zamknij

Wiadomości

Chcesz kupić bilet PKP Intercity? Od teraz zrobisz to na poczcie w Rybniku

2015-02-05, Autor: bf, źródło: intercity.pl
PKP Intercity testuje nowy kanał sprzedaży biletów. W tym celu ruszył pilotaż realizowany we współpracy z Pocztą Polską. Projekt potrwa 3 miesiące i obejmie 37 wybranych placówek z 3 województw. Co ciekawe, bilet PKP Intercity kupimy też na poczcie w Rybniku. W których konkretnie miejscach?

Reklama

Już od teraz w wybranych placówkach Poczty Polskiej będzie można kupić bilet na pociąg PKP Intercity. Klienci będą mogli skorzystać z oferty dostępnej za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC. - Chcemy ułatwiać naszym klientom zakup biletów. Sprzedaż w placówkach Poczty Polskiej to rozwiązanie dla tych, którzy mają bliżej do placówki, niż niekiedy do dworca kolejowego - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. Testy potrwają 3 miesiące i po tym okresie wspólnie zdecydujemy czy wdrożymy rozwiązanie w pozostałych punktach naszego partnera w całym kraju. - dodaje Zuzanna Szopowska.W ramach testów podróżni mogą kupić bilety w 37 placówkach Poczty Polskiej na terenie 3 województw: śląskiego (18 placówek), dolnośląskiego (8 placówek) i podlaskiego (11 placówek).

Co ważne bilety będą dostępne też w rybnickich placówkach pocztowych:
- Urząd Pocztowy Rybnik 1, ul. Pocztowa 2;
- Urząd Pocztowy Rybnik 12, ul. Gliwicka 45.

- Poczta Polska to firma, która dociera do każdego zakątka naszego kraju. Jesteśmy blisko naszych klientów stąd każde rozwiązanie, które pozwala im załatwiać w placówkach różnego rodzaju dodatkowe usługi i sprawy jest dla nas atrakcyjnym rozwiązaniem – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Dodatkowo, w wytypowanych placówkach podróżni mogą uzyskać informacje o połączeniach i ofertach promocyjnych PKP Intercity, otrzymać fakturę VAT do zakupionego biletu, bądź złożyć w formie pisemnej reklamację.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~Arteks 2015-02-05 10:04:44

  Ciekawe wieści ostatnio dotarły do mnie jakoby od nowego rozkładu od grudnia znacząco miała się poprawić oferta pociągów PKP IC z Rybnika do Warszawy. Ciekawe czy to się potwierdzi. :)

  4 0
 • ~bzyx 2015-02-05 10:18:20

  @Arteks od grudnia?! skąd były by takie przecieki na prawie rok do przodu... Fakt, ostatnio trochę częściej zdarzało mi się jeździć TLK Skarbek do Rybnika i frekwencja osób jest bardzo wysoka ;) Szkoda tylko, że w porze przyjazdu pociągu do Rybnika, komunikacją miejską nie da się dostać praktycznie już nigdzie... Za to parking przy dworcu przeżywa prawdziwe oblężenie ;)

  3 0
 • ~Arteks 2015-02-05 10:24:54

  @bzyx - węzeł w Rybniku przeżyje w najbliższych latach prawdziwy renesans bo będzie i gruntowna modernizacja i zdecydowana poprawa zarówno czasów przejazdów jak i ilości pociągów właściwie we wszystkich kierunkach. Skąd wiem? Mam swoje przecieki zarówno inwestycyjne jak i rozkładowe. Natomiast mnie ciekawi jak władze miasta się do tego włączą, czy postawią na stworzenie w Rybniku profesjonalnego centrum przesiadkowego, czy wyburzą te mega szpetne budynki komunalne koło dworca, czy stworzą jakieś miejsca parkingowe darmowe dla tych którzy chcą się udać w dalszą podróż pociągiem? Miasto nie ma bezpośredniego wpływu na kolej ale powinna z tą instytucją współpracować tym bardziej, że to także kwestia prestiżu miasta, wygody a także kilka tysięcy miejsc pracy jakie oferuje w Rybniku kolej. W ostatnich latach trudno mówić o jakieś dobrej współpracy na tym polu.

  5 0
 • ~bzyx 2015-02-05 10:55:57

  Chciałbym w to wierzyć! Niestety obecnie sytuacja jest fatalna i w sumie nie słyszałem, żeby PLK coś planowało. Podróż z Warszawy do Katowic to ~2h30 a do samego Rybnika z Katowic to kolejne 45 min poruszania się w zwykle żółwim tempie i "trąbienia" na każdym niestrzeżonym przejeździe, do tego wybór pociągów bezpośrednich do Rybnika nie powala na kolana :D A skomunikowanie przesiadek KŚ - IC to już wolę nie komentować...
  Liczę, że te twoje przecieki się sprawdzą, bardzo by mnie ucieszyło jeśli sytuacja w naszym regionie się poprawiła :)

  3 0
 • ~lukrecja50 2015-02-05 11:55:38

  ~Arteks - władze miasta chyba nie będą zainteresowane budowaniem darmowych parkingów. Jeśli dobrze pamiętam to przy remoncie Wodzisławskiej miasto starało się dogadać z koleją w sprawie poszerzenia drogi pod wiaduktem i ponoć pkp się nie zgodziła na poszerzenie wiaduktu. Tobie przeszkadzają szpetne budynki koło dworca, moim zdaniem w dużo gorszym stanie i o wiele brzydsze są dworce kolejowe. Czyżby dworzec kolejowy Rybnik Towarowy należał do ładnych i zadbanych? Po większym deszczu przejście do peronów tonie w deszczówce i to nie od dziś ale od jakiś 45 lat (jak nie wcześniej bo nie pamiętam). Mnie jako podróżnego nie interesuje czy dworzec, budynek , przejście na perony należą do pkp czy do miasta - ma być czysto i bezpiecznie to jest dla mnie ważne. Jeśli na terenie dworca "coś" należy do miasta to chyba w interesie pkp leży wyegzekwowanie by miasto zadbało o swoje. kiedyś było jedno PKP i było dobrze, teraz firma podzieliła się na sama nie wiem ile firm i jest do kitu. Pociągi jeżdżą juz nowoczesne ale co z tego jeśli drzwi sa na wysokości pasa podróżnego.

  2 0
 • ~Eberhard Mock 2015-02-05 14:07:10

  A czy na dworcu PKP będzie można kupić znaczek albo odebrać polecony?

  5 0
 • ~kutas 2015-02-05 20:45:05

  @up - o ile "przystanek pociągów" wygra przetarg, a z tego co tam widać, to niema takich pleców w radzie miasta i ministerstwie.

  0 0
 • ~Arteks 2015-02-05 20:46:04

  @bzyx - PLK w tej chwili jest trakcie rewitalizacji linii Rybnik-Chałupki oraz remontuje przejście podziemne w Rybniku, a planuje bardzo dużo rzeczy: 1) remont przystanku Paruszowiec 2) rewitalizację linii kolejowej Nędza-Rybnik-Żory-Chybie 3) w ramach RPO do rewitalizacji ma iść linia Rybnik Towarowy-Sumina 4) stacja Rybnik ma zostać przebudowana w latach 2016-17 (perony, wiaty, przejścia, nowe windy) 5) na stacji w Rybniku pojawią się nowe tablice elektroniczne 6) w tym roku odbudowana ma być linia Szczygłowice-Knurów co umożliwi w przyszłości przywrócenie ruchu do Gliwic 7) na linii Leszczyny-Jaśkowice ma być podwyższona prędkość do 100 km/h. UWAŻASZ ŻE TO MAŁO?! To więcej niż działo się przez ostatnie 30 lat w naszym regionie!!! Pierwsze tego zauważalne efekty rozkładowe będą już w grudniu, a w połowie roku na pewno media będą o tym trąbić :)))

  2 1
 • ~ 2015-02-05 21:18:22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ 2015-02-05 23:17:17

  Dlaczego kompetentny nadzor budowlany nie zamknie ruiny dworca Rybnik Paruszowiec?.Musi dojsc najpierw do wypadku? Remont przekłada się się z roku na rok a przebicia pod dworcem nie zrobiono od ponad stu lat.

  2 0
 • ~bzyx 2015-02-06 10:19:30

  @Arteks chyba mnie totalnie źle zrozumiałeś :(
  Nie chodzi mi o to że nie wierzę w te zmiany, ale jak wspomniałeś przez ostatnie 30 lat (nie wiem ile w tym prawdy, nie pamiętam tak dawnych czasów), niewiele zmieniło się na lepsze, względem tego co pozostało lub się pogorszyło. Ilość zmian jakie są planowane jest po prostu astronomiczna, tylko oby plany zmieniły się w działania.
  O tablicach słyszałem, bo to chyba akcja ogólnopolska i zakrojona na szeroką skalę, więc to raczej pewne. Linia Szczygłowice-Knurów fakt odbudowali wiadukt i jak się postarają to ją otworzą, ale z tego co pamiętam nie będzie przygotowana do ruchu pasażerskiego, więc korzyść dla nas jest minimalna :)
  Podwyższenie prędkości na pewno coś polepszy i zwiększy komfort, tylko jakby jeszcze linia była bardziej dwutorowa niż jest teraz, było by ekstra ;)
  Pozostało trzymać kciuki , że wszystkie spółki kolejowe jakoś się dogadają i ostatecznie my pasażerowie odczujemy poprawę :) Bo co po ładnych pociągach, jak nie mamy infrastruktury.

  2 0
 • ~Arteks 2015-02-06 11:35:42

  @bzyx - ale zmiany są już odczuwalne bo jeśli chodzi o tabor - sporo nowego jeździ czy zmodernizowanego, a czas jazdy pociągów 10 lat temu z Rybnika do Katowic to było 80-90 minut a teraz 60... Czekamy na jeszcze lepszą poprawę, także w innych kierunkach i estetyzację stacji.

  1 1
 • ~jarczyslaw 2015-02-13 12:15:08

  na dworcu kasy kasy nie uświadczysz a po bilet na pocztę... za niedługo w tym kraju będzie jak w wierszach Brzechwy - "...Raz poszła więc do fryzjera:
  „Poproszę o kilo sera!”
  Tuż obok był apteka:
  „Poproszę mleka pięć deka”..."

  2 0
 • ~Arteks 2015-02-13 12:32:54

  @jarczysław - na dworcu w Rybniku jest kasa PKP IC a także są kasy Kolei Śląskich. Można kupić każdy bilet łącznie z międzynarodowymi. W zeszłym roku kolega kupował u nas międzynarodowy sieciowy i miejscówki na TGV we Francji. Info sprawdzone.

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 468