 6 lat konwencji i co przemocy niema ?
  Może przyczyną przemocy w większości przypadków jest nadużywanie alkoholu a nie kto jest katolikiem czy niewierzącym , popierającym taką czy inną partię albo zwykłym zwyrodnialcem co ~siarzewski , ten szacunek szczególnie widać u ciebie do drugiego człowieka .

  67 21
 • ~ 2020-07-25 13:07:35

  Niebezpieczeństwo nasilenia przemocy domowej zaistniało za rządów PO, gdy likwidowane były komisariaty i liczba policjantów .A kto ma bronić na pierwszej linii jak nie oni ?Bogu dzięki, że PiS rządzi mądrze ! A to ,że te kobiety same siebie nazywają heksami, to wiele o nich mówi .No tak...gdyby nazwały się aniołami nikt by nie uwierzył , choćby a propos ich poglądów dotyczących aborcji .Smutne , żal mi ich.

  64 24
 • ~przykopa 2020-07-25 13:50:50

  Dyżurny pisowski komentator zatracił się już kompletnie w swoich manipulacjach i kłamstwach.
  Najwięcej niebieskich kart w przeliczeniu na mieszkańców założono w woj. Podlaskim, Świetokrzyskim , Lubelskim.Podkarpackim.
  Zaś najmniej w woj. Śląskim i Mazowieckim
  //statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/137709,Sprawozdania-z-realizacji-procedury-quotNiebieskie-Kartyquot.html
  Są to dane komendy głównej policji. I jakoś się tak dziwnie składa że te dane nakładają się na preferencje wyborcze tkzw. lepszego sortu.
  Więc wyraźnie widać who is who i że to jest pis, który przymierza się do wypowiedzenia konwencji Stambulskiej mającej na celu ochronę ofiar przemocy...

  26 43
 • ~przykopa 2020-07-25 14:00:45

  Jeszcze jedna uwaga dla kolegi który uważa że ,, pis rządzi mądrze".
  Mądry człowiek czeka aż go inni pochwalą. Szczególnie widać jak chwalą was w komisji UE.
  Pycha jest zapowiedzią rychłego upadku :D

  28 51
 • ~tf2 2020-07-25 14:37:39

  Głupiec głupca, a diabeł diabła chwali.

  27 6
 • ~ 2020-07-25 15:32:13

  W UE nas chwalą, taki budżet jaki udało się uzyskać Morawieckiemu budzi podziw u innych członków .Orban powiedział że każdy chciałby być Polakiem .Duma !A konwencja stambulska wiadomo czego głównie dotyczy i na czym zależy tęczowemu środowisku .Pod rządami PISu możemy wreszcie czuć się bezpiecznie .Chcecie pomagać prawdziwie umęczonym kobietom?To ruszajcie do Arabii Saudyjskiej , przecież nie można ograniczać się w chęci niesienia pomocy .Przykopo ,zabierz Panie heksy ze sobą i nieście pomoc tam gdzie rzeczywiście jej potrzebują.Tylko czy odwagi starczy?

  38 19
 • ~ 2020-07-25 16:19:25

  Tf2, masz racje: tez mnie razilo podczas kapanii prezydenckiej jak Morawiecki chwalil Dude

  6 30
 • ~Franek7 2020-07-25 16:25:29

  ~WIN 2020-07-25 13:07:35
  Niebezpieczeństwo nasilenia przemocy domowej zaistniało za rządów PO, gdy likwidowane były komisariaty i liczba policjantów.

  Widać że chłopak z PiSu bo bzdury opowiada. Czyli zwiększenie liczby policjantów spowoduje zmniejszenie się zjawiska przemocy domowej?? No gdyby głupota umiała fruwać...

  Chłopaku przemoc domowa jakoś dziwnie była większa w patriarchalnym modelu rodziny gdzie dominowała wiara i przesadna religijność. Konwencja Stambulska wymusiła systematyczne wprowadzanie mechanizmów zwalczających przemoc wobec kobiet i dzieci i jak widać PiSowi i kościołowi to bardzo przeszkadza. Lepiej jest tak jak było kiedy przemoc była normą. Kościół uważa ( choć tego nie mówi) że patriarchat jest ok a to że kobieta czasem ma podbite oko to nic nie szkodzi. Chłopa się rozgrzeszy a ona niech się cieszy że mocno nie przyłożył. Gdyby go słuchała to by nie dostała. Tak zdaniem PiSu i kościoła powinna wyglądać typowa patriotyczna rodzina. Cofamy się skokowo do średniowiecznego modelu funkcjonowania państwa i rodziny...

  14 37
 • ~ 2020-07-25 16:54:12

  ~Franek7~kościół uważa?a według Ciebie kościół to papież,księża i budynki kościelne.Otóż nie.Kościól to wszyscy wierni , i nikt z nas wiernych nie uważa, że mamy zgadzać się na bycie ofiarą i tolerować krzywdę.Kościół za wzór do naśladowania stawia Świętą Rodzinę .Nigdy nie słyszeliśmy z ust księdza, że kobieta bita przez męża ma to biernie znosić.Wręcz przeciwnie, ma walczyć o swoją godność i życie. Nie wypisuj herezji na temat wiary o której nie masz pojęcia .Z litości nie odniosę się do stanu twojego umysłu, a chłopakiem nie jestem, co łatwo można wywnioskować z moich wpisów .No ale oczywiste że nie ogarniasz .

  34 13
 • ~Franek7 2020-07-25 18:26:31

  Kobieta raz w tygodniu nie bita nie wie do kogo należy. Nie będą nam tu w obcych językach...


  Podpisano: Adrian Długopis

  9 39
 • ~Franek7 2020-07-25 18:33:22

  Kurski bierze drugi ślub kościelny, jego syn molestuje 9cio latkę, prezes żyje tylko z kotem, Marszałek Kuchciński zadaje się z 15 łatką, syn szydło- ksiądz zrobił dziecko 16 latce, Duda ułaskawia pedofila. Tak wyglada wzorowa konserwatywna Polska. Nie dziwne, że im przeszkadza Konwencja Stambulska...

  19 39
 • ~przykopa 2020-07-25 18:39:46

  ....., a chłopakiem nie jestem, co łatwo można wywnioskować z moich wpisów.
  @żak.Litości te infantylne niedorzeczności mają świadczyć o zaawansowanym rozwoju psychofizycznym ?
  Sorry , przepraszam że zburzę błogie samozadowolenie. Ale te wpisy świadczą raczej o czymś zupełnie innym

  6 26
 • ~przykopa 2020-07-25 18:51:45

  Kościół wzór do naśladowania ?
  Czyżby kiedy najlepsze umysły w kościele jak Boniecki , Knabit, Kramer, Lemański , Górzyński i inni mają zakaz wypowiadania .
  A Isakowicz jest odsunięty od komisji do spraw pedofilii .
  Nie mówiąc już o aroganckim i włączeniu się do kompani wyborczej po jednej ze stron

  12 25
 • ~przykopa 2020-07-25 18:58:14

  @Franek.
  Pomyśl jak mogą się czuć dzieci zrodzone w związku małżeńskim który potem zostaje unieważnione ? Stają się urodzonymi w związku pozamałżeńskim.
  Są również znane zdjęcia jak unieważniony związek małżeński błogosławi JP II. Oraz Benedykt z okazji jubileuszu .
  A teraz trzeba unieważnić ? Czy przypadkiem nie ucierpiał tu również autorytet 2 papieży ? Nie mówiąc już o samym kościele

  8 20
 • ~ 2020-07-25 19:25:09

  Przykopy , firanki i inne cuda wianki! Na nic się zdadzą wasze kłamliwe wpisy .Nie potrafiliście wygrać w wyborach ,a teraz nie potraficie przegrać.Jedno jest pewne , że gdyby ludzie pokroju Sławka Nowaka , Donka, Bronka, dalej bawili się swoim tenkrajem, to Polska byłaby papugą i służebnicą cudzą .A swoją drogą, takiego Polaka , który okrada mało zamożne państwo, jakim jest Ukraina , to wstyd i hańba dla pełowskiej formacji. Do klasy PISu, Dudy i Morawieckiego im daleko , to są wyżyny nie do osiągnięcia .Możecie sobie organizować marsze czarne , tęczowe , bronić krowy , pszczoły czy stokrotki. Ale od polityki trzymajcie się z daleka , bo jej nie umiecie prowadzić , a kościół znacie z opisów tvn ,więc wiedzą to żadna .

  27 13
 • ~Franek7 2020-07-25 19:33:52

  Gdyby społeczeństwo choć w niewielkim stopniu znało historie kościoła katolickiego to wiedziało by, że była to najbardziej brutalna i zbrodnicza organizacja w historii świata. Instytucja która zawsze była przeciw prawom kobiet. Instytucja, która torturowała i mordowała w najokrutniejszy sposób kobiety. Kiedy kobiety walczyły i prawa wyborcze kościół był przeciwny. Kiedy próbowano znieść niewolnictwo to kościół również bul przeciwny. Kościół to jest organizacja przestępcza od samego początku swojego istnienia. Powinno się go zdelegalizować. A u nas dopuszcza się do decydowania o ważnych sprawach państwowych Ordo Iuris- skrajnie katolicka i szkodliwą organizacje a zwalcza wszelkie inne które domagają się równości i szacunku dla wszystkich w tym dla kobiet. A głupi naród tego nie rozumie.

  16 24
 • ~ 2020-07-25 20:12:03

  ~Franek7~ ty przegrany biedaku , już nie wiesz co masz pisać .Cokolwiek napiszesz , wszystko wytłumaczy twoje IQ w liczbie 7 .Kościół kiedyś był taki czy taki ...Jesteśmy tu i teraz , a prawda jest taka , że gdyby nie zasługi chrześcijaństwa i kościoła dla państwa polskiego,to nie liczylibyśmy się w świecie ,tak jak to ma miejsce obecnie.Polacy pamiętają cierpienia duchowieństwa polskiego w czasie drugiej wojny światowej,siłę papieża Polaka ,męczeństwo dla sprawy wolnej Polski poniesione przez księdza Jerzego...Można mnożyć ich zasługi .A ty śmiesz w ten sposób pisać.Gdyby nie kościół w naszym kraju , to Polska długo jeszcze nie byłaby wolna !

  23 13
 • ~Franek7 2020-07-25 20:45:21

  WIN istnieją opinie ludzi światłych, które ja podzielam, że gdyby nie powstał kościół katolicki to nauka a tym samym ludzkość byłaby rozwinięta o jakieś 300 lat do przodu. Kościół w swojej historii był największym hamulcem rozwoju nauki. Kościół to największy szkodnik. A jeśli ty proponujesz aby wszystkie zbrodnie kościoła katolickiego zapomnie bo to było kiedyś a dziś jest dziś to nie ze mną te numery. Ja sobie jestem w stanie wyobrazić co czuły te setki milionów ofiar które umierały w męczarniach, były prześladowane fizycznie i psychicznie. Nie można tego im zapomnieć. Trzeba wlasnie o tym mówić i nauczać bo ludzie nie maja tego w ogóle świadomości. Jak można udawać że tego nie było i że dziś kościół jest jakimś wzorem. Nigdy nie był i nie jest. A za okupacji i komuny to cierpiało wielu ludzi nie tylko duchowni. Wiec słabe to. Przede wszystkim nie można pozwolić aby zbrodnicza instytucja mówiła nam dziś co jest dobre a co złe bo nie ma moralnego prawa przez wzgląd na jej zbrodnie z przeszłości. Zresztą kościół również w czasach współczesnych bywał instytucją zbrodniczą. Poczytaj o roli kościoła w Rwandzie. Tak samo w czasach II Wojny Światowej Watykan stanął po stronie Hitlera i go błogosławił. Kościół to zorganizowana grupa przestępcza. Może dlatego tak dobrze współpracuje z PiSem. ...

  13 23
 • ~ 2020-07-25 21:25:55

  ~Franek7~choćbyś nie wiem co pisał i jak chciał zohydzić kościół , to nie zmieni to jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie że na przestrzeni wieków , więcej on wniósł zasług niż krzywd .Możesz się cofać nawet do czasów Piasta i Rzepichy , ale miałoby to sens ,gdybyś miał wehikuł czasu ,abyś tam został na dobre i wylewał swoje żale :))Te twoje peło i ty sam w ogóle nie czujecie nastrojów wyborców.Im bardziej krytykujecie kościół , z tym większą spotyka się to chęcią jego obrony .Dlatego jestem spokojna o losy Polski, bo wy nie jesteście w stanie zatrzymać PISu.

  22 16
 • ~Sztyracz 2020-07-25 21:37:36

  Same gwiazdy na tej demonstracji, brakuje jeszcze Kohuta :D

  31 10
 • ~Franek7 2020-07-25 21:48:29

  Pierwsza religia powstała kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.

  Mark Twain

  13 27
 • ~ 2020-07-25 22:25:26

  ~Franek 7~bu ha ha ha, Twain -autorytet Franka .Ty go do poduszki czytasz ?Kto kogo spotkał ...ja nie mogę .Bóg zesłał swojego Syna na ziemię aby nas zbawił , Ciebie też Franek . Nie wiem czy jesteś wierzący , ale jeśli tak , to zacznij żyć sakramentami a ten jad i żółć z siebie wypłuczesz , bo się nim wreszcie zalejesz. Wróć do źródła .

  21 12
 • ~artefaks 2020-07-25 22:30:28

  @win, Proszę pani, pisu nie trzeba zatrzymywać bo jest on partią gasnącą.Wystarczy popatrzeć na przekrój społeczny zwolenników. Ludzie w podeszłym wieku , słabo wykształceni, mieszkańcy zapadłych wiosek. Do tego należy dodać stetryczałego przywódcę który trzyma na uwięzi paru gotowych skoczyć sobie do gardeł pretendentów do schedy. Po drugiej stronie ogromna masa ludzi młodych , wykształconych i świadomych rzeczywistości. Wiecznie nie można trzymać władzy manipulując przy urnach w DPSach

  11 20
 • ~Franek7 2020-07-25 22:40:39

  WIN ale który bóg? Policzono, że wszystkich łącznie jest 283. I każdy ponoć jedyny prawdziwy. Nie ma żadnego Boga i żadnego nawet niewielkiego dowodu, że jakiś istnieje. Są za to miliony dowodów na jego nieistnienie każdego dnia. Widać chybaś jest tym głupcem o którym pisał Mark Twain.
  Tak czytałem jego powieści kiedy byłem dzieckiem. Polecam „Przygody Hucka Finna”. Jak nie lubisz czytać ( a widać że nie lubisz) to jest też film. A co do innych światłych ludzi, którzy nie wierzyli w Boga jest też np. Albert Einstein... i wielu, wielu innych. Mogę ci kilku jeszcze wymienić? Było ich wielu ale jeszcze nie tak dawno za zaprzeczenie istnienia Boga twoja religia miłości posyłała ich na stos po uprzednim kilkudniowym torturowaniu np. wyłupywaniu oczu albo odcinaniu języka czy łamaniu kości ( często kobiet). Fajnie co??? No to pozdrów swojego Boga ode mnie... ;)

  7 23
 • ~Franek7 2020-07-25 22:41:49

  Aaaaa, sorry. To było dawno więc się nie liczy...

  6 20
 • ~ 2020-07-25 22:57:20

  ~Franek 7~a cóż ty się tak religii katolickiej uczepiłeś?Dlaczego nie bronisz kobiet muzułmańskich , taki gieroj jak ty da radę , w Polsce one również mieszkają.Stań przed meczetem i wygłaszaj swoje prelekcje o bogach , obrażaj uczucie religijne .Co odwagi nie starcza ?A najnowsze badania mówią o tym, że w krajach w których konwencja stambulska i genderyzm kwitnie , odnotowuje się najwięcej przemocy fizycznej i seksualnej., jak w Danii, Szwecji, itd, a Polska na szczęście na ostatnim miejscu tej listy .Czyli wartości katolickie górą!Religia nie jest opresją , religia jest miłością .

  20 7
 • ~ 2020-07-25 23:32:35

  A gdzie PARYTET?
  Cytat z idolki tych jednych z 53 plci-"DOSC DYKTATURY KOBIET"!!!

  22 4
 • ~ 2020-07-26 00:16:09

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 3
 • ~Franek7 2020-07-26 04:49:32

  „~WIN 2020-07-25 22:57:20
  ~Franek 7~a cóż ty się tak religii katolickiej uczepiłeś?Dlaczego nie bronisz kobiet muzułmańskich , taki gieroj jak ty da radę , w Polsce one również mieszkają.Stań przed meczetem i wygłaszaj swoje prelekcje o bogach , obrażaj uczucie religijne .Co odwagi nie starcza ?A najnowsze badania mówią o tym, że w krajach w których konwencja stambulska i genderyzm kwitnie , odnotowuje się najwięcej przemocy fizycznej i seksualnej., jak w Danii, Szwecji, itd, a Polska na szczęście na ostatnim miejscu tej listy „


  WIN każda religia jest zła i w każdej chodzi o to samo czyli o podporzadkowanie sobie jednostki tak aby robiła co mu każą. Czyli o władzę nad umysłem mas i pieniądzę.

  A w Danii i Szwecji nie wzrosła przemoc tylko zostaje skutecznie wykryta kolego a o to wlasnie chodzi. U nas się zamiata pod dywan takie tematy wiec w statystykach jest ich mało a tam się je wykrywa i zwalcza bo wdrożyli zasady Konwencji Stambulskiej w życie i nie udają że problemu nie ma, tak jak się to robi u nas...
  Dodam tylko, że dotąd tylko dwa kraje na świecie wypowiedziały Konwencję Stambulska i była to Rosja i Azerbejdżan.... Teraz jeszcze my dołączymy do tego „elitarnego” grona. W Rosji po wypowiedzeniu Konwencji drastycznie wzrosła przemoc domowa wobec kobiet. Mąż może. Bezkarnie pobić żonę i w zasadzie nie ma ona zadnej możliwości obrony ani pomocy od państwa. Teraz chcą to wprowadzić u nas katolickie skrajnie fanatyczne organizacje jak Ordo Iuris które ma ogromny wpływ na władze i rząd. Staczamy się na dno...

  12 13
 • ~ 2020-07-26 05:13:29

  Panie Franku -pana cytat-"A w Danii i Szwecji nie wzrosła przemoc tylko zostaje skutecznie wykryta kolego a o to wlasnie chodzi. "

  Czlowieku z Rybnika ,a byles ty choc minute masz jakies dane tam o kim piszesz?
  Wez se w koncu troche urlopu od bajduzenia,wyjedz(ale nie na wczasy fuul inkluzif)ale sprobuj POmieszkac w tych krajach,a potem wypisuj pierdoly i jakies bajki na tym forum!
  To ze ci placa za plucie nie oznacza ze masz pluc wszedzie dookola jak Lama,lub inny wielblad ,bo Ci w koncu ktos odplaci pieknym za nadobne i wtedy bedziesz beczal i wolal mamo,mamo!

  17 9
 • ~ 2020-07-26 07:45:27

  Jezuu juz dosyc dlugo zyje na tym swiecie ,ale prosze przeczytajcie ludzie cytat z Franka7-"W Rosji po wypowiedzeniu Konwencji drastycznie wzrosła przemoc domowa wobec kobiet. Mąż może. Bezkarnie pobić żonę i w zasadzie nie ma ona zadnej możliwości obrony ani pomocy od państwa. "

  I co teraz polskie kobiety? Ktora z Frankiem PO 7ce jedzie na wostok?
  Masakra ze tacy ludzie maja wogule prawo wyborcze!

  10 11
 • ~ 2020-07-26 08:08:05

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 5
 • ~Franek7 2020-07-26 08:50:17

  Kaziu analfabeto, słowo „ w ogóle” piszemy przez „ó” i oddzielnie. Naucz się najpierw podstaw języka polskiego bo aż w oczy szczypie twój analfabetyzm. I takie matoly chcą nam mówić co jest dobre a co złe...Ale tak to jest kiedy u władzy mamy dyktaturę ciemniaków...

  10 16
 • ~Jan Korzeński 2020-07-26 09:55:09

  Ludzie czy wy nie umiecie żyć dnia bez polityki i myśleć o niej . Pomyślcie coś logicznego od siebie co można zrobić samemu , jak było kiedyś chyba że nie chcecie się przyznać do tego sami przed sobą a to już jest inna sprawa . Dziadek bił babkę , ojciec matkę to i ja muszę bo taka tradycja w rodzinie bo jak nie to tradycja zaginie . Co ?. A czy nie jest też tak że i niejeden dostał od żonki patelnią przysłowiową i nie poszedł na Policję bo by powiedzieli ,, Panie to pan nie wiesz co zrobić ".

  5 4
 • ~ka22 2020-07-26 09:59:53

  Po niektórych wpisach sądząc, pis jednak skutecznie dba o wykształcenie suwerena. Przerobiliśmy już przyspieszony kurs ze znajomości Konstytucji, teraz zapoznajemy się z Konwencją Stambulską. A fundamentalista z mordo luris został szefem komisji do spraw pedofilii, nie dziwi nic

  9 13
 • ~przykopa 2020-07-26 12:12:39

  ~Jan Korzeński 2020-07-26 09:55:09
  Ludzie czy wy nie umiecie żyć dnia bez polityki i myśleć o niej .
  @Janie założenie takie słuszne by było w demokratycznym systemie.
  To że nie myślisz o polityce nie znaczy że ona nie myśli o ciebie. Posłuchaj wyznania więźnia KL Mariana Turskiego o tym jak polityka małymi niepozornymi kroczkami brutalnie wkroczyła w jego życie.
  Tkzw dobra zmiana cieszy się z obojętności obywateli i wyprowadza ich po cichu z kręgu cywilizacji europejskiej

  7 6
 • ~Franek7 2020-07-26 12:55:46

  Przykopa- w punkt... Dzięki.

  7 7
 • ~artefaks 2020-07-26 20:46:33

  Po niektórych wpisach sądząc, pis jednak skutecznie dba o wykształcenie suwerena.

  @~ka22
  Aby wam ktoś nie zasadził kopa w d. :)
  oprócz wyższego wykształcenia jest jeszcze potrzebne średnie wyobrażenie i przynajmniej podstawowe wychowanie...
  To powiedział A. Grabowski o wyborcach tkzw. lepszego sortu.
  Mając też oczywiście na myśli Ferdynanda K.

  4 7
 • ~Targenor 2020-07-27 08:20:25

  Oto lista 10 rzeczy, które zmienią się w polskim prawie po wypowiedzeniu konwencji stambulskiej:

  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.

  Dziękuję za uwagę.

  4 3
 • ~ka22 2020-07-27 09:40:18

  atrefaks - nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, jesteś za biciem / kopaniem kobiet ? kto i dlaczego miałby mnie skopać ?

  2 4
 • ~artefaks 2020-07-27 15:10:05

  @~ka22
  Jak wynika z wielu moich wpisów jestem przeciwko łamaniu , konstytucji , prawa jak i również przemocy w każdej postaci.
  Z większością Twoich wypowiedzi się zgadzam. Jeśli coś dodaję to raczej wzmacniam Twoje wypowiedzi.

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2912