Boks: RMKS ponownie w czołówce

2013-03-18, Autor:
W dniach 15-17 marca odbyły się Mistrzostwach Śląska Juniorów i Kadetów w boksie. Podczas zawodów w Gliwicach pięściarze RMKS-u Rybnik obronili tytuły mistrzowskie z poprzedniego roku zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Złoty medal mistrzostw Śląska w kategorii juniorów w kategorii 49 kg wywalczył Krzysztof Kowalak, który w finale pokonał Piotra Kaczkowskiego z Gierałtowic. W wadze 52 kg tryumfował Dawid Pierchała. Zawodnik RMKS-u wygrał w finale 2:1 z medalistą Polski z 2012 roku, Konradem Figurą z Żywca. Zwycięstwo w wadze 60 kg odniósł Karol Kostka, który w finale pokonał 3:0 ubiegłorocznego medalistę mistrzostw Polski kadetów, Daniela Balcerzaka z Tychów. Była to najładniejsza walka całych mistrzostw Śląska juniorów, a rybnicki pięściarz został uznany za najlepszego zawodnika tych zawodów.

Brązowe medale mistrzostw Śląska zdobyli Radosław Gosiewski (waga 64 kg) i Michał Wojdan (waga 69 kg), którzy przegrali w półfinałach.

Wśród kadetów złoto i tytuł mistrza Śląska zdobył w wadze 54 kg Fabian Szmid, który pokonał w finale zawodnika z Jaworzna, Damiana Klimka. Starcie tych pięściarzy było najładniejszą i najbardziej zaciętą walka wśród kadetów. Srebrny medal w wadze 63 kg wywalczył Damian Piwowar. Pięściarz RMKS-u przegrał na punkty w finale Dominikiem Cieślikiem z Jaworzna.

Natomiast finał juniorów w wadze 64 kg, pomiędzy Sebastianem Konskiem z Rybnika i Marcinem Kowalczykiem z Rudy Śląskiej, zostanie rozegrany 23 marca podczas mistrzostw Polski seniorów w Zawierciu. Powodem takiej sytuacji była zbyt duża liczba zawodników w tej wadze.

Warto dodać, że w tym samym dniu, tj. w sobotę 23 marca, rybniczanin Mateusz Mazik będzie bronił barw naszego kraju w półfinale zawodowej ligi World Series of Boxing. Rywalami Polaków będą mistrzowie świata z ubiegłego roku, czyli Włosi.

Ponadto mistrzowie Śląska juniorów wywalczyli prawo startu w mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się w dniach 10-14 kwietnia w Grudziądzu.

Zawodnikami RMKS-u nadal opiekują się Zbigniew Gąsiorowski, Wojciech Podgórny i Anatol Jakimczuk.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1