zamknij

Wiadomości

Bezpieczne Boże Narodzenie. Będą wzmożone kontrole policji

2013-12-24, Autor: mk
Śląska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Reklama

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2013" rozpocznie się w Wigilię o godzinie 14.00, a zakończy w drugi dzień Świąt o 2.00. Działania będą prowadzone na drogach całego województwa śląskiego. Będą w nich brać udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolować będą także stan trzeźwości kierowców.Policja apeluje do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą - dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~jurempus 2013-12-24 12:43:47

  opowiem wam historię którą powiedział mi kiedyś pewien policjant otóż kiedyś młoda para jechała do znajomych na wigilię.Nagle spod maski zaczoł unosic sie dym i pojawiły sie płomienie.Przejeżdżający kierowcy widząc co sie dzieje zatrzymali sie i próbowali gasic ogień gaśnicami samochodowymi niestety nie obyło się bez pomocy strażaków...a teraz niech każdy zejdzie do garazu i sprawdzi czy ma gasnice w aucie...

  0 11
 • ~daro 2013-12-24 13:28:03

  Policja to nie ma świąt ? ciekawe jakie żniwo finansowe będą mieli .Znowu będą wymyślać bo światełko w rejestracji panu nie świeci 100zł
  itp. powinni mieć dyżury na bazie i nie wk..ać oka no ale komendant siedział będzie z wielkim basem w domu a plepsy niech pracują i muszą kogoś przyj ..bać bo raport musi być pełen zagranicą nie widziałem takiego syfu jak w polsce zresztą to widać w tym programie drogówka nie widziałem tam mandatu mniejszego niż 400zł

  0 7
 • ~wagon 2013-12-25 11:44:41

  re:jurempus
  czy ja wiem co w tym jest, podejrzewam że każde auto ma na wyposażeniu gaśnice, no może z wyjątkiem że jest nie ważna ale pewnie jest sprawna.
  Ja na wszelki wypadek jak każą przepisy mam w samochodzie jak i w domu.

  2 0
 • ~1floyd 2013-12-25 13:51:58

  jurempus to ja powiem jak to wygląda w innych krajach. Tam gdy samochód zaczyna się palić, to kierowca i pasażerowie natychmiast po prostu go opuszczają. Wzywają straż i koniec. Żadnego gaszenia we własnym zakresie. Bo zdrowie jest ważniejsze, niż kupa blach. Tam samochód jest czymś normalnym, a użytkownik posiada odpowiednie ubezpieczenie. Po za tym te gaśnice które mamy w samochodach są zbyt małe aby ugasić płonący pojazd. Prędzej się poparzysz niż zgasisz płomień. Moim zdaniem wzorem takich krajów jak USA, należałoby wprowadzić obowiązek posiadania odpowiednio dużej gaśnicy w każdym mieszkaniu, czy domu. To naprawdę zapobiegło by wielu tragediom.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2791