zamknij

Wiadomości

Budynek komendy policji pnie się w górę

2015-03-29, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik
Efekty prowadzonego od kilku miesięcy remontu są już widoczne gołym okiem. Budynek komendy policji w Rybniku zyskał dwa nowe piętra. Jest to rezultat prac związanych z modernizacją siedziby rybnickich policjantów. Prace remontowe mają potrwać do końca 2015 roku.

Reklama

Rybnicka komenda policji znalazła się na liście obiektów, w których realizowany jest program standaryzacji jednostek Policji. Program ten zakłada poprawę warunków obsługi obywateli oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. - Realizacja inwestycji rozpoczęła się na początku tego roku i zgodnie z planem prace mają zakończyć się pod koniec 2015 roku. Środki finansowe w kwocie kilkunastu milionów złotych przeznaczyła na ten cel Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach – powiedziała nadkom. Aleksandra Nowara z KMP w Rybniku.

W ramach zaplanowanych prac wykonany zostanie remont kompleksowy budynku, który jest siedzibą rybnickich stróżów prawa. - Efekty już widać, dobudowano dwie kondygnacje, zmodernizowano garaże, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. W całym budynku wymieniono stolarkę okienną. Obecnie trwają prace związane z modernizacją szatni dla policjantów oraz sanitariatów – dodała rzecznik rybnickiej policji.

W trakcie remontu zostanie zmodernizowany zarówno budynek, jak i cała infrastruktura w jego najbliższym otoczeniu.

>>Budynek komendy policji pnie się w górę<<

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~dorotalukas 2015-03-29 09:02:53

  SUPER!!!!, tylko dlaczego przy okazji modernizacji budynku ZNÓW WYCIĘTO PRAWIE WSZYSTKIE DRZEWA ROSNĄCE PRZY KOMENDZIE. Chyba w Rybniku to już standard, że przy okazji jakiegokolwiek remontu, inwestycji lub modernizacji wycina się w pień (prawie) wszystko. Rozumiem jeśli zastępuje się stare, schorowane drzewa. Ale większość drzewostanu była w b.dobrym stanie. Teraz jeśli w ogóle coś nasadzą, to ile lat minie aby cieszyło oko? Porażka :(

  28 0
 • ~Arteks 2015-03-29 12:24:01

  Jak można było zaprojektować rozbudowę budynku z oknami które kompletnie nie pasują do już istniejących? Jakiś projektant samouk to projektował?

  19 0
 • ~chris25 2015-03-29 14:21:49

  @dorotalukas-Artykul o remoncie budynku komendy policji -komentarz o drzewach .To juz sie robi nudne.Ekolodzy do grabek i miotel ,bo jeszcze nie posprzatane suche liscie po zeszlorocznej jesieni.W Rybniku wszystkie stare topole i lipy powinny zastapic nowe drzewa ,bo te nie dosc ze zagrazaja bezpieczenstwu to jeszcze sa brzydkie.Prosze sie przejsc chodnikiem przy ulicy Raciborskiek od skrzyzowania ze Slawikow do krzyza przy Zebrzydowickiej tam z powodu korzeni caly chodnik pokrzywiony .Wazniejsze sa stare drzewa niz mieszkancy Rybnika.

  14 0
 • ~superelektro 2015-03-29 14:27:40

  Gdzie te czasy kiedy w Rybniku było 5 ( słownie pięciu ) żandarmów i dawali sobie radę ? Konsekwentnie stajemy się państwem policyjnym. Tym nie mniej remont się należał. Remont, nie rozbudowa. Policjanci mają być widoczni na ulicach a nie za biurkami.

  0 12
 • ~adamos33 2015-03-29 14:56:04

  Wszystko ładnie,ale dziwi mnie jedno,jak już tak remontują i rozbudowują,nie mogli by pomyśleć o "izbie"? a tak taszczą gdzieś do
  Chorzowa,wszystkiego w Rybniku mamy mnogo począwszy od rond kończąc na mega-marketach a izby wytrzeźwień "0"
  Sam przejazd do takiego "motelu" to koszt jak mnie pamięć nie myli 250/300zł

  9 0
 • ~charlie 2015-03-29 15:18:50

  Wasyl a co, już nie wyrabiasz na te "wycieczki" do Chorzowa? Moim zdaniem powinni ich odwozić do Świnoujścia...

  12 0
 • ~ 2015-03-29 18:09:53

  gdyby ogródków na rynku nie było to nie trzeba by potem ochlapusów do Chorzowa wozić

  0 7
 • ~jurempus 2015-03-29 18:14:08

  Tak wycinaja drzewa jak lelci a ty wytnij stare suche drzewo...dowalą ci 150 tyś kary że niszczysz przyrode...wtedy najlepiej jak byś był kumplem kuczery lub innego żłoba który doi z koryta...

  6 0
 • ~rybnikus 2015-03-29 19:28:06

  Jednak to prawda, mamy państwo POlicyjne, przecież rządzi od 8 lat, PolicjaObywatelska!

  0 6
 • ~boom 2015-03-30 09:33:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 0
 • ~kyjusl 2015-03-30 09:33:23

  do~chris25- widocznie nie zauważyłeś że dorotalukas nie pisze o starych topolach i lipach, tylko o zdrowych drzewach. Drzewach które nikomu (w tym Tobie) nie zagrażały, a powodowały że na tej betonowo-asfaltowej pustyni jaka tworzy się w Rybniku, było trochę przyjemniej, zieleniej.
  PS. Osobiście jako rybniczanin od urodzenia, jestem zdegustowany tym co się w temacie zieleni w Rybniku dzieje. I żadnym skrzywionym "zielonym"/ekologiem nie jestem i wiem, że miasto musi się rozwijać. Na marginesie cieszę się, że z Rybnika już niebawem wyprowadzę się na stałe. Jednym z powodów jest właśnie brak troski zarządzających miastem o zieleń w mieście. A kiedyś jako dziecko przyjeżdżając do miasta z jednej z dzielnic Rybnika byłem dumny, że miasto choć górnicze/przemysłowe było takie zielone.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 713