zamknij

Wiadomości

Błyskawica na biurze polityków PiS. Dyrektor szkoły: szacun!

2020-11-02, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Akt wandalizmu jest aktem wandalizmu, nawet gdy uważamy, że został poczyniony w słusznej sprawie. Powinien o tym pamiętać dyrektor szkoły podstawowej w Czerwionce-Leszczynach. Pochwalił osobę, która na tablicy informacyjnej biura senatorsko-poselskiego namalowała błyskawicę.

Reklama

Kobiety nie złożyły broni. Po wielkiej manifestacji w Warszawie obrały inną metodę wyrażenia swojego niezadowolenia. Przyczyna tkwi w ostatniej decyzji premiera Morawieckiego, który zamknął wszystkie cmentarze w Polsce. Ludzie skrzykują się w sieci, by zostawiać pod biurami polityków Prawa i Sprawiedliwości chryzantemy, czy znicze.

Tak zrobił wczoraj wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski. To nie spodobało się radnemu Karolowi Szymurze, który przeniósł kwiaty spod biura posła Bolesława Piechy przed tablicę upamiętniającą kapitanów Kotucza i Larysza >>Wiceprezydent „wbił szpilkę” PiS-owi. Radny przeniósł „prezent<<

Ta forma protestu jest jeszcze mało ingerująca w otoczenie – wypalone znicze i zwiędłe kwiaty można wyrzucić. Co innego, gdy dochodzi do zniszczenia cudzej własności. Właśnie taka sytuacja miała miejsce przy ul. Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Ktoś na tablicy informacyjnej biura poselsko-senatorskiego wymalował sprayem czerwoną błyskawicę – symbol protestu kobiet.

Temat podchwycił Aleksander Pyszny.

- Nie wiem kto, ale szacun! - napisał na Facebooku.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że takie słowa padły ze strony dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach. Aprobatę takiego aktu wandalizmu wyraziła więc osoba publiczna, która jako pedagog ma przecież wpływ na dzieci i młodzież.

Czy wypada nauczycielowi i szefowi placówki oświatowej dawać przyzwolenie na tego typu wątpliwą działalność? Aleksander Pyszny stwierdził w rozmowie z nami, że nie zamierza tego komentować.

Co ciekawe, wpis pedagoga nijak się ma do oświadczenia Wiesława Janiszewskiego – burmistrza Czerwionki-Leszczyn. W miniony piątek poparł protestujące kobiety.

- Razem z samorządowcami i licznymi obywatelami naszego kraju apeluję do rządu o wsłuchanie się w głos protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa i jak najszybsze pokojowe rozwiązanie konfliktu. Solidaryzuję się z oświadczeniem samorządowców ws. zmian w przepisach aborcyjnych. Dziś i zawsze będę stać po stronie wolności, równości i demokracji – czytamy.

Burmistrz dodał jednak, że jest przeciwnikiem podsycania agresji stosowania niszczycielskich form protestów i konfrontacji ulicznej różnych grup ideowych.

Akt wandalizmu nie spodobał się też niektórym komentującym:

- Powiem tak, od początku jestem z Wami, ale średnio podoba mi się niszczenie budynków. Dzięki temu, że komuś nerwy puściły, cała akcja, w którą zaangażowanych jest tysiące osób w niedługim czasie będą postrzegane jako wandale. Znicze i kwiaty owszem, niszczenie to już przesada. Sorry, ale musiałam to napisać.

 

Jestem też tego zdania nie oddawaj pięknym za nadobne bo stajesz się taki sam a przecież jesteśmy inni niż P. I. S

Głos zabrał też fanpage Protest Kobiet – Czerwionka-Leszczyny.

- My jako Inicjatywa wydarzenia w naszej Gminie również namawiamy do powstrzymania się od wszelakich aktów wandalizmu. Inicjatywa jest pokojowa moi drodzy – przypomina.

Aleksander Pyszny nie chciał udzielić nam komentarza. Okazał się już jednak wylewny w Internecie.

- Widzę, że się dzieje. To tak: szacun za pioruna, za to, że nareszcie nasza gmina się budzi. Nie wiem i nie chce wiedzieć, czy i kto dokonał rzeczywistej dewastacji czy też wandalizmu. Napiszę tyle: estetyka tego miejsca od dłuższego już czasu przedstawiała wiele do życzenia i wtedy nikt nie płakał. Chociaż codziennie i to więcej niż 1 raz przejeżdżam tamtędy, nigdy nie widziałem tam żadnego ruchu, ba nie potrafię sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek było otwarte. Jeżeli chodzi o kwiaty i znicze, które się tam wczoraj pojawiły, co widziałem z udostępnionych zdjęć, to też przecież nie jest dewastacja. Więc o co biega? Chyba nie warto ulegać histerii przestraszonych działaczy partyjnych?! Nie dajmy się też zmanipulować tak zwaną poprawnością, to już nie ten czas! I żeby była jasność: jestem zdecydowanie przeciwny aktom wandalizmu, jeżeli to jest oczywisty i czynny wandalizm! Raz jeszcze szacunek dla tych mieszkańców, którzy ośmielają się podnieść głowy – napisał w komentarzu pod swoim postem.

AKTUALIZACJA (godz. 20.13): Aleksander Pyszny wydał oświadczenie dotyczące tej powyższej sprawy

Chciałem poinformować, że nigdy nie popierałem i nie popieram żadnych aktów wandalizmu, ani przemocy. Mój wpis zamieszczony w  prywatnym poście miał wyrażać wyłącznie szacunek wobec kobiet oraz ich praw.

A Wy co o tym sądzicie? Czy osoba będąca dyrektorem szkoły powinna wyrażać w ten sposób swoje opinie?

Oceń publikację: + 1 + 89 - 1 - 177

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (50):
 • ~Ja_2 2020-11-02 16:09:46

  Panu Dyrektorowi coś się jednak w główce poprzestawiało w mojej ocenie. Dyrektor szkoły ma być autorytetem dla młodzieży. Przede wszystkim ma być apolityczny. Publiczne poparcie jednej ze stron tego zamieszania dyskredytuje tego Pana jako wychowawcę i pedagoga. A przede wszystkim nie ma prawa popierać wandalizmu. Uważam, że czas tego Pana właśnie się skończył i powinien dostać dyscyplinarkę. Pora poszukać nowej pracy :(

 • ~jan277 2020-11-02 16:12:10

  Dyrektor do odwołania natychmiast,

 • ~Franek7 2020-11-02 16:24:46

  Szanowny Panie Dyrektorze, dziękuje panu za te słowa. Oczywiście osobom które dokonały tego aktu protestu przeciw decyzjom katopisotrybunału należą się brawa i słowa uznania. Nie jest to żadna dewastacja tylko wyraz sprzeciwu obywateli przeciwko bezprawiu i łamaniu praw obywatelskich. Skoro PiS nie słucha i ignoruje ludzi to co innego mogą zrobić? Trzeba sięgnąć po bardziej drastyczne środki. Nie zdziwię się jak Kaczyński wywoła w końcu taka wojnę, że będą wybuchały bomby tak jak w Irlandii Płn w latach 90tych. Do tego w końcu doprowadzi ten chory człowiek z Żoliborza i nie będzie to wina tych co będą tego dokonywać tylko wlasnie jego bo ze społeczeństwem jak w fizyce działają podobne zasady. Jest akcja to jest też reakcja...

 • ~siarzewski 2020-11-02 16:24:48

  Powiedział głośno to, co w prywatnych rozmowach przyznaje cały sektor edukacji.

  Wszyscy mają już serdecznie dość tej pisowskiej patologii i niszczenia oświaty.

  Nie można milczeć, gdy tak rażąco niszczy się wszystkie struktury polskiego państwa.

  Nie reagowanie, jest formą przyzwolenia na kato-faszystowską władzę.

 • ~Franek7 2020-11-02 16:29:20

  ~ja2 a pani prokurator, która stała na schodach w obronie kościoła z bandą łysoli to nie jest opowiedzenie się za jedną ze stron? W demokracji każdy ma prawo opowiadać się za kim chce. Pan dyrektor opowiada się za tymi, którzy stoją po właściwej stronie. Opowiada się za słabszą stroną która jest w sposób podły, brutalny i niesprawiedliwy atakowana przez silniejszego i tak powinien zachować się autorytet. Brawo Panie dyrektorze.

 • ~tf2 2020-11-02 16:34:28

  Zaraz będą dwie błyskawice! Faszystka z Budestagu judzi do wojny z Polską.

  A można było wydać dobrą decyzję: kasę zamiast za kasę na limuzyny do wożenia nielegalnych imigrantów, z którymi nie radzi sobie lewacka UE, zrobić feministkom aborcje. To jest właśnie humanitarne, bo kto normalny by chciał żeby dziecko było wychowywane w takim środowisku, przez babcochłopa???

  89 80
 • ~ 2020-11-02 16:35:29

  Rząd pozwala to lewactwo pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Gdyby były zdecydowane działania policji to nie byłoby tego protestu. Rząd pozwala lewactwu na łamanie prawa bez żadnych konsekwencji. Nie będę już więcej głosować na PIS. Ma być tak jak było za PO: najpierw woda, potem gaz, potem kule gumowe, a na koniec jeszcze skopać leżącego.

 • ~ 2020-11-02 16:37:15

  Naród nie po to wybrał rząd, aby gimnazjalistki go obalały. Dziewczynki trochę poszaleją , jak na dobrej dyskotece, następnie pokarzą tyłki organizatorom i rozejdą się do rodziców.

 • ~ 2020-11-02 16:38:06

  TK tylko wyjaśnił co jest w konstytucji napisane, bo wielu nie umie czytać ze zrozumieniem. Gdy mamy gorączkę to nie obrażajmy się na termometr, który to ujawnił.

 • ~ka22 2020-11-02 16:40:32

  Darcie szat o jeden mały zygzak. Ale jak małopolska kurator oświaty niejaka nowak upolityczniała polską oświatę to było cacy

  77 75
 • ~Lahcim 2020-11-02 16:40:41

  rząd niszczy życie kobiet a ktoś się przejmuje wymalowaną błyskawicą i to jeszcze na tablicy informacyjnej.
  Nie zapominajmy kto jest za to wszystko odpowiedzialny.

  ***** ***

 • ~Lahcim 2020-11-02 16:44:30

  koszt takiej tablicy zdziwiłbym się jakby przekroczył 200zł, koszt wyborów, których nie było 70mlz zł. Ot taka mała różnica.

  91 84
 • ~ 2020-11-02 16:46:25

  „Zauważyłem, że wszyscy, którzy są za aborcją, - zdążyli się urodzić” R. Reagan.

 • ~ 2020-11-02 16:47:51

  Jak pomyślę, ile Polacy by mieli za same tylko 250 mld zł z afery vatowskiej za 8 lat nie rządów PO.

  93 76
 • ~leon32 2020-11-02 16:51:07

  Feanek7 napisał : (...) Nie jest to żadna dewastacja tylko wyraz sprzeciwu obywateli przeciwko bezprawiu i łamaniu praw obywatelskich. (...)
  czyli rozumiem, że jeżeli nie zgadzam się z Twoją opinią i chcę wyrazić to w jakiś sposób, to mogę przyjść pod Twój dom i pomalować sobie jakiś wymyślony znak na Twoich drzwiach lub oknach i nie będziesz miał pretensji ? mogę liczyć na pełne zrozumienie z Twojej strony ? czy jednak odbierzesz to jako akt wandalizmu i zgłosisz na Policję ?

 • ~j-u 2020-11-02 17:19:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  22 11
 • ~tf2 2020-11-02 17:40:09

  Lahcim i to jest właśnie istota manipulacji.

  "Demo-kracja!!!, konsty-tucja!!!"... A jak trzeba działać w tych ramach to wszyscy, którzy wcześniej mieli gęby wypchane frazesami na temat "praworządności" łamią wszystkie ich zasady.
  Mam na myśli głównie pseudo polityków P0, którzy chrumkają jak tylko wyczują paszę a cel jest jeden - miejsce przy korycie.
  Niestety padlinę wyczuły sępy i teraz PiS udaje, że taki miał cel a "rewolucjonistki", których jedynym postulatem jest "aborcja zamiast antykoncepcji" są wspierane przez wszelkiej maści pomyleńców. Chcą skorzystać z szoku jakiego doznali ludzie widząc to chamstwo na ulicy, wulgarne odzywki i bezkarne dewastacje. Dzięki temu wybiją się, zyskają na popularności a może nawet "wywołają wojnę", dzięki której dostaną się z powrotem do Sowy na ośmiorniczki.

  Wyrok TK mi się nie podoba a SLDowska konstytucja nie jest dobra. Ci którzy zwrócili się o weryfikację obecnego stanu w TK powinni zostać wywaleni z PiS a skutek orzeczenia szybko wyprostowany. To wszystko, malowanie błyskawic na czole i murach to tylko oznaka problemów psychicznych, wzywanie do anarchii i obalenia demokracji. Tego nie chcą normalni ludzie a jeżeli do tego dojdzie, to rzeczywiście Polska będzie miała "problem z praworządnością". Tego dyrektora powinni wywalić na zbity ryj i to bez wypowiedzenia. Żenujące, że ktoś taki pracował w szkole. Patologia to nie jest wzór edukacji.

  71 37
 • ~Mad# 2020-11-02 17:46:44

  Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest:
  1) rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
  2) wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;
  3) dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;
  3a) doskonalić się zawodowo, zgodnie z potrzebami szkoły;
  4) kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;
  5) dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.
  Na podkreślenie w tym wypadku w przytoczonej Karcie Nauczyciela zasługują ostatnie dwa punkty.

  80 16
 • ~ 2020-11-02 17:50:53

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  35 20
 • ~Arteks 2020-11-02 17:52:41

  @tf2 - w jakich ramach? Przypomnę, że do TK powołano 3 sędziów dublerów, a sama Przyłębska też została powołana na prezesa niezgodnie z konstytucją. Więc czy taki TK w takim składzie może interpretować konstytucję? Poza tym tylko Kaczyński jest na tyle cynicznym politykiem nie liczącym się z epidemią, że każe ogłaszać takie niepopularne uchwały w tak niesprzyjającym czasie przez tak kontrowersyjny w skład TK.

  50 74
 • ~Lukasz570 2020-11-02 17:53:20

  W Książenicach koło Czerwionki była podobna sytuacja przed wyborami prezydenckimi, ale szybko ucichła. Padły jeszcze mocniejsze słowa od dyrektor szkoły. Moim zdaniem dyrektor placówki oświatowej ma być w 100% neutralny .

  86 17
 • ~euk_53 2020-11-02 17:54:11

  Błyskawica na plakacie przeszkadza a już WC na żaluzjach nie?

  26 32
 • ~KA64 2020-11-02 18:01:14

  Historia kolem się toczy.Ciekawe kiedy bojówki"lempartjugend" zorganizują jakis pokaz palenia książek ,lub jasnie oswieconą "noc krysztalową",bo marsze z POchodniami już byly i się znudziły.

  61 32
 • ~KA64 2020-11-02 18:09:26

  Panie Arteks zanim zacznie, pan brednie wypisywac to prosze sie doksztalcici i przeczytac - K 26/96 - Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wyrok z 28 maja 1997 r.

  59 26
 • ~rzyt 2020-11-02 18:15:08

  Niech już wybuchnie ta wojna...po co to przeciągać. Zaznaczam, że nie interesuje mnie wojna na plakaty ale taka prawdziwa jak w Hiszpanii w 1936. Bez tego nie będzie końca.

  17 44
 • ~ 2020-11-02 18:15:59

  MŁODZIEŻY OPRZYTOMNIEJ! Proponuję wpisać w wyszukiwarkę - LEMPART KAMIENICE! I czytać. Włos się jeży.

  60 25
 • ~Piotr Czaja 2020-11-02 18:22:22

  Zacytuję powiedzenie Beaty Sz.Bo im się to należało!Biuro w tej ruderze?Polska w ruinie Beata Sz.!

  31 44
 • ~KA64 2020-11-02 18:32:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  18 16
 • ~Ja_2 2020-11-02 18:34:33

  Franek 7. Mam nadzieję, że rozmawiam/piszę z osobą pełnoletnią? I mam również nadzieję, że odróżniasz w tym przypadku ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ? Gdyby jednak nie, to wrócimy do pytania pierwszego. Do rzeczy. Chyba zauważasz drobną acz istotną różnicę w obronie wartości, poprzez fizyczną OBRONĘ ludzi, wiary czy świątyń religijnych a pochwałą wyrażania agresji w formie dewastacji mienia/budynków??? Już chyba kiedyś doszliśmy jednak do tego, że ta 7 nie jest jednak przypadkowa w Twoim przypadku. Nie martw się, ja też miałem kiedyś 7 lat :)

  52 20
 • ~Longina b 2020-11-02 18:58:16

  KA64,Kaziu - Nie znam adresu pana A.Pysznego.Twój znam.Szpital psychiatryczny Rybnik ul Gliwicka.Nie znam nr.pokoju ale to taki bez klamek i okratowanymi oknami.Boże daj zdrówko.

  17 39
 • ~ka22 2020-11-02 19:00:35

  Czy ja dobrze widzę ?! Zepchnięcie kobiety ze schodów w obronie kościoła to dobrze, namalowanie czerwonego zygzaka na drzwiach to źle i wandalizm ?!
  " Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu " Papież Franciszek

  34 29
 • ~zak 2020-11-02 19:03:22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  18 20
 • ~zak 2020-11-02 19:05:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  18 23
 • ~KA64 2020-11-02 19:15:47

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  12 17
 • ~Klar 2020-11-02 19:29:04

  Po wpisach dyrektora wnioskuję, że jego poziom intelektualny niczym nie różni się od poziomu protestujących małolat.
  Dyrektor do natychmiastowego odwołania - gość najwyraźniej zapomniał jak odpowiedzialną funkcję sprawuje, chyba że facet ma na tyle honoru, że sam ustąpi... w co wątpię.

  63 28
 • ~Ja_2 2020-11-02 20:04:01

  ka22. Odnoszę wrażenie, że jednak źle widzisz i źle myślisz... W czym rzecz? Jeśli ktoś napada na Twój dom, dewastuje pomniki, budynki, kościoły to jest to bez wątpienia akt agresji, akt wandalizmu i akt przemocy wobec osób, które mają prawo ale i obowiązek do obrony własnej jak i swoich wspólnot oraz budynków czy pomników, które są wartościami narodowymi. W takich przypadkach prawo zezwala na tzw. zatrzymania obywatelskie. I tutaj przytoczony przykład. 2 kobiety, które siłowo z zamiarem dewastacji, zamiarem zakłócenia obrządku religijnego, z zamiarem zbeszczeszczenia świątyń religijnych, z zamiarem obrazy uczuć religijnych zostały fizycznie, zgodnie z prawem zatrzymane w obronie własnej oraz w obronie przed obrazą świętego miejsca. To jedna strona medalu. Czyli co? Prawo działa tylko na korzyść jednej strony, strony agresywnej? Pora na leczenie. Na głowę za późno? Zawsze można jeszcze na nogi. A najciekawsze jest wybiórcze cytowanie papieża Franciszka. Nie znasz może ostatniej wypowiedzi Franciszka o aborcji? To się proszę zapoznaj. Jeśli ustalimy priorytety tej rozmowy to ten będzie chyba jednak na pierwszym miejscu!

  37 11
 • ~Fidzi 2020-11-02 20:11:40

  KA64, zak, j-u, kocanka:
  Dziś Arteks ma dyżur admina i nie wysilajcie się: wasze wpisy będą systematycznie usuwane.
  Mój też pewnie też!
  Za to Longina b i Franuś7 nadal będą mogli lżyć, obrażać i pomawiać.
  Jaki portal, racy liderzy :)))))))

  39 15
 • ~KA64 2020-11-02 20:19:33

  Juz to kiedys tu pisalem-KOCHAM FIDZI:)))!!!
  PozdROWionka i milego jutrzejszego dzionka!

  15 15
 • ~Adam Nowak 2020-11-02 20:34:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  8 3
 • ~Franz Kawka 2020-11-02 20:47:21

  Pamiętam jak za komunizmu, naprzeciw kina Górnik ktoś napisał "zamienię telewizor kolorowy na karabin maszynowy" to też był niby wandalizm ale mnie cieszyło bo komuszki podobne do pisiorków szybko to ścierali.

  15 35
 • ~KA64 2020-11-02 20:50:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 8
 • ~tatamatika 2020-11-02 21:44:11

  12.150 miesięcznie wynosi ryczałt na biuro poselskie,około 11 tysięcy na biuro senatora ,również co miesiąc. Czyli na utrzymanie tego co widać na zdjęciu miesiięcznie jest pobierane około 23.000 PLN. Więc ja się tak zapytam gdzie te pieniądze idą ,bo na pewno nie na to co widzę na zdjęciu.Żeby tych ludzi na elewacje budynku nie było stać??

  16 20
 • ~goliat 2020-11-02 22:01:21

  Panie Dyrektorze, powiem to w waszym języku, bo najbardziej jesteś dla was zrozumiały, gańba, no i te najpopularniejsze ostatnio Wy...........j z posady!
  Świetny przykład dajesz dzieciom.

  44 12
 • ~rzyt 2020-11-02 22:01:40

  Dyrektor powinien być usunięty z powodu złamania regulaminu.

  39 13
 • ~ 2020-11-02 22:06:08

  Fidzi na tym portalu chyba tylko hejt jest dozwolony : ) taki poziom

  22 6
 • ~ka22 2020-11-02 22:31:07

  ja2 - czyli, w krótkich, żołnierskich słowach, bez zbędnego owijania w bawełnę i grafomanii - jesteś damskim bokserem ale za to w życiu byś nie namalował strzałki. No i wszystko jasne

  11 24
 • ~Veritas 2020-11-03 08:06:53

  Zachowanie Pana Dyrektora jest niegodne pedagoga, nauczyciela. Jak taki człowiek może kształtować i uczestniczyć w procesie wychowania dzieci, skoro pochwała zachowania niezgodne z normami społecznymi i prawnymi.

  29 6
 • ~brandonn 2020-11-03 09:24:56

  Od dziś w szkole w czerwionce wszyscy uczniowie mogą zatem w swojej obronie na brak przygotowania do sprawdzianu powiedzieć że nie nauczyli się z szacunku dla innych którzy sie też nie nauczyli. mówiąc prościej szacun za głupotę. Kiedyś obiniałem dzieci za to że tak wygląda ich wyedukowanie ale od jakiegoś czasu (strajk nauczycieli) jak poznałem tych co ich uczą to nie dziwi mnie fakt tak niskiego poziomu nauczania. oczywiście nie tyczy sie to wszystkich przedstawicieli tego zawodu i w tym widzę pewną nadzieję...

  23 3
 • ~Ja_2 2020-11-03 10:17:34

  ka22. Twoja wypowiedź i wszystko jasne. Potwierdziła się moja diagnoza. Jesteś z tego wynika osobą, która uważa, że jeśli się jest młodą, silną, agresywną osobą ( dziewczyną), jeśli ma się sprecyzowane przekonania, to wówczas moje prawa są ważniejsze od innych, to wówczas mam prawo ( większe od innych) aby w bandycki i siłowy sposób tych swoich przekonań dochodzić? To wówczas mam prawo przewracać starszych ludzi w kościołach, napadać na innych, dewastować? I nagle przychodzi zdziwienie? Że są jakieś normy? Że są jakieś przepisy? Że ktoś inny MA PRAWO do tego nie dopuścić? Czyli jesteś typowym produktem pokolenia róbta co chceta. Tak więc bajki piszesz i żyjesz w swoim odrealnionym bezstresowym świecie. Obyś się nie obudziła w chwili wykonywania np. jakiejś dewastacji, lub napaści na kościół lub wiernych, że jednak ktoś Cię zatrzyma, że możesz zapłacić za to wyrokiem.... Dużo zdrowia :)

  18 4
 • ~jolaw2 2020-11-03 13:02:49

  Nauczyciele zapomnieli , ze za poprzedniej ekipy nie dostali podwyżki przez 8 lat..teraz dostają dwa razy do roku..myślenie nie boli zwłaszcza nie powinno boleć osób , które myślenia maja uczyć..

  19 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3574