zamknij

Biznes

Carrefour rusza

2006-05-26, Autor: 
Dziś wbudowano kamień węgielny pod budowę hipermarketu Carrefour.

Reklama

Uroczystość odbyła się na terenie budowy przy ul. Gliwickiej. Prezes Carrefoura nie krył zadowolenia ze współpracy z władzami Rybnika. - Dzięki tej współpracy możliwa jest realizacja naszego ambitnego planu, aby już za 4 miesiące ukończyć inwestycję – powiedział Alan Souillard – prezes Carrefour Polska. Optymistą jest też prezydent Rybnika – Adam Fudali. - Jestem przekonany, że ta inwestycja w mieście jest potrzebna. Jednocześnie dbamy o zrównoważony rozwój miasta. Lokalni przedsiębiorcy już niedługo będą mogli handlować w nowej hali targowej – mówił prezydent, który najwyraźniej obawia się reakcji rodzimych przedsiębiorstw.


Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Mitex z Kielc. Koszt budowy obiektu wyniesie ok. 50 milionów złotych. Jak dotąd w Polsce Carrefour zainwestował w Polsce 4 miliardy złotych.


Według aktualnych prognoz, pracę w hipermarkecie znajdzie 400 osób, a w galerii handlowej 150. We wszystkich sklepach Carrefoura w Polsce pracuje 15 000 osób.


Obecnie Carrefour posiada w Polsce 35 sklepów, z tego 8 na Śląsku. - Śląsk jest dla nas strategicznym regionem w Polsce. Nasze badania wykazują, że jest tutaj ogromny potencjał gospodarczy – tłumaczy Souillard.


Francuski koncern zadeklarował wsparcie żużlowców RKM Rybnik (czytaj więcej). Pod znakiem zapytanie stoi natomiast budowa lodowiska na Nowinach. - Ponieśliśmy niespodziewane koszty przy uzbrajaniu terenu pod budowę, dlatego trudno powiedzieć czy i kiedy będzie nas stać na budowę lodowiska w Rybniku – poinformował Andrzej Hoyn z Carrefoura.

 

Wacław Wrana

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~chudziutki 2006-05-27
  08:37:23

  0 0

  Widze bez plebana nie mogło sie obejść,znowu natrzepał trochę kasy,odrywając się sie od wycieczki w Czestochowie

 • ~Klucha 2006-05-27
  14:51:25

  0 0

  Słuszna uwaga!!! Za niedługo dojedzie do tego, iż żeby wyrobic prawojazdy bedzie trzeba najpierw mieć kzaświadczenie od księdza o rozgrzeszeniu (oczywiście nie za darmo). Wiecie jaka grupa społeczna w Polsce nie ma problemów mieszkaniowych?.............. to ksieża!!!

 • ~Arteks 2006-05-27
  21:14:35

  0 0

  Jak to lodowiska nie będzie?! W takim razie można to potraktować, że Carrefur zbyt poważnie tej rybnickiej inwestycji nie traktuje lub też władze miasta nie wymogły tego w odpowiedni sposób. Jeśli to lodowisko nie powstanie to wielu mieszkańców Rybnika będzie miało żal i do władz miasta i do samego Carrefura... A co do księdza to oczywiście, że inkasują kasę za każde święcenie. I nie są to symboliczne kwoty. Ci to wiedzą jak robić kasiorę...

 • ~CiTy 2006-05-28
  12:05:28

  0 0

  Co do księdza:
  Odbyło się wbicie kamienia węgielnego pod budowę. Kamień węgielny to biblizm więc trudno tu sobie nie wyobrazić księdza. Pewnie poświęcił ten teren. Może to i zbytnia przesada, bo przy budowie każdego marketu ksiądz? No coż. Jak tylko poświęcić to tak, ale myślę, że nie powinni się mieszać do polityki i inwestycji.

 • ~Arteks 2006-05-28
  12:55:32

  0 0

  City ty jesteś przezabawny i to na każdym punkcie. Jaki biblizm? Co to w ogóle miało znaczyć? Zrozumiałe dla każdego obserwatora byłoby gdyby ksiądz poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła, domu zakonnego, hospicjum, cmentarza katolickiego itd ale nie pod budowę świeckiej inwestycji. W końcu chyba Polska nie jest jeszcze państwem kościelnym (chociaż co raz częściej mam wątpliwości). Wiem z dobrego źródła, że za poświęcenie księża ciągną kasę co jest jeszcze bardziej oburzające bo mieszają obrzędy religijne z biznesem! Ale dla nich pieniądze nigdy nie śmierdzą...

 • ~CiTy 2006-05-28
  15:07:55

  0 0

  Arteks, kamień węgielny to jest biblizm i wmurowywanie go pod nowe obiekty najprawdopodobniej wzięło się od tego. Całego biblizmu nie będę ci tłumaczyć, bo człowiek powinien to wiedzieć. Jeżeli jesteś antykatolikiem to oczywiste jest, że poświęcenie świeckiego obiektu jest dla Ciebie absurdem. A mieszkania to świątynie? Nie, a są poświęcane. Może Ty nie wpuszczasz księdza na kolędę, dlatego to takie dla Ciebie dziwne.

 • ~Arteks 2006-05-28
  21:50:33

  0 0

  City ty to potrafisz byc zabawny... Co to jest biblizm? ;P

 • ~CiTy 2006-05-29
  16:55:52

  0 0

  Dobrze, zacznijmy od jest to utrwalone w użyciu społecznym kilku wyrazów. Nie daje się sprowadzić do potocznego znaczenia tych wyrazów. Podajmy Ci przykład:
  MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY. Oczywiście nie chodzi tu o to, że leży sobie ścięta głowa o czymś marzy, Ten frazeologizm oznacza marzenie trudne do spełnienia, bądź w ogóle nie do spełnienia.
  Coś podobnego to tego to mitologizm- związek frazeologiczny powiązany z mitologią, np. nić Ariadny (pomoc) lub Syzyfowa praca (praca bez efektu, bez sensu).
  I nareszcie BIBLIZM - związek frazeologiczny powiązany z Biblią, np. Alfa i Omega (wszechmogący, określenie Boga) oraz ten nasz kamień węgielny. Biblizmy mają to w sobie, że przypisywane są do konkretnego wydarzenie (np. umyć ręce - Piłat umył ręce od skazania Jezusa), podobnie jest z mitologizmami, frazeologizmami wziętymi z literatury, historii, obyczajów itd...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5281