zamknij

Wiadomości

Chcą nas „wykolegować” z opłatami za autostradę!

2010-06-28, Autor: Wacław Wrana
Nasi parlamentarzyści nie potrafią zadbać o nasze interesy w Warszawie. Podczas debaty sejmowej posłowie innych regionów wywalczyli, że w obrębie ich aglomeracji podróżowanie autostradami będzie bezpłatne. Na liście miejsc zwolnionych z opłat nie ma Rybnika i okolic.

Reklama

O tym, że budowane w obrębie dużych aglomeracji autostrady są jednym ratunkiem na korki w miastach, wie każdy kierowca. Widać to doskonale na przykładzie autostrady A4 w obrębie aglomeracji katowickiej. Od dłuższego czasu było więc jasne, że w przyszłości ta autostrada od Gliwic do Mysłowic pozostanie drogą bezpłatną.Dlatego już wiele miesięcy temu apelowaliśmy do naszych polityków, aby zadbali o tzw. stawkę zerową również dla całego śląskiego odcinka autostrady A1 – czytaj więcej. Przypomnijmy, w naszym regionie autostrada A1 przebiegać będzie od Sośnicy do Gorzyczek.


Dwa tygodnie temu okazało się jednak, że ministerstwo infrastruktury wyklucza bezpłatne korzystanie z autostrad na jakichkolwiek odcinkach. Minister Cezary Grabarczyk takie stanowisko podtrzymywał jeszcze w czwartek rano. Jednak tego samego dnia na ten temat w Sejmie rozgorzała ostra dyskusja. Miasta i regiony zainteresowane tym, aby autostrady pełniły funkcje obwodnic, mocno zabiegały o zmianę planów ministra. Na przykład we Wrocławiu zawiązała się koalicja samorządowców na czele z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, wojewody i parlamentarzystów.

 

> Tak załatwili to we Wrocławiu


Taki lobbing przyniósł skutek i już w piątek minister Grabarczyk zapowiedział zmianę ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Projekt ministerstwa zakłada zwolnienie samochodów osobowych do 3,5 t i motocykli z obowiązku płacenia za przejazd autostradami. Mowa o odcinkach autostrad budowanych ze środków budżetu państwa, a które przebiegają w pobliżu miast. Problem w tym, że na tej liście próżno szukać odcinka autostrady A1 z Sośnicy do Gorzyczek. Urzędnicy uwzględnili wyłącznie autostrady w obrębie aglomeracji katowickiej.


Oznacza to, że w Sejmie nikt nie zadbał o interesy 600 tysięcy obywateli, bo tyle właśnie liczy aglomeracja rybnicka. Co więc podczas czwartkowej dyskusji robili parlamentarzyści z regionu Rybnika? Nie wiadomo - przygotowujemy dla was raport w tej sprawie.


Po piątkowej decyzji ministra napływają do nas liczne głosy oburzenia mieszkańców Rybnika i okolic. Mariusz Maroszek ze Stowarzyszenia Rybnik – Subregion zapowiada, że tak tej sprawy nie zostawi. - Razem z członkami naszego stowarzyszenia zastanawiamy się nad formą protestu i nacisku na ministerstwo. Nie wykluczamy akcji na szeroką skalę wśród internautów. Jednocześnie sygnalizuję, że jeśli nasi parlamentarzyści będą chcieli coś zrobić w tej sprawie, chętnie pomożemy – mówi Maroszek.


Warto w tym miejscu przypomnieć, że akcja zainicjowana przez jedno ze stowarzyszeń oraz internautów, doprowadziła w zeszłym roku do przywrócenia do Rybnika niektórych połączeń kolejowych.


O dalszych losach sprawy odpłatności za przejazd autostradą A1 w naszym regionie będziemy informować.


Aktualnie na liście odcinków autostrad zwolnionych z opłat znajdują się:


autostrada A1:

- węzeł Stryków – węzeł Romanów (w okolicach Łodzi),

- węzeł Lgota – węzeł Zawodzie (w okolicach Częstochowy),

- węzeł Bytom – węzeł Gliwice (w okolicach aglomeracji katowickiej);

 

autostrada A2:

- węzeł Stryków I – węzeł Stryków II (w okolicach Łodzi),

- węzeł Pruszków – węzeł Konotopa (w okolicach Warszawy);

 

autostrada A4:

- węzeł Nowa Wieś Wrocławska – węzeł Bielany Wrocławskie (w okolicach Wrocławia),

- węzeł Sośnica – węzeł Murckowska (w okolicach aglomeracji katowickiej),

- węzeł Balice I – węzeł Łagiewniki (w okolicach Krakowa),

- węzeł Wierzchosławice – węzeł Krzyż (w okolicach Tarnowa),

- węzeł Rzeszów Zachodni – węzeł Rzeszów Wschodni (w okolicach Rzeszowa);

 

autostrada A8:

- węzeł Pawłowice – węzeł Nowa Wieś Wrocławska (w okolicach Wrocławia).

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
 • ~qwerty 2010-06-28 00:21:53

  przeciez nasz jasnie nam panujacy Fudali obiecywal na forum, ze aktywnie sie ta sprawa zajmuje,.
  Jak zwykle sciemnial, ze sie interesuje a potem powie "staralem sie jak moglem, ale sie nie dalo". A lizotylki typu Arteks beda mu tu na forum wtorowac.

  0 0
 • ~aa12345zz 2010-06-28 00:36:24

  normalne, w warszafce wiedza lepiej... AUTONOMIA DLA SLASKA!

  0 0
 • ~ 2010-06-28 01:22:38

  czekamy z niecierpliwoscia na raport, co dla sprawy zrobil pan Krzakała i inni parlamentarzysci, czy to z PO, PISu czy innych partii.

  0 0
 • ~firmaq5 2010-06-28 07:21:38

  G. Śląsk i D. Śląsk zrobić jednością i odłączmy się od tej reszty darmozjadów , zobaczymy kto będzie piszczał.....

  0 0
 • ~ 2010-06-28 07:28:51

  INFORMACJA Z SAMEGO RANA JAK BITA ŚMIETANA :D ... "Minister infrastruktury zmienił zdanie: na terenie metropolii mieszkańcy regionu będą mogli za darmo jeździć autostradami A1 I A4" (GW, 28 czerwca '10). Jedynie jest problem z odcinkiem od Klesczowa do Sośnicy... POZDRÓWKA DLA ŚPIĄCEJ REDAKCJI!!

  0 0
 • ~admin 2010-06-28 08:50:20

  Zapewniamy, że redakcja nie śpi. Obawiamy się, że koledzy z GW mówiąc o metropolii nie mieli na myśli naszego regionu. Tu link do aktualnej informacji ministra: http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1792803-p_1.htm

  0 0
 • ~outsider 2010-06-28 08:51:10

  Drogi qwerty, rozumiem że dzień bez krytyki z Twojej strony to dzień stracony. Ale tu strzeliłeś kulą w płot. Nie Fudali buduje autostrady i nie on jest od naciskania czy i na którym odcinku mają być bezpłatne. Takich sobie wybraliśmy fachowców z "warszafki", którzy niewiele jeszcze zrobili, a już ustalają ile ściągną z naszej kieszeni. Zgadzam się z "zabrzem", jeśli już, to niech nasi parlamentarzyści, bez względu na opcję coś wreszcie zrobią dla ludzi z naszego regionu.

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 09:04:08

  outsider: skoro to nie od niego zalezy to dlaczego na forum obiecuje gruszki na wierzbie ? mogl odpowiedziec - nie mam na to wplywu i czesc. ale on zawsze chce pokazac, ze wszystkim sie zajmuje i jest takim super preziem.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 09:34:12

  Qwerty daj se na wstrzymanie i zbastuj do kogo masz pretensje. Ewidentnie mowa jest o politykach z regionu, jak nietrudno się domyślić chodzi o partie rządzącą, czyli PO. Co takiego zrobili nasi regionalni posłowie (bez względu na partie) dla nas mieszkańców? NIC! Jak mamy zatem powierzyć im rolę Prezydenta Miasta skoro nie potrafią wykorzystać swojej pozycji w partii?! Gdyby choć kapkę honoru, to nie startowaliby w wyborach. A co od A1 i stawki zerowej, zrozumcie, że to sie nam NALEŻY! W czym lepsze są miasta GZM od ROW? To nie jest prywatny odcinek A1 GZM'u żeby tak z nami postępować.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 09:38:03

  A i popatrzcie sobie kto rządzi Województwem Śląskim. I co, myślicie, że ich to coś obchodzi? NIE, bo oni dla siebie [czyt GZM] wywalczyli co chcieli, a reszta Województwa ich nie obchodzi. Czas zmienić zarząd Województwa dopóki jeszcze miasta naszego Subregionu są na mapie, bo niedługo i to zmienią.

  0 0
 • ~LondOn 2010-06-28 09:38:43

  Wrzucę swoje 3 grosze. Śląskie podzielone jest na 4 subregiony: Centralny (wiadomo), Bielski, Częstochowski i nasz: Zachodni. Powiem tyle: GOP będzie miał darmowe autostrady, Bielsko ma darmowe drogi ekspresowe, Częstochowa (która jako miasto i powiat ma mniej mieszkańców niż nasz subregion) będzie miała darmową autostradę. A my? sami sobie dopowiedzcie. powinniśmy się upomnieć o swoje i tyle.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 09:39:46

  W oczach Ministra to jest tak: Śląsk = Silesia = GZM. Zresztą reszta Polski też zaczyna tak myśleć.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 09:42:53

  Aha i oczywiście Wielkie Dzięki dla Redakcji! Proponuję podpowiedzieć Stowarzyszeniu żeby naciskali MI, a nie naszych polityków.

  0 0
 • ~ 2010-06-28 09:56:04

  Od załatwiania takich spraw jak walka o to aby odcinek A1 był bezpłatny w rejonie Rybnika leży w interesie Prezydenta Fudalego bo jemu ludzie będą jeżdzić przez miasto i niszczyć drogi jak autostrada będzie płatna. Po drugie ludzie go po to wybrali aby ich reprezentował i dbał o ich interesy jak zresztą sam obiecywał a my możemy mu ewentualnie pomóc np. na forach internetowych jak tu ktoś pisze powyżej czy w jakiś inny sposób!!!!

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 10:00:10

  Bez jaj, nie zwalajcie teraz winy na jedną osobę. A posłowie to za co biorą kasę? Oj rozliczą ich wyborcy przy urnach, oj rozliczą!

  0 0
 • ~grzegorz 2010-06-28 10:22:01

  Powinna być stawka zerowa dla mieszkańców naszego subregionu !!!

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 10:55:31

  Fiodore - Ty sobie daj na wstrzymanie i przeczytaj dobrze o co chodzi. Chodzi o to, ze Fudali obiecuje "zajecie se sprawa" mimo iz ie dobrze ze g.... od niego zalezy. Ale dobrze jest mowic, ze sie czyms zajmuje, bo ludzie mysla, ze pracuje. A jakby sie okazalo, ze jezdzilibysmy za free, to mozna sobie przypisywac nie swoje zaslugi. Typowy populista liczacy na glosy prostych, nierozumiejacych rzeczywistosci ludzi.

  0 0
 • ~outsider 2010-06-28 11:01:07

  Czy my jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii, o których się zabiega tylko wtedy jak są wybory do sejmu i senatu. Po co mi posłowie, którzy wybierają rząd dokonujący jakichś pseudopodziałów na Śląsku. Już widzę larum, gdyby Rybnik zaczął na kampusie pobierać jakieś dodatkowe opłaty od studentów spoza Rybnika, albo gdyby w szpitalu byłby podział na Rybnik i okolicznych mieszkańców. Natomiast jak widzę, rząd to może robić - czyli GOP i cała reszta. Albo ci nasi posłowie pokażą co jest dla nich ważniejsze : interes partii rządzącej albo interes mieszkańców, albo niech w ogóle zamilkną, bo ich krytykanctwa mam powyżej dziurek w nosie. Pełno tu ich mądrości, ile to w Rybniku rzeczy wymaga zmian - proponuję wreszcie coś samemu zrobić, naciskać osoby decyzyjne, żeby wycofały się póki jeszcze można z tego bezsensownego pomysłu, w końcu jedna z partii ma w haśle "zgoda buduje".

  0 0
 • ~beeholder 2010-06-28 11:10:04

  P. Fudali może samodzielnie zawrzeć umowę z właścicielami autostrady i wynegocjować darmowe przejazdy dla pojazdów z naszego regionu - myślę, że jest dużo możliwości współpracy by odbywało się to bezgotówkowo lub za niewielką dopłatą - więc jednak ma wpływ

  0 0
 • ~ 2010-06-28 11:13:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~gargus 2010-06-28 11:21:21

  daleki jestem od czepiania się tylko prezydenta Fudalego za to, że sprawa nie jest załatwiona po myśli mieszkańców naszego regionu, ale wyraźnie w tekście jest napisane, że koalicja Dutkiewicza, innych samorządowców, wojewody i parlamentarzystów przeforsowała korzystne zapisy względem Wrocławia!! więc co? nie da się? da... tylko trzeba się potrafić porozumieć ;] ciekaw jestem ile w tej sprawie WSPÓLNIE zrobili Fudali, prezydenci Żor, Wodzisławia, Jastrzębia, Krząkała, Zawadzki, Motyczka, Piecha, Gruszka i reszta wybranych naszymi głosami przedstawicieli subregionu... pewnie odpowiedź jest prosta - mało... i teraz Fudali i Krząkała się będą licytować, który więcej zrobi po wyborach samorządowych...

  0 0
 • ~outsider 2010-06-28 11:57:06

  Czas się zwijać z tego forum. Wydawołoby się, że w zasadzie sprawa jest oczywista. Została podjęta decyzja ewidentnie krzywdząca mieszkańców naszego regionu. W artykule wskazany jest autor tego pomysłu - Minister Infrastruktury - Cezary Grabarczyk. Proszę mi powiedzieć, bo niestety nie kumam - o co niektórzy mają pretensje do Fudalego. Przepraszam czy minister i parlamentarzyści nie biorą kasy za swoją pracę, kto ich zwolnił od myślenia ? Czy my na Śląsku wszystko musimy wykrzyczeć i wydeptać, bo nikt się z nami nie liczy? Czy jak kogoś wybierzemy, to w "warszafce" zaraz zapomina skąd pochodzi i liczy się dla niego tylko linia partii ? Przecież to nie prezydenci Wrocławia, Rybnika, Żor czy innych miast są od chodzenia koło "warszafki" żeby się zlitowała i wycofała z bzdurnych pomysłów. Nie rozumiem, o co niektórym chodzi. Prezydenci są od zajmowania się sprawami lokalnymi i tu powinni być rozliczani z każdej dziury czy inwestycji. Powiedzcie dlaczego mają tracić czas na jakieś pseudokoalicje z innymi miastami i naciskać na zmianę pomysłów, po których na pewno wszystkim nam będzie żyć się lepiej. Gdzie jest marszałek województwa, wojewoda i przede wszystkim nasi parlamentarzyści - czy oni w tym kraju już za nic nie odpowiadają ?

  0 0
 • ~Bugimen 2010-06-28 14:40:44

  taaa i niech dalej nic nasza ekipa rządząca nic nie robi i będziemy dalej stan w kilometrowych korkach....Nie rozumie tego ale takie problemy są tylko w naszym kraju....niby jesteśmy w UE a tak o reszty krajów członkowskich odstajemy ze szok!

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-28 14:58:27

  Qwerty no właśnie, przeczytaj sobie coś nabazgrolił w pierwszym wpisie, a potem przeczytaj jeszcze raz artykuł, zastanów się, potem się z prześpij z tym, a na drugi dzień skomentuj na luzie, bez napinki. PS: A populizm to jest to, co robi rybnicka PO i p.Krząkała z rozdawaniem kart ICE - ewidentny przykład kiełbasy wyborczej.

  0 0
 • ~hany256 2010-06-28 15:11:29

  Ciekawe czy to przypadek, że ten artykuł pojawia się na tydzień przed wielką dogrywką? No i za niedługo wybory samorządowe....

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 15:33:00

  Fiodore - to Ty sie przespij, a potem na trzezwo przeczytaj co napisalem. Fudali w odpowiedzi na moje pytanie o ta kwestie DWA LATA temu odpowiedzial, ze sie bardzo stara. I po co tak odpowiadal, skoro wie dobrze, ze od jego SAMOTNYCH dzialan g..... zalezy? Nie jest w stanie sie porozumiec ze wszystkimi, zeby zorganizowac duza grupe nacisku.

  0 0
 • ~Olafik 2010-06-28 16:19:51

  wyraźnie jest napisane że chodzi o odcinki autostrad przebiegające w pobliżu miast, trzeba był zatem walczyć wcześniej aby A1 była w pobliżu

  0 0
 • ~gorkaz55 2010-06-28 17:40:19

  Co się dziwić nasi parlamętarzyści z przypadku i bronią iedynie swoje interesy lub interesy rodziny

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-06-28 19:53:44

  No cóż, nasi parlamentarzyści znowu się nie popisali. Już od dawna widać, że Sejm nie jest odpowiednim miejscem dla Krząkały i całej reszty jego kolesi, których niestety wybrali mieszkańcy regionu.
  Ale pewien forumowicz, fanatyk Platformy i przeciwnik Fudalego, za każde nieudacznictwo swoich idoli i tak będzie obwiniał prezydenta Rybnika. Panie qwerty, to nie Fudali jest kolesiem partyjnym ministra, tylko Krząkała i reszta Twoich idoli z PO i to oni mają z nim bezpośredni i bieżący kontakt i ogromne możliwości do tego, aby przekonać go do swoich pomysłów. Trzeba jednak być wielkim nieudacznikiem, żeby nie wykorzystać takiej możliwości zdobycia poparcia wyborców, i to kilka dni przed wyborami. Dziękujemy wam posłowie i senatorowie z PO. Mieszkańcy w następnych wyborach was odpowiednio ocenią.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-28 19:55:18

  Sami się możecie przekonać, że są na tym portalu forumowicze typu Qwerty, którzy wolą poobrażać innych zamiast merytorycznie coś na temat napisać... No ale czego się spodziewać po memrałach jak tylko kąsania. Pusty i nudny to człowiek i tyle. A co do meritum to powiem wam szczerze, że jestem zwolennikiem płatnych autostrad. Przynajmniej nie będą zatłoczone i nie będą po nich jeździć, eLki, smarkateria próbująca auta swoich rodziców, organy do przeszczepu na swoich motocyklach czy cała masa ludzi, którym się nie śpieszy. Na co ten płacz? Przecież nikt nie wprowadza opłat na Wiślance do DK78 do granicy państwa i Gliwic? Natomiast minister Grabarczyk nie po raz pierwszy wykazał się niekompetencję tworząc listę "lepszych" i "gorszych" bo albo płacić powinni wszyscy albo nikt - takie moje zdanie. Ale myślę, że to wyjątkowo nieudany gest wyborczy w stosunku do mieszkańców niektórych regionów. Ktoś pytał o marszałka. Dajcie już spokój z tym nieudacznikiem. On nawet w czasie powodzi się nie potrafił sensownie się zachować, a wy oczekujecie, że on się będzie przejmował bezpłatną autostradą do Rybnika. A posłowie... Mamy w regionie fajnych posłów, którzy dobrze się prezentują na zdjęciach, niestety są zupełnie nieskuteczni. Obiecuję im wszystkim, że w czasie następnej kampanii publicznie przypomnę im co zawalili i co załatwili dla naszego regionu. Zdaje się, że tego pierwszego będzie więcej ;) Śląsk potrzebuje nowej siły, która zadba w Warszawie o odpowiednie traktowanie!

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-28 20:06:25

  @bialy_rekin - nigdy nie byłem radykałem ale zdaje się, że trzema olać te kokieteryjne partyjki i zagłosować do sejmu na jakiś Ruch Autonomii Śląska albo inną organizację związaną ze Śląskiem. A już w przypadku wyborów do sejmiku to jest wręcz konieczność! PO zupełnie skompromitowała się w naszym regionie. To dzięki nim między innymi nie mamy Eurto w Chorzowie. W czasie walki o Euro b. marszałek Moszyński (też PO, którego wywalono zresztą potem a atmosferze skandalu powiedział, że nie warto walczyć bo i tak nie mamy szans...). Co do Grabarczyka i Engelhardta to najpierw nie byli w stanie poradzić sobie z przetargami dotyczącymi budów autostrad przez to na Euro 2012 większość zapowiadanych 2 lata temu odcinków nie będzie gotowa. Potem tak "zreformowali" kolej, że PR stoją na krawędzi bankructwa, spółki wyniszczają się między sobą - przykład z IR, tory są w co raz gorszym stanie, a nowa spółka od pociągów dalekobieżnych - polikwidowała 30% pociągów w Polsce. Nie wiem czy wiesz, że po raz pierwszy od 40 lat z Rybnika nie odjedzie przez wakacje pociąg do Kołobrzegu!!! Szok bo akurat te pociągi sezonowe jeździły zawsze pełne. I wiem co mówię bo w zeszłym roku jechałem nad morze i w samym Rybniku wsiadało kilkadziesiąt osób tak, że nie szło znaleźć przedziału bez ludzi. Teraz wymyślili krzywdzące region opłaty. Co jeszcze spieprzy Grabarczyk przy biernej postaci naszych posłów i Tuska, który już dawno powinien zdymisjonować takich dyletantów!!!

  0 0
 • ~Fistaszek_inz 2010-06-28 20:35:35

  A ja chce winiety i byloby koniec dyskusjii i to wszelkich. Kazdy by zaplacil 100 PLN na rok i czesc piesni, sprawa zalatwiona i to na amen. Wg mnie te rozwiazanie jest najbardziej optymalne. Poza tym nie trzeba byloby budowac za miliony zlotych zadnych bramek, zatrudniac ludzi do ich obslugi i tracic czasu, na niepotrzebne stanie na bramkach i czekanie, az manna z nieba spadnie. To ma byc autostrada, a nie nartostrada. Pan Grabarczyk i cale to towarzystwo z ministerstwa powinno byc rozkurzone na 4 strony swiata. O to powinni zabiegac poslowie i naciskac, zeby wkoncu wycofac sie z szatanskiego pomyslu bramkowego. Pozdrawiam

  0 0
 • ~koalaup 2010-06-28 20:44:51

  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,8070525,Autostradami_w_metropolii_jednak_pojedziemy_za_darmo.html warto przeczytac

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 20:53:50

  znalazl sie Arteks bajkopisarz. Pierwszy fudalowy tylkowlaz. Nie uzywa samochodu, to jest za platnymi autostradami. Nad morze pojedzie pociagiem drugiej klasy, bo pociagow jest entuzjasta ;) W tym kraju byl jeden rzad, ktory mial dobry pomysl na autostrady - SLD-PLS z Polem jako ministrem gospodarki. Pomysl byl taki, zeby wprowadzic winiety za 150PLN rocznie, ale obowiazywalyby one tez na drogach krajowych. I to bylo najlepsze rozwiazanie ever. Niestety buraczana opozycja (wtedy) zablokowala. A nasz Fudalek bedzie nam dalej wciskal kity, ze o nas dba i zalatwia wszystkie wazne sprawy. Poki co to tylko zalatwia sobie PR. Precz z populistycznycmi BSRami.

  0 0
 • ~ 2010-06-28 20:59:47

  Szczycicie się Krząkałą zapraszacie bożyszcze KUTZA albo sz.p. BUZKA honorowego Członka miasta a mam pytanie co oni zrobili dla regionu i Rybnika nie mówiąc o całym śląsku mają was gdzieś a przypominają się tylko przed wyborami żal mi was bo ja nigdy na takich ludzi nie zmarnowałbym ani kropli atramentu żeby oddać na nich głos bo poprostu brzydzą mnie takie stare zapocone i zawistne dziadki

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-28 21:49:14

  po pierwsze - w tym kraju przyjęto już dawno fatalny sposób rozilczeń za autostrady. Po drugie - w takim systemie ktoś musi płacić, a nasz odcinek autostrady z punktu widzenia lokalnego ruchu nie jest najważniejszy. Nie ma co liczyć na cud.Po trzecie - takie sprawy zalatwia się kilkuletnim lobbingiem. Po czwarte- nikt nie współpracuje - małe gminy na wielkie, Rybnik kontra reszta, poslowie PO przeci PIS, posłowie sobie - samorządowcy sobie. Co robi Związek Subregionu??
  a na koniec - Arterksowi na złość :-) http://www.tvs.pl/informacje/26198/

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-28 22:48:30

  na koncu tego materialu Fudali pokazal swoje prostacwto: "blablabla .." glupie pytanie zadane bezczelnym tonem" -"...Pani o tym slyszala?" -"Nie" -"no to sie ciesze". Zdenerwowal sie troche nasz prezydencik. Zenada.

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-28 23:06:05

  ^^^ Wracaj chłopie na pole, bo widać jak Ci słoma z butów wystaje. Dzięki takim wpisom wiemy kim naprawdę jesteś i co sobą reprezentujesz. Gratulacje!

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-28 23:10:01

  A co do reszty komentarzy: winiety - OK, ale również dla pojazdów silnikowych

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-28 23:16:04

  Aha i jeszcze jedno sprostowanko: TVS to telewizja metropolitalna, czyli mają na celu chwalić miasta GZM'u (GOP), a wyśmiewać inne. Zresztą to samo jest w Wyborczej [Gazeta]. Tak więc nie kierujcie się takimi paszkwilami. Szkoda, że żaden rybnicki portal nie ma podobnej siły przebicia, zwłaszcza w GZM'ie.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-29 00:51:13

  ziupo- a która prasa i telewizja jest słuszna? Ta, której pan Adam F daje kasę zlecenia z naszych podatków i promocji miasta- TVT, TV Katowice, Nowiny itd jak mniemam
  W temacie - także jestem za winietami

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-29 09:01:54

  Rozwala mnie poddanczosc ustrojowi fudalowemu niektorych dzieci neostrady typu ziupo. Corka prezydenta bezczelnie odnosi sie do dziennikarki "nie bede z Pania rozmawiac", prezydent udziela odpowiedzi w sposob lekcewazacy a ziupo nie widzi w tym nic zlego i jeszcze najezdza na TVS, ktora CHCIALA WYJASNIC SPRAWE PODEJRZANEGO ZATRUDNIENIA CORKI PREZYDENTA. Czekamy jeszcze na jakis komentarz od Arteksa - on to juz pewnie wyciagnie noze, zeby bronic swojego szefa. Pewnie sam liczy na jakas posadke po wyborach ;) P.S. ziupo - a jesli zalatwianie rodzinie bez kwalifikacji posadek nie jest dla Ciebie prostactwem, to zal mi Ciebie, bo za grosz nie masz poczucia uczciwosci.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-29 10:02:18

  Temat niezwykle ważny i ciekawy, obnażający olewanie naszego regionu przez rząd i nieskuteczność naszych parlamentarzystów, a lokalne opozycyjne pieski robią hałas o córce prezydenta... Zdecydowanie powiązany temat ;). Rozumiem, że jeśli córka Krząkały dostanie w szkole dwójkę to należy o tym poinformować w wątku o ZTZ ;PP Dziwię się, że moderator nie likwiduje wpisów pod wątkami, które nie dotyczą tematu.
  @qwerty - a coś ty się mnie uczepił jak kleszcz? To, że jechałem w zeszłym roku nad morze pociągiem to nie znaczy, że nie korzystam z auta bo to tak jakbym stwierdził, że ty krytykując Focusa i Plazę ubierasz się tylko w ciucholandach i u Chińczyków ;) W czasie urlopu lubię robić coś innego dlatego wolę wyjeżdżać pociągami, rowerem czy samolotami - bo na codzień bardzo dużo jeżdżę autem :) Ty też sobie gdzieś wyjedź i odpocznij z dala od komputera. Może Ci to dobrze na mózg zrobi bo polemizując z tobą od kilku lat stwierdzam, że w ostatnim czasie twój stan psychiczny dość mocno się pogarsza ;)

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-29 10:10:09

  jedrek-1-1 - Minister Pol proponował winiety - prosty i sensowny sposób, który sprawdził się w większości krajów Europy, ktoś kto mieszka w Suwałkach i nie ma w okolicy autostrad nie musi kupować winiet, osoby, które mają pod ręką autostrady kupują sobie winietę i mogą jeździć ile chcą. Został zakrzyczany przez posłów, którzy obecnie siedzą w PO i PiS (taka smutna prawda). System bramkowy utrudni życie kierowcom tak samo jak e-karta utrudnia życie pasażerom ZTZ. No i jest bardzo niekorzystny dla osób, które np. autostradą dojeżdżają do pracy. Zamiast się zajmować niezwiązanymi z tematem plotkami zauważcie jeszcze jeden poważny problem jaki szykuj min. Grabarczyk. Bezpłatny odcinek A4 ma być pomiędzy Węzłem Sośnica a Węzłem Murckowska. Czyli jak ktoś będzie chciał jechać z Rybnika do Katowic i nie będzie chciał jechać płatną A1 to będzie musiał zapłacić za odcinek Węzeł Rybnicka Węzeł Sośnica w Gliwicach ;P - niezły absurd nie?

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-29 10:10:34

  Arteks - i to co właśnie napisałeś było na temat:-)
  jak będą artykuły poświęcone rodzinnym koneksjom i patologiom toczącym rybnicki magistrat - zapewniam że nie będę wpisywał przy okazji innych wątków. Niestety dla A.F nawet rybnik.com.pl to opozycja....

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-29 10:17:56

  Arteks- nie nadążam:-) także uważam, że bramki to absurd. System jest źle zrobiony od początku. Nie wierzę natomiast w kolejne bezpłatne odcinki - bo ktoś to musi utrzymywać. Dlatego nie wierzę w to, że z nasza cześć, niosąca ruch z południa Europy będzie za darmo. Tak jak pisałem - to miało być załatwiane już kilka lat wstecz przez samorządowców i posłów razem. Nie było...

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-29 14:11:00

  ja za Arteksem tez nie nadazam. Przeczytalem jego post 5 razy, bo nie moglem uwierzyc, ze napisal, ze e-karta utrudnia zycie pasazerom. Jak to? Przeciez to sztandarowy pomysl Fudalego ;) Nota bede ja o tym, ze e-karta utrudnia zycie pisalem od samego poczatku, mimo iz ani razu jej nie uzylem. Tak czy siak Arteks - jakos nie widze, zebys odniosl sie do sprawy podejrzanego objecia stanowiska przez corke Fudalego bez potrzebnych kompetencji. Czyzbys tematu nie zauwazyl ?

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-29 15:24:59

  Panie Qwerty, chciałem tylko Pana uprzedzić, że stosując inwektywy narusza Pan mój mój wizerunek. Nie mam zamiaru wszczynać jakichkolwiek postępowań sądowych z tego tytułu, ponieważ dobrze rozumiem, że zasłania się Pan takimi obraźliwymi stwierdzeniami, ponieważ nie potrafi się Pan opanować. Jednakże daję Panu tzw "ostatnią szansę", szansę na poprawę stylu wypowiedzi i uspokojenie. Za dowód mogą posłużyć wszystkie Pana wpisy zamieszczone na tym portalu, które świadczą o tym, że nie jest to jednokrotny przypadek kiedy unika Pan rzeczowej konfrontacji zasłaniając się inwektywami kierowanymi do osoby mającej odmienne od Pana zdanie. Niestety muszę Pana zmartwić, albowiem nie mam nic wspólnego z usługą Neostrada ani jakimikolwiek innymi usługami świadczonymi przez TP S.A. Nie mam także nic wspólnego z wspomnianym przez Pana zjawiskiem socjologicznym określanym jako "dzieci neostrady".

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-29 15:29:18

  A teraz wracam do tematu: nigdzie nie wspominałem o jakimkolwiek prostactwie tylko o populizmie (jeśli ktoś nie rozumie tego pojęcia, odsyłam do SJP lub Encyklopedii). A życie prywatne (i problemy na tym podłożu) Adama Fudalego mnie nie interesują. Zresztą co one mają wspólnego z tym artykułem? PS: TVP Katowice jak wiaodmo także nie jest zbyt przychylna naszemu Subregionowi.

  0 0
 • ~1andy76 2010-06-29 17:27:57

  Cóż.. nasi "parlamentarzyści" - potrafią się tylko modlić i pokazywać na pielgrzymkach, siedzieć przy piwie z kiełbasą, udawać "tradycyjne zwyczaje śląskie" i bywać na akademiach barbórkowych....
  Grupa nieprofesjonalnych malutkich ludzi .... Szczyt możliwości - radny, dalej lepiej się nie pokazywać..

  0 0
 • ~ 2010-06-29 21:38:48

  POpuliści znowu nas oszukali, ze specem od płatnych odcinków autostrad - Donaldem T na czele.

  0 0
 • ~ 2010-07-10 07:16:53

  pytanie do ~qwerty: Czy coś w tym mieście zostało zrobione dobrze? Czytając Twoje komentarze dochodzę do wniosku że RYBNIK należy zrównać z ziemią.
  Będąc przyjezdnym uszanuj tych, którzy się tu urodzili.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2393