zamknij

Wiadomości

Chcesz wykupić mieszkanie komunalne? Możesz to zrobić do końca sierpnia

2017-08-03, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Do 31 sierpnia osoby zainteresowane wykupem zajmowanego lokalu mieszkalnego z zasobu komunalnego mogą składać wnioski o wykup mieszkania. Co należy zrobić?

Reklama

Wniosek, który można pobrać poniżej, należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2). Więcej informacji w Wydziale Mienia UM (ul. Bolesława Chrobrego 2, pokój 9a, tel. 32 43 92 029).

Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z możliwością nabycia mieszkania – muszą zostać spełnione określone warunki.

O wykup mieszkania z bonifikatą może ubiegać się najemca, który:

- nie zalega z opłatami z tytułu najmu lokalu,

- nie pobiera dodatku mieszkaniowego i nie pobierał go w okresie roku przed dniem złożenia wniosku,

- nie posiada prawa własności lub współwłasności innego lokalu mieszkalnego lub nieruchomości wykorzystywanej na cele mieszkaniowe,

- nie skorzystał z pomocy gminy Rybnik w formie umorzenia należności przy spłacie zaległości czynszowych.

Budynek może zostać wyznaczony do sprzedaży w momencie, gdy spełnione zostaną łącznie 3 warunki:

- co najmniej 80% najemców konkretnie oznaczonego budynku będzie zainteresowana wykupem zajmowanego lokalu mieszkalnego,

- nastąpi jednoczesna sprzedaż co najmniej 50% lokali mieszkalnych,

- budynek zostanie wyznaczony do sprzedaży w oparciu o kryteria techniczne ustalone przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

>>Wniosek o wykup mieszkania - do pobrania<<

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Blazej Balcerzak 2017-08-03
  10:10:45

  To jest chore. Zalatwimy sie jak brytyjczycy z wyprzedarza council houseow za Thatcher.
  mieszkania komunalne powinny byc dla ludzi o niskich dochodach tylko. Jesli dochod sie poprawil powinni je opuscic I wynajac na wolnym rynku albo kupic.
  Sprzedamy mieszkania z duza bonifikata, a za kilka lat bedzie trzeba budowac mieszkania komunalne za ciezka kase albo kupowac/wynajmowac dla potrzebujacych bo ceny nieruchomosci ida zawsze w gore I bedzie to podatnika kosztowac znacznie wiecej.

 • ~ada24 2017-08-03
  14:42:51

  Coś tu jest nie tak! Skoro ludzie dostają mieszkanie komunalne to znaczy, że nie stać ich absolutnie na wykup/wynajem mieszkania na wolnym, rynku. Miasto pomaga im w egzystencji. Skoro oferuje się takim osobom wykup mieszkania to pytam skąd mają na to mieć pieniądze???
  Jeżeli jednak mają to nie kwalifikują się już do pomocy socjalnej...

 • ~Escape 2017-08-03
  17:30:25

  37 14

  chore? cos nie tak ? . to jest zarąbiście przemyślana akcja. Panowie kochani.
  mogłoby być tak: oczywiście to mój wymysł zapożyczony z innego miasta:

  mieszkania dostają znajomi, dzieci. rodzina urzędasów. jakis tak odsetek idzie na bidoków. Oczywiscie wszyscy przed dostaniem mieszkania przepisują to co juz maja np. na rodziców i sa taka samo biedni jak ci prawdziwi biedni. I dalej, polowa z nich te pierwsze domy przepisane juz , buduje z kredytu "rodzina na swoim czy dla młodych" gdzie państwo im płaci odsetki

 • ~kredytowiec 2017-08-03
  17:55:23

  To jest kpina. Znam rodziny mieszkające już kilka lat w takich lokalach. Może kiedyś faktycznie mieli mniej kasy. Ale teraz? Nowe samochody, sprzęty, wakacje. I teraz jeszcze mają mieć możliwość wykupu takiego mieszkania? Ciekawe za jakie pieniądze. Takie mieszkanie w centrum jest warte grubo ponad 100 tysięcy. Po tylu latach powinno już ich być stać na wynajem lub na kredyt. Jest wiele innych potrzebujących rodzin, które liczą na pomoc od miasta.

  Oferta dla cwaniaków, którzy wiedzą jak wykazać minimalny dochód i się łapać na coś takiego.

 • ~1floyd 2017-08-03
  21:15:52

  8 10

  Na całym świecie mieszkanie komunalne jest przyznawane dla ludzi o niskich dochodach, lub na start w dorosłe życie. U nas? Jak miasto chce pozyskać zasoby mieszkaniowe? Chyba że sprawa ma inne dno. Jest szansa by wyciągnąć od ludzi trochę kasy. A gdy zastanie wprowadzony podatek katastralny to będzie naliczany od wartości rynkowej mieszkania. I kto go zapłaci? Miasto? Nie bo to nie ono będzie właścicielem lokalu.

 • ~hanys z Rybnika 2017-08-03
  23:18:59

  8 33

  To jest chore żeby sprzedawać mieszkania komunalne !! Taki kto ma kasę wykupi bez problemu a za chwile w tym mieszkaniu zostanie otwarty kabinet dentystyczny lub coś innego .

 • ~bartezz 2017-08-04
  01:24:54

  29 4

  hanys - niech cię głowa nie boli o to, niech tam w tym mieszkaniu otworzą i fabrykę - co nie zabronione prawem a dozwolone nie przeszkadza ludziom - czemu nie !!!

 • ~dziadek3525 2017-08-09
  16:50:27

  12 2

  dla głownego najemcy który mieszka ponad 10 lat w zasobach gminy jest 90% znizki,czyli za jakie to dużo niby pieniądze wykupi to mieszkanie. Miasto trochę pieniędzy z tego zgromadzi,ale bedzie miał własnościowe mieszkanie i będzie mógł z nim zrobic co chce ,sprzedać przepisac dziecku,wnukom itd. Wreszcie bedzie remontował rzeczywiście w swoim,a nie gminnym lokalu

 • ~dziadek3525 2017-08-09
  16:53:00

  3 1

  pytanie a co bedzie po tym terminie? nie będzie mozna wykupic mieszkania czy z niższą bonifikatą będzie?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcielibyście zobaczyć galę MMA w Rybniku?
Oddanych głosów: 371