Boks: 5 medali przed Euroligą

2010-10-19, Autor:
Pięściarze RMKS-u Rybnik zdobyli 5 medali Mistrzostw Śląska Juniorów i Kadetów. W niedzielę będą walczyć w Boguszowicach w kolejnym meczu Euroligi.

W Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów w boksie. W imprezie wzięło udział 86 zawodników, w tym siedmiu z RMKS-u Rybnik.

Wśród kadetów brązowe medale zdobyli Rafał Rdzeń oraz Daniel Bartosik, a srebrny – Karol Kostka. Najlepszym juniorem Śląska w wadze muszej (51 kg) okazał się Kamil Pierchała. W finale nasz pięściarz pokonał rywala z Jaworzna 19:1. Z kolei srebrny medal w wadze ciężkiej (91 kg) zdobył Miłosz Laskowski. Finałowy pojedynek zawodnik RMKS-u musiał oddać walkowerem. Z powodu wysokiej gorączki sędzia nie dopuścił go do walki.

Zawodnikom z Rybnika w ringu sekundowali Anatol JakimczukZbigniew Gąsiorowski.

W najbliższą niedzielę 24 października w hali w Boguszowicach odbędzie się kolejny mecz Euroligi, w którym RMKS Rybnik podejmie zespół z Rumunii – Silva Lazar z Aratu. Początek walk o godzinie 11:00. Gospodarze wystapią w najsilniejszym składzie z Mateuszem Mazikiem, Patrykiem Cichockim, Kamilem Romańskim, Tomaszem Kotem (aktualny mistrz Polski młodzieżowców) i Kamilem Młodzińskim (najlepszy zawodnik MP Młodzieży).

W czasie meczu zaprezentuje się zespół taneczny z Rydułtów „Fever Show”.