Boks: pięściarze RMKS-u z pucharem prezydenta

2016-10-24, Autor:

W hali MOSiR-u w Boguszowicach został zorganizowany Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. W zawodach wzięło udział 76 pięściarzy z 22 klubów, w tym z Czech i Kosowa.

Klasyfikację drużynową turnieju wygrał RMKS Rybnik. Niespodziewanie na drugim miejscu ze stratą 2 punktów do rybniczan znalazła się drużyna z Mysłowic. Podium uzupełnili pięściarze z Gierałtowic.

Najciekawszą walkę stoczyli wielokrotni mistrzowie Polski, Dominik Harwankowski z Jaworzna i Dawid Siedlecki z Rybnika. W niej lepszy okazał się pięściarz RMKS-u, który wygrał na punkty 2:1. Po kontuzjach wrócił na ring Szymon Skorupa (mistrz Polski młodzików) pokonując wysoko na punkty Daniela Pogorzelskiego z Białegostoku. Znakomicie walczyły dwie panie, które stoczyły dopiero swoje trzecie walki w ringu i to z mistrzyniami kraju. W wadze do 52 kg Oliwia Buchta pokonała 2:1 Roksanę Wierzbicką z Hetmana Białystok, a Anna Pierchała uległa 1:2 Nikoli Musiał z Energetyka Jaworzno.

Punkty dla rybniczan zdobywali jeszcze Sebastian Konsek, Artur Skorupa, Daniel Skorupa, Wojciech Frelich i Kamil Chyliński.

Warto dodać, że wiele walk stało na bardzo wysokim poziomie. W ringu kibice mogli zobaczyć wielu mistrzów swoich krajów, jak i medalistów mistrzostw Europy i świata.