Cichopek Racing: weekend należy zaliczyć do udanych

2016-09-07, Autor:

Za nami 7. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć załogi Cichopek Racing, nad którą patronat medialny sprawuje nasz portal.

W miniony weekend Jacek Cichopek startował w trzech seriach. Po dość udanych kwalifikacjach (P5 w WSMP DN5, P4 w MCC CUP i P1 w MPH DN5) bez większych problemów technicznych przystąpił do wyścigów. Bardzo dobrym wynikiem zakończył 7. rundę DN5, w której zajął trzecie miejsce. Podium było też blisko w 7. rundzie MCC UP, gdzie był już na trzeciej pozycji, jednak po zaciętej walce musiał oddać ją Krzysztofowi Ratajczakowi i wyścig ukończył na miejscu czwartym. W 3 rundzie MPH pewnie prowadził w pierwszej części wyścigu. Niestety błędy popełnione przez ekipę serwisową podczas obowiązkowego tankowania spowodowały, że po postoju w boksach spadł na trzecią lokatę. Po walce wyścig udało się ukończyć na drugiej lokacie. Nieco gorszymi wynikami zakończyły się wyścigi niedzielne, gdzie start pierwszej dziesiątki odbywał się w odwróconej kolejności względem wyników wyścigów sobotnich. Cichopek ukończył WSMP DN5 na siódmej pozycji, a MCC CUP na czwartej.

Podsumowując ten weekend, należy go zaliczyć do udanych. Największym sukcesem było pierwsze w karierze Cichopka podium w WSMP DN5. Najgorzej względem oczekiwań kierowca wypadł w wyścigu godzinnym, gdzie w boksie zostały zaprzepaszczone szanse na prawie pewne zwycięstwo w klasie DN5.

W kolejny weekend zawody WSMP przenoszą się do Brna, gdzie zawodnik Cichopek Racing wystąpi w dwóch rundach WSMP DN5.