zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

BSR ujawnił swojego kandydata na prezydenta Rybnika

2018-08-28, Autor: ww

Nie Adam Fudali, nie Andrzej Wojaczek, nie Ewa Ryszka a Michał Chmieliński będzie kandydatem Bloku Samorządowego Rybnik na prezydenta Rybnika.

Reklama

Dziś rano informowaliśmy Was, że wśród lokalnych komitetów, które zamierzają wystawić swoje listy w najbliższych wyborach samorządowych jest Blok Samorządowy Rybnik Adama Fudalego.

Wiadomo już kogo BSR zamierza wystawić na prezydenta Rybnika. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie będzie to radny Andrzej Wojaczek. - W naszym gronie postanowiliśmy wskazać najlepszego kandydata. Jest nim Michał Chmieliński, doświadczony radny, bankowiec, który doskonale zna się na zarządzaniu – powiedział nam Andrzej Wojaczek, który był dotąd wymieniany w gronie poważnych konkurentów urzędującego prezydenta.

Michał Chmieliński ma 65 lat. W Radzie Miasta Rybnika zasiada od 2002 roku. Na co dzień pracuje w jednym z banków. - Przez te wszystkie lata przebyliśmy z prezydentem Adamem Fudalim wspólną długą drogę. W tym czasie Rybnik niesamowicie się rozwinął i jest liderem wśród miast naszego regionu – stwierdza Michał Chmieliński.

Jak mówi, zdecydował się na start w wyborach na prezydenta, bo sprawy w mieście nie idą w dobrym kierunku. - Martwi mnie pogorszenie estetyki miasta, ale nie to jest najistotniejsze. Największą bolączka jest upadek gospodarczy miasta i brak firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie młodzi, wykształceni ludzie – uważa Michał Chmieliński.

Dodajmy, że w minionych tygodniach start w wyborach na prezydenta Rybnika zadeklarowali: urzędujący prezydent – Piotr Kuczera, Łukasz Dwornik z Prawa i Sprawiedliwości, Tadeusz Gruszka z Samorządowego Ruchu Demokratycznego i Aleksander Larysz - prezes Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto. Kandydata zamierza wystawić też Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Czy Waszym zdaniem Michał Chmieliński ma szansę w walce o fotel prezydenta Rybnika?

Oceń publikację: + 1 + 138 - 1 - 274

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (38):
 • ~norton 2018-08-28 17:10:08

  65 to raczej wiek by korzystać z uroków ZUS a zostawić coś dla młodszych.

 • ~predkront 2018-08-28 17:27:59

  norton jak widac po Kuczerze mlody wiek nie jest gwarantem niczego. Kuczera mlody jest, ale strasznie ciapowaty. Zajmuje sie nieistotnymi bzdurami, a jak tu mowi Chmielinski mamy upadek gospodarczy miasta. To jest ewenement chyba na skale co najmniej wojewodztwa, zeby przez cala kadencje Kuczera nie przyciagnal ANI JEDNEGO inwestora do Rybnika. Przy takiej dobrej koniunkturze gospodarczej w Polsce i nie tylko wydaje sie to po prostu niemozliwe, ale jednak Kuczera tego dokonal. Niech juz wraca do szkoly uczyc historii, moze w tym jest dobry ale niestety o zarzadzaniu miastem nie ma pojecia. 4 lata stracone dla Rybnika pod jego rzadam sa faktem. Zero pomyslu wlasnie na przyciagniecie inwstorow gwarantujacych dobre zarobki, zero aktywnosci w waznych sprawach, zero pomyslu na zatrzymanie spadku liczby mieszkancow, tylko jakies duperele jak kolory doniczek, sciezki rowerowe albo palenie zniczy pod sadem. Ten gosciu to jest dla Rybnika normalnie tragedia! Kazdy bedzie lepszy byleby Kuczera juz odszedl w niepamiec.

 • ~ 2018-08-28 17:37:09

  Problem w tym, że nie ma za bardzo młodych, którzy chcieliby spróbować najpierw chociażby w Radzie Dzielnicy, a potem w samorządzie. Uważam, że to dobry kandydat pomimo wieku, bo temu Panu kariera polityczna już chyba niepotrzebna, a swoim doświadczeniem i chęcią zrobienia czegoś dobrego jest jeszcze coś dla miasta i dla nas wszystkich zrobić

  88 69
 • ~Arteks 2018-08-28 18:03:57

  @predkront - o jaki upadek gospodarczy miasta chodzi?! Ja widzę całkiem dobrą stabilizację i całkiem różnorodny rynek pracy.
  Najwięcej dużych firm upadło w latach 90. w czasach transformacji gospodarczej. Znacie jakieś spektakularne upadki z ostatnich 10 lat bo ja nie kojarzę. A co do inwestycji to w ogóle na Śląsku już od dawna prawie nie przybywa jakichś dużych inwestorów. Ba... niektórzy jak Opel przenieśli wielu pracowników do fabryk zagranicznych. Śląsk nie jest dobrym terenem dla inwestorów bo społeczeństwo jest tu szczególnie roszczeniowe, a zarobki wyższe niż w innych regionach. W dodatku sporo pracowników wysysają co raz częściej pracodawcy z Czech. Więc jeśli już coś można zarzucać obecnemu prezydentowi to bardzo brak mi w Rybniku działań tworzących jakieś huby i inkubatory gospodarcze dla młodych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć swoje biznesy lub dla tych którzy już je mają i prowadzą je gdzieś w garażach czy własnych mieszkaniach. Zauważcie, że gliwickie zagłębie IT stworzyli gliwiccy przedsiębiorcy, a nie inwestorzy zza siedmiu mórz. Nie masz racji odnośnie tego, że ścieżki rowerowe to duperele. To niezwykle istotny element infrastruktury miasta. Wszystkie najbardziej rozwojowe miasta Europy stawiają rower na równi z autem i transportem zbiorowym. Właśnie dzięki takim działaniom mamy oponię przyjaznego miasta i ludzie chcą tu mieszkać. Swoją drogą to Fudali w ostatnich latach swoich rządów też szedł w tym kierunku np. tworząc świetny Pl. JPII i inwestując w parki.

 • ~ 2018-08-28 18:13:36

  Kolego Arteksie. Przejedź się do Żor albo do Gliwic i zobacz jak tam strefy przemysłowe działają. Miedzy Rybnikiem a Gliwicami kursuje średnio co godzinę bus. Wejdź i zapytaj, gdzie Ci ludzie jadą i co robia w Gliwicach. Poza elektrownią i kopalniami w Chwałowicach i Jankowicach to za wiele nie ma w Rybniku i nic do tej pory nie było robione, by ktoś tu zainwestował. Nawet takie Stanowice mają wiekszy zakład na swoim terenie

 • ~Arteks 2018-08-28 18:27:04

  @jojo81 - strefowe zakłady nigdy nie słynęły z dobrych zarobków. Co nie dziwi bo inwestorzy zagraniczni tworzą tu filie tylko z powodu różnych bonusów podatkowych i bardzo taniej siły roboczej. Natomiast jak dobra jest sytuacja na rynku pracy w Rybniku niech świadczy to, że mamy tu już ponad 2000 legalnie pracujących Ukraińców. I jak tu ma się pojawić jakiś inwestor skoro nasi pracodawcy nie są w stanie znaleźć fachowców na miejscu i muszą zatrudniać obcokrajowców? Pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz. A co do Gliwic to najbardziej atrakcyjne miejsca pracy są tam w branży informatycznej gdzie zarabia się całkiem duże pieniądze. Takie firmy można założyć wszędzie jeśli ma się dobry pomysł i dobre miejsce. Władze Gliwic nie wahają się przekształcać stare budynki w biurowce i tworzyć tam dogodne warunki dla tworzenia takich biznesów. Byłeś w dawnej kopalni Gliwice? Widziałeś ten biurowiec? Czemu u nas ani Fudali, ani Kuczera nie tworzą takich projektów? Czyżby u nas taniej powierzchni biurowej było tak dużo na rynku nieruchomości? A wy myślicie kategoriami sprzed 20 lat i fascynujecie się firmami inwestującymi na peryferiach produkującymi jakieś plastiki taniej niż... w Chinach. Branża informatyczna i mały biznes - to jest przyszłość. I tu mogę się zgodzić, że ani za Fudalego, ani za Kuczery nie działa się w tym kierunku. W Gliwicach z dawnej kopalni i fabryki drutu robi się "business-city", a u nas dom kultury...

 • ~ 2018-08-28 18:49:49

  akurat tak sie składa, że mam do czynienia z firmami, które zatrudniają Ukraińców i płacą im sporą wypłatę, ale to nie problem w pracodawcach, tylko w tym, że ludzie wyjeżdżają na uczelnie i juz tyu nie wracają, bo nie maja do czego. Bo i gdzie? Na kopalnie pod spólkę? która i tak jest zapchana górniczymi emerytami co w piątek odchodzi na emeryture, a w poniedziałek wraca na to samo miejsce jako pracownik spólki. Poza tym czego w Rybniku się mają uczyć jak tu w większości licea. Owszem branża IT jest dobrze opłacana, ale wcale to nie jest tak, że na tych strefach się zarabia psie pieniądze. A o jakim biurowcu piszesz? Z tego co wiem to po starej kopalni Gliwice jest zrobione Muzeum Odlewnictwa, a w sąsiedztwie kolejna duża strtefa. A w Rybniku mamy przecież biurowiec K2. nie wydaje mi się, żeby był strasznie zapełniony. Czegoś tu nie rozumiem w Twojej wypowiedzi

 • ~Arteks 2018-08-28 19:03:50

  @jojo81 - i tak masz w całej Polsce. Korpo przyciągają do Warszawy, Wrocławia, Krakowa. A jak się ludzie wypalą w jednej to przechodzą do innej lub wyjeżdżają za granicę bo praca w korpo i mieszkanie w wynajętym pokoju też nie jest atrakcyjne na dłuższą metę. Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę niekoniecznie z powodu tego, że nie ma dla nich zajęcia na miejscu - dlatego, że przecież cały czas następuje wymiana pokoleń, a wiele firm się rozwija i potrzebuje rąk do pracy także na stanowiska administracyjne (niekoniecznie produkcyjne). Wielu młodych po prostu chce się sprawdzić za granicą, pozwiedzać, pogłębić języki. Ale oni oczywiście kiedyś mogą wrócić i założyć tu firmy. Władze miasta mogłyby przygotować pod nich ofertę właśnie w postaci takich nowoczesnych hubów gdzie można założyć firmę, współpracować z innymi młodymi ludźmi i jednocześnie mieszkać tam gdzie się lubi. A wszelkie badania socjologiczne potwierdzają, że rybniczanie (także ci młodzi) lubią swoje miasto. Przejedź się do "Nowych Gliwic" to zobaczysz jak przekształcono kopalnię w centrum biznesowe. Podobne plany dotyczą dawnej fabryki drutu. U nas miasto nie ma pomysłów biznesowych. Ale i tak dzięki takiej, a nie innej historii mamy całkiem różnorodny rynek pracy. Wiele polskich miast by nam tego zazdrościło. Pytam się kiedyś kogoś co z dużych zakładów jest w Koszalinie, a ta osoba długo się zastanawia i potem mi mówi, że "przetwórnia ryb". W Opolu największym zakładem jest fabryka mleka w proszku która zatrudnia 700 osób... Ale mimo dużego rozdrobnienia przemysłu - miasto należy do najbogatszych w Polsce. Od lat stawia na biznes biurowy i rozwój małych firm. U nas z niewiadomych przyczyn o to się nie dba. Za to bredzi się o jakichś hangarach czy firmach produkcyjnych w których zarobki są małe i ludzie nie chcą tam pracować - dlatego ściąga się Ukraińców. Na pewno to nie jest dobra droga.

  20 93
 • ~ 2018-08-28 19:13:26

  "Największą bolączka jest upadek gospodarczy miasta i brak firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie młodzi, wykształceni ludzie – uważa Michał Chmieliński" widzimy tutaj powszechnie ostatnio spotykaną amnezję wśród opozycjonistów, szkoda, że ów kandydat zapomniał, jak wyglądał "rozwój" miasta w czasie kadencji rządów swoich partyjnych kolegów z BSR, ile firm dających zatrudnienie młodym, wykształconym ludziom, ściągnęło do Rybnika w tym czasie, przy okazji, są jeszcze jakieś parki w centrum do sprzedania pod markety ?

  77 31
 • ~bikerek 2018-08-28 19:13:39

  Wszyscy prezydenci Rybnika mieli hopla na jakimś punkcie.
  - Makosz zabetonował Rybnik
  - Fudali - markety
  - Kuczera - drogi rowerowe.

  A odnośnie Kuczery, to co się ostatnio wyprawia na ulicach od Św. Antoniego do Mikołowskiej to parodia.
  Wszędzie pomalowane linie i drogi rowerowe, nie dość że mieszkańcy np. Piasta i Na Górze nie mają gdzie parkować to prezydent Kuczera im ich liczbę jeszcze zmniejszył.
  Wąskie drogi to jeszcze drogi rowerowe, ktoś w UM oszalał.

 • ~ 2018-08-28 19:16:24

  Szczerze, to mam inne zdanie na temat tego kto wyjeżdża. To co piszesz to jest odsetek, a poza tym to chyba już sie do tego wyjazdu z Polski tak nie garną. Opole? Miasto studenckie. To właśnie jest klucz do wszystkiego. Jak człowiek będzie miał pod nosem wszystko to nie wyjedzie z miasta nigdy. Ma gdzie mieszkać, uczyć się, ma możliwości dobrze spędzić czas wolny, i będzie miał pomysł na swój biznes to nie wyjedzie nigdzie z tego miejsca, tylko ten biznes sobie otworzy tam gdzie mieszka. Uwierz mi. Korpo, a strefa to inne rzeczy. Jakby w Rybniku miało powstać jakieś molochy korporacyjne, to ja tez bardzo dziekuję. Chociaż dzisiaj wszystko działa na podobnych zasadach. Tak czy siak obecna władza nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom dzisiejszej rzeczywistości.

  53 11
 • ~bikerek 2018-08-28 19:20:01

  Czekam z niecierpliwością na kandydata SLD. Może znany i promowany fotograf, bloger z bródką.
  Jego programem dla miasta będzie odsunięcie od władzy w Polsce PIS, plus miejsca i ławeczki pod sądami dla protestujących i walczących o wolne sądy.

  84 28
 • ~ 2018-08-28 19:22:15

  @ursus- ja nie chodzę, po galeriach i marketach. Też mnie to denerwuję, ale z perspektywy czasu widać, że to w pewnym stopniu było dobre rozwiązanie, bo do tych marketów przyjeżdżają ludzie, zostawiają pieniądze, idą potem do knajpki i tez zostawiaja pieniądze czyli według mnie spory dochód dla miasta bo i same markety płaca podatki. Myślę, że to uchroniło trochę Rybnik przed totalnym wyludnieniem, bo jak wcześniej pisałem od tej pory dalej jest elektrownia i dwie kopalnie

  43 15
 • ~ 2018-08-28 19:49:48

  Panie Chmielinski, prosze przedstawic pomysly na lepsze powietrze w naszym miescie

  55 26
 • ~ 2018-08-28 19:58:20

  ~jojo81 galerie tak, ale tak jakie Europa, czy Silesia ( nawet w miniaturze), z dobrym dojazdem, przez to zlokalizowane poza ścisłym centrum
  "do tych marketów przyjeżdżają ludzie, zostawiają pieniądze, idą potem do knajpki i tez zostawiają pieniądze czyli według mnie spory dochód dla miasta bo i same markety płaca podatki" aż tak bym się nie zapędzał, płacą głównie podatki od nieruchomości, bo większość z tych firm zarejestrowana jest poza Rybnikiem i tam głównie spływają podatki, poza tym jak to się ma do zatrudnienia młodych, wykształconych ludzi o których mowa ? praca w galerii " za drobne" nie jest tym, czego szukają

  21 12
 • ~Leszek Głąb 2018-08-28 20:48:09

  Wspaniałe opinie i komentarze czytam od poprzedników może dodam że od 20 lat pracuję w Gliwicach i to właśnie na strefie i trochę ludzi poznałem i opinii posłuchałem i nie wygląda to tak kolorowo ale jest praca jest strefa gdzie coś się tworzy i produkuje a potem za pieniążki się kupuję a u nas w RYBNIKU dodam CUDOWNYM RYBNIKU ostatnio powstają same Markety gdzie się tylko kupuje a niestety żadnych pieniążków nie znajduje .Może zacznijmy coś u nas produkować i zakłady budować bo ziemi i rąk do pracy nam dostatek.

  87 11
 • ~orient 2018-08-28 20:56:24

  Czas przedwyborczy to będzie czas pojawiania się nowych nicków, abnegatów, nudziarzy i wszelkiej maści krytykantów wszystkiego co jest w naszym mieście. Tak było za Fudalego, tak jest teraz. Szkoda, że ludzie wolą nudzić o braku miejsc pracy, zamiast cieszyć się z tych które są. Czy naprawdę niektórzy wierzą naiwnie, że swój kapital polityczny można budować wyłącznie na krytykanctwie innych? Politycy i ich promotorzy - chcecie zabłysnąć to wykarzcie się koncepcjami, programem. A nie krytyką na żenującym poziomie.

  27 18
 • ~master4k 2018-08-28 21:41:51

  Drodzy Rybniczanie. Przed wyborami zapamiętajcie sobie proszę tylko jedną rzecz.

  Liczba niespełnionych obietnic jest wprost proporcjonalna do długości programu wyborczego.

  73 1
 • ~ 2018-08-28 21:49:38

  jojo81, zakład w Stanowicach ma kryzys i z personelem i technologicznie, jak na razie stoi pod "?"
  Jak ktoś dobrze i godziwie zapłaci to zawsze będzie miał kadrę. Kiedyś Pani prezes dużej Rybnickiej piekarni stwierdziła , że nie może płacić polskim piekarzom 15.000 tyś, to zapłać 5000 tyś i nie będziesz płakać , że nie ma kto robić.

  50 6
 • ~grzesnick 2018-08-29 07:38:30

  "brak firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie młodzi," Mamy najniższe bezrobocie w historii, jakieś 3,5%, przy tysiącach Ukraińców w Rybniku. Część ludzi pracuje poza Rybnikiem, to jasne. Za czasów Fudalego też tak było. Chętnie też usłyszeć od pana z banku jakiś inwestorów można przyciągnąć do Rybnika. I gdzie, na jaki teren. Bo domyślam się, że o produkcję mu chodzi.

  32 11
 • ~ 2018-08-30 06:33:04

  Największą bolączka jest upadek gospodarczy miasta i brak firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie młodzi, wykształceni ludzie – uważa Michał Chmieliński. Za rządów BSR będziemy mieli BUM gospodarczy i wszyscy młodzi wykształceni ludzie znajdą zatrudnienie w Rybniku i okolicach - idę głosować na BSR !!!!!!!!!!!!!!

  11 20
 • ~ 2018-08-30 06:44:09

  Plusy dla Arteksa mądrze pisze

  10 38
 • ~sara116 2018-08-30 07:55:41

  Emeryt laska i wnuki na spacer a nie na urząd prezydenta Rybnika Młodzi a nie stare grzyby

  34 31
 • ~sara116 2018-08-30 08:04:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 3
 • ~ 2018-08-30 08:11:04

  sara116- proponuję Tobie start w wyborach. Widać masz intelektualny potencjał...

  21 4
 • ~ 2018-08-30 08:17:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 4
 • ~abra1234 2018-08-30 17:22:33

  Hmm a czym PAn radny Michał Chmieliński się wyróżnił przez te lata?

  24 4
 • ~ 2018-08-30 19:51:20

  Arteks startuj !

  6 9
 • ~ZbigMa 2018-08-31 00:03:22

  Mam wrażenie, że BSR wystawia kandydata na prezydenta tylko dlatego, że mu wypada. Pytanie tylko, czy radny Chmieliński to materiał na lidera i to nie tylko z racji wieku. Ciekawe, co BSR ma mieszkańcom ciekawego do zaoferowania? Przypuszczam, że to lokalne ugrupowanie będzie dysponować raczej skromnymi funduszami wyborczymi, bo w sytuacji, gdy jego faktyczny lider, były prezydent Fudali zdrowotnie niedomaga, ich zgromadzenie będzie bardzo trudne, nawet dla bankowca... Jestem przekonany, że kandydat BSR-u na prezydenta nie przejdzie nawet do ewentualnej drugiej tury. Pozdrawiam! Zbigniew Marcol

  13 12
 • ~Teddy 2018-08-31 11:59:43

  Upadek gospodarczy Rybnika zawdzięczamy właśnie ekipie Fudalego. To wtedy polikwidowano największe zakłady, a postawiono na rozwój marketów i hipermarketów, więc co Pan Chmieliński bredzi???

  18 16
 • ~Arteks 2018-08-31 12:25:27

  @teddy - to są skrajne brednie bo najwięcej kluczowych zakładów upadło w czasach Makosza (Zakłady Mięsne, KWK Rymer, RZN) ale czy władze miasta mogły coś na to poradzić? Wszystkie miasta na Śląsku poniosły spore straty przemysłowe. Natomiast co do placówek handlowych z czasów Fudalego to częściowo historia już to oceniła. Za jego czasów powstały poważne placówki które wniosły coś do przestrzeni miasta (Focus, Plaza, Nowy Domus), a teraz ciągle coś powstają tylko niestety same parterowe koszmarki (zobacz co się buduje na Chabrowej albo na Kotucza - zupełna III liga). Co do miejsc pracy to jakoś w handlu nie trzeba zastępować ludzi Ukraińcami - tymczasem w produkcji firmy ratują się pracownikami z Ukrainy bo co raz mniej młodych ludzi chce pracować w fabrykach... Czy więc polityka Fudalego była zła? Akurat w dziedzinie handlowej na pewno nie. Najlepszym dowodem na to jest to, że wszystkie inne większe miasta na Śląsku i Zagłębiu poszły w kierunku Rybnika i ściągnęły do centrum przynajmniej jedną galerię handlową.

  8 10
 • ~Antyk 2018-08-31 12:46:48

  "W Radzie Miasta Rybnika zasiada od 2002 roku. Na co dzień pracuje w jednym z banków...." zasiada, zasiada,.....a " sprawy w mieście nie idą w dobrym kierunku..."

  19 4
 • ~rzyt 2018-08-31 12:49:09

  Panie Chmieliński, z żalem muszę to wyznać, że nie będę na Pana głosował ze względu na obecność pani Ewy Ryszki w BSR.
  Pomimo iż kiedyś byłem sympatykiem i radnym z BSR-u. Ta forma lokalnej demokracji była mi bliska, której celem było tzw. odpartyjnienie samorządów. Program wyborcze to jedno, a ludzie je realizujący powinni być kryształowi.

  19 7
 • ~ 2018-08-31 20:46:36

  "a za Pana F to, a za Pana M tamto, a pan K to zrobił" kiedy zrozumiecie, że to są wszyscy koledzy i koleżanki, którzy pod publiczkę wbijają sobie czasem szpilki, a tak prywatnie to się spotykają i śmieją z tego. Tak jest lokalnie i w centrali. Ważne, żeby ustawić swoich na jakiś czas, a potem rotacja, a jak nowy się pojawi to go za jakiś czas trybach w maszynie władzy wciągną.

  22 4
 • ~Piotr Czaja 2018-09-08 18:13:45

  wygladaja jak by byli na kolku rozancowym-nudzi im sie niech sie zapisza do churu

  4 7
 • ~ 2018-09-08 22:04:38

  ~Piotr Czaja- ale bełkot...

  1 3
 • ~smr 2018-09-09 11:37:28

  Kolejny złodziej miejsc pracy .... żenada

  1 2
 • ~bananneo 2018-09-15 13:31:59

  Ktoś zapomniał dodać w artykule, że Piotr Kuczera kandyduje z ramienia Platformy Obywatelskiej.

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 728