zamknij

Biznes

Chcesz założyć działalność? PUP ma nowe środki

2012-10-09, Autor: bm
Dobra wiadomość dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy: Powiatowy Urząd Pracy pozyskał nowe środki na dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej oraz na refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Reklama

W tym roku PUP przyznał już 101 dotacji na uruchomienie działalności oraz współfinansował wyposażenie 33 stanowisk pracy. I są kolejne środki. - W miesiącu sierpniu i wrześniu pozyskaliśmy dodatkowe środki na dotacje dla osób rozpoczynających działalność oraz dla firm tworzących nowe stanowiska pracy w wysokości 675 tys. zł - informuje Kierownik działu ds. instrumentów rynku pracy, Hanna Wita.

Czy w przyszłym roku będzie znowu szansa na unijne pieniądze, na razie nie wiadomo. - Aktualnie brak jest informacji o środkach Funduszu Pracy na 2013 rok, jednak tak jak do tej pory będziemy się starać pozyskać fundusze z różnych źródeł z przeznaczeniem na te i inne formy wsparcia - mówi Hanna Wita.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Onyx01 2012-10-09 02:49:08

  Ten cały PUP powinni zrównać z ziemią i postawić kolejną Biedronkę. Wszystkie te urzędy tworzone są po to aby zapewnić pracę urzędasom a nie ludziom jej potrzebującym. Jednego petenta obsługują dwie panie tak jakby jedna nie mogła tego robić. Jedna daje ofertę pracy, każe przesiąść się na krzesło obok a druga wyznacza termin. Gdyby tak wyglądała praca u prywaciarza to klient wchodzący witany byłby przez pana w, podprowadzany do biurka przez pana x, obsługiwany przez pana y i żegnany przez pana z. Nie wspomnę o tym że Panie tam praujące są wybitnie niekumate. Jeśli szukam pracy w branży załóżmy elektronicznej to te wciskają mi pracę w malarza, byle coś dać i swoje odfajkować.

  0 0
 • ~eli2006 2012-10-09 06:56:04

  Zgadzam się z przedmówcą w 100% !!!!! najgorsze jest stanowisko I to jakiś koszmar, czeka sie godzinami poza tym jak już się do pokoju wejdzie to od "miłej Pani" słyszę co miesiąc " Przykro mi ale nie mam zadnej pracy w Pani zawodzie , może staż ale też nie bo wie Pani wiek już nie ten, proszę przejść do koleżanki obok ona wyznaczy termin" Czyli reasumując moja wizyta mieści się w przedziale czasowym 1-3 min , więc co te miłe Panie robią że tak długo się czeka??? Może lepiej nie wiedzieć

  0 0
 • ~Maalibu 2012-10-09 09:45:37

  Komuna dalej istnieje.. Czy się stoi czy się leży.. Generalnie w Polsce mamy taki burdel bo zamiast prywatyzować, odstawiamy komunistyczny szopki z kartkami etc. A sprawdźcie sobie jak wzrosła liczba urzędników w przeciągu 10 lat.

  0 0
 • ~Onyx01 2012-10-09 11:04:18

  Oczywiście że prywatyzować. Wtedy ludziom otworzą się oczy co to znaczy praca u prywaciarza. Pomijam już tu kwestię zarobków. Chodzi mi o kompetencje. U prywaciarza nie możesz zawalić bo inaczej wylecisz na zbity pysk a na stanowisku urzędniczym? Dowalą Ci karę bo pani na stanowisku urzędniczym inaczej zinterpretuje prawo, pomyli się, lub co gorsza oleje Twoją sprawę a za błąd zapłacimy wszyscy. Do tego prywatyzacja kopalni, szpitali i będzie znacznie lepiej.

  0 0
 • ~Maalibu 2012-10-10 09:38:05

  Onyx01 - Racja w 100% Kompetencję, motywacja i profesjonalne podejście do zawodu. Prywatyzacja i koniec" Leberstwa" a poziom w kraju się wyrówna!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 771