Boks: puchar prezydenta pojechał do Sosnowca

2019-10-08, Autor:

W dniach 5-6 października podczas XIX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Józefa Cyrana o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika wystąpili zawodnicy klubów RMKS Rybnik i Rybnik Boxing.

Do zawodów, które odbyły się w hali w Boguszowicach, zgłosiło się 98 pięściarzy z 27 klubów, w tym 10 drużyn zagranicznych. Przyjechali zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy i Kosowa.

Najlepszym pięściarzem turnieju został zawodnik z Halle, Aleksander Fedotov (69 kg), a najlepszym młodzikiem - Filip Presińsky z Nitry (Słowacja). Najlepszy kadet to Kristof Szpot z RMKS-u Rybnik, najlepszy junior to aktualny mistrz Polski - Oliwier Zamojski z Knurowa, a najlepszy młodzieżowiec to zawodnik z Rudy Śląskiej, Marcel Janicki.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Mirosława Jedinakowa z Nitry (medalistka mistrzostw Europy). Anna Pierchała z RMKS-u Rybnik została najlepszą polską zawodniczką.

Puchar Prezydenta Miasta za pierwsze miejsce otrzymała drużyna z Sosnowca. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa BC Nitra ze Słowacji, a podium uzupełnili pięściarze z Czech (najliczniejsza ekipa).

Śląski Związek Bokserski przyznał jubileuszowy medal 95-lecia związku zastępcy prezydenta Rybnika, Piotrowi Masłowskiemu.

Podczas turnieju w Boguszowicach wystąpili pięściarze klubu Rybnik Boxing. Drugie miejsca zajęli Mikołaj Lasek (młodzicy 43,5 kg), Dominik Dąbrowski (juniorzy 69 kg) i Daniel Betlej (juniorzy 75 kg). Trzecie miejsce wywalczył Piotr Lubiak (kadet 60 kg). Wśród adeptów pojedynek towarzyski stoczył Piotr Zaczyk (12 lat). Niestety w ringu nie wystąpił najbardziej doświadczony Radosław Gosiewski (senior 69 kg) z uwagi na brak przeciwnika. W ringu zawodnikom sekundowali ich trenerzy klubowi, tj. Wojciech Podgórny i Artur Klimm.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1