Black Shadows: pozostał spory niedosyt

2013-07-07, Autor:
Pod koniec czerwca w Toruniu odbyła się już trzecia edycja Polskiej Ligi Paintballa. Rybnickie „Cienie” wyruszyły do walki w składzie: Krystian Kubień, Mateusz Lubszczyk, Łukasz Gaszka, Łukasz Mordal, Robert Kabiesz, Bartek Biederman, Sławek Kuś, Adrian Weisman i Kuba Chrzan.

W grupie Black Shadows Rybnik znalazły się takie drużyny, jak: Zimna Crew (Bieruń), Spire Division 2 (Wrocław) i po raz trzeci Red Hot Kaunas (Kaunas – Litwa).

W pierwszym meczu „Cienie” starły się ze śląską drużyną Zimna Crew. Jak to zawsze u nas bywa pierwszy mecz grany jest na „przełamanie” i w tym przypadku było podobnie. Pierwsze punkty trafiają do nas, by po chwili rozluźnienia oddać je Zimnej. Zacięta gra punkt za punkt do wyniku 3:3. Ostatnia minuta gry, „Cienie” przyjęły taktykę oczekiwania na przeciwnika na swojej stronie pola czekając na błędy Zimnej Crew. Kilka bezpośrednich starć 1 vs.1 i kara dla Zimnej za kontynuowanie gry z trafieniem. Time out – minuta minęła. Nikt nie zakończył gry dotknięciem bazy przeciwnika, drużyny schodzą do pit stopów, lecz nie słychać ze strony sędziów słów „Game Over”. Kapitan rybniczan udaje się do sędziów w celu wyjaśnienia sytuacji i po kilkuminutowej naradzie sędziów słyszymy słowa „Automatic Point” dla Black Shadows – powodem decyzji o wygranej „Cieni” jest otrzymanie przez Zimną Crew kary 2 za 1 w ostatniej minucie gry. Tym sposobem kończymy mecz wynikiem 4:3 i zwyciężamy w pierwszym spotkaniu.

Równolegle z nami rozegrany został mecz litwińskich paintballistów Red Hot Kaunas i Spire Division 2. Mecz kończy się podobnym wynikiem – 4:3 dla RedHot-ów.

W drugim spotkaniu podejmowaliśmy po raz trzeci w tym sezonie drużynę Spire Division 2 z Wrocławia. Mecz rozpoczął się punktem dla Spire, po kilku błędach „Cieni”. Szybkie przetasowanie zawodników „Cieni”, zmiana taktyki i wyjście na drugi punkt. Od tej chwili rybniczanie przejmują inicjatywę na polu i zdobywają kolejne punkty. Mecz kończy się wynikiem 4:1 dla drużyny Black Shadows.

W równoległym meczu starły się Zimna Crew i Red Hot Kaunas. Mecz ten zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny z Bierunia.

Ostatnim starciem w grupie było spotkanie z Red Hot Kaunas. Dwa pierwsze punkty wedle założenia trafiają do „Cieni” z Rybnika. Kolejne dwa niestety po kilku błędach przegrywamy i trafiają do Litwinów. Zacięta gra i wynik 2:2. Kolejny punkt niestety trafia do Ret Hotów i mamy 2:3. Zmiana taktyki na bardziej agresywną i zdobywamy wyrównujący punkt – 3:3 Tym samym słyszymy po raz kolejny Time Out. Z racji remisu dochodzi do dogrywki 1 vs. 1, w której przez przypadkowe trafienie w maskę przegrywamy wynikiem 3:4.

Równolegle rozegrany został mecz Zimna Crew vs. Spire Division 2, w którym zwycięża Zimna 4:1.

O wyjściu z grupy do półfinałów decyduje niestety nie całokształt gry, a mały punkt, dzięki któremu wychodzi Zimna Crew. Black Shadows Rybnik kończą przygodę z toruńskim turniejem na drugim miejscu w grupie, co stwarza ogromny niedosyt pomimo świetnej gry naszej drużyny.

Drużyna Zimej Crew finalnie wygrywa cały turniej, a za nią plasują się takie drużyny jak NexxTeam Zambrów, eUphoria Szczecin oraz Wikingowie 2 Warszawa.

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym drużynom dziękujemy za świetną grę i do zobaczenia po drugiej stronie lufy na kolejnej edycji PLP, która odbędzie się we wrześniu w Gdyni.

Na koniec słowa uznania dla chłopców z toruńskiej drużyny Goodfellas – organizacja turnieju i zaplecza na 5+.