zamknij

Biznes

Bez wspólnego przetargu

2008-04-03, Autor:
Upadła idea wspólnego przetargu na sprzedaż szpitala „Juliusz” i miejskich działek przy ul. 3 maja.

Reklama

Czy z planów zbudowania

kompleksu przy ul. 3 Maja

coś wyjdzie?

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że odbędzie się jeden, dwustopniowy przetarg na sprzedaż należących do miasta działek obok nowej części urzędu miasta oraz dawnego szpitala „Juliusz”, który jest w zarządzie marszałka województwa – czytaj więcej. Pozwoliłoby to na kompleksowe zagospodarowanie i lepsze skomunikowanie tych terenów.


Niestety, zarząd województwa wycofał się z wcześniejszych ustaleń. - Członek Zarządu Województwa Piotr Spyra poinformował prezydenta Rybnika, że po przeprowadzeniu analizy kosztów związanych z utrzymaniem „Juliusza” stwierdzono, iż nieruchomość ta generuje bardzo wysokie koszty wynikające z bieżącego administrowania oraz konieczności ponoszenia przez Województwo Śląskie nakładów niezbędnych w celu zabezpieczenia budynków wpisanych do rejestru zabytków - informuje rzecznik prezydenta Rybnika Krzysztof Jaroch.


Sam prezydent Rybnika zdziwiony jest taką decyzją. - Rozumiem argument o wysokich kosztach związanych z tym, że „Juliusz” podlega konserwatorskiej ochronie. Proszę jednak zauważyć, że przez ostatnie lata władzom województwa nie przeszkadzało, że obiekt stoi pusty, niszczeje i generuje straty. A teraz władzom województwa szkoda kilku miesięcy na wspólną organizację przetargu, który mógłby przynieść ogromne korzyści dla obu stron – mówi Adam Fudali.


Prezydent jednak nie załamuje rąk. - W najbliższym czasie odbędą się dwa osobne przetargi – jeden ogłoszony przez miasto, drugi przez marszałka. Liczę na to, że obie oferty mogą zainteresować jednego inwestora i plany stworzenia kompleksu usługowo - hotelarsko – mieszkaniowego powiodą się – mówi Fudali.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ziupo 2008-04-03 12:46:52

  A co jeśli ZW ma już swojego inwestora i wcale nie mają zamiar dzielić się nim z Nami? Coś tu śmierdzi i to mocno.

  0 0
 • ~mily pan 2008-04-03 16:00:35

  Tym razem bali sie prezydenta zeby rybnik nie byl za ladny i chcieli mu utrzec nosa bo prawda jest taka ze Fudali z Rybnika zrobil fajne miasto do zycia.

  0 0
 • ~arszenik 2008-04-03 21:29:24

  Koncepcja zagospodarowania"Juliusza"jest rewelacyjna,BRAWO,tak jak utworzenie kampusa, Plaza,Fokusa,nawet usytuowanie wszystkich markietów,chociaż niektórzy się wyśmiewają.Miasto promienieje i jestem dumny że jestem rodowitym Rybniczaninem. Chwała za to naszym władzom.Ale jeszcze dużo przed nami.Jak zauważył ziupo"coś tu śmierdzi"ale tak jest w wszystkich urzędach nie tylko w ZW.Po przeczytaniu artykułu,jakiegoś styczniowego"Rybnik po godzinach"pojechałem zobaczyć do Popielowa o co mieszkancom chodzi.Hala pasuje jak przysłowiowa"pięść do oka"!!.Gratulacje dla urbanisty.Tam też chyba"coś śmierdzi".W taśmowym odrzuceniu protestów mieszkanców ul Janiego chyba też "coś śmierdzi"i oby nie podzielili losu mieszkanców sąsiadujących z tą halą. Do szczęścia Rybnika potrzeba jeszcze porządnego piętrowego parkingu,lotniska,więcej zieleni i zgody między radnymi,czego naszym włodarzom życzę.

  0 0
 • ~GREEN 2008-04-08 06:47:57

  areszenik - też się cieszę że w mieście coś się robi i widać efekty, ale chyba nie byłeś dalej niż Rybnik- śląsk czy Polska , My w przeciwieństwie do innych budujemy wszystko w centrum - gdzie powstają gigantyczne korki , w tym samym czasie remonty dróg - mostów - kanalizacja , inni zaś duże cnetra handlowe jeśli już mają w centrum to ich drogi są w 100% idealne i dużo dróg objazdowych , a budują się poza obszarem centrum. A u nas między 14 a 17 zapomnij ze dojedziesz na czas , karetka - pogotowie ma takie problemy że szkoda gadać.Wiem że chodzi o miasto jak napisałeś na samym dole , też tego chcę , ale nie kosztem mieszkańców - bo ty chyba prawo jazdy nie masz lub pracujesz od 6 do 18 .Wspomnę tylko jeszcze jedno - mieszkam w centrum - na głównej ulicy Kościuszki , ale nie wolno zapominać że dzielnice - Popielów - Radziejów - Zamysłów - Boguszowice - Jankowice - Zebrzydowice czy Jejkowice a nawet Niedobczyce i Niewiadom i wiele wiele innych należą pod Rybnik , a tam się nic nie robi. Pozdrawiam Was.

  0 0
 • ~arszenik 2008-04-08 20:50:35

  green wybacz,ale nie zdajesz sobie sprawy w jakim jesteś błędzie.Samochodem jeżdżę od 1978r codziennie, nawet po całej Europie,największy problem sprawił mi Amsterdam.Z centrum wyprowadziłem się właśnie z tego powodu o czym piszesz,ale ul. Kościuszki jest jeszcze w najlepszej sytuacji-moim zdaniem.Green nie pracuję i mam masę czasu,soboty i niedziele spędzam na dwóch kółkach obserwójąc właśnie dzielnice satelity i tu również jesteś w błędzie.Buduje się wbrew wszelkiej logice a nawet wbrew prawu,poprostu na żywioł,bo tam naszym kochanym władzom łatwiej robić szwindle.Z pozdrawiam "Was"nie przesadziłeś ze względu na mój wiek,dziękuje.Pozdrawiam arszenik

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 2637