BMX Racing: Sz. Biadacz mistrzem Polski

2014-09-13, Autor:
W Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Polski BMX Racing 2014. W imprezie wystąpili zawodnicy z całego kraju, w tym także z Rybnika. Przypomnijmy, że od 2008 roku BMX Racing jest dyscypliną olimpijską.

W mistrzostwach Polski zawodnicy z Rybnika łącznie zdobyli trzy medale. Złoto wywalczył Szymon Biadacz (kat. junior młodszy), srebro Kamil Biadacz (kuzyn Szymona, kat. młodzik), a brąz w najbardziej prestiżowej kat. elita – Marcin Jakubiak.

Warto dodać, że Kamil Biadacz mógł pokusić się o zwycięstwo, ale upadek w pierwszym biegu przekreślił jego szanse na złoto. – Jest tutaj świetny tor, świetni kibicie i najlepsi zawodnicy z kraju. To wszystko złożyło się na piękne widowisko. Było widać, że ludziom oglądającym tę imprezę bardzo się podobało. Co do samych zawodów to były naprawdę dobre, właściwie to były najlepsze zawody pod każdym względem w jakich dotychczas uczestniczyłem w Polsce. Wygrałem, z czego bardzo się cieszę, ale nie było to łatwe. Dziękuję wszystkim za wsparcie – powiedział Szymon Biadacz po zawodach i dodał: – Mam nadzieję, że moje rodzinne miasto, które promuję doceni nasz wysiłek i przynajmniej ufunduje nam adekwatne do wyniku stypendium, ponieważ rok temu odeszliśmy wszyscy z urzędu z „kwitkiem”.

Przypomnijmy jeszcze, że w klasyfikacji ogólnej o Puchar Polski, Kamil Biadacz zajął 3. miejsce, Marcin Jakubiak – 2. miejsce, a Szymon Biadacz – 1. miejsce.

Zawody były podzielone na poszczególne kategorie wiekowe mężczyzn i kobiet. Poniżej prezentujemy wyniki z każdej z nich: