zamknij

Wiadomości

Bolesław Piecha: nie ma mowy o zamykaniu kopalń

2020-06-16, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

- Kopalnie, czy się komuś podoba czy nie, czy ma bardziej lub mniej zielony wymiar patrzenia na ekologię - przez wiele lat będą istnieć – powiedział na rynku poseł Bolesław Piecha. Dzisiaj przed południem Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało krótkie spotkanie z mediami. Temat? Sytuacja na Śląsku związana z koronawirusem.

Reklama

5600 górników zarażonych

Jak wyjaśnił na wstępie Bolesław Piecha, briefing prasowy poświęcony został temu, co dzieje się w Rybnickim Okręgu Węglowych.

- W Polsce trochę zlekceważyliśmy sytuację związaną z bezpieczeństwem. Zachłysnęliśmy się wolnością, a w województwie śląskim nadal mamy trudną sytuację. Wiąże się ona z ogniskami pandemii w kopalniach – zaczął poseł PiS.

Bolesław Piecha przytoczył następnie kilka liczb. Dwa dni temu w naszym województwie potwierdzono 10 911 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 5600 dotyczyło górników.

- W tym samym czasie ozdrowiało 3020 osób, w tym 1,5 tys. górników. Wykonano badania genetyczne u ponad 200 tys. osób, 20 procent z tego to osoby ze Śląska. Przebadano kopalnie Jankowice, Pniówek czy Bobrek. Badania dalej są kontynuowane. Sądzę, że za tydzień będziemy mieli przebadanych blisko 25 tys. górników – wymieniał Bolesław Piecha.

Poseł PiS dodał, że obecnie siły laboratoryjne stwarzają najwięcej problemów, choć na Śląski w tej chwili działa 14 akredytowanych laboratoriów. Pamiętać też należy, że badania dla górników i ich rodzin przeprowadzają laboratoria w całej Polsce.

Nie da się zachować dystansu społecznego w kopalniach

Bolesław Piecha podzielił się też swoimi doświadczeniami związanymi z górnictwem.

- To specyficzna praca. Nie ma możliwości zachowania w czasie tej pracy dystansów społecznych. Pracowałem w Jastrzębskim Zjednoczeniu Górniczym jako lekarz. Zjeżdżałem na dół. Tam pracuje się brak w bark, nie da się stosować masek, a jeżeli już to przeciwpyłowe. Jest ciepło, panują trudne warunki. Nie da się przetransportować setek górników w szoli poprzez stworzenie dystansu. Zjazd czy wjazd trwałby 24 godziny – podkreślił poseł.

Bolesław Piecha przypomniał również, że przed Bożym Ciałem podpisano „tarczę górniczą”, mówiącą o płacach ochronnych.

- Nie mamy do czynienia z sytuacją postojowego, bo kopalnie muszą pracować. Przyznano ochronne, składające się z podstawowej pracy, w 100 procent przynależnej górnikowi – usłyszeliśmy.

Poseł PiS przyznał, że w znalazły się w płacach ochronnych dysproporcje, ale wynikają one z różnych systemów pracy górników, dodatkowych nadgodzin w weekendy, świadczeń z układów zbiorowych, posiłków regeneracyjnych, itp.

Jak dodzwonić się do sanepidu?

Na briefingu prasowym poruszono również o sytuacji w sanepidach.

- Niestety, mówią to z dużą przykrością. Najgorsza sytuacja panuje w 3 rejonach działania sanepidu. Mowa tu o rejonie wodzisławskim, rybnickim i tyskim. Zostało tam skierowanych początkowo 20 specjalistów, dzisiaj mówimy już o 40 dodatkowych pracownikach. Mamy nadzieję, że proces pobierania i weryfikacji będzie przebiegał szybciej – dodał Bolesław Piecha.

Nasz rozmówca podkreślił również, że w porozumieniu z minister Jadwigą Emilewicz uruchomiono specjalną infolinię i zatrudniono dodatkowych informatyków, by usprawnić kontakt z osobami na kwarantannie.

Co z polsko-czeską granicą w woj. śląskim?

Kilka dni temu pisaliśmy o problemach na polsko-czeskiej granicy w woj. śląskim. Dla Czechów nasze województwo jest bowiem dalej strefą zagrożenia. By dostać się do Czech, musimy mieć przy sobie aktualne wyniki badań potwierdzające brak obecności koronawirusa w organizmie.

- To jest sytuacja trudna, rozmowy są prowadzone dwustronnie pomiędzy stroną czeską a polską. To nie sprawa lokalnych samorządów, choć prosimy o wsparcie. Z tego, co wiem to pan minister osobiście zaangażował się w prowadzenie rozmów, tak jak samo jako hejtman Regionu Śląsko-Morawskiego – wyjaśnił Bolesław Piecha.

Nie ma mowy o zmykaniu kopalń

Na koniec poseł PiS poruszył jeszcze kwestię „zamykania kopalń”. Jak stwierdził – to fake news.

- Kopalnie, czy się komuś podoba czy nie, czy ma bardziej lub mniej zielony wymiar patrzenia na ekologię - przez wiele lat będą istnieć. W Polsce 70-75% zasobów pochodzi z kopaliny energetycznej – powiedział.

Jak dodał Bolesław Piecha, wstrzymanie prac na 12 kopalniach nie jest wstępem do ich zamykania.

- Przez najbliższych 20-30 lat kopalnie nadal będą stanowiły źródło energetyki 50 – 60 procent naszych potrzeb energetycznych. Szybciej tego nie da się przeprowadzić, mimo że będziemy dążyć do zielonego ładu – podkreślił.

Oceń publikację: + 1 + 100 - 1 - 106

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (44):
 • ~nairuk 2020-06-16 12:12:25

  że też Polsce nie ma tradycji sepuku, oj jak by to było ładnie kiedy honor polityków nie pozwalałby im rzucać słów na wiatr.
  Dziś mowi tak bo to jest potrzebne partii, a po wyborach może będzie tak a może będzie inaczej i znajdzie się pierdylion argumentów za słusznością danej tezy.

 • ~Arteks 2020-06-16 12:18:17

  Jak to nie ma mowy o zamykaniu kopalń? Przecież to w czasach rządów PiS zamknięto Kopalnię Krupiński. Kolejne są planowane do zamknięcia w tym Rydułtowy z naszego regionu. Poza tym co mają wspólnego kopalnie z prezydentem? Przecież Prezydent RP nie odpowiada za górnictwo - ale odpowiada za siły zbrojne. Wszyscy pamiętamy jak akceptował Misiewicza i totalne rozwalanie dowództwa armii przez Macierewicza. Nie ma co się oszukiwać - głosując na Dudę - wybieramy Kaczyńskiego. A przecież to ten polityk jest odpowiedzialny za dzielenie społeczeństwa na równych i "równiejszych". Jeśli ktoś nie chce aby nieodpowiedzialny Kaczyński rozdawał karty i ustawiał wszystkich w tym kraju - nie powinien głosować na Dudę.

 • ~MatiW 2020-06-16 12:19:29

  Jak nie będą zamykane, jak PiS już część zamknął?! Robi to po cichu pod przykrywką walki z koronawirusem.

 • ~Piotr Czaja 2020-06-16 12:19:35

  Do kogo on mówił?Do tej garstki Dudystów?To był wiec poparcia dla Du*y.Nic konkretnego nie powiedział.

 • ~MatiW 2020-06-16 12:24:28

  W ogóle super układ na tych zdjęciach: poseł lekarz, który nie lubi dzieci, w szczególnosci tych małych, posłanka, która oddała Ojczyznę Matce Boskiej i radny, którego jedynym problemem są doniczki na ul. Kościuszki.

 • ~DaggeR 2020-06-16 12:38:02

  Ludu! Przecież wiadomo, że jak polityk mówi, że "nie ma mowy" - to będzie zupełnie odwrotnie. Przypomnijcie sobie słowa Gawędy.

 • ~ 2020-06-16 12:40:20

  Zwiększona aktywności POwskich troli oznaką strachu?
  28 czerwca czas pogonić to niekompetentne i fałszywe towarzystwo, pełna mobilizacja, drodzy rybniczanie!

 • ~VeB 2020-06-16 12:42:25

  Arteks skąd wziąłeś info że Rydułtowy są do zamknięcia? Z moich informacji to właśnie Rydułtowy są w chwili obecnej najbardziej dojną krową PGG zresztą jak i pozostałe kopalnie ROW-u. Jak już by mieli coś zamknąć to coś w stylu Halemby czy Staszica.

  Pozdrawiam

  60 19
 • ~ 2020-06-16 12:45:13

  do nairuk - masz rację, zwłaszcza jeżeli chodzi o honor polityków PO ze zamianą kandydata na prezydenta. Jeszcze dwa, parę dni temu mówiono, że Małgorzata Kidawa-Błońska, jest żelaznym kandydatem w wyborach prezydenckich z nadania PO. Po kontynuje politykę nieprawdomówności w PO, kłamstwo to DNA PO. Jak tam wasze śmiercionośne koperty? Już wiecie czemu PO parło do przełożenia wyborów? Połapaliście się o co chodziło czy dalej nie?

 • ~ 2020-06-16 12:46:18

  Media platformerskie przebijają w tej kampanii dno. "Jesteśmy codziennie nurzani w mule kłamstwa, prowokacji, manipulacji"

 • ~Jan R. 2020-06-16 12:48:10

  Ozzy Osbourne też za Dudą? :-(

  26 18
 • ~artefaks 2020-06-16 12:58:36

  ~artefakc ten PiCowski troll znowu się czegoś naćpał i bełkoce udając kogo innego.Towarzyszu zachowujecie się waść jak 5 letnie dziecko.
  Ale widać że moje argumenty bolą , gdyż z centrali szcujni przydzielili osobistego trolla.

 • ~artefaks 2020-06-16 13:07:32

  ~Arteks 2020-06-16 12:18:17

  Jak to nie ma mowy o zamykaniu kopalń? Przecież to w czasach rządów PiS zamknięto Kopalnię Krupiński. Kolejne są planowane do zamknięcia w tym Rydułtowy z naszego regionu. Poza tym co mają wspólnego kopalnie z prezydentem? Przecież Prezydent RP nie odpowiada za górnictwo - ale odpowiada za siły zbrojne. Wszyscy pamiętamy jak akceptował Misiewicza i totalne rozwalanie dowództwa armii przez Macierewicza. Nie ma co się oszukiwać - głosując na Dudę - wybieramy Kaczyńskiego. A przecież to ten polityk jest odpowiedzialny za dzielenie społeczeństwa na równych i "równiejszych". Jeśli ktoś nie chce aby nieodpowiedzialny Kaczyński rozdawał karty i ustawiał wszystkich w tym kraju - nie powinien głosować na Dudę.

  @Arteks .Problem jest w tym że to towarzystwo w ,,te zapewnienia " wierzy... Kupują sobie 18+14 dni spokoju. To nie pic zamknie kopalnie ,to będzie wina Tuska który przedtem rządził 8 lat.... I jak tu nie powiedzieć że koronny wirus PICuś nie oddziałuje na stan umysłu ogółu ?

 • ~ 2020-06-16 13:14:14

  Trzaskowski nigdy nie dojdzie do władzy. Dlaczego? Bo Polacy są zbyt mądrzy, by zagłosować na kogoś kto będzie paraliżował działania rządu w trudnym czasie kryzysu. Polacy są mądrzy. A przynajmniej większość.

 • ~ 2020-06-16 13:21:37

  Mam nadzieje, ze PiS jak zwykle klamie

  61 32
 • ~ 2020-06-16 13:28:58

  artefaks ten POwski troll, zawładną tym całym forum od rana do nocy, znowu się czegoś naćpał i bełkoce udając kogo innego (wyraźnie znikło kilka innych częstych nicków). Towarzyszu zachowujecie się waść jak 5 letnie dziecko. Ale widać, że innch argumenty go bolą, gdyż z centrali sokuzburaka przydzielili tutaj osobistego trolla.

 • ~artefaks 2020-06-16 13:35:40

  ~artefakc 2020-06-16 13:14:14

  Trzaskowski nigdy nie dojdzie do władzy. Dlaczego? Bo Polacy są zbyt mądrzy, by zagłosować na kogoś kto będzie paraliżował działania rządu w trudnym czasie kryzysu. Polacy są mądrzy. A przynajmniej większość.

  @kochany trollu. Trzaskowski ,,nie dojdzie do władzy" bo nie zamierza robić zamachu stanu. On po prostu wygra wybory. Widać że w waszych picowskich głowach trudno to ogarnąć. Bo co mądrzejsi wyznawcy sekty pic zamierzają głosować na oryginał. A nie na podróbę tj. Konfederację i Bosaka. W picu coraz więcej wakatów i coraz głupszych wysyłają na trolli.....

 • ~artefaks 2020-06-16 13:41:20

  ~artefakc
  towarzyszu wysilcie się . Stać was tylko parafrazowanie czyich treści ?
  Panie panie proszę iść do apteki i poprosić o gumkę recepturkę i strzelić sobie w łeb. Gumą z majtek nie radzę bo jest mocna , a wasza łepetyna mizerna licha....

 • ~ 2020-06-16 14:07:33

  ""Trzaskowski ,,nie dojdzie do władzy" bo nie zamierza robić zamachu stanu"". Zapomniałeś, że to totalna PO już raz chciała doprowadzić do zamachu stanu, blokując w 2015r. sejm i wywołanie "ciamajdanu". W obecnych wyborach będzie tylko jedna tura! 1. Duda. 2. Hołownia. 3. Kosiniak. 4. Czaskoski. Reszta się nie liczy. Nie wierzę politykowi, który był przeciwko Polsce, zaczepny chuligan. Wszystko obiecuje. Kasę wydaje na pierdoły. a ludziom nakłada coraz większe podatki. Nie potrafi rządzić!!!! Partia Oszustów MUSI UPAŚĆ !

 • ~artefaks 2020-06-16 14:12:38

  Są dwie rzeczy nieskończone. Wszechświat i głupota pisowskiego trolla. ...Choć co do tej pierwszej niektórzy mają wątpliwości...

  Bosak wynurza się mocno z ,,ostrych konturów mgły" i zabierze cirka 15% najbardziej inteligentnego elektoratu z prawej strony :)

 • ~artefaks 2020-06-16 14:23:19

  Ej tam ,,artefakc" trollu śpicie ? Wasz ruch. Jesteście w niedoczasie...

 • ~artefaks 2020-06-16 14:33:15

  Ej tam . jak widać nie ma z kim po tej stronie pogadać Dialog się zapowiadał obiecująco. Dezercja z posterunku ? Oj będzie się działo na odprawie.
  Więc panie szanowny ,,artefakc" dziękuję za rozmowę.
  Jak to mówią dobry żart jest jak heksenchutz i walnie trolla prosto w mózg...
  Szanowanko :)

 • ~Franz Kawka 2020-06-16 14:40:54

  PISLAMIZACJA atakuje resztkami sił i resztkami kłamstwa. Wiedzą że jak stracą władze to co niektórzy pójdą siedzieć.

 • ~ 2020-06-16 14:51:40

  do Francy - Rząd PO to był najgorszy rząd po 1945 roku. Przez 8 lat szerzyła się degradacja i rozkradanie Polski, niszczenie państwowości, ze słynnym „Polskość to nie normalność”. Potrzeba wielu lat ciężkiej pracy, aby znowu nadgonić to co zostało stracone.

 • ~rzyt 2020-06-16 14:53:12

  @Arteks, masz rację, że czasem głosując na kogoś głos oddajesz na innego. Pamiętam jak głosowałem na Wolnika i wybrano także Kałużę.
  Nie przynosi to chwały systemowi wyborczemu, a przede wszystkim "naszym elitom, które chcą być wybranymi".

 • ~Franz Kawka 2020-06-16 15:18:04

  ~Trop leminga a skąd ty to wszystko wiesz ? Powiedzieli ci w TVP? Czy w radiu z ryjem? Kłamczyński obiecywał procesy opozycji nie zamknęli kompletnie nikogo. Poza szkodliwym rozdawnictwem publicznych pieniędzy i zadłużaniem się nie zrobili kompletnie nic. TVP zamienili w żałosną propagandę dla ciemnoty ze wsi bo nikt normalny się na to nie nabiera.

 • ~sirmarioxxx 2020-06-16 15:21:43

  "
  ~Arteks 2020-06-16 12:18:17

  Jak to nie ma mowy o zamykaniu kopalń? Przecież to w czasach rządów PiS zamknięto Kopalnię Krupiński. Kolejne są planowane do zamknięcia w tym Rydułtowy z naszego regionu. Poza tym co mają wspólnego kopalnie z prezydentem? Przecież Prezydent RP nie odpowiada za górnictwo - ale odpowiada za siły zbrojne. Wszyscy pamiętamy jak akceptował Misiewicza i totalne rozwalanie dowództwa armii przez Macierewicza. Nie ma co się oszukiwać - głosując na Dudę - wybieramy Kaczyńskiego. A przecież to ten polityk jest odpowiedzialny za dzielenie społeczeństwa na równych i "równiejszych". Jeśli ktoś nie chce aby nieodpowiedzialny Kaczyński rozdawał karty i ustawiał wszystkich w tym kraju - nie powinien głosować na Dudę."

  Arteks jaki Ty jesteś szur***y, to tylko ludzie z twojego środowiska wiedzą xD Wszystkie te przestoje w kopalniach, to nic innego tylko wybieg polityki PGG, chcieli mieć 3 miesięczne postojowe wprowadzone? To jest przestój (zagubione wyniki w sanepidzie np.). A gdyby zamknęli kopalnie, to Ty jako "szczur uciekający z okrętu" pierwszy byś się wyprowadził do innego miasta i/lub państwa.
  Wracając do zamykania Rydułtów np., to nie wiem czy Ci wiadomo lecz te kopalnie zamykają już jakieś 10 lat i jakoś dalej funkcjonuje. Jeśli czytasz jakieś pierdółki na necie, to proponuje doczytać do końca :/
  A jeśli chodzi o "dzielenie" społeczeństwa, to sorki ale to nie ten obecny rząd to robi lecz opozycja, która potrafi nie tylko do UE, a także nawet do USA znosić oskarżenia i modły na Państwo Polskie , bo stracili przydział blisko "koryta". Zakładanie KOD-u, Strajk Przedsiębiorców, szczucie obywateli na rząd... Nadal proponuje Tobie kolego doczytać neta do końca, a nie rozsiewać nie prawdziwe info oraz swój "jad" na rząd.
  Nie akceptujesz tego rządu, to masz trzy wyjścia jak każdy inny... Zagłosuj przeciwko, nie głosuj wcale albo wyjedź z kraju (tak już zrobili Ci, co im się nie podobało)

 • ~sympatykrybnika 2020-06-16 15:29:01

  BĘDZIEMY DĄŻYĆ DO ZIELONEGO ŁADU – podkreślił Bolesław Piecha. Oczywiście Panie Piecha, gdyż innej drogi już niema. O tym jak sprawnie i w jakim tempie będziemy do niego dochodzić określi postęp technologiczny, techniczny (AI, 5G, kosmos) i nowa ekonomia (formułowanie polityki gospodarczej na świeci).
  Naprawdę szkoda wydawać naszych pieniędzy na ratowanie górnictwa węgla energetycznego i energetyki węglowej. One już odchodzą w niebyt i wszystko należy zrobić, aby to nie za mocno bolało.
  Panie Piecha „Przez najbliższych 20-30 lat kopalnie nadal będą stanowiły źródło energetyki 50 – 60 procent naszych potrzeb energetycznych” – te słowa są kłamliwe i szkodliwe dla górników, zostały wypowiedziane w ramach kampanii wyborczej, która PiS-owi nie wychodzi!!!

 • ~ 2020-06-16 15:39:13

  do Franca - Pełowcom już nikt i nic, nie posprząta tego bajzlu w głowach, jaki wyrządził im TVN i Gazeta Wyborcza! Napisz sprayem na każdej ścianie w swoim domu tak. „W demokratycznych wyborach wygrał PIS, i to z dwukrotną przewagą nad PO. Zdobył drugi raz większość parlamentarną, co jest ewenementem w Europie po II wojnie światowej”.

 • ~sympatykrybnika 2020-06-16 15:45:00

  TAURON @TauronPE TAURON Polska Energia to kluczowy podmiot polskiej branży energetycznej, który dostarcza energię elektryczną do 5,6 mln klientów właśnie zaćwierkał:
  #TAURON Ciepło to stabilna spółka. Jednak przyspieszamy realizację #ZielonyZwrotTAURONA i wchodzimy w #OZE. Sprzedaż segmentu ciepłowniczego ułatwi nam zieloną transformację – rozpoczęcie negocjacji z @GK_PGNiG komentuje Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia.

  To tak obok tego co powiedział na rynku poseł Bolesław Piecha na spotkaniu PiS z mediami dzisiaj przed południem.

 • ~artefaks 2020-06-16 16:04:57

  ~Trop leminga 2020-06-16 15:39:13

  Pełowcom już nikt i nic, nie posprząta tego bajzlu w głowach...

  @ Szanowny Panie . Nie jestem ,,pełowcom" ale mam kompletny bajzel w głowie.
  Pomóż posprzątać tę stajnię Augiasza. A w zasadzie temu co ten bałagan zrobił:
  1) dzięń pierwszy Opole człowiek ,,zuga" na LGBT i homoseksualistów
  2) dzień drugi. człowiek który wczoraj,, zugał" mówi że jest przyjacielem gejów i homoseksualistów.
  3) dzień 3 Biłgoraj. Człowiek który.. zugał" , a potem to już był przyjacielem homoseksualistów. Publicznie wyznaje że jest gejem z 8 letnim stażem......

  Kolego . Pomóżcie bo nie nadążam...

  103 9
 • ~Arteks 2020-06-16 16:10:17

  @sirmarioxxx - czemu o kimś z kim się nie zgadzasz od razu piszesz, że jest taki lub owaki? Akurat nie należę do fanów ani PO ani PiS - ale potrafię dostrzec jakieś dobre dokonania rządów obu formacji. Doceniam w PiS np. działania związane z rozwojem transportu szynowego, ułatwienia dla samorządów jeśli chodzi politykę parkingową czy zaangażowanie w walkę ze smogiem - co nie wychodziło poprzednikom. Ale nie da się niestety nie dostrzec bardzo negatywnych podziałów które ciągle wywołuje Kaczyński i to PUBLICZNIE ("gorszy sort, opcja niemiecka, mordy zdradzieckie, chamska chołota" itd). Jeśli tylko się zapomni - zawsze coś powie negatywnego, nigdy pozytywnego czy łączącego naród. A niestety ten sam Kaczyński steruje Dudą - dlatego warto pomyśleć o zmianie tej niedorzecznej korelacji. I nie doszukuj się u mnie jakichś sympatii/antypatii politycznych bo ich nie ma. Jak Fudali rządził w koalicji z PiS to częściej chwaliłem niż ganiłem. Dudy nie ma za co pochwalić - zamiast sprzeciwić się np. Macierowiczowi - to akceptował swoją "nicość" w tak istotnej dziedzinie jak armia. Wcale mnie nie dziwi, że Trzaskowski dzisiaj zapowiedział postawienie Macierewicza pod trybunał stanu. To mu doda kolejnych punktów bo kto w tym kraju lubił tą personę i kto mu wierzył w sprawie "zamachu smoleńskiego"?. Mamy wreszcie pierwsze wybory po 2010 w którym wreszcie nikt nie mówi o... katastrofie smoleńskiej. :)

 • ~artefaks 2020-06-16 16:26:06

  Mamy wreszcie pierwsze wybory po 2010 w którym wreszcie nikt nie mówi o... katastrofie smoleńskiej. :)
  @Arteks. A powinniśmy mówić. Na to zostały zmarnowane znaczne środki. To powinno zostać szczegółowo rozliczone

  113 8
 • ~hanys z Rybnika 2020-06-16 16:32:38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  9 101
 • ~Marco2 2020-06-16 17:26:18

  Poseł Piecha to przyzwoity człowiek . Martwi się nie tylko o górników ale także o swoją rodzinę , żonę , dzieci a także wnuki .Jest przykładnym posłem !

  15 35
 • ~mastif 2020-06-16 21:59:50

  Drodzy mieszkancy wszyscy jestesmy dziecmi tego swiata i powinnismy
  razem dazyc do lepszej przyszlosci bez wzgledu czy rzadzil bedzie pis ,po czy lgbt .
  Wsydem jest rzucanie sobie klodow pod nogi,wykrzykiwanie wulgaryzmow czy nawet doprowadzanie do bojek.
  Pamietajcie rodacy gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta.
  Z szacunkiem do wszystkich .

  16 0
 • ~bartezz 2020-06-16 22:27:48

  Czy użytkownik ~Trop leminga i osoba o nicku ~artefakc - czy to tak czasem nie ta sama osoba lub te same osoby...??? gdyż całe zdania dotyczące, niektórych wpisów z pod tych nicków brzmią identycznie...???

  18 9
 • ~artefaks 2020-06-17 05:36:20

  Dzień Dobry ,,trolle"
  Nie PiCować brać się do roboty.
  Pracodawca powinien sprawdzić wasze endomondo.
  I kasa powinna być tylko za prawdziwą aktywność.
  No jazda . Dzisiaj podkręcamy tempo...

  8 8
 • ~artefaks 2020-06-17 05:57:19

  Helena Biedroń + 2 inne osoby dostały zaproszenie do pałacu prezydenckiego . Po negatywnych opiniach mediów zagranicznych (...).
  Wszystko byłoby ok. gdyby nie dopisek
  ,,Termin ustala się na...."
  I tu moje pytanie.Czy to jest zaproszenie , czy nie dorobione wezwanie ?
  W zaproszeniu pisze się ,,prosimy o przybycie "
  Dla dodania. Pisanie zaproszenia leży w podstawie programowej szkoły podstawowej. Jak widać deforma edukacji i samemu pisowi nie wyszła na zdrowie....

  16 7
 • ~artefaks 2020-06-17 06:03:05

  ~nairuk 2020-06-16 12:12:25

  że też Polsce nie ma tradycji sepuku, oj jak by to było ładnie kiedy honor polityków nie pozwalałby im rzucać słów na wiatr.

  @nairuk. Jest coś takiego.Kodeks Honorowy Władysława Boziewicza. Ale najpierw trzeba ten ,,chonor " mieć. Dzieło jest dostępne za 15,30 i w wersji broszurowej za 5,66.

  12 4
 • ~Gruby21 2020-06-17 10:04:55

  Jeśli ten Pan mówi, że nie ma mowy o zamknięciu kopalń to szykujcie się na to, już wkrótce ;)

  9 2
 • ~janek19973 2020-06-17 12:07:41

  Bolek skończ już kłamać człowieku ty tylko na to czekasz !!!!

  6 3
 • ~krycha12 2020-06-18 16:39:10

  Trzaskowski kilka lat temu mówił coś dokładnie przeciwnego niż aktualne deklaracje wyborcze -jego przekazy sa niewiarygodne.

  3 2
 • ~silesia-first 2020-06-18 18:32:58

  Kolejny co sprzedał Ślask za pisowskie srebrniki, typowo pisowski kabociorz.

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3658