zamknij

Wiadomości

Bolesław Piecha o starcie w wyborach i cieple z elektrowni

2019-07-15, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

- Jak otrzymuje się pewne propozycje, to raczej się nie odmawia – tak komentuje swoją pozycję na liście wyborczej PiS Bolesław Piecha. Kandydat do polskiego parlamentu ma konkretną misję do spełnienia w nadchodzącej kampanii wyborczej i Sejmie. Zapowiedział też, że wkrótce poznamy plany rządu ws. ciepła dla Rybnika.

Reklama

Powrót do polskiej polityki

Przypomnijmy, w minioną sobotę pisaliśmy o tym, że Bolesław Piecha został „jedynką” w naszym okręgu wyborczym >>Wybory parlamentarne 2019: Bolesław Piecha „jedynką” w naszym okręgu<<

Dzisiaj na zwołanej konferencji prasowej wyjaśnił powody podjęcia takiej, a nie innej decyzji. - Jestem w polityce już 25 lat. Dlatego wiem, że jak się otrzymuje propozycję, to raczej się nie odmawia. Każdy okręg wyborczy wymaga lidera. To nie jest tak, że „jedynki” są gdzieś na rynku czy dworcu.Każdy musi mieć jakieś doświadczenie. Jestem po to, by uporządkować struktury partii i przygotować ją do trudnej kampanii wyborczej – mówi Bolesław Piecha.

Nasz rozmówca przyznaje jednak, że miał trochę inne plany co do swojej przyszłości. - Ale jak zdrowie dopisuje, a pojawia się taka propozycja, to się nie dyskutuje. Nie da się zatrzasnąć za sobą drzwi i nie da się spędzić czasu na emeryturze, jeżeli władze partii uznały, że jestem wartością dodaną – słyszymy.

Bolesław Piecha nie zdradza nazwisk pozostałych kandydatów z naszego okręgu. Wyjaśnia jednak, że Prawo i Sprawiedliwość chce powiększyć liczbę zdobytych mandatów z 5 do 6.

Czy da się zlikwidować kolejki do lekarza?

Polityk z Rybnika wyjaśnia też, czym będzie się zajmował, gdy zostanie wybrany do parlamentu. - Tym, co zawsze, czyli zdrowiem publicznym i ochroną zdrowia, ale i ochroną środowiska. Moje nowe kompetencje uzyskałem poprzez liczne spotkania czy konferencje. Spowodowały one, że mam inny punkt widzenia. Wiemy przecież, że energetyka budzi ogromne napięcia i nie te związane z emisją CO2. Cyfry wskazują, że, że mamy z takim problemem do czynienia – zauważa.

Zdaniem Bolesława Piechy, Śląsk prędzej czy później odejdzie od górnictwa. - Nie sądzę też, byśmy w Rybniku wybudowali nową kopalnię, ale wymaga to czasu, doświadczenia i swobodnego działania.

„Jedynka” PiS-u z naszego okręgu zwraca też uwagę na jeden z największych problemów naszego kraju – kolejki do lekarzy. - Przyznam, że ta sytuacja trwa ponad 20 lat. Czy uda się zlikwidować kolejki? Trzeba robić wszystko, żeby tak się stało. Jednakże to nie jest takie proste. Po drugiej stronie są lekarze, pielęgniarki, a tych nie jest za dużo. Co prawda, rząd podjął działania, by kształcić więcej lekarzy, ale to proces. Potrzebne będą ogromne zmiany zarządcze i organizacyjne. Na pewno pomysły o maksymalnej decentralizacji niewiele zmienią – wyjaśnia.

Bolesław Piecha odnosi się też do problemu smogu. Zauważa jednak, że zanieczyszczenie powietrza pojawia się także w Brukseli. - Smog to nie tylko niska emisja z kominów, ale również samochody. Mamy w swoim zwyczaju jeździć samochodem po przysłowiowe papierosy do kiosku. W Brukseli było mi czasem wstyd, że jestem z Rybnika. Mam takiego jednego znajomego z zagranicy, który mówił: „Rybnik? To tam smog macie”. Byłoby mi wtedy niemiło. To problem, którego rozwiązaniem zajmuje się rząd – dowiadujemy się od polityka.

Kandydat PiS „wbija szpilkę” w rybnicki magistrat. Dotyczy to współpracy Rybnika z rządem ws. programu Czyste Powietrze. - Skądinąd wiem, że widzi się kontrę działania władz miasta. Dobrze by było, jakby prezydent w tym współdziałał. Jednakże z tego, co słyszałem, to ta współpraca delikatnie mówiąc – nie jest najlepsza. Wiem, że mamy problemy z punktem, który zbiera wnioski na program dofinansujący ekoinwestyje. Są skargi na opieszałość osób tam pracujących. Dostałem jednak zapewnienie, że ten punkt w Rybniku mógłby być wzmocniony przez pracowników WFOŚiGW – wyjaśnia Bolesław Piecha.

Będzie ciepło z elektrowni?

Na konferencji poruszony został też temat uciepłowienia Rybnika. Jak dowiedzieliśmy się od Bolesława Piechy, w miniony czwartek została podpisana strategia dotycząca właśnie tego tematu. - Jest o tyle ciekawa, że burzy stereotypy mieszkańców dotyczące elektrowni jako źródła ciepła. Te rozwiązania mają być zrealizowane do 2022 roku – słyszymy od naszego rozmówcy.

Czy to oznacza, że faktycznie rząd i PGE odchodzą od pomysłu ciepła z elektrowni? Bolesław Piecha nie odnosi się do tego wprost i zaprasza na jutrzejszą konferencję polityków PiS w Rybniku. - Prezydent Makosz zrobił dawno temu plan. To było potężne opracowanie uciepłowienia miasta poprzez elektrownię. Nie udało się tego zrealizować. Ten problem powraca raz na jakiś czas, wydaje mi się, że pod względem merytorycznym, technicznym i inżynierskim jest to trudne do zrealizowania. Nie wiadomo też, czy koszty modernizacji elektrowni nie byłyby za duże w stosunku do uzyskanych efektów. Trzeba wykorzystać to, co jest, a nie dobudowywać nową infrastrukturę – kończy.

Z tych słów wynika, że w grę wchodzi modernizacja ciepłowni w Chwałowicach. Czy tak jest w istocie? Tego dowiemy się jutro.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 106

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~znawca 2019-07-15 13:35:39

  „Skądinąd wie, że widzi się kontrę działania władz miasta” .... i „z tego co słyszał” .... typowa PiSowska narracja.
  A ja z internetu wiem, że B.Piecha przeprowadził 1000 aborcji.

  https://youtu.be/DCnrqKfyrOY

 • ~pprywatne 2019-07-15 13:42:15

  To jest taka rasa, która obieca wszystko byle do korytka się dossać. A Matołki wierzą w te wszystkie bzdury.

 • ~MatiW 2019-07-15 14:00:58

  Rok temu w wywiadzie dla Nowin ten pan powiedział, że nie będzie nigdzie już kandydował bo chce się cieszyć spokojem i emeryturą. No ale to takie PISowskie, zero honoru. Oby go nie wybrano tak jak do Parlamentu europejskiego.

 • ~MatiW 2019-07-15 14:07:21

  Zresztą jak pisze Znawca, to z tymi aborcjami pan Piecha bardziej nadaje się na lewicę niż do PiSu. No ale oni już tacy dwulicowi są.

  91 23
 • ~Admirał Pieskov 2019-07-15 14:25:53

  Typowa obłuda PiSu. Zresztą nie tylko w tym temacie, bo w temacie (dokonywania) aborcji wygląda to podobnie. Zresztą "DR MED." na plakatach już udowodnił, że chodzi mu tylko o to, żeby ciemny lud to kupił.

  83 26
 • ~hub381 2019-07-15 14:33:27

  I znów obiecanki a jest co raz to gorzej ale nadchodzą jesienne wybory a więc okazje do"żłoba"po gleid i mamonę a "Chołocie" znów obiecanki.
  Panie Piecha-za mało Pan"nahabił" Euro ?
  Dej se Pan spoko !

  86 21
 • ~Kwinto 2019-07-15 15:03:16

  Jaśnie panu prezesowi się nie odmawia, inaczej każdego czeka kara boska i wieczne potępienie! W tych wyborach średnia wieku w Pis-ie to może być 60lat.

  54 21
 • ~ 2019-07-15 15:08:42

  Ale po pa prańców Pan Poseł ruszył....odezwał się ostatni bastion PO na Śląsku, czyli Rybnik. Powiem szczerze, że też bym na PŁO zagłosował, ale Kluski Rostkowskiej już niema a także Koguta....szkoda

  24 56
 • ~sympatykrybnika 2019-07-15 15:23:55

  Szanowny portalu rybnik.com.pl proszę o transmisję z jutrzejszej konferencję polityków PiS w Rybniku, aby można było na gorąco się do niej odnieś.

  43 8
 • ~Eugeniusz Jankowski 2019-07-15 17:30:25

  " Misje do spełnienia"" to ten pan już miał i jakoś nie wyszło no ale może na starość coś się uda

  31 13
 • ~Barakuda 2019-07-15 19:18:22

  Niech oni lepiej się już nie biorą za ciepło z elektrowni bo znając PiSuar wyjdzie jak z parowozem w "Alternatywach 4". Chociaż to zły przykład bo tam się udało. A za co się PiSuar nie weźmie to wychodzi jak w stadninę w Janowie. Dramat.

  32 17
 • ~Jan R. 2019-07-15 21:22:12

  Rozmowę z ginekologiem o energetyce traktuję jak rozmowę z polonistą o wypieku chleba. Chętnie natomiast porozmawiałbym z nim o aborcji.

  28 12
 • ~Jan R. 2019-07-15 21:25:12

  I jeszcze jedno, dlaczego nie piszecie kiedy i gdzie pan Bolesław 3,14echa będzie miał tę konferencję prasową? Chętnie zapytałbym tego naszego rybnickiego Szawła/Pawła o parę spraw.

  24 9
 • ~Barakuda 2019-07-15 21:43:50

  Kazo, Baju baju. Ja jestem przedsiębiorcą. Stadnina w Janowie to była spółka, której podstawowym celem było zarabianie pieniędzy. I świetnie im szło. Każda aukcja Proud of Poland przynosiła krocie. Te pieniądze trafiały do budżetu państwa. Sprawdź jaki zysk przynosiła za czasów PO a jaki za czasów PiSuaru. Przepaść. Stadnina w Janowie z bardzo dochodowego przedsiębiorstwa wtedy, stanęła na skraju bankructwa po czystkach i obsadzeniu niekompetentni ludźmi przez PiSuar. Do tego zwolniono wybitnych znawców koni rasy arabskiej, którzy poszli do szejków arabskich za grube pieniądze. Tego się nie da obronić w żaden sposób. Trzeba ten rząd rozliczyć za takie barbarzyństwo. Rząd PiS to najgorszy rząd po 1945 roku. Kaziu przestań oglądać TVP Info i Trwam bo ich propagandą jest szkodliwa dla zdrowia.

  28 8
 • ~ 2019-07-15 21:46:36

  na tym forum, na szczęście POKO ZBOKO ma tyle do gadania, co kuweta kota Pana Prezesa, chociaż podejrzewam, że kuweta więcej

  6 11
 • ~Jan R. 2019-07-15 21:54:42

  20 września będziemy obchodzić wielkie święto. 69 rocznicę podziału zygoty śp. Jadwigi K.

  4 6
 • ~Barakuda 2019-07-15 22:34:05

  Czyli Kazo chcesz nas przekonać, że to dobrze, że świetnie prosperująca państwowa firma stała się bankrutem?

  To, że cię jeszcze nie wzięli do TVP Info to dziwne. Zrobisz tam karierę.

  17 8
 • ~emejciajol 2019-07-16 01:46:17

  Panie 'kazo64', postaram się Panu wyjaśnić o co chodziło moim przedmówcą w wątku stadnin arabów.

  Jeżeli stadniny korzystały (finansowo, wizerunkowo) na współpracy z prywatnym podmiotem w zamian za 12% to jest to SYMBIOZA.

  Jeżeli na dodatek ta współpraca zasilała rok do roku naszą wspólną kasę (Skarb Państwa) pokaźną kwotą to jest to UDANA SYMBIOZA.

  Jeżeli prywatny podmiot (luxv z Torunia) ciągnie publiczne i prywatne pieniądze bez opamiętania na wyimaginowane projekty (Słomiane Misie), bez korzyści dla wspólnej kasy (Skarbu Państwa) to jest to PASOŻYT.

  11 6
 • ~emejciajol 2019-07-16 01:51:40

  I oczywiście przedmówcom, a nie "przedmówcą"...

  5 5
 • ~Jan R. 2019-07-16 06:29:45

  Spieszę wyjaśnić. Otóż pozostawiam przeszłość pana BP jego sumieniu. Mnie i środowiska skupione wokół pani Kai G. interesuje jakie jest obecnie stanowiska pana kandydata ws. aborcji. Na całkowity zakaz aborcji środowiska Pro-life czekają od 4 lat. Redakcjo proszę o to zapytać pana BP na konferencji prasowej. Oczekuję jasnego stanowiska - będzie o to walczył, chce utrzymać status quo czy może ma inną propozycję. Kaczyński przed ostatnimi wyborami obiecał, że to którejś nocy zakaz wprowadzi. Jak widać jest to trudniejsze niż rozdanie z kasy państwowej 500+.

  4 8
 • ~Jan R. 2019-07-16 06:45:08

  Miało być 71 a nie 69.

  2 6
 • ~hub381 2019-07-16 09:26:53

  Tyle już było obietnic a szczególnie oświadczenie tego obecnego dyrektora elektrowni-"gó..o warte".
  Panie Piecha jala na emeryturę a nie do sejmu.

  8 3
 • ~Barakuda 2019-07-16 09:34:41

  Kazo skoro uważasz i przekonujesz, że stadnina w Janowie działa super pod rządami PiS to przekonaj jeszcze tylko, że brak miejsc w szkołach dla podwójnego rocznika jest super, wybudowanie 0 km autostrad jest extra a w Smoleńsku był zamach i wydanie grubych milionów na komisje smoleńską było extra i mówię do ciebie "miszczu" ;)

  9 3
 • ~Barakuda 2019-07-16 09:37:24

  A i może jeszcze, że brak poważnych stanowisk w UE dla polityków PiS, którzy z tego powodu będą i są traktowani jak powietrze jest też extra...

  8 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3961