Black Shadows: eliminowali zaskoczonych przeciwników

2013-04-26, Autor:
W Bieruniu na stadionie MOSiR-u odbył się inauguracyjny turniej Polskiej Ligi Paintballowej.

W pierwszym meczu rozgrywek trzeciej ligi zagrała rybnicka drużyna Black Shadows. Rywalem „Cieni z Rybnika” była ekipa Aliens Warszawa. Po niezwykle zaciętej grze rybniczanie ulegli „Obcym” 1:3.

Kolejnym meczem „Cieni” było starcie z drużyną Spire Division 2 z Wrocławia. Zespół Black Shadows od pierwszych minut ruszył do ataku, co skutkowało utratą zaledwie jednego punktu i ostatecznym wynikiem 4:1 dla rybniczan.

Ostatnim spotkaniem był mecz z drużyną Smash Team Olsztyn. Początek tej rywalizacji przyniósł dwa punkty dla olsztynian. „Cienie” wygrały trzecie starcie i zmieniły wynik na 1:2. W kolejnej grze splot niefortunnych zdarzeń doprowadził do wyniku 1:3. – Na zegarze pozostała minuta gry, a chęć wyrównania była tak wielka, że padła komenda postawienia wszystkiego na jedną kartę – relacjonował Łukasz Gaszka z rybnickiego klubu. – Po rozpoczęciu gry chłopaki z Black Shadows niczym taran przebiegli środkiem pola, eliminując jeden po drugim zaskoczonych przeciwników. Niestety wraz z jednym z naszych zawodników, posiadającym przypadkowe trafienie w rękę, przez ponad połowę pola biegł sędzia. Trafiony zawodnik dotknął banera kończącego grę, co niestety skutkowało ukaraniem naszej drużyny i wykrzyczeniem przez sędziego słowa „Automatic Point” dla Smash Team. Podsumowując Black Shadows przegrało ze Smash Team 1:4.

W tabeli grupowej rybniczanie zakończyli grę za Aliens i z tym samym bilansem punktów co Smash Team. Warszawianie, którzy dotarli do finału, zdeklasowali w nim przeciwników i wygrali cały turniej.

Kolejna edycja Polskiej Ligi Paintballa odbędzie się 18-19 maja w Warszawie.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0