Boks: w Gierałtowicach najlepszy Konsek

2015-10-01, Autor:
Kolejny sukces odnieśli rybniccy pięściarze, tym razem na ringu w Gierałtowicach.

W Memoriale im. Tadeusza Łady wystartowało 17 klubów z Małopolski, Dolnego i Górnego Śląska. Rybniccy pięściarze wywalczyli drugie miejsce drużynowo, a najlepszym zawodnikiem imprezy został Sebastian Konsek, który w wadze do 64 kg pokonał na punkty zawodnika z Tarnowa, Jakuba Kras.Wśród młodzików w wadze do 40 kg Szymon Skorupa pokonał na punkty Macieja Basta z Tiger Tarnobrzeg. W wadze do 46 kg Dawid Siedlecki pokonał na punkty Gabriela Biela z Żywca, a Rafał Paszenda wygrał z Wojciechem Różniatowskim z Oławy. Punkty zdobyli jeszcze Daniel SkorupaArtur Skorupa. Zawodnikom sekundowali Wojciech Podgórny, Anatol Jakimczuk i Krzysztof Skorupa.

Teraz pięściarze RMKS-u przygotowują się do XV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika, który zostanie rozegrany w hali w Boguszowicach w dniach 17-18 października. Zaraz po tym turnieju młodzieżowcy Sebastian Konsek, Karol Kostka i Błażej Lutka udadzą się do Konina na mistrzostwa Polski młodzieżowców.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1