zamknij

Wiadomości

Boguszowice toną w śmieciach

2020-08-29, Autor: bf

- Martwimy się wirusem, ale o to, co się dzieje w miejscu największego syfu bakterii - już nie – pisze do nas Czytelnik. Otrzymujemy od Was informacje, że są kłopoty z odbiorem odpadów z dzielnicy Boguszowice Stare i Boguszowice Osiedle. Powiadomiliśmy rybnicki magistrat.

Reklama

W sprawie zalegających odpadów otrzymaliśmy od Was dwa zgłoszenia:

- Witam serdecznie. Chciałam pokazać jak wyglądają śmietniki na osiedlu Boguszowice. Miasto podnosi stawki za wywóz śmieci, a to jak wygląda przed blokiem to jakiś mało śmieszny żart. Taki widok mamy od tygodnia – pisze do nas zdenerwowany Czytelnik.

To nie jedyny taki przypadek.

- Stan śmietników w Boguszowicach Martwimy się wirusem, ale o to, co się dzieje w miejscu największego syfu bakterii - już nie. Śmietniki powinny być na klucz zamykane. Pojemniki na plastik itp. to też śmiech na sali jak z drugiej wojny światowej. Mieszkańcy łażą po śmietniku, otwierają worki na śmietniki wysypują wszystko wielokrotnie, psy się zlatują na wyżerkę – czytamy w wiadomości do redakcji.

Co na to magistrat? Poprosiliśmy o stanowisko w tej sprawie.

- Zgłoszenie zostało już wcześniej przekazane przez mieszkankę do UM - chodziło o odbiór makulatury sprzed śmietnika. Miasto zobowiązało firmę EKO do odbioru makulatury (dzisiaj przypada termin odbioru z harmonogramu). Do firmy została przesłana też informacja w celu realizacji odbioru odpadów zmieszanych i gabarytów przedstawionych na zdjęciach – tłumaczy Anna Kolenda z biura prasowego UM w Rybniku.

Dajcie nam znać, czy sytuacja uległa już poprawie.

Oceń publikację: + 1 + 83 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Longina b 2020-08-29 09:51:01

  Sama ocenzurowałam wpis i usunęłam!

  69 5
 • ~Kwinto 2020-08-29 12:11:43

  Jak tak patrzę na ten syf to dochodzę do wniosku że mieszkańcy bloków powinni płacić za wywóz śmieci x4. Zobaczcie sobie jak wygląda wywóz w domach prywatnych, wszystko w workach posortowane i przygotowane tak że nawet rękawic nie trzeba aby to załadować. Musicie mieć sporo innych zajęć że nawet śmieci nie sortujecie tylko siup na kupę i idę dalej.

 • ~Sebonet 2020-08-29 12:24:00

  Nawet na wsiach nie jest jeszcze dokładnie posortowane, ale na pewno lepiej niż na blokach. Niestety do przynajmniej bardzo dobrze będzie jeszcze nam daleko brakować, chociażby z kaucją za pet który kupujemy z napojami. Jako że zostały wprowadzone przepisy o segregacji i tak jesteśmy na końcu w sortowaniu.

  37 5
 • ~truman20 2020-08-29 13:17:20

  Cała gospodarka śmieciowa jest o kant d... roztrzaskać. 21 wiek a człowiek musi babrać się we własnych śmieciach żeby oddzielić papierek od pozłotki. Paranoja, maszyny potrafią już prawie wszystko, ale człowiek musi poświęcać swój wolny czas żeby grzebać w śmieciach i jeszcze płacić za to zbrodnicze pieniądze.

  45 41
 • ~Lateks 2020-08-29 13:57:05

  ~truman20 to co piszesz zaburza porządek prawny w Polsce.
  Przecież były już oferty firm które chciały płacić za śmieci jednak wtedy przetargi odwoływano. Nie ma sensu budować maszyn do sortowania jeśli masz ustawy które nakazują składować posortowane śmieci. Temat rzeka, z elektroniką tak się robi że się wszystko mieli i odzyskuje konkretne frakcje - ale to nie przejdzie przy naszej gospodarce.
  Tutaj liczą się podatki i opłaty żeby wpływy do budżetu były jak największe. Przecież nikt nie liczy ile ta śmieciarka musi spalić paliwa żeby 5 razy odbierać śmieci które i tak są posortowane w zupełnie inny sposób niż wygląda odzysk surowców.

  42 4
 • ~RK18 2020-08-29 16:16:36

  Sytuacja ne uległa zmianie. Co do segregacji prowadzonej przez mieszkańców - odpady kartonowe - to ogromnej mierze śmieci ze sklepu spożywczego, który otwarty jest 7 dni w tygodniu. Niestety, trudno segregować, skoro pojemniki na plastik, szkło i papier przepełnione, dopiero dziś rano zostały opróżnione. Śmieci papierowe, kartony przed śmietnikami nadal leżą, właściwie wysypują się już na ulicę. Służby odpowiedzialne za wywóz śmieci - zajmują się tylko opróżnianiem kontenerów, reszta zostaje.
  Co do opłat za wywóz śmieci mieszkańców bloków - gwarantuję, że wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do płacenia, a opłaty (niemałe) uzależnione są od liczby osób zameldowanych w mieszkaniu. Proszę sobie pomnożyć to razy liczbę mieszkań.
  Właściwie kilka razy w tygodniu widzę samochody podjeżdżające pod śmietniki i wyrzucające śmieci z domów jednorodzinnych - i nie piszę tu o jednym worku wypełnionym tradycyjnymi odpadami z gospodarstwa domowego, ale zużytymi meblami, wiadrami, piaskownicami dla dzieci, śmieciami po remontach - wymieniać można długo... a bagażniki samochodów są pojemne. Z drugiej strony lepiej tak niż w lesie.

  32 7
 • ~tf2 2020-08-29 17:05:12

  Śmieci nie mieszczą się w koszach a ten bredzi o sortowaniu. Super "ekologia" po kilka sztuk śmiecia pakować do plastikowych worków!
  Jedź lepiej ścieki sortować bo Czajka Trzaskowskiego znowu zatruwa Polskę.

  14 24
 • ~gruba 2020-08-29 23:08:49

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 6
 • ~ 2020-08-30 01:23:41

  miasto zarasta ,toniemy w śmieciach a za chwilę nie będzie czym oddychać czy jest w tym mieście jakiś gospodarz?

  27 4
 • ~artefaks 2020-08-30 08:28:04

  Witam. Oprócz nie wywożenia śmieci widzę tu jeszcze jeden problem . Nie opróżnianego kontenera na ubrania. Jak widać nie był on też od dawna nie opróżniany i leżą koło niego całe góry tekstyliów.
  Zawsze mnie też zastanawiało na jakiej zasadzie takie kontenery są stawiane. Bo wydaje się że są one stawiane bez żadnych uzgodnień na dziko. Sąsiadowi postawili pod płotem . 3 miesiące walczył by to zabrali. Gdzie indziej postawili pod pustostanem, czy też na parkingu zajmując jedno ze stanowisk. O ile mi wiadomo zarządza tym wszystkim prywatna firma

  17 0
 • ~ 2020-08-30 11:34:22

  Co tam te parę kupek śmieci . Pomyślcie jakie gówno płynie Wisłą do Bałtyku . Kto się pospieszy to może zdąży wyprzedzić "falę kulminacyjną i wykąpać się w i tak śmierdzącym morzu , ale jeszcze nie aż tak. Ciekawostka - podobno warszawski zrzut do Wisły zabarwił ją na tęczowo - może to ropa?

  13 12
 • ~artefaks 2020-08-30 13:15:38

  @~Coronawirus.
  Kolektor do czajki był wznoszony za czasów podobno ,, najlepszego '' prezydenta w-wy niejakiego L. Kaczyńskiego.
  Inwestor był odpowiedzialny za projekt , nadzór i budowę kolektora.
  Czyli z tymi oskarżeniami zwracamy się do pisu.

  11 9
 • ~ 2020-08-30 14:33:14

  Panie Gruszka (tzn.:artefaks) udając mentora wypada sprawdzić fakty ,aby nie pisać głupot . I tak informacja zaczerpnięta z Warszawskich wodociągów ; "Jednak ograniczenia wynikające z konstrukcji istniejących obiektów technologicznych nie pozwalały osiągnąć norm dla ścieków oczyszczonych, obowiązujących obecnie w Polsce i innych krajach unijnych. Dlatego niezbędna była modernizacja i rozbudowa „Czajki”, którą rozpoczęliśmy w 2009 roku."
  , a jak wiemy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy do 2005 roku

  5 7
 • ~przykopa 2020-08-30 14:44:44

  Panie coronavirusie.
  Idiotyczne studium projektowe przerzucenia kolektora sciekowego pod pod rzeką Wisłą zostało wypracowane za czasów Kaxzńskiego. W tym również badania geologiczne gruntów. Następca Kaxczyńskiego zastał projekt na zaawansowanym etapie którego nie można było już zatrzymać bez poniesienia poważnych konsekwencji. Czyli wina za wyprodukowanie g ó w n a które leży bezsprzecznie po stronie pisu.
  Czyli znowu mamy próbę zwalenia winy na kogo innego w stylu ,, wina Tuska"

  11 4
 • ~Dintojra 2020-08-30 16:36:27

  @przykopa, kolego liczysz na cud w postaci jakiejkolwiek refleksji z udziałem mózgu u wyznawców tej sekty :)
  Oni tylko powtarzają wytyczne otrzymane od oficerów prowadzących i tyle.
  Taki mały kalambur: skoro Trzaskowski odpowiada za błędy przy projektowaniu i budoqiw kolektora pod Wisłą gdy nie był prezydentem, to kto odpowiada za rekorodowy deficyt budżetowy ? Ok, wiem Trzaskowski i Tusk...

  6 4
 • ~Dintojra 2020-08-30 16:40:52

  @RK18 a propos Twojej wypowiedzi... na wysypisku nie przyjęto (odpłatnie) uszkodzonego zderzaka i nie udzielono odpowiedzi co z nim zrobić... czyli co ? pozostaje las ?
  Brawo za idiotyczną politykę gosp. odpadami.

  10 0
 • ~J-23 2020-08-31 08:40:08

  ~Kwinto ile razy na twojej posesji kloszardy "przeglądają" twoje śmieci w poszukiwaniu puszek? Na osiedlach jeden śmietnik jest przetrzepany kilkanaście razy albo i więcej i śmieci które były posegregowane i w workach lądują gdzie popadnie. Więc radziłbym z oceną innych się wstrzymać.

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 819