zamknij

Biznes

Centrum handlowe przy Żorskiej pustoszeje. Po Tesco zostało wspomnienie

2021-08-27, Autor: 

Od dziś (27 sierpnia) w centrum handlowym przy ulicy Żorskiej przestało działać Tesco. To już drugi duży market, który opuścił tą część miasta. Nie wiadomo czy znajdzie się nowy najemca powierzchni po Tesco.

Reklama

Koniec hipermarketu Tesco to pokłosie sprzedaży brytyjskiej sieci sklepów w Polsce, duńskiemu koncernowi Salling Group. Duńczycy są z kolei właścicielem sieci Netto. Przedmiotem transakcji było 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne.

W większości sklepów Tesco otworzyły się już sklepy sieci Netto. W Rybniku tak się stało na Nowinach i w Boguszowicach. Sklepy na Dworku i przy Żorskiej stoją jednak puste.

Pomimo wielokrotnych pytań z naszej strony, rzecznik prasowa sieci Netto - Ewa Zaborska nie odpowiedziała na pytania o przyszłość opustoszałych hal sklepowych w Rybniku. Nie wiadomo również co dokładnie stało się z pracownikami, którzy pracowali w tych sklepach.

Dodajmy, że w przypadku centrum handlowego przy Żorskiej, to już druga wyprowadzka dużego marketu. Kilka lat temu z Rybnika wyniósł się Praktiker. Do dziś dnia sklep stoi pusty.

Od piątku 27 sierpnia pusta jest również hala po Tesco. W tym miejscu nadal będzie działać pasaż handlowy. Jak długo? Nie wiadomo.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~AnnaKatarzyna 2021-08-27
  17:03:37

  Odnoszę wrażenie że w Rybniku z roku na rok pojawia sie więcej "bieda" sklepów. I mam tutaj na myśli jakość produktów w nich sprzedawanych. W naszych 2 rybnickich centrach handlowych można już dostać tylko ubrania które rozpadają sie na wieszakach. Apteki przypominają drogerie, supermarkety pozamieniały się w discounty.
  Teraz to już do Rybnika jadę tylko jak chce kupić książki w księgarni na rynku.

 • ~Maksymilian Popeć 2021-08-27
  17:07:33

  137 7

  Czekamy na likwidację świateł, które były robione pod Tesco i Praktikera... A jeszcze nie tak dawno były plany ażeby zrobić drogę od tyłu, od Prostej...

 • ~Franz Kawka 2021-08-27
  17:22:01

  85 8

  Czyżby przepowiednia Krzysztofa Kokonowicza się spełniła? Żeby nie było niczego i wszystko było zlikwidowane. To był prawdziwy jasnowidz z Białegostoku.

 • ~Arteks 2021-08-27
  18:04:25

  41 99

  @AnnaKatarzyna - nie narzekaj, zawsze możesz coś kupić np. na targu w Czerwionce jeśli miejskie sklepy ci nie odpowiadają. ;) @MaksymilianPopeć - czekam na to aż MediaMarkt znajdzie sobie jakąś siedzibę bliżej centrum, a teren zostanie sprzedany deweloperowi. Tam by się zmieściło całe osiedle. :)

 • ~odl 2021-08-27
  19:04:27

  @Arteks - nie każdy jest takim miłośnikiem komunikacji zbiorowej, by mieszkać zaraz przy czynnej linii kolejowej ;)

 • ~Fenrir 2021-08-27
  19:04:44

  62 12

  ~Arteks
  Jeżeli MM nie ogarnie polityki kadrowej i dalej będą takie akcje jak ta z jednym z byłych dyrektorów co sobie trzymał do niedawna na dobrze opłacanym stanowisku panienkę co przychodziła do pracy wtedy kiedy dyrektorowi się chciało (domyśl się czego mu się chciało, mała podpowiedź pracownicy twierdzili że jest ojcem jej dziecka ) to MM będzie kolejne w kolejce do likwidacji.

 • ~Dador 2021-08-27
  19:10:15

  112 4

  Czasy prosperity tego centrum handlowego (Praktiker, Tesco, MM) przeszły dawno do lamusa. Jak w Rybniku był tylko Real i duże Tesco, to ludzie tam walili z połowy miasta. Weszła jednak Biedronka, Lidl, Netto. Dyskonty stworzyły gęstą sieć handlową i jeżdżenie raz w tygodniu do Tesco straciło sens. Mi tam żal nie jest. Co się w tam korkach wystałem, to moje. Jakiś czas temu byłem w MM i myślę, że losy tego sklepu też są policzone. Takiej "biedy" na półkach, to jeszcze nie widziałem, odkąd tam jeżdżę. Myślę, że za dekadę to miejsce będzie już zupełnie inne. Czy osiedle, czy przemysł, czas pokaże. Handel się chyba tam skończył.

 • ~ 2021-08-27
  19:16:05

  46 34

  Problem z Tesco i Praktikerem byl tylko JEDEN od poczatku,czyli JEDNA droga dojazdowa, i z wiecznie pelnym skrzyzowaniem, i BEZ drogi ewakuacyjnej,PO prostu to nie moglo sie udac i MUSIALO upasc!hej

 • ~Arteks 2021-08-27
  19:29:45

  @odl - mieszkanie przy głównej ulicy czy blisko węzła autostradowego czy stacji benzynowej to rozumiem - ciągły hałas przez całą dobę łącznie z nocnymi driftami ale linie kolejowe mają to do siebie, że przez kilka sekund przejedzie równym tokiem pociąg i potem jest kilkanaście czy kilkadziesiąt minut kompletnej ciszy.
  Przecież cały Bursztynowy Zakątek, Osiedle Parkowa, Kaskada Kompleks - to inwestycje powstające przy torach(!). :D
  @Fenrir @franca77 - wycofywanie się kapitału z Polski (np. Praktiker czy Tesco) może się wiązać z tym, że dla zagranicznych partnerów nasze państwo stało się nieprzewidywalne. Bardzo naszemu handlowi zaszkodził zakaz handlu w niedzielę. W większości krajów w Europie to właściciel decyduje czy można handlować w sklepach czy nie. W Polsce decyduje o tym kler i klerykalny rząd. Nie dziwmy się, że następuje eksodus handlu - którego niestety nie jest w stanie zastąpić polski kapitał bo... go nie ma. ;(

 • ~Fenrir 2021-08-27
  19:37:06

  52 14

  ~Arteks
  Wycofanie tego kapitału może mieć też związek z tym że w Polsce specyficznie traktuje się swoje stanowiska. Taki pan dyrektor z MM uznał że jak jest dyrektorem (czyli tak naprawdę małym trybikiem w korporacji) to przez 7 lat będzie z firmowej kasy opłacał sobie osobistą prostytutkę a na dodatek był tak głupi że stracił na jej rzecz swoje mieszkanie (jednorazowe alimenty za milczenie)

 • ~se-b-ek 2021-08-27
  19:42:06

  52 0

  "Sklepy na Dworku i przy Żorskiej stoją jednak puste."
  Sklep na Dworku jest nadal czynny ;)

 • ~ 2021-08-27
  19:50:11

  59 43

  Panie Arteks to pan takiego babola POpelnil-:"- wycofywanie się kapitału z Polski (np. Praktiker czy Tesco) może się wiązać z tym, że dla zagranicznych partnerów nasze państwo stało się nieprzewidywalne. Bardzo naszemu handlowi zaszkodził zakaz handlu w niedzielę. W większości krajów w Europie to właściciel decyduje czy można handlować w sklepach czy nie. W Polsce decyduje o tym kler i klerykalny rząd"

  Boze Ty widzisz i NIE grzmisz-Panie Arteks w ktorym roku upadl Praktiker???
  POdaj z laski swojej te "klerykalne" rzady w CALEJ zachodniej Europîe gdzie WSZYSTKO jest POzawierane na 4y spusty od 22giej w sobote to 9tej rano w POniedzialek!!!
  Masakra,a wczoraj cos pisales ze trzeba czerpac dobre pomysly z zachodu a nie ze wschodu,toz sie Arteks w koncu ZDECYDUJ ,bo w takim rozkroku dlugo nie ustoisz:)))
  Pozdrawiam.

 • ~ 2021-08-27
  19:50:13

  52 12

  @Arteks,
  "wycofywanie się kapitału z Polski (np. Praktiker czy Tesco) może się wiązać z tym, że dla zagranicznych partnerów nasze państwo stało się nieprzewidywalne. "
  albo dlatego że skończyły im się ulgi podatkowe.

  "Bardzo naszemu handlowi zaszkodził zakaz handlu w niedzielę. W większości krajów w Europie to właściciel decyduje czy można handlować w sklepach czy nie. W Polsce decyduje o tym kler i klerykalny rząd. "
  Serio? Przecież niedawno pisałeś że powinniśmy się wzorować na naszych zachodnich sąsiadach - Niemcach i ich naśladować bo to lepiej rozwinięty kraj. Przeoczyłeś że tam sklepy są w niedziele zamknięte a kler przesadnie znaczącej pozycji nie ma?

  "Nie dziwmy się, że następuje eksodus handlu - którego niestety nie jest w stanie zastąpić polski kapitał bo... go nie ma. ;("
  Nie ma go bo u nas każdy kto szybko się rozwija jest z góry uznawany za krętacza i kombinatora. Również dlatego że uznajemy że milej widziany jest kapitał zagraniczny a nie krajowy.

  W wielu dziedzinach mogliśmy być potęgą tylko że sami tego nie chcieliśmy bo szczególnie po roku 1989 uznaniowo zamknięto wiele firm zamiast po prostu im nie przeszkadzać i dać im szansę. Podobnie zresztą jest z podejściem do nowinek - często można usłyszeć że są skreślane od razu bo: to nie ma przyszłości, bo inni już by to wynaleźli, bo się nie opłaca.
  Dlatego nie ma zbyt wielu silnych polskich firm i mamy teraz to co mamy...

  A Tesco upadło przez swoją politykę - stosunkowo wysokie ceny przy średniej jakości produktów oraz chęć standaryzacji oferty za wszelką cenę. Skoro taniej i szybciej kupisz to samo w dyskoncie to po co ludzie mieli tam jechać?

 • ~ 2021-08-27
  19:53:06

  51 28

  ARteksie SWIATOWCU POdaj kraj w zachodniej Europie,gdzie sa czynne sklepy w niedziele tak jak bez tydzien,albo idz daj naa msze i NIE klam wiecej!!!
  Pozdrawiam.

 • ~ 2021-08-27
  19:59:02

  32 19

  Panie kulfoniasty- wikend wieczor,wiec temu znawcy od wszystkiego Arteksowi tyz sie moze POmerdac w glowce,ale zeby taka BREDNIE publicznie napisac ze na zachodzie sa w niedziele sklepy otwarte,to musial se dac dzis czadu ze hej.
  Pozdrawiam.

 • ~Arteks 2021-08-27
  20:01:37

  34 46

  @franca77 - twoje pytanie byłoby łatwiejsze gdybyś kazał mi wymienić kraje z zakazem handlu w niedzielę bo takich w Europie jest bardzo mało: Watykan, Malta, Niemcy (za wyjątkiem dworców kolejowych), Polska i Austria. W reszcie krajów albo jest pełna dowolność albo tak jak we Francji - decydują o tym samorządy. Jak widzisz, krajów w których zwyciężyła ideologia kościelna - jest bardzo mało.

 • ~Arteks 2021-08-27
  20:05:10

  23 44

  @kulfoniasty - jaka jakość towaru skoro większość hipermarketów współpracuje z tymi samymi dużymi korporacjami producenckimi i oferuje zarówno gorszej jakości produkty dla biednych jak i lepsze dla bogatszych konsumentów. W innych krajach Tesco egzystuje i nie zamierza się wycofywać. Z tych krajów gdzie nikt nie wprowadza idiotycznych przepisów zabraniających handlowi działać w niedzielę.

 • ~NOWY02017 2021-08-27
  20:07:10

  11 0

  ~Fenrir
  Chodzi o Arkadiusza Ci. ???

 • ~meinland 2021-08-27
  20:13:34

  18 3

  @Arteks - być może wielkiego pana z Rybnika taka nowinka jak internetowe zakupy ominęła, ale w Czerwionce można spokojnie przez to kupić szmaty z "miejskich sklepów" (czytaj: sieciówek typu fast fashion, czyli typu sklepu, który na zachodzie odwiedzają tylko ludzie z samego dnia drabiny społecznej; normalni ludzie chodzą albo do niezależnych sklepów albo do domów handlowych - które bardziej przypominają właśnie taki targ niż galerię z sieciówkami) :)

 • ~ 2021-08-27
  20:17:27

  42 25

  Arteksie prosze NIE kompromituj sie,bo ja od kilkunastu lat mieszkam w kilku krajach na tym twoim uwielbianym zachodzie.
  Zamkniete jest WSZYSTKO poza stacjami benzynowymi,na ktorych po 24tej w sobote,do 7mej rano jest ZAKAZ sprzedazy i wystawiania na widoku cygaret i alkoholu,tak jest w Portugalii i Hiszpanii!
  We Francjii Luxemburgu,Belgii od 19/20tej w sobota do poniedzialku 9ta rano jest dokladnie WSZYSTKO zawarte,nawet stacje benzynowe ,bo wtedy tam zatankujesz jedynie karta bankomatowa!
  W RFN,Austrii,Suis jest jescze gorzej z tym wyjatkiem ze w tych krajach na autobanach da sie kupic cokolwiek wiecej oprocz paliwa.
  Pozdrawiam i moga sie zalozyc ze jakbys w Suiss,Austrii lub RFNie wykrzyczal taki haslo-"Otworzcie sklepy w niedziele" to GWARANTUJE ze daliby Ci wilczy bilet bez POwrotu.

 • ~Franek 7 2021-08-27
  20:29:50

  34 29

  Kaziu ty to mnie na łopatki rozkładasz jak cię czytam. Nie Jaziu, to nie z powodu drogi dojazdowej upadło Tesco. U nas wszystko upada bo nie ma sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu. Mam na myśli Polskę pod rządami PiSuaru. Przedsiębiorców się w tym kraju prześladuje, gnębi i okrada. Dlatego się stad wynoszą. A zobaczysz co będzie kiedy Oinokio wprowadzi niwy wał. Będzie to samo ale na 100x większą skalę…

 • ~Arteks 2021-08-27
  20:29:53

  23 31

  @franca77 - czyli żaden z ciebie patriota jeśli mieszkasz za granicą i tam płacisz podatki. Szkoda, że piszesz nieprawdę bo w Portugalii byłem w zeszłym roku - wszystko w niedzielę otwarte. Podobnie we Włoszech czy Szwajcarii. We Francji to zależy od powiatu, a nie od jakichś odgórnych państwowych nakazów. W Belgii jedna niedziela w miesiącu jest handlowa. A poza tym mogą sobie skoczyć na zakupy do Holandii czy Francji - tak jak dużo Polaków z południa jeździ w niedziele na zakupy do Czech. @meinland - zdecydowanie wolę zakupy stacjonarne tym bardziej, że w Rybniku jest w czym wybierać, a to że w sklepach stacjonarnych jest drożej to żadnej problem - wielu z nas na to stać. Przy okazji zakupów można wpaść do restauracji czy na lody. :)))

 • ~ 2021-08-27
  20:38:12

  14 5

  @Arteks,
  "jaka jakość towaru skoro większość hipermarketów współpracuje z tymi samymi dużymi korporacjami producenckimi i oferuje zarówno gorszej jakości produkty dla biednych jak i lepsze dla bogatszych konsumentów. "

  Każda taka firma decyduje o składzie, cenie końcowej oraz jakości produktu który zamówi, niezależnie od dostawcy.
  Zresztą tak samo jest w każdej relacji klient - producent i dotyczy to każdej dziedziny handlu.
  To że sieci współpracują z tym samym dostawcą wcale nie oznacza takiej samej jakości produktu u każdego z nich tylko dlatego że jest ten sam producent - jakość produktu będzie taka jaką sobie zażyczy zamawiający.

 • ~ 2021-08-27
  20:41:00

  16 25

  Panie Arteks nie zamierzam sie z panem klocic co kaj jest otwarte,bo ja tu zyje KILKANASCIE lat,ale pan wie lepiej,ok;przyjmuje z POkora.
  We FR.B,LUX,ITA.ESP.DEmoga byc otwarte w niedziele dokladnie i nie wiecej jak 3h od 9-12tej tzw franczyzy typu Inter Marche +dluzej, tak jak w PL prywatne male sklepiki i to wszystko.
  Pozdrawiam.

 • ~Arteks 2021-08-27
  20:52:21

  14 22

  @franca77 - jakie 3 godziny??? Na dworcach w Niemczech w niedziele markety są czynne od 8.00 do wieczora. Żyjesz w jakim kraju? Bo w przypadku Niemiec minąłeś się zupełnie z prawdą. Z Francją też - bo tam o tym decydują samorządy. Podobno większość z nich już dawno zakaz niedzielny przeniosła do lamusa. W Belgii jedna niedziela w miesiącu jest handlowa - więc też nie ma całkowitego zakazu. Włochy - kłamstwo z twojej strony lub niewiedza. Wszystko w niedzielę czynne jak w normalny dzień. :) Ja ci wymieniłem skrajnie zarządzane kraje w których mamy do czynienia z ideologią kościelną: Polska, Malta, Watykan, Austria i częściowo Niemcy - ale tam przynajmniej na dworcu w każdym mieście galerie czy markety są czynne.

 • ~ 2021-08-27
  21:10:22

  19 20

  Panie Arteks moze sie nie zrozumielismy,ctzn.sklepy?W PL mozesz tez miec sklepy otwarte non stop,wiec w czym Ty widzisz problem?
  Wg.mnie jesli optujesz za handlem w niedziele to sie on dotyczy super i hipermarketow a nie jakichs malych rodzinnych sklepikow,ktorych w calej Europie obejmuja ciut inne zasady.
  Mialem nadzieje ze jednak nie przywolasz dworcow i lotnisk,a jednak.
  Pozdrawiam.

 • ~Franek 7 2021-08-27
  21:33:29

  27 20

  Kaziu Smołka znów sieje tu PiSowską propagandę. No ale w końcu za to mu płacą.
  Kaziu w takich Czechach nie ma zakazu handlu. Wróciłem właśnie z Chorwacji i tam w niedziele wszystko czynne nawet w małych nieturystycznych miejscowościach dyskonty do późnego wieczora. Poczułem powiew normalności. Oczywiście są kraje na zachód od nas, które wprowadziły taki zakaz ale odróżnia je od nas poziom zamożności. One to zrobiły bo je na to stać. U nas zakaz handlu ma podłoże religijne i taka była prawdziwa intencja wprowadzenia zakazu. Nie stać nas na to bo przez PiS staliśmy się biednym i zacofanym krajem na peryferiach Europy. Powinnismy gonić bogate kraje a my wręcz przeciwnie…

 • ~ 2021-08-27
  22:05:19

  14 20

  Panie Franku no to POchwal sie tu cenami na trasie pl-cro,co NIE stac cie zawstydzilbys siebie i nie pisal wiecej takich bzdur o drozyznie w PISlandii?
  Pozdrawiam i dazmy do zachodu a nie do pepikow,hej

 • ~Królewna907 2021-08-27
  22:14:30

  3 2

  Ja słyszałam,że to kupiła "Jula".

 • ~ 2021-08-27
  22:25:05

  16 12

  Panie Franku NIKT w PL panu NIE broni otworzyc se sklep i stac za lada 24/7.POwodzenia.

 • ~stam55 2021-08-27
  22:55:09

  22 3

  arteks,jak czujesz potrzebę,zawsze możesz skoczyć do czech w niedzielę na zakupy.ps.tesco także wycofuje się z czech to wynik brexitu

 • ~ 2021-08-27
  23:01:41

  5 13

  Aj Panie stam55 tos mnie pan teraz zszokowal,jesli jest to prawda ze Tesco wycofuje sie z RC,choc jak zyje nie przypominam sobie bym tam gdziekolwiek Tesco widzial!
  Pozdrawiam.

 • ~stam55 2021-08-27
  23:11:51

  14 2

  ~Franca77,a jednak choćby fututum ostrawa

 • ~ 2021-08-27
  23:21:37

  16 13

  Nawiązując do tematu handlu w niedzielę:

  "W żadnym z państw nie obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedzielę.
  19 państw wskazało, że nie ma ograniczenia handlu w niedzielę (63 %)
  W 11 krajach obowiązuje częściowy zakaz handlu (37%)"
  https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-ue/778145,Zakaz-handlu-w-niedziele-w-Europie-lista-panstw-mapa.html

  Nie mam nic przeciwko handlu w niedzielę, pod warunkiem, że pracownicy zarobią tego dnia 100% więcej i zostaną potraktowani równo, zgodnie z konstytucją, tak jak inni pracownicy np.: produkcji, że o rozpieszczanych lekarzach nie wspomnę.

  Niestety PO wspiera niemiecki biznes, tak samo jak działa wyłącznie w interesie Niemiec (a potem swojej partii) i na pewno takiego rozwiązania nie poprze. Zostaje więc ograniczenie handlu w niedzielę (czyli ograniczenie wykorzystywania polskiego pracownika).

 • ~ 2021-08-27
  23:40:44

  6 18

  Panie TF2-POprosilbym o wytlumaczenie tego zdania-"Nie mam nic przeciwko handlu w niedzielę(moj dopisek.Chyba ze bede sam stal za lada), pod warunkiem, że pracownicy zarobią tego dnia 100% (moj
  dopisek.Czemu pan siebie tak nisko ceni?)więcej i zostaną potraktowani równo, zgodnie z konstytucją(moj dop.A co wtedy jesli Konstytucji NIE ma?).

  Ludzie Wy macie doprowdy nie PO kolei w glowkach i wszedzie szukacie Kunta Kinte co by Wam zadki obcieral,-WSTYD I GANBA!!!
  Pozdrawiam.

 • ~AnnaKatarzyna 2021-08-28
  07:24:44

  22 2

  ~tf2 mogę Ci napisać jak to wygląda od niemieckiej strony. Zarówno mój mąż jak i ja, mieliśmy możliwość zeby podpatrzeć ustalanie płac dla Polaków w Polsce przez niemieckie firmy. Sprawa wygląda tak że niemiecka strony daje 80-90% z niemieckiej brutto wyplaty na 1 pracownika w Pl. Polski prezes mowi "w Polsce się tak nie zarabia" i daje 50% a zamiast 10 ludzi ( bo taka ilość wyliczyli Niemcy) zostaję przyjętych 6-7 ludzi.
  Sama widziałam i słyszałam, dlatego uważam że Polak Polakowi wilkiem...

 • ~Franek 7 2021-08-28
  07:26:00

  13 12

  Kaziu ale ja u wielu przedsiębiorców jest za tym aby pracownicy za niedzielę w pracy otrzymali nawet 200% wynagrodzenia i aby praca w niedziele była dobrowolna. Tylko, że nie ma takiej możliwości tego nie wprowadzono co prowadzi do oczywistego wniosku, że intencja była obliczona na większą liczbę ludzi w kościołach. I jak zwykle się nie udało bo PiSuarowi się jeszcze nic dobrze nie udało poza obsadzaniem i dojeniem spółek skarbu państwa.

 • ~rzyt 2021-08-28
  07:56:47

  16 4

  Najświeższe informacje; po Praktikerze hala ma być ubojnią, a po Tesco zakłady mięsne. W MM poczekalnia dla zwierząt.

 • ~ 2021-08-28
  09:23:41

  7 14

  Hihi panie Franku-DOBROWOLNOŚĆ w pójściu do roboty,dobre sobie:))))

  Panie rzyt,czyli wraca stare:))

 • ~hub381 2021-08-28
  09:30:03

  14 10

  Niestety jak inwestorzy dowiedzieli się co to "NOWY ŁAD" ,więc się z Polski wycofują. Dalsze komentarze są zbyteczne.
  Spójrz na rybnickie centrum ile sklepów pozamykanych....

 • ~Franek 7 2021-08-28
  09:50:54

  14 9

  Tak Kaziu dobrowolność. Dobrowolność pójścia do pracy w niedzielę. A jeśli tak to za dodatkową premią/stawką. To proste trzeba tylko chcieć ale PiSuar nie chce…

 • ~rob78 2021-08-28
  09:59:51

  13 5

  Kazo, nie pisz tela, bo Ci roaming zeżre emerytura:))

 • ~Grzegorz Barszcz 2021-08-28
  10:17:28

  23 0

  Nie dajcie się prowokować redakcji. To manipulacja lub słaba jakość dziennikarstwa. Praktiker się nie wyniósł tylko zbankrutował w Polsce i wszędzie. Tesco się wyniosło nie z Rybnika tylko z Polski. I tyle. Handel wielkopowierzchniowy ma próbkę nie w Rybniku tylko w Polsce. Hipermarkety dwucyfrowe spadki sprzedaży od kilku lat. Zmienia się model handlu,: dyskonty, supermarkety i e-commerce.

 • ~Grzegorz Barszcz 2021-08-28
  10:19:31

  3 0

  Próbkę = problem?

 • ~ 2021-08-28
  10:28:21

  6 14

  Panie Franku prosze nie rozsmieszaj mnie,bo juz mam dość tego "dobrowolnego"turlania się ze śmiechu po ziemi:)))
  Dobrowolnie to się POdobno zaczipowałeś?

  Rob78-wylaczylech java script i zero reklam i quizow,yes yes yes.:)
  Pozdrawiam.

 • ~Arteks 2021-08-29
  21:02:08

  4 10

  @Królewna907 - to byłaby dobra informacja bo Juli nie ma jeszcze w naszym regionie. Najbliższa jest w Gliwicach. :) @stam55 - można jechać do Ostrawy ale ja jestem patriotą lokalnym i chcę wydawać kasę na miejscu, a VAT zostawiać w Polsce. W przypadku niedziel możnaby wyprocować jakiś kompromis np. 2 niedziele w miesiącu handlowe, a wszyscy pracownicy (nie tylko z handlu ale np. ze stacji benzynowych, kin, gastronomii, lotnisk, kolei itd) jakaś dodatkowa premia. No ale ten rząd myśli tylko ideologicznie, a nie dobrem gospodarczo-finansowym kraju. Przy okazji tego, że były czynne galerie handlowe i markety - zarabiały też inne małe biznesiki bo więcej ludzi odwiedziło kwiaciarnię, cukiernię, kawiarnię itd.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5122