zamknij

Sport i rekreacja

Boks: RMKS Rybnik drugi wśród 34 klubów

2018-12-31, Autor: jd

W sezonie 2018 sekcja bokserska RMKS-u Rybnik zajęła drugie miejsce wśród 34 klubów zrzeszonych w Śląskim Związku Bokserskim.

Wydział Sportowy Śląskiego Związku Bokserskiego przedstawił osiągnięcia zawodników i zawodniczek w sezonie 2018. Na długiej liście pojawiło się kilkoro pięściarzy RMKS-u Rybnik.

Reklama

Dobre wyniki sprawiły, że rybnicka sekcja bokserska znalazła się na drugim miejscu w rankingu śląskich klubów.

ŚLĄSKI ZWIĄZEK BOKSERSKI - Osiągnięcia 2018 (źródło: Facebook Śląski Związek Bokserski)

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK – GRUDZIĄDZ 22-25.02.2018 (73 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 5 miejsce
1 miejsce 48 kg Wiktoria Łabuś / CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
3 miejsce 51 kg Oliwia Buchta / RMKS Rybnik
57 kg Anna Pierchała / RMKS Rybnik
75 kg Żaklina Lasoń / DKB Dąbrowa Górnicza

MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK – GRUDZIĄDZ 22-25.02.2018 (221 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 3 miejsce
1 miejsce 81+ kg Lidia Fidura / GUKS Carbo Gliwice
2 miejsce 60 kg Monika Serafin / 06 Kleofas AZS AWF Katowice
3 miejsce 51 kg Angelika Krysztoforska / CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
54 kg Ewa Białas / Akdemia Boksu Roberta Gortata
54 kg Barbara Grabowska / GUKS Carbo Gliwice

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – CIECHOCINEK 27.02-4.03.2018 (97 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 2 miejsce
1 miejsce 56 kg Dominik Harwankowski / JKB Jawor Team Jaworzno
2 miejsce 52 kg Patryk Tandecki / JKB Jawor Team Jaworzno
3 miejsce 49 kg Jakub Buczek / TS Czarni Góral Żywiec
52 kg Daniel Trojok / TS Czarni Góral Żywiec
69 kg Remigiusz Skoczyński / KS Garda Gierałtowice

MTB IM. FELIKSA STAMMA – WARSZAWA 11-17.03.2018 (120 pkt.)
2 miejsce 64 kg Damian Durkacz / KS Spartan Knurów

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – KARLINO 22-28.04.2018 (203 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 4 miejsce
1 miejsce 64 kg Damian Durkacz / KS Spartan Knurów
3 miejsce 64 kg Daniel Skorupa/ RMKS Rybnik
3 miejsce 60 kg Bartłomiej Przybyła/ JKB Jawor Team
3 miejsce 69 kg Maksymilian Gibadło / GUKS Carbo Gliwice
75 kg Stanisław Gibadło / GUKS Carbo Gliwice

MISTRZOSTWA EUROPY SENIOREK – SOFIA 5-12.06.2018
3 miejsce 81+ kg Lidia Fidura / GUKS Carbo Gliwice

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – KONIN 26.05-3.06.2018 (Kadeci)
(58 pkt.) Klasyfikacja okręgowa: 6 miejsce
1 miejsce 57 kg Oliwier Zamojski / BKS Concordia Knurów
60 kg Dawid Szmajda / MOSM Tychy
3 miejsce 52 kg Artur Skorupa / RMKS Rybnik
70 kg Filip Colkos / 06 Kleofas AZS AWF Katowice

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – KONIN 26.05-3.06.2018 (Kadetki)
(44 pkt.) Klasyfikacja okręgowa: 5 miejsce
1 miejsce 46 kg Marta Kaleta / DKB Dąbrowa Górnicza
48 kg Alexas Kubicki / GUKS Carbo Gliwice
66 kg Wiktoria Tereszczak / KB Ring Bielsko-Biała
2 miejsce 80+kg Oliwia Zając / MOSM Tychy
3 miejsce 48 kg Izabela Rozkoszek / KS Garda Gierałtowice

PUCHAR POLSKI KADETEK – GRUDZIĄDZ 20-23.09.2018 (69 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 4 miejsce
1 miejsce 46 kg Marta Kaleta / DKB Dąbrowa Górnicza
48 kg Alexas Kubicki / GUKS Carbo Gliwice
66 kg Wiktoria Tereszczak / KB Ring Bielsko-Biała
2 miejsce 48 kg Zuzanna Wierzbicka / DKB Dąbrowa Górnicza
52 kg Izabela Rozkoszek / KS Garda Gierałtowice

PUCHAR POLSKI KADETÓW – GRUDZIĄDZ 20-23.09.2018 (33 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 10 miejsce
1 miejsce 48 kg. Wiktor Bujakowski / KS Górnik Sosnowiec

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – GRUDZIĄDZ 23-28.10.2018 (33 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 3 miejsce
1 miejsce 43 kg Oliwier Nowok / KS Spartan Knurów
52 kg Bartłomiej Rośkowicz / MOSM Tychy
59 kg Oliwier Szot / LKS Myszków
68 kg Damian Hofman / KS Garda Gierałtowice
2 miejsce 44,5 kg. Ksawier Blecharz / JKB Jawor Team Jaworzno
50 kg Oskar Brzozok / BKS Jastrzębie Zdrój
54 kg Alan Jankowski / KS Spartan Knurów
3 miejsce 76 kg Paweł Dziewięcki / 06 Kleofas AZS AWF Katowice

PUCHAR POLSKI JUNIOREK – GRUDZIĄDZ 15-18.11.2018 (48 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 3 miejsce
1 miejsce 48 kg Wiktoria Łabuś / CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza
2 miejsce 57 kg Karolina Tracz / 06 Kleofas AZS AWF Katowice
75 kg Żaklina Lasoń / DKB Dąbrowa Górnicza
3 miejsce 64 kg Klaudia Łaciak / KB Ring Bielsko-Biała

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW – GRUDZIĄDZ 15-18.11.2018 (45 pkt.)
Klasyfikacja okręgowa: 5 miejsce
2 miejsce 91 kg Dawid Kurek / KS Górnik Sosnowiec
3 miejsce 56 kg Szymon Skorupa / RMKS Rybnik

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Popierasz strajk nauczycieli?




Oddanych głosów: 5403