zamknij

Wiadomości

Burza w PE: europoseł z naszego okręgu mówił o „czarnuchach”. Przesadził?

2014-07-17, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Już dawno nie było tak głośno w Parlamencie Europejskim. Janusz Korwin-Mikke, eurodeputowany wybrany z naszego okręgu wyborczego uderzył Michała Boniego w ubiegłym tygodniu w twarz. Wczoraj natomiast podczas posiedzenia PE mówił o „Murzynach Europy”.

Reklama

Awantura w Brukseli z udziałem naszego posła do Parlamentu Europejskiego. Podczas debaty nt. bezrobocia wśród młodzieży Janusz Korwin-Mikke użył w stosunku do mieszkańców naszego kontynentu zwrotu „Murzyni Europy”, czym wywołał oburzenie wśród zgromadzonych.

- Znów zostałem okrzyknięty w PE rasistą. [..] Wypowiedzi (poza głosem kol. Iwaszkiewicza) były kompletnym bełkotem. 3/4 to były po prostu narzekania, że to jest skandal i musimy wytężyć wszystkie siły, by „coś” z tym zrobić, bo młodzież ma prawo - a pozostała 1/4 to lewacki wrzask, by dać więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem wśród młodzieży. […] Tow. Sergiuszowi Gutiérrezowi Prieto z Postępowego Aliansu Socjalistów i D***kratów Hiszpanii zwróciłem uwagę, że Hiszpania, która przed Kolumbem była najpotężniejszym mocarstwem świata, po zdobyciu złota z Ameryki spadła do czwartej ligi - bo dawanie krajowi pieniędzy oznacza, że kupi on więcej zza granicy, co spowoduje zwiększenie bezrobocia – napisał na portalu społecznościowym Janusz Korwin-Mikke.

Następnie polski eurodeputowany poruszył temat wprowadzenia płacy minimalnej. - Przypomniałem, co robiłem w Polsce dziesiątki razy, że gdy śp. Jan F. Kennedy wprowadził w USA po raz pierwszy „płacę minimalną”, to powiedział szczerze, że robi to, by chronić przemysł Północy przed konkurencją taniej siły roboczej z Południa. Płacę minimalną wprowadzono - i 4 miliony młodych ludzi straciło pracę. Tam chodziło o 4 miliony murzyńskich nastolatków - a tu mamy 20 milionów młodych Europejczyków, którzy są Murzynami Europy – dodał Korwin-Mikke.

W tym momencie na sali obrad wybuchła wrzawa, europosłowie z innych frakcji zaczęli nazywać Korwin-Mikkego rasistą. - Bo użycie słowa „Murzyn” jest podobno objawem rasizmu. Domagałem się jeszcze likwidacji płac-minu oraz zmiażdżenia potęgi związków zawodowych, które działają w interesie już zatrudnionych związkowców i nie chcą, by młodzi ludzie znaleźli pracę - ale sala zajęta była wyciem: „Rasizm!” – napisał eurodeputowany.

Wystąpienie lidera Kongresu Nowej Prawicy nie przejdzie bez wyciągniętych wobec niego konsekwencji. - Pan Korwin-Mikke niszczy godność i reputację Parlamentu Europejskiego – mówił po wystąpieniu polskiego europosła Martin Schulz - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Uważnie przeczytałem wystąpienie europosła Janusza Korwin-Mikkego. Uważam jego język za obraźliwy, rasistowski i sprzeczny z wartościami i zasadami zapisanymi w podstawowych dokumentach, na których opiera się praca Parlamentu Europejskiego – cytowały Schulza polskie media.

Korwin-Mikke miał bowiem użyć w swoim wystąpieniu obraźliwego słowa „niggers”, co oznacza „czarnuchy”. Polski tłumacz przełożył te słowo na „murzyni”. Zdaniem Martina Schulza polski eurodeputowany swoim zachowaniem i słownictwem niszczy godność oraz reputację Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział również, że zamierza wysłuchać wyjaśnień Korwin-Mikkego. Regulamin PE przewiduje w takiej sprawie kary: naganę, pozbawienie diet od 2 do 10 dni, zawieszenie europosła w czynnościach w tylu samo dniach lub pozbawienie stanowisk zajmowanych w Parlamencie Europejskim.

Jak całe te zamieszanie komentuje Janusz Korwin-Mikke? - Cóż: jestem szkolony na książkach śp. Marka Twaina. I nie mam pojęcia, jak na politycznie poprawną angielszczyznę przełożyć zwrot: ?Młodzi to Murzyni Europy”??!? Ciekawe przy tym, kogo w takim razie Jankesi wyzwolili z niewoli na plantacjach Dixielandu, jeśli nie Murzynów? A jeśli to jest rasizmem, to czy powiedzenie, że z obozu w Auschwitz uwolniono Żydów nie jest przypadkiem anty-semityzmem? Zaraz: czy hasłem feministek nie jest aby: „Kobieta Murzynem świata!”? – zapytał retorycznie polski eurodeputowany.

Jakie macie zdanie na ten temat? Czy Janusz Korwin-Mikke poszedł za daleko w swoich wystąpieniach, czy też wprost przeciwnie? Piszcie w komentarzach.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (40):
 • ~Jan R. 2014-07-17 16:09:39

  Bardziej na nerwy działa mi ten kołchoz, czyli Komisja Europejska niż pan Korwin-Mikke. Pan Korwin osłabia mnie tylko tą jego sympatią do Putina.

  16 0
 • ~terrorist 2014-07-17 16:19:46

  pieprzyć całą UE. Mieszkam w Polsce a nie w Europejskiej IV Rzeszy.

  34 0
 • ~ogloszenie11 2014-07-17 16:28:12

  To ze ten czlowiek jest psychicznie chory to wiadomo od dawna, dziwie sie tylko tym co na niego glosowali !

  1 23
 • ~Lateks 2014-07-17 17:47:30

  ogloszenie11 jak jesteś ślepy na to co się dzieje dookoła to rzeczywiście się dziwisz. Ale jest dokładnie tak jak mówi p. JKM.
  Młodzi nie mają pracy, a jeśli część z nich już ma pracę to podatki powodują że ich status społeczny się nie zmienia...
  Czytaj czy ktoś pracuje czy nie to i taki bida z nędzą...

  21 1
 • ~unlimited 2014-07-17 18:18:24

  Logika leminga:

  - Sikorski mówi że jesteśmy murzynami europy - to użył hiperboli by podkreślić swoje zdanie, by ukazać w jakiej niedoli jest Polski naród, jak w siebie nie wierzy, itd. A w ogóle to był ruch francuski o tej nazwie itd.

  - Lennon śpiewa o kobietach że są murzynami świata by podkreślić ich niedolę i to jak świat je wykorzystuje, jak trzeba to zmienić i walczyć o nowy lepszy świat.

  - Korwin mówi o młodzieży na pensji minimalnej murzyni: cham prostak nazista rasista sodomista masochista putin rosja blablablablablablabla. I w ogóle nogi mu śmierdzą.

  58 1
 • ~unlimited 2014-07-17 18:19:25

  To komentarz znaleziony wczoraj w internetach, bardzo trafny.

  9 0
 • ~imrahil 2014-07-17 19:20:40

  jak Frasyniuk strzelił z liścia posła LPR, to OK. jak Niesiołowski próbował wyszarpać reporterce kamerę to OK. jak Sikorski użył słowa "murzyńskość" to też nie tak strasznie. jak JKM powie bolesną prawdę to awantura. ludzie, jesteście ogłupiani rządowymi mediami takimi jak TVN, TVP, Gazeta Wyborcza.

  a najsmutniejsze, że sporo z was wierzy, że obniżka podatków i innych obciążeń to to coś szkodliwego.

  40 1
 • ~waldus 2014-07-17 20:25:50

  niestety korwin znowu ma racje ... a polska to taki szczegolny region.. meksyk europy. zreszta polski juz niemajak tomowiana szczytach wladzy.

  17 1
 • ~Teddy 2014-07-17 20:58:57

  Wprost proporcjonalnie do stopnia poj...nia wyborców, poj...ni są wybrani :-))

  0 19
 • ~minowa 2014-07-17 22:16:32

  W czasach Kennedy'ego byli własnie czarnuchy a nie czarnoskórzy, więc historycznie nie było błędu. To eurokomuna wykazała się brakiem znajomosci historii i kontekstu. Ciekawe, co powiedzieliby na margarynę Palmę z murzyńską twarzą, ciasto "Murzynek" i wiersz Tuwima "Murzynek Bambo" z polskiego elementarza.

  13 1
 • ~Afordancja 2014-07-17 23:17:47

  ee po prostu problem z tłumaczeniem, murzyn u nas nie ma charakteru obraźliwego, a nigger ma, myślę, że jak by się wysilił to by znalazł angielski odpowiednik. Nie wiem czy zrobił to celowo czy po prostu ma problemy z angielskim. Jeżeli ma problemy to powinien kogoś się zapytać, jeżeli celowo, to jest to zwykły pieniacz który chce aby o nim było głośno, bo w ten sposób już mało kto się zastanawia jaki był sens wypowiedzi tylko skupia się czy jest rasistą czy nie. Z drugiej strony, i tak cała to mowa to tylko nic nie znaczące gadanie, które łykają wszyscy, wielkie mi odkrycia.... Co do związków osobiście się zgadzam, ale co z tego, co ma do tego PE.

  4 1
 • ~ 2014-07-18 00:16:12

  Ja głosowałem na JKM - i się tego nie wstydzę. Jedyny przedstawiciel Narodu Polskiego (nie mylić wspólczesnej Polski) w PE który reprezentuje interesy Narodu Polskiego (nie mylić z interesami współczesnej Polski) ... wszystko.....

  0 2
 • ~Escape 2014-07-18 06:29:36

  dajcie spokój i przestańcie pluć jadem.( KOrwin mi jest zupełnie obojętny)
  on użył złego słowa- to jest jakby błąd tłumaczenia, chciał ostro, ale na 100% nie chcial użyć tego słowa.
  miał na mysli "niewolników"
  i tak to tez jest traktowane na zachodzie, tylko u nas jest pożywką

  3 1
 • ~Afordancja 2014-07-18 06:53:55

  hm..jak słyszę "Jedyny przedstawiciel Narodu Polskiego", "Jedyny/Jedyni patriota", "Jedyny prawdziwy Polak", "Jedyny który walczy dla nas/o Polskę" itp. To zaraz włączą mi się czerwona lampka bezpieczeństwa....

  9 0
 • ~elik14 2014-07-18 07:30:21

  Kłania się znajomość języka i obyczajów.
  JKM użył, wydaje się bez świadomości, że jest to b. obraźliwe słowo w obecnym czasie, słowa dla wyrażenia negacji dla czasów w UE a zwłaszcza w RP, gdzie wyzysk przekracza granice rozsądku. ... i jest to pokłosie 25-lecia kapitalizmu na wzór brazylijski.
  Jak powiedziała dawno temu prof. Staniszkis, kapitalizm jest i w Niemczech i w Argentynie... jaki model wybraliśmy w RP ?

  0 1
 • ~miastowy 2014-07-18 07:52:37

  Korwin tych sformułowań użył celowo, aby durne media się oburzały, a dzięki temu przekaz poszedł w świat. Przekaz jest taki : Młodzi ludzie bez kwalifikacji nie mogą dużo zarabiać, bo to nie rynkowe. Musza mieć motywacje do pracy, rozwijania się więc płaca minimalna, dla każdego lebra to jest błąd. Po drugie. Gdy jest ustanowiona "nie rynkowa" płaca minimalna to pracodawcy nikogo, bez kwalifikacji, nie zatrudnią bo się nie będzie opłacać i zamiast tworzyć fabryki dla ludzi , którzy i tak by mało zarabiali, będzie ściągał towar z krajów gdzie się ludzie zgodzą pracować za niską pensje. Taki jest przekaz Korwina, który wiadomo jakie ma poglądy. Możecie się na nie oburzać, albo je chwalić. Ale nie skupiajcie się na słówkach, które są bez znaczenia.

  0 1
 • ~superelektro 2014-07-18 07:55:11

  Może nie jedyny, ale jeden z niewielu. Tylko że On wali prosto z mostu bez owijania w bawełnę i problemem nie jest to nigdzie tylko w najjaśniejszej. Gdyż w najjaśniejszej najpierw z g...na trzeba zrobić problem aby sejm, senat, prezydent i gremia tzw. " opiniotwórcze " miały czym się zajmować. Nie dotarło jeszcze do " elyt " w jaki sposób ten prostak, cham i oszołom jak go określają zdołał wreszcie przekonać ludzi i pokazać im że może być inaczej. Jeszcze do nich nie dotarło że niektórzy mają dość okragłych słówek w jak świetnie rządzonym kraju żyjemy i chcą konkretów, a konkretów niestety niet. Za to z roku na rok rośnie bardzo konkretne zadłużenie i podatki które podobno mają to zadłużenie spłacić. No i sprawa tytułowa. Jak nazwać murzyna jeżeli nie murzynem ? Białym inaczej ? Teraz taka moda że nie wolno powiedzieć że ktoś jest idiotą, bo on jest mądry inaczej. Inwalida nie jest inwalidą, on jest niepełnosprawny. Tylko czy to cokolwiek zmienia ? Karmi się nas wydumanymi problemami jak ten i podobne. Nie jest istotne co mówili podczas zakrapianego posiłku ministrowie tego pożal się Boże rządu, ale ważne jest kto ośmielił się ich nagrać. Radzio zapowiedział że JKM nie ma prawa wstępu do MSZ. A jak to załatwi ? Każe Go wyrzucić ? Każdy poseł i CEP załatwiając cokolwiek ma prawo wstępu do wszystkich urzędów państwowych więc to jest takie potrzasanie szabelką przez pana ministra, ale jak ładnie brzmi.

  5 1
 • ~Afordancja 2014-07-18 08:37:09

  @~miastowy to ilu u nas jest tych młodych "niewykwalifikowanych" którzy by chcieli pracować za mniej niż minimalną? (mamy jeszcze umowy tak zwane (niesłusznie) śmieciowe, tam chyba minimalna nie funkcjonuje).
  Co do przekazu to nie poszedł taki jak sugerujesz, poszedł przekaz "polski polityk jest rasistą".
  @superelektro jak zwykle nie zrozumiałeś, nie chodzi o polskie słowo "murzyn".

  4 0
 • ~miastowy 2014-07-18 09:31:09

  Przekaz był, a że większość odbiera to jako przejaw rasizmu to już problem wypranych mózgów. Mikke zdaje sobie sprawę, będąc grzecznym wolnościowcem nie przebije się z swoim przekazem. Dzięki jego charyzmie jest widoczny i część ludzi już do siebie przekonał. To, że większość chce państwa socjalnego , gdzie za bycie biernym dostaje się kasę, jest przyczyną że ma w sumie ma niewielkie poparcie, (ale jakieś ma !) UPR który się pozbył Mikkego i tego poparcia nie ma wcale. O Gowinie, który niby też jest takim wolnościowcem, nikt nie wie, że ma właśnie takie poglądy. Co do młodych nie wykwalifikowanych. To są poglądy Korwina. Możesz się z nimi nie zgadzać. Ale ciężko jest zmuszać pracodawce, którzy bez żadnych dotacji, ma dawać świeżakowi kasę na którą świeżak nie zasługuje. Dzięki umową śmieciowym, właśnie młody pracownik ma szanse za małą kase nauczyć sie zawodu, a potem krzyczeć o więcej. Bez sensu jest dawać młodej osobie od raz kupe forsy (np. z podatków innych ludzi) które w sumie nie wypracował, bo uczy się go, że nie musi się rozwijać.

  2 0
 • ~Afordancja 2014-07-18 09:55:14

  @~miastowy ja nie neguję i nie popieram "minimalnej", są właśnie te umowy "śmieciowe" i się właśnie zastanawiam o czym w ogóle mówisz/mówicie, bo przecież nie musi dawać temu "lebrowi" dużo, i zastanawiam się ilu jest tych niewykwalifikowanych którzy to ochoczo będą robili za mniej niż minimalną, bo rozumiem, że oni tego chcą, tak? Jak dla mnie to zwykłe nic nie znaczące gadanie.
  Co do przekazu, inteligentny człowiek wiedział by jaki będzie wydźwięk do większości (no bo ta mniejszość przecież go już popiera i cokolwiek by nie powiedział będzie ok), dlatego tak by dobrał przekaz aby przekonać jasno i prosto właśnie tą większość. Zapewniam Cię większość, z tej większości to nie lebry itp. i potrafią myśleć.

  4 1
 • ~piotrekdec 2014-07-18 10:56:17

  nie wiem o czym tu rozmawiać (choć oczywiście taki był zamiar pierwszego arystokraty), ten buc znów dał popis i oczywiste jest, że mimo, iż jego angielski to jakaś łamana odmiana pseudointeligencka to jednak dobrze wiedział, że w tym kontekście będzie to przez innych odebrane tak właśnie jak zostało odebrane (nie ma tu przełożenia na wciąż moim zdaniem neutralny polski "murzyn", gdyż w świecie głównie anglosaskim użycie takich sformułowań to tak jakby 85 letni z niemiec, najlepiej z monachium albo norymbergii powiedział do polaka "ty polska [podludzka] świnio") i chyba już ostateczne postawił się pod ścianą ostracyzmu, co znaczy w praktyce zmarginalizowania w realnym podejmowaniu decyzji pe; jego królewska mość dobrze wie, że istnieją umowy nazywane przez was "śmieciowymi" i (sprytnie omijając prawo) można przez lata ludzi zatrudniać na takich właśnie warunkach- jak się ktoś wysilił to mógł obejść opłacanie pełnej składki tego znienawidzonego przez was zusu; tak więc jkm wciska wam kit, tylko po to aby się promować; zrobił to już w tym przeciętnie chyba jednak ciemnym kraju, a teraz nieudolnie próbuje w pe; ps. do tych co się nie wstydzą i tak głośno o tym mówią- niech może najpierw zdejmą szmatę z twarzy zanim zaczną takie deklaracje

  1 6
 • ~piotrekdec 2014-07-18 10:59:49

  uzupełniając: stary niemiec najlepiej jakby był z monachium a polska świnia obojętnie z którego dystryktu generalnej gubernii

  3 1
 • ~miastowy 2014-07-18 11:54:10

  W takim razie. Po co płaca minimalna ? Czyż nie było niedawno dyskusji o likwidacji tych znienawidzonych umów śmieciowych ?
  "ścianą ostracyzmu, co znaczy w praktyce zmarginalizowania w realnym podejmowaniu decyzji pe" brawo za słówka 9/10 za treść 1/10
  Dziś w świecie tabloidów, gdzie najbarwniejsi są najbardziej widoczni i mają najwięcej do gadania, Korwin z swym niepoprawnym politycznie gadaniem może najwięcej zdziałać.
  Tu masz cytat wikipedi "Parlament Europejski w przeciwieństwie do parlamentów krajowych nie posiada prawa inicjatywy ustawodawczej – na uprawnioną do inicjatyw Komisję może jedynie wpływać podejmowaniem niewiążących ją wezwań do działania"
  Te wpływanie i wywieranie presji to se można w kieszeń wsadzić. Podejmowanie decyzji w parlamencie, który nie ma prawa jego ustanawiania wydaje się kuriozalne (za te słowo 8/10). Chyba że chodzi Ci o podejmowanie decyzji (przyjdę czy nie przyjdę na posiedzenie)

  0 4
 • ~Afordancja 2014-07-18 12:23:42

  @~miastowy Ok, czyli rozumiem, że nie ma tych którzy by chętnie pracowali za mniej niż minimalną, przecież mają możliwość już teraz? Co do umów "śmieciowych" to jak to z nimi jest, jesteś za nimi(a raczej JKM, bo to tak działa) czy nie?

  1 1
 • ~piotrekdec 2014-07-18 12:38:26

  po co on to robi to nie musisz mi tłumaczyć; swoją drogą średnia tu konsekwencja z twojej strony bo (wg mnie) zmarginalizował się w marginalnej instytucji (wg ciebie, choć dodać trzeba, że ta instytucja taka marginalna do końca nie jest, choćby ze względu na opiniowanie i przyjmowanie, bądź odrzucanie budżetu, ale nie o tym wątek); czyli jak to jest? poszedł tam po co? robić szopkę? wyzywać od czarnuchów i "tfu gejów"? ja wiem, że tak, tego mi mówić nie musisz, tylko, że ty wierzysz, że wyniknie z tego chamstwa jakaś pozytywna wartość dodana; jego królewska mość jest cyniczny do granic możliwości, więc cechuję się tym samym co zarzuca innym; bez wątpienia obraża tylko po to aby zdobyć 5min w tych stabloidyzowanych mediach tylko po to aby te 5min wykorzystać na gruncie polskim bo w pe to na szczęście nie przejdzie; a płaca minimalna? jak mówiłem jest ona często kiełbasą wyborczą i można ją obejść umowami, których wcale nie nazywam śmieciowymi; jkm też dobrze o tym wie ale wali was w przysłowiowego ch..a; ps. wątek jest o jego "czarnuchach" w wypowiedzi w pe za których to wg jego standardów powinien zostać "spoliczkowany", a już od początku zaczął się rozłazić, do czego przyczynili się wyłącznie jego poplecznicy; można przypuszczać, że przez fundamentalne niezrozumienie o czym właściwie mowa ; )

  1 1
 • ~miastowy 2014-07-18 12:38:59

  Czyli rozumiem, że płaca minimalna w Polsce, jest kompletnie bez sensu ? ( czy TVN inaczej to wyjaśnił, bo tak to działa)

  0 4
 • ~miastowy 2014-07-18 12:51:10

  główną cechą PE jest (moim zdaniem) wyrażanie opinii, i nie różni się niczym od forum dyskusyjnego na necie. Tylko, że gdy 99 % słodko pierdzi o jakiś tam rozwiązaniach, które się nie sprawdzają to ten 1 % głosu rozsądku się nie przebije (tu nie chodzi tylko o JKM, bo zakładam że mądrzejszych jest więcej). Gdy ten głos 1% jest barwny, często skandalizujący, to przez to staje się wyraźny. Dlatego nie warto przejmować się formą (to temat na oddzielną dyskusje) ale na treść. Płaca minimalna jest bez bezsensu, bo szkodzi w zatrudnianiu ludzi. Jeśli mamy taki przypadek że w Polsce można spokojnie obchodzić prawo jest podwójnie bezsensu, bo sprawia pozorne zabezpieczenie socjalne, które nie istnieje. Z punktu widzenia socjalisty jest jeszcze bardziej szkodliwe, ponieważ doprowadza do sytuacji , że ludzie pracują bez jakiegokolwiek ubezpieczenia, na większości umów śmieciowych.

  1 2
 • ~piotrekdec 2014-07-18 12:51:49

  widzę, że dalej nie dociera: jego królewska mość, grzmi że jeśli nie będzie płacy minimalnej to będzie z miejsca dobrze, jeśli nie fantastycznie ekonomicznie, mówię, że poprzez istnienie umów zleceń, w praktyce ta płaca często nie funkcjonuje, czyli pracodawca zatrudnia za tyle za ile chcenie (a wy razem za nim), że jest dobrze, a może nawet fantastycznie?; teraz już koniec bo wątek nie o tym, i znów tej świni jkm na sucho uchodzi obrażanie bo zaczyna się gadać o całej jego ideologii; ps. z tym tvnem to, że tak zapytam co to miało niby być?

  1 1
 • ~piotrekdec 2014-07-18 12:57:12

  wkradły się błędy więc jeszcze raz: widzę, że dalej nie dociera: jego królewska mość, grzmi (a wy razem za nim) że jeśli nie będzie płacy minimalnej to będzie z miejsca ekonomicznie dobrze, jeśli nawet nie fantastycznie, ja mówię, że poprzez istnienie umów zleceń, w praktyce ta płaca często nie funkcjonuje, czyli pracodawca zatrudnia za tyle za ile chce; czy w takiej sytuacji możesz powiedzieć, że jest dobrze, a może nawet fantastycznie?; teraz już koniec bo wątek nie o tym, i znów tej świni - jkm na sucho uchodzi obrażanie, bo zaczyna się gadać o całej jego ideologii; ps. z tym tvnem to, że tak zapytam co to miało niby być?

  1 1
 • ~Afordancja 2014-07-18 13:01:09

  @~miastowy znów nie odpowiedziałeś ;) JKM nie ma o tym filmiku? ;) Popełniasz podstawowy błąd jak inni fanatycy różnej maści, i myślisz, że skoro Ty działasz na zasadzie "wódź powiedział, że śmierdzi, to musi śmierdzieć, wódź powiedział, że pachnie to musi pachnieć", to od razu robisz projekcję na innych i "skoro inni nie słuchają wodza to na pewno słuchają np. TVNu no bo w końcu nie mogą myśleć sami, no przecież to jest niemożliwe" :P . Płaca minimalna w Polsce poprawia wielu ludziom "humor", niektórzy bez niej by nie dali rady, a jeszcze inni łykają info, że jak ją podwyższymy do średniej to będzie zaj..ście, tak jak niektórzy łykają, że jak ją zlikwidujemy to będzie zaj..ście..śmieszne nie? ;) . No ale to odejście od tematu, tak na prawdę nikt w mediach nie rozmawia o płacy minimalnej i młodzieży, tylko o "murzynach", takie było zamierzenie wodza? ;) Jak pisałem inteligentny człowiek powinien wiedzieć, że swoich fanatyków(tzn. fanów) nie musi przekonywać, a musi przekazać treść aby ta reszta zaczęła myśleć, "o gość ma rację.."
  PS.
  Nie oglądam TV, nie kupuje gazet, czytam jeżeli już to artykułu z różnych źródeł.

  0 1
 • ~miastowy 2014-07-18 13:42:13

  a mi się właśnie wydaje, że od paru postów gadamy non stop o płacy minimalnej i o martwym prawie, którego uchwalanie(jeśli jest martwe i nic nie daje) jest bezsensu. Czy, gdyby nie wspomniał o murzynie, to temat pojawiłby się na regionalnym portalu i na pierwszej stronie popularnych portali internetowych. Do Afordancja "Popełniasz podstawowy błąd jak inni fanatycy różnej maści" widzę że budzi się dusza socjologa (brawo) . Po trzech postach wiesz, czy chłop który wypowiada się na temat płacy minimalnej , coś wspomina o UE i śmieje się z oburzenia na słowo "murzyn" musi koniecznie być jakimś wyimaginowanym wyznawcą ( pewnie seplenie i mam muszkę ) ! Europa ma problemy gospodarcze i społeczne, objawiające się rosnącym zadłużeniem, wysokim bezrobociem i niską dzietnością. Jak widac rozwiązania współczesnej europy, nie prowadzą do rozwiązania tych problemów. Czy gdy moje poglądy będą gdziekolwiek zbieżne z panem JKM to znaczy że jestem zapatrzonym w niego fanem - Nie wydaje mi się. Moja odpowiedź o TVN była skierowana w twój głupawy wywód z poprzedniego posta.

  0 2
 • ~Afordancja 2014-07-18 14:33:56

  Gdzie jest tu jakaś (prawdziwa) DYSKUSJA o płacy minimalnej, gadamy tak na prawdę o JKM jak to "mundrze" sobie powiedział, że niby celowo, żeby przekaz poszedł w świat, a ten przekaz to o tym czy to było rasistowskie czy nie, nic więcej. A jak ktoś Ci mówi, że to zwykły bełkot, że de facto niektórzy zarabiają mniej niż minimalna, to udajesz, że pada ;) . Podsumowując, przekaz poszedł o "murzynach" a nie o "minimalnej", , nie podałeś którzy to młodzi chcą tak ochoczo pracować poniżej minimalnej, niektórzy i nie jest ich mało (ty możesz ich nazwać "lebrami") mimo wszystko zarabiają mniej niż minimalna. I dalej uważam, że jak by JKM chciał trafić do innych niż swoich fanatyków to wybrał by inteligentniejszy przekaz, być może też mocny (bo takie się przedostają najczęściej do mediów), ale jednak na poziomie.

  2 1
 • ~miastowy 2014-07-18 14:51:45

  Nikt nie chce pracować poniżej minimalnej, ale gdy nic nie potrafi to, aby żyć musi pracować choćby za mniej niż minimalną i liczyć na to, że po jakimś czasie stanie się fachowcem. Nie rozumiem twojego toku rozumowania i co chcesz niby udowodnić. Oczywiście uroiłaś sobie jakąś wizję i starasz na siłę coś udowodnić. Jedynie co widzę to twoje przeświadczenie, że jesteś osoba o kompletnie niezależnej myśli, a ja omamiony przez sepleniącego dziadka.

  1 0
 • ~tomek-79 2014-07-18 16:06:00

  Polacy sa MURZYNAMI EUROPY wszystkie dochodowe firny sprzedane pracujemy za biedowe pensje zeby na zachodzie zylo sie lepiej tam na zasilku zyje sie lepiej niz w polsce pracujac POLACY OBUDZCIE SIE!!!!

  4 0
 • ~piotrekdec 2014-07-18 16:50:18

  o boże... jest ciężej niż myślałem, w pewnym momencie rokowałeś jeszcze jakąś kumacje: "Czy, gdyby nie wspomniał o murzynie, to temat pojawiłby się na regionalnym portalu i na pierwszej stronie popularnych portali internetowych." szok, jestem wbity w fotel, aż musiałem sprawdzić, termin "płaca minimalna", zapewne niejeden na tym forum też to zrobił i się zadumał, o dzięki ci jkm! chłopcze nie żartuj sobie, z poważnych ludzi ok? ". "Moja odpowiedź o TVN była skierowana w twój głupawy wywód z poprzedniego posta." - a to ciekawe, w sumie to rozwiń swoją błyskotliwą myśl

  0 1
 • ~miastowy 2014-07-18 17:59:14

  Widze chlopczyku, (Sam zaproponowales taka forme) ze sie troszke irytujesz. Odpowiedz mi w takim razie ile to tych plomiennych wypowiedzi z PE przedostalo sie do mediow ? Bo ja, pomimo ze interesuje sie polityka, slyszalem moze jedna, jakiegos brodatego Angola. Dzieki jkm nie poznasz terminu "placa minimalna" ,jesli bys jej nie znal to wypowiedz nie bylaby do ciebie adresowana, ale dzieki jego "murzynom" ewentualnie zastanowisz sie (albo I nie) czy wprowadzanie czegos takiego ma sens. Nie rozumiem dlaczego tak sie pieklisz i w sumie zaczynasz mnie obrazac. Zdanie o tvn, bylo odnosnie wypowiedzi twojej kolezanki, aby uswiadomic jej, ze tak nie mozna dyskutowac.

  0 3
 • ~piotrekdec 2014-07-18 18:15:25

  " Dzieki jkm nie poznasz terminu "placa minimalna" ,jesli bys jej nie znal to wypowiedz nie bylaby do ciebie adresowana, ale dzieki jego "murzynom" ewentualnie zastanowisz sie (albo I nie) czy wprowadzanie czegos takiego ma sens" piękna wypowiedź, tytan logiki, zapoznaj się z terminem tautologia: właśnie napisałeś "dzięki jkm będzie padać albo nie będzie padać" ale ok nie będę się pastwić i uznam, że nie ma tej wypowiedzi z nawiasu; ty poważanie piszesz, że dzięki temu co koleś zrobił ja będę się zastanawiał nad problemem płacy minimalnej? co więcej: bez tego pokazu rynsztoka, nad płaca minimalną nie zastanawiałbym się nigdy? ty wierzysz w to co piszesz?

  1 1
 • ~miastowy 2014-07-18 18:36:45

  Tak intelligent jak ty pewnie zna takie problem, ale zwykly homosovietikus mysli ze placa minimalna jest zbawieniem. Brawo za wspaniale terminy, naprawde musisz byc bardzo inteligentny I oczytany, uzywajac takich madrych slow. Choc , chyba jednak nie skumales sensu mojej ostatniej wypowiedzi.

  0 3
 • ~piotrekdec 2014-07-18 21:55:42

  kończę bo widać, jak zwykle od poplecznika jkm nie uzyskam merytorycznej odpowiedzi; słabym sarkazmem o trudnych, mądrych słowach nie przysłonisz braku odniesienia się do realnego nieistnienia płacy minimalnej w wielu sektorach, ale jak już mówiłem nie oczekuje kolejnej próby zmiany tematu

  1 1
 • ~slmen 2014-07-18 23:38:07

  Wyborcy Korwina pewnie są z niego dumni a pozostali muszą się za tego ... wstydzić. Może forumowicze którzy głosowali na gwiazdora przyznają się publicznie i przeproszą za swojego EuroDeputowanego - Rybnicki szpital ma odpowiednie miejsce dla takich ludzi ;)

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 748