Były piłkarz ROW-u Rybnik Sebastian Musiolik z pierwszym golem we włoskiej Serie B

2020-11-08, Autor:

Ciekawostka z Włoch: były piłkarz ROW-u Rybnik, Sebastian Musiolik, strzelił swojego pierwszego gola w Serie B. Jego drużyna Pordenone Calcio zremisowała z Chievo Verona 1:1.

24-letni napastnik Sebastian Musiolik jest wychowankiem Piasta Leszczyny. Przez kilka lat reprezentował ROW Rybnik, z którego latem 2018 roku trafił do Rakowa Częstochowa. Pod Jasną Górą świętował w 2019 roku awans do ekstraklasy.

Na początku października 2020 roku został wypożyczony na rok do Pordenone Calcio z opcją transferu definitywnego. Piłkarzem włoskiego klubu, występującego w Serie B, jest także Adam Chrzanowski.

Musiolik został bohaterem sobotniego meczu Pordenone z Chievo. Jego drużyna przegrywała od 61. minuty po golu Michaela Fabbro. Polak pojawił się na boisku w 65. minucie, zmieniając Karlo Buticia. W doliczonym czasie gry trafił do bramki rywala, dając swojej drużynie cenny remis z wiceliderem Serie B. Był to pierwszy gol Musiolika na włoskich boiskach.

Pordenone ma na swoim koncie 8 punktów w siedmiu meczach i zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 0