zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Boguszowice: w „Maszkieciarni” spełniają marzenia

2010-12-10, Autor: Redakcja
W tym roku obchody św. Mikołaja w Boguszowicach miały wyjątkowy charakter. 6 grudnia otwarto tu wyremontowaną „Maszkieciarnię” – niezwykłe miejsce, gdzie dla młodych przygotowano m.in. bezpłatne studio nagrań!

Reklama

Młodzieżowy Klub Środowiskowy "Maszkeciarnia" od roku prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Rybnika- Boguszowic "17-tka". W placówce młodzi mieszkańcy Boguszowic Osiedla spędzają wolny czas, otrzymują pomoc edukacyjną, materialną i żywnościową, korzystają ze wsparcia psychologów, terapeutów, doradców zawodowych.

6 grudnia to miejsce nabrało nowego wymiaru. W wyremontowanych pomieszczeniach otwarto pierwsze na Śląsku, darmowe studio nagrań! Zmodernizowano też pracownię multimedialną, pracownię fotograficzną, gabinety psychologów i terapeutów uzależnień, kuchnię i salę bilardową.

 

- Mamy się czym pochwalić. Dzisiaj pod opieką prowadzonych przez nasze stowarzyszenie placówek działających w Boguszowicach-Osiedlu codziennie znajduje się 270 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 24 lat. Dzielnica, w której działamy "cieszy się" od lat nie najlepszą opinią. My pokazujemy, że rzeczywistość można zmieniać, nie czekając, aż zrobią to za nas inni – komentuje Mariusz Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia „17-tka”, pomysłodawca i siła napędowa „Maszkieciarni”.

 

Warto dodać, że od czerwca 2010 roku w "Maszkeciarni" realizowany jest program "Mission Possible" - adresowany do młodzieży Boguszowic, która z różnych przyczyn (niejednokrotnie z własnej winy) nie posiada wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. W nowych pomieszczeniach znajduje się również biuro Pedagogów Ulicy działających na terenie Boguszowic. Program pedagogik ulicy stowarzyszenie realizuje, jako jedyne w regionie, od ponad trzech lat.

 

Mariusz Wiśniewski podkreśla, że stworzenie "Maszkeciarni" nie byłoby możliwe, gdyby nie przychylność Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”, która zdecydowała się oddać i wyremontować nowe pomieszczenia na rzecz stowarzyszenia.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~rekin 2010-12-10 07:25:18

  ŚWIETNA SPRAWA. Wytrwałości dla wszystkich działaczy w tym i podobnych temu miejscu działalnościach...szacun.

  2 0
 • ~hopas 2010-12-10 10:15:16

  Inicjatywa wporzo, ale realizacji poniżej zera. Studio jest, wyposażone całkiem ok. Co z tego skoro, nikt nie potrafi go obsługiwać? Kabina nagrań tak mała, że można tam nagrywać tylko wokale... No ale przecież chłopaki z Maszkeciarni bawią się w HH i zrobili studio pod siebie i raczej nikt z zewnątrz z niego nie skorzysta!

  0 1
 • ~ 2010-12-10 11:50:39

  Znam pana Mariusza bardzo długo i powiem wam, że to co robi to coś wspaniałego:) gdyby ludzie z urzędu miasta np. pani Ryszka, byli chociaż w połowie tak inteligentni i pracowici jak pan Mariusz oraz grono wolontariuszy którzy pracowali tam na samym początku a teraz zostali pracownikami stowarzyszenia - zainteresowani wiedzą o kim mówie:) chodzi mi o te młode miłe dziewczyny które tam pracują (głównie w klubie 17stka), oraz zaprzyjaźnieni ludzie:) to cały Rybnik można by odmienić w zaledwie 5 lat i zrobić z niego wzór do naśladowania dla innych:) ale niestety pani Ryszka, co udowodniła wielokrotnie, do inteligentnych kobiet się nie zalicza, a szkoda. Może gdyby pan Mariusz Wiśniewski został zastępcą prezydenta Fudalego i miał pod sobą całą opiekę społeczną w Rybniku, wówczas nasze miasto mogłoby skutecznie walczyć z narastającą patologią społeczną w mieście.
  Pozdrowienia dla pana Mariusza, dla dziewczyn które tam pracują, dla wszystkich wolontariuszy, oraz wszystkich innych pracowników bez których to stowarzyszenie nie mogło by istnieć. No i oczywiście pozdrawiam wszystkie dzieciaki:) Wszystkiego dobrego kochani:)
  PS: A chłopaki ze studia nagrań mogli by udowodnić, że nie są tam jedynymi "właścicielami" i nagrywać wszystkie rodzaje muzyki a nie tylko ten cholerny hipvhop. Podrawiam:)

  1 0
 • ~akuku 2010-12-10 20:52:09

  Również znam Pana Mariusza i zawsze potrafił przyciągnąć młodzież swoim działaniem. Gratuluje pomysłu, potwierdzam Tygrysek11111 szkoda i to wielka, że nikt z włodarzy miasta nie wpadł na ten pomysł. Jednak już chyba od wieków wiadomo, że więcej zrobi dla ludzi zwykły obywatel niż ten który powinien... Gratuluje i mam nadzieję, że w naszym mieście powstanie więcej takich "klubów"jak 17-stka ;) a tak na marginesie Tygrysek 11111 starczy, że raz dodasz komentarz i cierpliwie poczekasz aż się wyświetli....

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.