Boks: bracia Skorupowie walczyli w Knurowie

2018-11-12, Autor:

W dniach 9-11 listopada w Knurowie odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Bokserski z udziałem zawodników z Ukrainy, Niemiec i Polski. W finale tych zawodów wystąpiło dwóch zawodników RMKS-u Rybnik.

W wadze do 56 kg junior Szymon Skorupa zdobył złoty medal pokonując na punkty 2:1 Dawida Turka z Częstochowy, który w półfinale pokonał reprezentanta Niemiec.

Natomiast kadet Artur Skorupa w wadze do 52 kg w półfinale pokonał zawodnika z Halle, Marlona Dzemski, na punkty 2:1. W finale rybniczanin uległ na punkty 0:3 reprezentantowi Ukrainy, Dmytro Yamnyuk i zdobył srebrny medal.

Warto dodać, że w tym tygodniu Szymon Skorupa wraz z tatą Krzysztofem wyjeżdżają na Puchar Polski Juniorów do Grudziądza.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2