Bieg 7 Szczytów: Rafał Góryński z Rybnika przebiegł 240 km i wygrał swoją kategorię

2018-07-23, Autor:

Rafał Góryński z Rybnika ma za sobą znakomity występ w Biegu 7 Szczytów 240 km. W Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju wzięli również udział inni rybniczanie.

W ultramaratonie górskim na dystansie 240 km Rafał Góryński, reprezentujący klub Eko-Okna Runners, stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii Senior I M – 20. Wynik 41:59:38 dał mu także wysokie 19. miejsce w kategorii Open. Rybniczanin biegł ze średnią prędkością 5,7 km/h.

W imprezie wzięło udział 239 zawodników, z czego 145 nie ukończyło biegu.

Warto dodać, że Góryński biega dopiero od niespełna 5 lat.

Całkowity spadek terenu: ok. 7670 m

W Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju wzięli udział również inni rybniczanie. W Biegu K-B-L na 110 km dwunasty był Daniel Stroinski z RMF4RT OCR. Dobre 95. miejsce zajęła Bożena Jędrycha (3. miejsce w kategorii Masters K – 40). Kolejni reprezentanci Rybnika, którzy ukończyli bieg, to Bartek Żmudka (Rybnicka Grupa Biegowa Pędzimy Razem) – 132. miejsce i Tomasz Wysocki (OchajoRun & Friends) – 133. miejsce.

Bieg K-B-L 110 km - dane trasy
Długość trasy: 110 km
Najwyższy punkt: Szczeliniec Wielki (919 m. n.p.m.)
Ukończyło: 269

W Biegu Ultra Trail (68 km) ósmy był Artur Piecha z Rybnika (1. miejsce w kategorii Masters M – 40).

Z kolei w Złotym Maratonie (45 km) biegacze z Rybnika zajęli następujące miejsca: Sławomir Beśka (OchajoRun & Friends) – 109, Jakub Abrahamowicz – 155.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 4