Boks: w Boguszowicach walczyli o Czarne Diamenty

2017-06-14, Autor:

W niedzielę 11 czerwca w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach zakończył się 41. Międzynarodowy Turniej Bokserski Czarne Diamenty, który trwał trzy dni.

W tym roku minęło już 50 lat od powstania tego turnieju, który odbywał się w Katowicach, Bytomiu, Jaworznie, a ostatnio w Myszkowie. W 2016 r. po raz pierwszy odbył się w Rybniku i była to 40. jubileuszowa edycja.

W tym roku w imprezie wzięły udział kadry Polski, Śląska, Ukrainy, Czech, Słowacji, Kosowa i Austrii. Do turnieju zgłosiło się 88 zawodników z 30 klubów.

Do finału z RMKS-u Rybnik zakwalifikowało się 8 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Oliwier Nowok pokonując w finale wagi do 38,5 kg Jozefa Ślepczyka z Kosova. W wadze do 48 kg kadetów Artur Skorupa pokonał na punkty Huberta Olesiuka z Łęcznej i został najlepszym kadetem tego turnieju. Wśród juniorów Paweł Masternak (69 kg) pokonał w finale zawodnika ze Słowacji, Adama Wago. W walce półfinałowej Masternak wygrał z mistrzem Polski, Skoczyńskim.

Daniel Skorupa przegrał finałowy pojedynek w wadze do 64 kg z Konradem Białasem z Jaworzna. Anna Pierchała uległa na punkty Natalii Niedobylskiej z Łęcznej, która została najlepszą zawodniczką turnieju. Oliwia Buchta w finale wagi do 50 kg uległa Roksanie Wierzbickiej z Hetmana Białystok i zdobyła srebrny medal.

Dla Rybnika punktowali jeszcze Dawid Siedlecki, Daniel Skorupa i Skorupa Szymon.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0